Total Recall

Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

• Skejpr

Bavila mě triková stránka, bavili mě herci, bavily mě náznaky dubstepu v hudbě Gregsona-Williamse... Jenže tím to asi hasne. Imbecilita filmu je do očí bijící, poplatnost děje akčním sekvencím se ani nikdo nesnaží maskovat a ani ta samoúčelná akce není vlastně moc dobře inscenovaná ani záběrovaná... A prdelka Kate Beckinsale mi na dobrej film fakt nestačí...(17.11.2012)

Původně jsem na TR vůbec nechtěl jít. Nelíbí se mně, že producentská hrabivost už zcela rezignovala na hledání nových neotřelých scénařů a neustále zvyšuje čísla za úspěšným filmem a nebo šahá po starších kultech, ovoní je a pošle je na plátna znova rejžovat. Kdyby měli producenti a spol takovej přístup i v minulosti, tak by žádnej Total Recall neexistoval a dneska by možná už nebylo ani co remakovat, fakt zoufalost, Hollywoode prober se !!!!!! Jenže kina se nám začínaj proměnovat v jakási centra animované zábavy, kdy minimálně v půlce multikin blbnou kreslené žirafy, veverky, a já nevím co všechno, takže když člověk chce jít na "dospělý" film, prakticky nemá přilíš velký výběr. Abych si ovoněnej Total Recall užil, zcela jsem vypustil arnieho origošku a bral to jako z fleku novej film. Musím říct, že to na mně nepůsobilo úplně nejhůř, dynamiku a akci ten film prostě v sobě má. Atmosféru už bohužel míň, protože přece jen takovou budoucnost už jsme nejednou viděli a přitom by stačilo třeba jen stokrát omletej déšť vyměnit za sních. Trošku nechápu jak někdo může snít o tom, že chce bejt tajnej agent, proč tajnej jak mám zbalit holky na to, že jsem agent, když jim to nemůžu říct? Pokud jde o mně ja bych chtěl bejt veřejnej agent. Šel bych hezky po ulici a super kočeny by na mně toužebně ukazovaly "hele tamhle jde ten veřejnej agent", hmm to má něco do sebe, ale tajnej ? No Colinova věc. Co už není Colinova věc, je fakt že mně tady herecky moc nepřesvědčil. Co se Kate týče, tak ta je tady tak sexy, že jsem si hned ve své fantazii vysnil jak spolu někde na třebonsku sedíme na rybařské židli a chytáme kapry a cejny. Jediný co jsem nepochopil, byly její občasné pohledy, třeba tu Stars Wars armády. Z těch pohledů jsem měl pocit, jako kdyby její postava měla projít ještě nějakým vývojem, no asi jsem chtěl moc, měl jsem se spokojit pohledem na její pětihvězdičkovej zadeček a ne vymejšlet. Jako útěrka za dalším pracovním dnem Total Recall docela obstojí a to je hlavní.(30.8.2012)

Nonstop akčná eye candy jazda s parádnym vizuálom kde akčné scény sú prispôsobené neopozeranej architektúre budúcnosti. Scény ako automobilová naháňačka a la Minority Report, útek pred terminátorkou Beckinsale v transportných kockách, či záverečná akcia v bezváhovom stave v Páde pri prechode zemským jadrom sú parádne rovnako ako kopa malých odkazov na pôvodný film. Vrazené peniaze sú na filme vidieť a pôsobý to veľkolepo. To sú asi jediné klady filmu. Proste to čo bolo na origináli slabé je tu lepšie. V ostatnom vyhráva na plnej čiare Schwarzeneggerova/Verhoevenova/Goldsmithova kultová pecka. Monumentálna hudba ktorá zaujme hneď ani sa poriadne neposadíte do kresla (tu to akurát rozprúdi dubstepový song Typhoon od Foreign Beggars pri stretnutí s trojprsou kočkou), bombastické must see efekty nahradili reálnejšie ktoré ani nedávajú šancu tušiť aký je pôvodný film parádny (vyrezanie mobilu z ruky či holografická hlava nemôže konkurovať vyberaniu vysielačky z hlavy či rozkladacej maske Schwarzeneggera po príchode na Mars) a PG rating s nevhodným hereckým podaním podtrhujú celkové nevýrazné vyznenie filmu spolu so scenárom ktorý postavám nedáva šancu zaujať. Nejednoznačnosť konca na čom originál staval tu aby človek lupou hľadal.(14.8.2012)

Je smutné vidět, že tak pěkně vypadající akční film je remake s debilním scénářem. Vždyť to kurva chvílema nedává smysl a občas je to až směšný. Verze s Arnoldem měla šťávu, koule a logickou návaznost, která dávala smysl. Toto je sexy vypadající sci-fi, s dobrými herci, ale s přibývající stopáží to zoufale nudí. Já chci nekorektní živelnost, mutanty, vybuchující hlavy a Kuata. Když tam je Cohaagen, kde je kurva Kuato?! Fakt hyperzbytečnost, ze které vám i přes talent Lena Wisemana bude blivno. 5/10(16.8.2012)

Takové na první pohled hodně drahé béčko, u kterého jsem si polovinu děje nebyl jistý, kde se vlastně odehrává a u druhé mi to bylo jedno. Pár pomrknutí směrem k původní verzi, i když slovo "sofistikované" by si scénáristé museli nejdřív najít ve slovníku, pár dobrých akčních scén, několik minut čiré demence a ... to je asi všechno. Viděl jsem kinoverzi, ne DC, který je prý lepší, ale myslím, že do téhle vody podruhé nevlezu. Průměr.(28.5.2017)

• - Scéna známá z trailerů, při které hlavní hrdina zmasakruje policejní komanda, byla natočena na jeden záběr, kvůli čemuž muselo být její filmování opakováno 22krát. (272827)

• - Kate Beckinsale prohlásila: „Po zkušenostech s Underworldem jsem tentokrát ocenila úbytek gumy, kůže a latexu." (Sufferer)

• - Nápis „Welcome to the Colony“, který se zobrazuje na mnoha digitálních poutačích v Koloniích, je v závěru vidět mj. i v češtině, a to ve znění „Vítejte“. (IQ Tiqe)