Tak já jsem sem do sci-fi zabrouslila hlavně kvůli Colinovi. Byla jsem možná ve velké výhodě, že jsem to mohla sledovat bez jakéhokoliv srovnávání s jinými sci-fi filmy, tak jsem se jen bavila. Vizuálně a po trikové stránce výborný, scénáristicky jsem občas bloudila, ale mělo to spád a nestačila jsem se nijak výrazně nudit. Nesmrtelného Colina, který bravurně bruslil mezi milionama střel bez úhony na zdraví, jsem měla po celou dobu na očích, tak co víc bych si mohla přát. Jo a holky se tam taky pěkně pudrovaly ve výtahu.(12.1.2013)

Originál mi nesedí snad vůbec ničím, takže smířlivé tři hvězdy jsou pro nový Total Recall malým vítězstvím. Potěší vynechání Marsu a větší důraz na všestrannou manželku, otráví zbytečné logické chyby a trochu přestřelená stopáž. Wiseman spoustu věcí zachraňuje akcí (v čele s předčasným vrcholem filmu v podobě honičky ve výtazích) a nejlépe mu v tom pomáhá znovuzrozená Kate Beckinsale. Odvaha producentů nasypat tolik dolarů zrovna do téhle vize ale zůstává nevysvětlitelná.(12.9.2012)

Rozpočet $125miliónovTržby USA $58,877,969Tržby Celosvetovo $198,615,996Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,159,443 //počet predaných kusov 640,741Tržby za predaj DVD v USA $12,678,587 //počet predaných kusov 673,574║ Triková a vizuálna stránka prepracovaná, akcia tam dobre sedí, občas tam škrípu prechody medzi scénkami ale to sa ešte dá prepáčiť, nuž ale o deji a postavách sa to už moc chváli povedať nedá, aspoň ako taká malá výhoda je že to nekopíruje úplne príbeh pôvodného filmu Total Recall z 1990, a berie si to len nejaké tie zlomky a prevažne sa to uberá svojou aj keď nie príliš dokonalou cestou, Kate Beckinsale pôsobí ako nezlomný terminátor, Colin Farrell a Jessica Biel pre chabú výstavbu postáv takmer stratený do prázdna, žiadna postava nedokáže najak zvlásť strhnúť a na tom film trpí na viac, čo na tom že všetko ostatné je tu vyleštené k dokonalosti, škoda tešil som sa ale dostal som len ničím prekvapivý priemer, kde potešia aspoň akčné sekvencie. /videl v kine: 60%/(12.8.2012)

Čekal jsem daleko větší průser. V mnohe aspektech se mi líbilo nové Total Recall více, než předchůdce. Nepočítám teď "inflační rozdíl" x let, tedy že dnes se dají za vysoké rozpočty pořídit daleko promakanější vizuální kejkle, než dříve. Celkově je snímek překvapivě koukatelný. Wiseman je v rámci akčních scén film od filmu lepší, nápaditější a více strhující. V Total Recall jsem chvílemi ani nedýchal a to už se mi dlouho nestalo. Výborně terminátoří Beckinsale, dobrý Farrell, fantastická výprava. Komentovat to jako vykradačku Minority Report a Blade Runner - ono neni moc dalších možností jak budoucnost natočit tak, aby byla reálná, či alespoň trochu uvěřitelná. Občasná inspirace dle mého názoru nezaškodí a kdyby diváctvo každou věc takto komentovalo, pak bude u filmu za chvíli průser, že nějak začíná, protože začátek filmu jsem ve filmu už viděl hodněkrát atd. Při pořádném ozvučení a dobrém obrazu se vyplatí film možná vidět i vícekrát - i ten lehce pošmodrchaný scénář k tomu přímo vybízí. Akorát mít ocelový tunel skrze zemské jádro - uf. To už prosím nikdy víc.(19.8.2012)

Total Recall z roku 2012 je takřka unikátní double: vizuálně dokonalý - dokonalý shit. Vykrádající tuhle to a tu zase tohle, a občas laškovně pomrkávající na fanoušky původního Total Recallu (což jsem), kteří by ale panu Wisemanovi nejradši dali pěstí (což chci) - a co je nejdůležitější, nad jejíž nelogickou demencí se můžete začít nevěřícně smát už asi v osmé sekundě filmu a vydržíte s tím až do konce:) Svým způsobem je dobré, že manželka pána režiséra je stále sexy a její terminátorská hrdinka dává téměř nepřerušované naháněčce správné grády - ale tomuhle bezkrevnému debiláriu zatraceně chybí charismatický antihrdina jako byl Michael Ironside. BTW pochopil někdo, proč tam (v té delší verzi) vůbec byl Ethan Hawke??? Není důvod rozebírat koncepční dějové nelogičnosti nebo jednotlivé "zádrhele" - to ostatně výborně zvládl František Fuka - tenhle film je prostě i přes architektonickou nápaditost, naplno využitou pro účely 3D, trestuhodným zmrháním potenciálu, a to i když nebudeme porovnávat podvratný (ve své době taktéž řemeslně dokonalý) krvavý originál s touhle nafintěnou srágorou. Tvůrci mají opravdu velkou kliku, že si dali po řemeslné stránce tak záležet - jinak by to totiž nebyla ani ta šedesátka. Takže abych to na závěr trošku odlehčil - Len Wiseman, vieš zarobiť peniaze, a máš takú peknú bábiku - a za to ťa uznávam, a za to ťa rešpektujem; ale toto si zabil:) Myšleno česky "zabil", ne Rytmus-Marešovsky "zabil" = "cool". Vysvětlivka doplněna s ohledem na pravděpodobnou cílovou skupinu tohoto filmu...(11.3.2013)