poster

Total Recall

 • USA

  Total Recall

 • Nizozemsko

  Total Recall

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA / Kanada, 2012, 118 min (Director's cut: 130 min)

Externí recenze k filmu (21)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Při závěrečném hodnocení se nelze vyvarovat srovnání s dvaadvacet let starým originálem. Tam, kde si holandský režisér Paul Verhoeven sebeironicky utahoval z klišé osmdesátkových akčních sci-fi, nabízí Len Wiseman jen chladnou napodobeninu původního filmu, která se bere příliš vážně." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Herecké výkony Colina Farrela, Jessicy Biel a Kate Beckinsale sú jednoducho priemerné a nezaujímavé. Ostatní, aj lepší herci, dostali len veľmi malo priestoru. Hlavný problém filmu však spočíva v tom, že neobsahuje žiadne napätie. O prekvapeniach a zvratoch v deji ani nehovoriac." (více)

 • ČervenýKoberec.cz **

  "Ovšem ani všechny krásky světa a vlahé pohledy Colina nedokáží ze snímku vykřesat to, co tam není. Celá akce stojí na motivu s hodně vratkými základy, které jsou nahlodávány spoustou nezodpovězených otázek. Navíc Total Recall 2012 opisuje od toho z roku 1990 tak moc, až to není hezké. Až na…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Total Recall je řemeslně dobře odvedená akční sci-fi, která ale trpí kritickým nedostatkem zajímavých nápadů a poměrně záhy dokáže ztratit vaši pozornost. A jakmile se tak stane, už ji nikdy nezíská zpět." (více)

 • FanMovie.cz (Petr Dudek) ****

  "Nový Total Recall je tupý, ale svižný akční blockbuster s nádherným vizuálem. Pro hráče Deus Ex povinnost, pro ostatní pohodová oddechovka se zaporáčkou, kvůli které se v kině přestanete věnovat přítelkyni." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "Už zo sloganu “what is real?” som sa tešil, že po nepodarenom aplikovaní spomienky budem zažívať spolu s Dougom pocit neistoty, či je naozaj skutočný agent, alebo nie (pôvodný film si radšej vyhoďte z hlavy, zbytočne sa potom zamotáte). Nanešťastie sa príbeh rozhodne ísť banálnou akčnou cestou, kde…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Téměř dvě třetiny filmu pozůstávají z honiček a stříleček, na kterých je opět vidět, že byly drahé, ale nechávaly mě zcela chladným. Oceňoval jsem práci výtvarníků a trikařů, hudba a střih byly ucházející, moc jsem se nenudil, ale to všechno ve mně nevzbuzovalo jakékoliv emoce směrem k hrdinům…" (více)

 • Filmografie.cz (Michaela Benešovská) ***

  "Akčních scén je v Total Recallu požehnaně, Kate Beckinsale je v roli „drsné holky“ daleko působivější než Colin Farell nebo nevýrazná Jessica Biel. Dokonce by se dalo říct, že performance Kate Beckinsale je vlastně na Wisemanově filmu to nejpovedenější. Total Recall trpí tupou přímočarostí a po…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) **

  "Na logiku zapomeňte, vytvořený svět má hned několik logických děr, které můžete, ale nemusíte tolerovat. Ty ale nejsou tím hlavním problémem. Tím je absolutní absence invence, tvůrčí vyprázdněnost. Po první půlhodině totiž začne ubíjející exhibice předvídatelnosti. Umocňuje to fakt, že víte, že…" (více)

 • Gorilla.cz (Jan Lysý) ****

  "Film se nevyhnul pár logickým kiksům, příběhově není tak konstantní, jako původní verze a postrádá i její vizuální originalitu. Na druhou stranu, Colin a Kate jsou velkými a dobře použitými trumfy, počítačové triky jsou vynikající a akční scény velmi dobré. Pokud nejste těmi, kteří fanaticky…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) *

