Hostitel

The Host

Sci-Fi / Thriller / Romantický / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 125 min

• Slartibarkfast

Sci-fi, ve kterých se mimozemské entity zmocňují těl nebohých bezbranných pozemšťanů, už jsme tu měli a nebylo jich málo. Byl jsem v očekávání a zvědav, jak to všechno nakonec (zase) dopadne. Navíc tu hraje moje oblíbená hvězdička Saoirse. Rozjelo se to vcelku slibně, ale postupně to zabředlo v romantických homo sračkách, které snad pochopí jen dívka okolo čtrnáctého roku, a které mě nesnesitelně sraly. Udělat z tak slibného námětu podřadný Twajlajt s příměsí Jupitera mi přijde jako prznění žánru. Až mi to vyhnalo žaludeční šťávy a udělalo se mi šoufl. Na druhou stranu, kdyby byla hlavní hrdinkou nějaká šestnáctka a odebíralo se to ve stylu Total Recallu, asi by to bylo minimálně stejně potupné (ačkoliv u Hanny jsme byli svědky toho, že to jde). Celkově se tedy musíme spokojit jen s další ukázkou narůstajícího trendu navlhlých romantických blbostí gymnazijního stylu, které cílí na náctileté obecenstvo a starší diváci se u toho budou pouze kroutit. Láme mi to mikročip, ale musím dát pouhé dvě hvězdičky. 30%(16.1.2017)

Knížka byla skvělá, proto jsem se filmu trochu bála, protože jsem nevěděla jak dokáží udělat rozhovory mezi Wandou a Melanií tak, aby to nebylo zmatené a ono se jim to opravdu podařilo velmi dobře. Jen škoda, že tam nebyli tolik propracované charaktery, aby se i z filmu dalo odhadnout, co je vedlo k tomu, jak se chovali, ale tak je to s každým filmem natočeným podle knížky. Vlastně jedinou věc, kterou bych tomu filmu opravdu vytkla bylo, že se jim vůbec nepodařilo pokrýt to, jak mezi Melanií a Wandou pomalu vznikalo přátelství. Kromě toho jsem ale byla dost spokojená, bylo to podle mých představ, líbilo se mi to, nenudilo mě to. 5*(13.4.2013)

• POMO

Myslíš, teda trp! Chcem vidieť Andrewa Niccola, ako sa tváril pri prvom čítaní Meyerovej veldiela, a aké prášky bral pri jeho prepisovaní do scénáru :-D Hostiteľ je obsahovo plochý a produkčne vypadá ako pilotný diel priemerného seriálu (papundeklové jaskyňné interiéry, do strieborna odfarbené „futuristické“ autá). Z akéhokoľvek logického i myšlienkového hladiska totálne sprasená a znásilnená sci-fi téma „lupičov tiel“, ešte zbytočne rezaná twilightovským motívom rozhodovania sa medzi dvomi chalanmi... Publikum sa bavilo na miestach, ktoré boli myslené vážne, až duchaplno (záver). William Hurt sa za evidentne vysoký honorár vracia k mentorskej, otcovskej roli z Vesnice. Diane Kruger to v bielom sluší a ako jediný prvok vo filme ma ako-tak tešila (výzorom). Asi len za ňu druhá hviezda. Úspech Twilightu chápem, prvý sa mi dokonca páčil, ale toto je fakt mimo. Pustite si radšej Bayov Ostrov - má myšlienku, sympatických a dobre hrajúcich hercov, je rýchly, dizajnérsky vypiplaný a má perfektnú over-the-top akciu. Hostiteľ nemá NIČ.(26.3.2013)

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Ale nakonec mám pocit, že se mi to nelíbilo ani na ty slabší čtyři, takže hodnocení dopadlo takto. Z nějakého důvodu si ale myslím, že kdybych byla schopná přečíst celou knížku, možná by na mě i ten film udělal trošku lepší dojem. Jenže jsem se dostala jen tak do čtvrtiny a od té doby leží knížka opuštěně na poličce. Zkrátka mě to nechytlo tolik jako Twilight stejné autorky. A to i přesto, že to má zajímavý námět. Film se mi hlavně tím svým trošku vynuceným happy endem zdál nějak přitažený za vlasy - a to je co říct, když to srovnám s tím, že Twilight na mě udělal dost jiný dojem. Ale je to možná i tím, že Twilight má téma tak nějak čistě fantastické (upíři, vlkodlaci...), takže ta přehnanost k tomu podle mě nějak patří. Ale u Hostitele se mi zdá námět trochu víc zasazený do reálného světa a zkrátka působí skutečněji (ano ano, já vím, jde o budoucnost a o mimozemšťany, ale tyhle věci jsou pro mě zkrátka víc skutečné než "upíři zářící na slunci" :D heh...) Takže určitým způsobem na mě ten konec působil klišovitěji než celý Twilight, i když to zní asi divně. Každopádně, Saoirse Ronan je sice mladá herečka, ale hrát naštěstí umí, což je plus. Na druhou stranu mi ale nebyl sympatický ani jeden z dvou hlavních mužských protagonistů (Jared a Ian). Oba působili jako mužské postavy tak nějak uboze. Čekala bych aspoň od jednoho z nich větší charisma. ~(3,4)~(21.4.2013)

• nash.

Nic jsem nečekal a dostal přesně to, co jsem čekal. Laciný, televizně papundeklově působící Twajlajt v bledě modrém, ve kterém je lidstvo na pokraji vyhynutí, ale místo invaze a přežití se řeší jestli políbit Karla nebo Frantu. Dvě hodiny čistokrevné nudy, ve které nejenže nefunguje ani napětí, ale kupodivu ani ta romantika (ručička na detektoru chemie se ani nezachvěla), ta romantika o které to jako mělo celé být. Navíc se tu nestane téměř nic opravdu zajímavého, takže nakonec jediné, čím to celé zaujme, je míra nesmyslnosti, se kterou mluví a konají nejen obě části hlavní postavy (těžko tomu můžu říkat hrdinka) v podání překvapivě nevýrazné Saoirse, ale také ostatní postavy, ať už lidské nebo mimozemské.(1.11.2013)

• - Místo režiséra se dvakrát změnilo. Původně měl režírovat Andrew Niccol, který sice napsal k filmu scénář, ale rozhodl se věnovat více svému filmu In Time a přenechat pozici režiséra někomu jinému. K filmu tedy nastoupila britská režisérka Susanna White, ale ta také od projektu později odstoupila, takže se Andrew Niccol nakonec vrátil zpět k režii. (Hromino)

• - Jednou ze zvažovaných hereček pro roli Melanie (Saoirse Ronan) byla i Dianna Agron, jedna z hvězd seriálu Glee. (Hromino)

• - Film se natáčel v Louisaně v Novém Mexiku. (Fevas)