Kordus

Takové na první pohled hodně drahé béčko, u kterého jsem si polovinu děje nebyl jistý, kde se vlastně odehrává a u druhé mi to bylo jedno. Pár pomrknutí směrem k původní verzi, i když slovo "sofistikované" by si scénáristé museli nejdřív najít ve slovníku, pár dobrých akčních scén, několik minut čiré demence a ... to je asi všechno. Viděl jsem kinoverzi, ne DC, který je prý lepší, ale myslím, že do téhle vody podruhé nevlezu. Průměr. ()

tron

Dávam 2*, ale mnohé veci sa mi páčili: Colin Farrell, niektoré vizuálne vychytávky a dokonca aj kvázi drzý nápad, že sa dej neodohráva na Marse (!). Filmári originál od Paula Verhoevena samozrejme evidentne dobre poznajú a párkrát naň úsmevne poukážu (maskovanie na letisku). Ale inak si idú svojou vlastnou cestou, čo je poznať hlavne na tom, že Mars vymenili za "Euroameriku" a "Nový Šanghaj". To je super univerzum (vizionárske?). Bohužiaľ, film je strašne dlhý, miestami dosť nezaujímavý, ústredný zlosyn biedny, nie je to až také absurdné, ako Verhoevenova verzia (isté porealističnenie je skvelé, ale toto je asi priveľa)a Beckinsale s Jessicou Biel sú fajn kočky, ale nejak to nestačí. Diváci na to mali podobný názor, takže snímka s rozpočtom 128 ich na celom svete nezarobila ani 2OO. ()

B!shop

Ja jsem spokojenej. Od puvodniho Recallu se to teda silne vzdaluje, ale uprimne receno, udelat totoznej film a misto Arnolda sem dat Farrella, tak je to daleko vetsi pruser. Takhle tu mame proste slusne natoceny akcni sci-fi, kde po par uvodnich kecech akce prakticky neprestava. Triky jsou na naprosto spickovy urovni a celkove vizual je moc peknej, az to misty vypada jak videohra. Colin se docela snazi, ostatni herci tu jsou sice jen tak do poctu, ale neurazi. Jedinej problem je v celkem hloupym scenari, kde je vse od zacatku do konce jasny a kdyz nahodou hrozi nejaky zmateni divaka, honem se prispecha s vysvetlenim. Ale kdyz nebudu porovnavat s puvodnim filmem, mam tu proste solidne natocenej film za slusny 4*. ()

dO_od

// Splnilo to základní dvě pravidla: 1) Nikdy nepřerušit holčičí bitku 2) Jakmile má někdo tři kozy, musí je ukázat. Víc nepotřebuju. 7/10 ()

emma53

Tak já jsem sem do sci-fi zabrouslila hlavně kvůli Colinovi. Byla jsem možná ve velké výhodě, že jsem to mohla sledovat bez jakéhokoliv srovnávání s jinými sci-fi filmy, tak jsem se jen bavila. Vizuálně a po trikové stránce výborný, scénáristicky jsem občas bloudila, ale mělo to spád a nestačila jsem se nijak výrazně nudit. Nesmrtelného Colina, který bravurně bruslil mezi milionama střel bez úhony na zdraví, jsem měla po celou dobu na očích, tak co víc bych si mohla přát. Jo a holky se tam taky pěkně pudrovaly ve výtahu. ()

Flipnic

Pro me jednoznacne mile prekvapeni! Na puvodni "Arnoldovskou" verzi to samozrejme nema,ale vizual je uzasne "retro-future" vymazlenej, na nic se zde neceka a od "nedopatreni" v Rekallu jede film fakt hustym tempem temer nonstop... Prehlidka bojovych stylu je pestra a jednoznacne tvorena profiky,kamera necuka,strihac nestriha, kamera proste sleduje v delsich zaberech fighty tak skvele, ze jsem z toho byl slusne vyadrenalinovanej ... Hodne dobry!!! ()

Bloody13

Nazdar bejku, kam deš takhle večer? A co takovej výraz? - Ále, du z kina domu. - Aha, a na čems byl? Něco českýho? - Né vůbec, novej Total Rektal. - Počkej, to scífko se Šváňou? Dyť ten je starej jak já! - Né, tohle je nová verze, víš? - Aha, a dobrý? - Vůbec. Vizuál sice hezkej a ty dvě čundy taky, no ale když tam furt něco bouchalo a střílelo se, tak mně to bylo docela šumák. - Takže trapný jo? - Hmmm... - Hele, a nechceš zajít na pivko? To ti zvedne náladu! - Né dneska už ne, pudu domu, dám si špeka a mrknu na ňáký porno, to mě taky zvedne. - Hehe, to je fakt! Tak jo draku, měj se a o víkendu se u tebe stavim jo? - Dobrá, mrknem na ten novej kinorip Promethea. To by mohlo bejt už super. - Oká, tak čus. ()

Jara.Cimrman.jr

"Když já nejsem já, tak kdo vlastně jsem?" Návrat tajného agenta, který mistrně dokázal zmást sám sebe, mne bavil víc, než jsem ochoten připustit. Pod tíhou důkazů musím uznat, že moc originality nepobral, ale cestování zeměpádem považuju za skvělou atrakci a být při něm podložen z jedné strany Kate Beckinsale a z druhé Jessicou Biel můj zvířecí pud prostě muselo uspokojit. ()

xxmartinxx

Zcela zbytečné a sterilní (prakticky doslovné, jen se změnily kulisy) převyprávění Verhoevenova Recallu, ale oproštěné od čehokoli zajímavého a zábavného. Wiseman zklamal. Arnold by řekl: "That guy is fucking asshole!" A měl by pravdu. ()

H34D

Můžete si najít sto a jeden důvod, proč tento "remake" nesnášet a pravděpodobně by měl každý něco do sebe, film vykrádá kde co, má své logické díry a oproti původnímu Total Recallu nenabízí k akční složce žádnou přidanou hodnotu v podobě humoru, nadsázky, či šokující brutality. Přesto jako ryze akční kino-žážitek jsem byl nečekaně spokojen. Po paskvilech typu Náhradníci, nedotažených Tronech i nudících sequelech Transformerů představuje Wisemanův Total Recall velice slušný nářez schopný konzistentně bavit po celé dvě hodiny. Sexy Kate Beckinsale, zmatený Colin Farrell, paranoidní a nejistá atmosféra (ano, nebyl jsem si jist, zda je to skutečnost nebo "rekall" a pořád jsem o tom uvažoval) - tohle šlape. 7/10 ()

dobytek

Kdybych neznal původní verzi s Arnoldem z roku 1990, tak asi budu hodnotit líp, ale tohle považuju za úplně zbytečnej remake (nebo spíš vykrádačku). Je to takovej mišmaš starýho Total recallu, Blade runnera, Matrixu a možná ještě něčeho, ale dohromady to moc nefunguje. Místo "inteligentního" sci-fi zůstal jenom hloupej akční film jak od Rolanda Emmericha. ()

Skejpr

Bavila mě triková stránka, bavili mě herci, bavily mě náznaky dubstepu v hudbě Gregsona-Williamse... Jenže tím to asi hasne. Imbecilita filmu je do očí bijící, poplatnost děje akčním sekvencím se ani nikdo nesnaží maskovat a ani ta samoúčelná akce není vlastně moc dobře inscenovaná ani záběrovaná... A prdelka Kate Beckinsale mi na dobrej film fakt nestačí... ()