  "„Total Recall“ se tak změnil v akční sci-fi film, jemuž lze vizuálně vytknout málo co. Herecky je příšerně obsazený. Colin Farrell je ještě snesitelný, ale Wiseman si prosadil Kate Beckinsale, která hraje postavu, jíž prve ztvárnila Sharon Stone. Na rozdíl od krásné Sharon ale Beckinsale zůstává v…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "Jednu zásadní změnu si Wiseman neodpustil. Odstranil vše zábavné a nápadité." (více)

 • Kritiky.cz ****

  "Jinak se dá říct, že nové zpracování Total Recall vykrádá scény z původního filmu a nepřichází s ničím novým. Od začátku do konce je divák zasypáván kinetickou akcí, která ne a ne zvolnit tempo a věnovat se spíše příběhu. Nejdříve to funguje jako svěží zábava, ale v polovině filmu Vás to už…" (více)

 • MovieMania.sk (Jano Švihra) ***

  "Total Recall je film s veľkým potenciálom, ktorý nebol využitý, lebo bolo treba rýchlo zarobiť. A tak je otázne, či sa zarobí vôbec niečo. Colin Farrell našťastie hrá dôstojne a pár geniálnych momentov dvíha celkové hodnotenie na lepší priemer. Ináč povedané, keď sa povznesiete nad zástupom…" (více)

 • MovieScreen.cz (Kristýna Lexová) **

  "Je to Total Recall, který od dob svého dvacet let starého protějšku udělal pár kroků kupředu, a to především mluvím o záměru přestěhovat děj na Zem a dát si záležet na perfektní výpravě. Krok zpět je ale mnohem významnější – děj se nedaří udržet a nepomůžou tomu ani technické vychytávky, působivé…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ***

  "Takže si to shrňme… Wisemanův Total Recall je typickým letním blockbusterem, sázejícím na rychlé tempo, trikové a akční pozlátko… to je logicky v ostrém kontrastu s Verhoevenovým filmem. Oprava, všemi Verhoevenovými filmy, které si s americkou popkulturou vytírají zadek, než aby ji adorovaly." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Wiseman sice má ve svém futuristickém diktátu několik hrubek, nicméně mohou za něj spíše muži za psacím stolem než on sám. Herecké obsazení, stylizace a vůbec vše funguje dostatečně dobře, aby se divák v téměř dvouhodinovém snímku nenudil. Pokud vynecháme srovnání s originálem, dostává se k ním…" (více)

 • Sarden.cz (Martin Kochlica)

  "Total Recall nenudí a jeho vizuálne poňatie skvelo kombinuje všetko to, čo máme na drahých sci-fi radi. Ide však predovšetkým o popcornový blokbaster v štýle štvrtej Smrtonosnej pasce či Ja, robot, akurát tu nájdete omnoho viac nedotiahnutých nápadov (scenárista Kurt Wimmer už v Salte ukázal, že mu…" (více)

 • Topzine.cz (Lucie Šimůnková) **

  "Zkrátka a dobře, na filmu je sice vidět, že Wiseman za posledních pár let občas zašel do kina, nebo minimálně že dával pozor při podávání rekvizit, ale svou práci bere až příliš vážně. Snímku chybí lehkost, vtip, nemilosrdný střihač a nelítostný scenárista. Příkladem hláškami téměř nabitého filmu…" (více)

 • TotalFilm.cz (Adam El Chaar) ***

  "Výtvarníci a designéři se opravdu snažili a studio se opravdu pláclo přes kapsu. Na výsledku je to rozhodně vidět. Kulisy jsou opravdu úžasné a dá se říci, že jsou nejzajímavější na celém projektu. Narozdíl od verze z roku 1990 se příběh neodehrává na Marsu, ale na zničené planetě Zemi, kde zůstala…" (více)

 • Velkaepocha.sk (Petr Šváb) ***

  "Nový Total Recall přináší do světa sci-fi pár pěkných nápadů, má dostatečně kvalitní obsazení a uspokojivou akci. Děj je ale natolik podobný svému předchůdci, že jsem se zkrátka neubránil srovnávání. Z tohoto pohledu mi chybí nadhled a jakási troufalost a velkolepost originálu, který dokázal bez…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace