Reklama

Reklama

Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

(více)

Videa (35)

Trailer 2

Recenze (680)

juta 

všechny recenze uživatele

Konečně po dlouhé době nějaký film, který opravdu za něco stál. Myšlenka mimozemšťanů, kteří ovládnou lidské tělo zprvu nenaznačovala, že by mohlo jít o něco velkého, ale postupem času jsem se do toho dostal a bylo to skvělý. Hlavně ta hudba byla božská. Dokonale pasovala do každé situace a to se nestává zase tak často, asi hlavně díky ní jsem se nakonec rozhodl pro maximální hodnocení. Romantická část by se nemusela rozvíjet tak moc, stačilo trochu ubrat, ale filmu to nijak zvlášť neuškodilo. Škoda že se netočí takových filmů víc. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Sci-fi od Niccola zbožňuju. Gattaca, In Time – paráda! Nevím, jestli tohle má víc na svědomí on nebo S. Meyer (nečetl jsem), ale je to škoda, určitě to šlo natočit daleko líp. Pomalý, plochý, bez akce, bez vzrušení, postavy dost jednoduchý, prakticky bez děje; to, co by mě zajímalo, je na pozadí nějaké slaďárny pro holčičky, která ale naštěstí nepřekračuje (pro mě) únosnou mez. Přese všechno mě film dokázal po celou dobu upoutat, sám nevím proč. Každopádně do kina bych na něj nešel a s nikým dalším bych si ho nepustil. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5 ()

Reklama

somnar 

všechny recenze uživatele

Furt jsem v tom hledal nějakou mormonskou fantazii nebo alegorii ke konspiračním teoriím o plíživý totalitě ze strany současnýho establishmentu, hledal jsem ale asi zbytečně. Je to hlavně vcelku sympatická schizofrenní lovestory (fakt jsem to napsal?), která vtipně využívá toho, že o tělo hlavní hrdinky se perou dvě osobnosti: ta mimozemská i ta původní. A každá osobnost se samozřejmě zamiluje do jinýho klučiny s vizáží členky kapely One Direction. Sráží to nevýrazná plíživá záporačka Diane Kruger, fakt nelogický tajtrdlíkování mnoha postav, zas to má ale fajn akci na dálnici a je to mnohem míň patetický a do sebe zahleděný než Twilight. Tak já nevim. 50% ()

D.Moore odpad!

všechny recenze uživatele

To ale byla břečka, a to prosím netrpím vůbec žádnými předsudky, co se autorky předlohy týče, neboť jsem od ní nečetl nic a neviděl jsem jediné Stmívání. Naopak jsem si říkal, že by mě Hostitel možná mohl překvapit. Jenže ouvej, to to bolelo. Mám rád Saoirse Ronan (ty její - nesvětélkující - oči!), Diane Kruger i Williama Hurta, vím, že Andrew Niccol umí točit (velmi) dobré filmy... Ale co bylo u všech rohatých tohle? Nic pořádně vysvětleno, proč se dělo to a to, jak bylo možné tamto, utrápený zamilovaný (dvoj)románek mi pil krev jako už dlouho nic, žádných (dejme tomu trikových) scén, které by odvedly moji pozornost jinam, jsem se nedočkal, a vůbec jsem měl co dělat, abych vydržel do konce. To se mi už dlouho nestalo. Fuj. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není sci-fi. Úvod ještě šlape, absence děje ale film umrtví po dvaceti minutách a po zbytek si pár postav nudně povídá mezi sebou v podzemním úkrytu v poušti. Dialogy banální až komicky naivní, napětí či akce téměř nulová (pouze jedna 20 vteřin trvající akční scéna). Technologické aspekty nefungují, protože nejsou v průběhu nijak vysvětlovány. Navíc se tvůrcům nepodařilo vykřesat ze scén napětí, osudovost nebo silnější emoce. Kvůli tomu je výsledek takovým hlupoučkým, povrchním, obsahově prázdným a nevěrohodným vyprávěním, které okolo vás propluje bez šance pozitivně zapůsobit. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (17)

Související novinky

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (více)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (více)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (více)

Reklama

Reklama