Morien

Když jsem obdržela pozvánku do kina, říkala jsem si, že mi to přece nemůže ublížit. Inu, může. Pořád prostě nemůžu pochopit, jak někdo při smyslech může stavět blockbustery za hodně moc moc moc peněz na tak neskutečně vachrlatých scénářích. Scénář je základ. Základ!!! Zatraceně. ()

gudaulin

Len Wiseman měl zdánlivě všechny trumfy ve svých rukou - známou a úspěšnou předlohu, hvězdy s širokým hereckým rejstříkem, velký rozpočet a nové filmové technologie, přes to všechno se mu nejen nepodařilo Verhoevenovu verzi předstihnout, dokonce se k ní ani nepřiblížil. To přitom vůbec nejsem starou verzí oslněný, ze zajímavé povídky o utajené identitě a složité konspiraci udělal Verhoeven popovou brakově vypadající podívanou, která se velkým obloukem vyhýbá jakýmkoli hlubším myšlenkám. Nutno ale přiznat, že v tom, oč se snažil, byl holandský režisér úspěšný. Je to, nepočítám-li Terminátora, jediný snímek, kde je u Arnolda možno mluvit o jakéms takéms herectví - každopádně z jeho fyzického typu vytáhl Verhoeven maximum. Jeho braková estetika byla zajímavá, během celé stopáže dokázal přicházet s chytlavými scénami a prvky, nikde nenudil. Wiseman se pokouší o akční blockbuster, ale příliš okatě parazituje na svém předchůdci, až moc se drží osvědčených žánrových vzorců a v záplavě nerealistické akce a bombastické výpravy neumí překvapovat ani zaujmout. Nedokáže ani dokonce pořádně prodat své postavy. Nakonec z jeho dílny vzešel typický snímek, který má velké ambice, které nedokáže naplnit. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

Není to taková zábavná jízda jako Wisemanova čtyřka Smrtonosné pasti, ale i když je vám to příběhově ukradené, těch 200 mega je na slušných honičkách a spoustě záběrů monumentální futuristické městské zástavby dobře vidět. Herecky si krade film pro sebe Kate Beckinsale, která si zlobivou manželku vychutnává se sebejistotou herečky, co má nastříleno, nakopáno a nalatexováno z béčkových produkcí a co se každé ráno probouzí vedle režiséra, co jí pravidelně přihrává hlavní role. A s přehledem válcuje matné výkony jindy mnohem lepších kolegů (Farrell, Cranston, Nighy). Ale to, že se nedočkáme pořádného catfightu Beckinsale s Biel, to je u mě epic fail. ()

Segrestor

Když už člověk ví, co ho ve filmu čeká, má z celé té podívané trochu menší radost (bez té vědomosti by ten film musel být ještě lepší - závidím těm, co absolutně netušili, o co tam půjde). To je velká nevýhoda, ale za to rozhodně tento počin nemůže. Pro radost ortodoxním vyznavačům starší verze věnoval hned několik "scének" a víceméně jel po vlastní ose. Nemá smysl v tom škarohlídsky šťourat a hledat, co kde a čím to něco připomínalo. To je dnes už prakticky normální. V každém novém filmu vidíme sem tam nějaký ten prvek, který jsme již dříve viděli. A bude hůř. Časem se všechny možnosti vyčerpají a už se bude jen kombinovat. Kdo čeká, že se bude pořád točit něco originálně nového, bude mu svět filmu peklem. Že to bylo terminatorovské nebo jako z Blade Runnera… protože tam pršelo a všude byli Čongové - to přeci nevadí (je docela možné, že v budoucnosti se Čongové rozlezou po celém světě. To je přeci vize a ne kopírování Blade Runnera). Byla to nádherná podívaná s poctivým (až skoro pedantsky) dokonalým futuristickým světem a že tam řádila nesmrtelná teta, mě nikterak nerozhazuje. Kate Beckinsale byla démonická jako nikdy a tak to má u zhrzených manželek/agentek sakra být, ne? Richter v podání M. Ironsidea ve starší verzi byl stejně tvrdohlavý, stejně nelítostný. Nemá ovšem cenu tento snímek s tím starým srovnávat. To je samozřejmě nesmysl. Tohle je nové zpracování Dickovy povídky a ne remake oblíbeného filmu s Arnoldem. Pro mě je to zkrátka jednoznačně poctivé sci-fi s několika naprosto unikátními a dechberoucími pasážemi. Ano, ty výtahy! Chvílemi jsem úplně zapomínal fibrilovat. ()

Gilmour93

Spy who bored me. Wisemanův (na klasické sci-fi béčko příliš suchý) Rekall mi nachystal necelé dvě hodiny vzpomínek, o které jsem vůbec nestál. Rutina, uniformita, plagiátorství, trapná pomrkávání k originálu, akční režisérova choť (začínám si myslet, že je to pro ni ventil, aby ho nemlátila doma) a recidivní patlal Wimmer podepsaný pod leklým scénářem. Pokud Kurtík tvrdí, že dobrá akce je v jeho očích víc jak sex, pak to u něj doma trvá 12 sekund i s otočením na záda a kajícným promiň.. Nezbývá než souhlasit s uživatelem Zeebonk, že tento remake je zbytečnější, než ukrajinská šlapka v centru Vatikánu - už jen proto, že během zdlouhavých konkláve musí kardinálům zákonitě „vyhládnout“.. ()

Psema

Wisemanovi rozhodně víc sedí fyzično než celodigitální kompozice, z nichž by se dala sterilita a bezkrevnost stáčet a prodávat na fesťácích místo Lemonu. Ale jakmile se rozjedou hard-disky Recallu a člověk pro změnu zastaví mozkové závity, je pravděpodobnost filmového průjmu překvapivě minimální. Možná měl Wimmer dobrý den, anebo jen hodně dobře obšlehával od Verhoevena (včetně dialogů, což je celkem vtipný), ale vážně si neumím představit, že si by si chtěl někdo vypíchnout oči kvůli nadměrné blbosti a ne proto, že Jessica Biel zase brousí dno herecké pikantnosti. Jen škoda, že týden od projekce si lze vzpomenout vážně jen na Beckinsale, jejíž pozadí je snímané snad ještě obsesivněji než když sedí za kamerou Paul Anderson a masturbuje nad Milou mezi zombíky. ()

Tuxedo

Téměř doslovný přepis Verhoevenova Total Recall, v němž jsou všechny případné změny ve scénáři vlastně tím nejhorším z filmu. Dále tu máme vizuální krádež Spielbergova Minority Report, roboty z Já, robot. Hlavní postava se ke své škodě snaží projít podobným vývojem jako Jason Bourne (jeho osobnost byla vymazána, ale když to potřebuje, bojové instinkty se ozvou) a to je jen počátek logických děr. Zatímco u Verhoevena logické prohřešky patřily k věci, Schwarzeneggerova postava měla jen základní (skoro až „videoherní“) motivaci a děj se zkrátka přizpůsoboval faktoru zábavy, Wiseman to celé bere až příliš vážně, ale nemůže se opřít o kvalitní scénář ani herce. Naštěstí to má dobré triky, více než slušnou akci a scénu s pianem, která by se skvěle vyjímala v docela jiném filmu. ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Dobre vyzerajúce ale celkovo slabé sci-fi. Film zaujme svojím Recall vizuálom (čo už v dnešnej dobe nie je nič neobvyklé), cestovaním okolo strednu Zeme, hereckým obsadením a Three-Breasted Woman, ale to stačí tak na 30 minút. Následne by človek očakával, že sa veci dajú do pohybu a príbeh využívajúci premisu Recallu sa rozbehne, ale ... nestane sa tak a to čo divák naozaj dostane je veľmi predvídateľný ničím nevýrazný akčný film kde s pribúdajúcim časom ustupuje logika do pozadia a štandardne klišé vypĺňa dejové prázdno. Total Recall s Arniem tak ostáva neprekonaný kult. Jednoducho, ... efekty film nerobia. [2 a pol *] You're going to wish you had three hands. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011