poster

Total Recall

 • USA

  Total Recall

 • Nizozemsko

  Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  ****

  Kate je zde tak úžasná mrcha, tak skvělá záporačka, že naštvat ji by si nepřál žádný chlap! Jako černá mamba syčí a je připravena okamžitě uštknou a nedat sebemenší šanci. Občas jsem se divila, kde bere tolik síly a energie. Dokonce jsem ji chvílemi podezírala, jestli to v ní taky netiká, jako v těch chodících plechovkách. Kurnik a jak vždycky věděli, kde je hledat, když už ani jeden z hlavních klaďasů neměli po ruce svůj mobilní telefon! Byla jsem ztracena nejen v překladu, ale v tak obrovském městě plném oceli, šedi, lidí, technických hračiček a udělátek, létajících aut, výtahových kostek ... tam se musí ztratit přece každý! Samozřejmě, že jsem si tuto akční záležitost docela užila. Ta lítací atrakce kolem zemského jádra byla bomba!(7.4.2018)

 • Kaka
  ****

  Čekal jsem daleko větší průser. V mnohe aspektech se mi líbilo nové Total Recall více, než předchůdce. Nepočítám teď "inflační rozdíl" x let, tedy že dnes se dají za vysoké rozpočty pořídit daleko promakanější vizuální kejkle, než dříve. Celkově je snímek překvapivě koukatelný. Wiseman je v rámci akčních scén film od filmu lepší, nápaditější a více strhující. V Total Recall jsem chvílemi ani nedýchal a to už se mi dlouho nestalo. Výborně terminátoří Beckinsale, dobrý Farrell, fantastická výprava. Komentovat to jako vykradačku Minority Report a Blade Runner - ono neni moc dalších možností jak budoucnost natočit tak, aby byla reálná, či alespoň trochu uvěřitelná. Občasná inspirace dle mého názoru nezaškodí a kdyby diváctvo každou věc takto komentovalo, pak bude u filmu za chvíli průser, že nějak začíná, protože začátek filmu jsem ve filmu už viděl hodněkrát atd. Při pořádném ozvučení a dobrém obrazu se vyplatí film možná vidět i vícekrát - i ten lehce pošmodrchaný scénář k tomu přímo vybízí. Akorát mít ocelový tunel skrze zemské jádro - uf. To už prosím nikdy víc.(19.8.2012)

 • Radek99
  ***

  Americký remake amerického filmu, už v této fázi je něco špatně. Točit navíc remake akčního sci-fi béčka je absolutní ztráta času, činnost veskrze neplodná a měla by smysl pouze tehdy, kdyby se vykostil děj a začalo se zgruntu jinak. Jenže to by k celkem pěknému vizuálu (připomene Minority Report), k obstojné kameře, charismatickému hlavnímu hrdinovi a slušným trikovým scénám nesměla produkce přibrat scénáristy, kteří zřejmě vystudovali moc vysokých škol, protože tak překombinovaný scénář psaný bez ladu a skladu jsem už dlouho neviděl. Připočtu-li k tomu všeprostupující emancipační snahy tentokrát zrovnoprávňující akční hrdinky na úkor hrdinů, což ve filmu postavilo proti Colinu Farrellovi Kate Beckinsale a donutilo ji dělat na podpatcích kopy, salta a výmyky, zklamání vrcholí. Suma sumárum, je to jiné, než původní Total Recall, ale je to taky jen primitivní akční béčko. A vypadalo to tak nadějně...(6.11.2012)

 • H34D
  ****

  Můžete si najít sto a jeden důvod, proč tento "remake" nesnášet a pravděpodobně by měl každý něco do sebe, film vykrádá kde co, má své logické díry a oproti původnímu Total Recallu nenabízí k akční složce žádnou přidanou hodnotu v podobě humoru, nadsázky, či šokující brutality. Přesto jako ryze akční kino-žážitek jsem byl nečekaně spokojen. Po paskvilech typu Náhradníci, nedotažených Tronech i nudících sequelech Transformerů představuje Wisemanův Total Recall velice slušný nářez schopný konzistentně bavit po celé dvě hodiny. Sexy Kate Beckinsale, zmatený Colin Farrell, paranoidní a nejistá atmosféra (ano, nebyl jsem si jist, zda je to skutečnost nebo "rekall" a pořád jsem o tom uvažoval) - tohle šlape. 7/10(19.8.2012)

 • TheDarKnig
  ***

  Chybí tomu jenom taková maličká věc... ehm, jak se tomu říká... pochází to z Nizozemska, nezastaví se před jakoukoliv nekompromisností, cynismem, nadsázkou, černočerným humorem, dělá si prdel z Holywoodu a ustálených tradic a postupů... A má rudou planetu.. Verh... Verhoeven. Ano, to je ono. Vizuálně pecka, využívá to každý dostupný chechták v okolí, ale příběhově sterilnější než nemocniční náčiní. A ani postavy na tom nejsou o nic lépe. Průměr díky krásné terminátorce Kate, spolehlivému Colinovi, akci a tomu vizuálu teda. Potenciál být něčím lepším to ale mělo a hlavně v úvodu to na mě kouká ze všech stran. Škoda.(9.9.2012)

 • - Herec Colin Farrell nabral kvůli roli skoro 14 kg svalové hmoty. (korbitch22)

 • - Finančnú náročnosť výstavby kulís demonštruje i fakt, že za každý týždeň výstavby sa spotrebovali skrutky do dreva v hodnote 10 000 amerických dolárov. (m.a.t.o.)

 • - Přestože je Kate Beckinsale akční profesionálka, toto natáčení mělo pro ni jeden háček. Situaci okomentovala slovy: „Když nadešla hodina pravdy, říkala jsem si: Panebože, já mám zlomit nos Jessice Biel? Doposud jsem zápasila jen s kaskadéry a vlkodlaky." (Sufferer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace