Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

Trailer 2

POMO

Myslíš, teda trp! Chcem vidieť Andrewa Niccola, ako sa tváril pri prvom čítaní Meyerovej veldiela, a aké prášky bral pri jeho prepisovaní do scénáru :-D Hostiteľ je obsahovo plochý a produkčne vypadá ako pilotný diel priemerného seriálu (papundeklové jaskyňné interiéry, do strieborna odfarbené „futuristické“ autá). Z akéhokoľvek logického i myšlienkového hladiska totálne sprasená a znásilnená sci-fi téma „lupičov tiel“, ešte zbytočne rezaná twilightovským motívom rozhodovania sa medzi dvomi chalanmi... Publikum sa bavilo na miestach, ktoré boli myslené vážne, až duchaplno (záver). William Hurt sa za evidentne vysoký honorár vracia k mentorskej, otcovskej roli z Vesnice. Diane Kruger to v bielom sluší a ako jediný prvok vo filme ma ako-tak tešila (výzorom). Asi len za ňu druhá hviezda. Úspech Twilightu chápem, prvý sa mi dokonca páčil, ale toto je fakt mimo. Pustite si radšej Bayov Ostrov - má myšlienku, sympatických a dobre hrajúcich hercov, je rýchly, dizajnérsky vypiplaný a má perfektnú over-the-top akciu. Hostiteľ nemá NIČ. ()

Matty

Nápad s dvěma ženami v jednom těle by se jistě dal využít k srdceryvnému (bez ironie) vyprávění o tom, jak těžké je pro dospívající dívku být sama sebou, nelpět na povrchu a věřit svým pocitům. Nestalo se. Co se stalo, je kýčovitá, trapně doslovná vykrádačka novohollywoodského dramatu Wanda a zároveň výstižný produkt společnosti spektáklu, v němž musí být pro potěchu oka vizualizovaná i duše. Hrdinka Hostitele (neměla by to být spíše Hostitelka?) po většinu podivuhodně nedramatického filmu putuje svým vnitřním světem, přičemž s orientací jí vzhledem k emocionální labilitě musí pomáhat „racionální“ mužské postavy. Nevadilo by, jak málo se toho ve filmu za dvě hodiny přihodí („ženská“ neakčnost by naopak mohla sloužit za důkaz ideologické podvratnosti), kdyby jeho myšlenkové podloží nebylo tak blboučké. Úzkosti postmoderní společnosti (strach z přistěhovalců, potřeba návratu k jednoduchosti westernových mýtů, emocionální odtažitost přetechnologizovaného světa, útěk od globálního k lokálnímu) jsou nejenže prezentovány v midcultovém balení bez jakékoli znepokojivosti (když se objeví krev, je to malý svátek), ale navíc nám tvůrci hnedle nabízejí pohádkově banální řešení, která jen podporují falešnou iluzi, že vlastně není důvod k obavám a postačí, když se všichni budeme milovat a množit. Na každý z nemnoha kladů (pár působivých záběrů, náznak vizuálního konceptu, doktor s vizáží Obamy) připadá minimálně pětinásobné množství důvodů, proč se tomuhle urážlivě zploštělému příběhu o citové rozpolcenosti mladistvých raději vyhnout (robotické herectví nejen mimozemšťanů, ale i pozemšťanů, žádná gradace, žádné napětí, několik konců a hlavně neodbytný pocit, že se někdo snaží udělat z komára sakra velkého velblouda). Apendix: Fanynky a fanoušci Twilightu nechť můj komentář a hodnocení klidně ignorují. 30% ()

T2

Rozpočet $40miliónovTržby USA $26,627,201Tržby Celosvetovo $63,200,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,158,533 //počet predaných kusov 141,530Tržby za predaj DVD v USA $3,541,995 //počet predaných kusov 190,768║ teda riadne sci-fi s úžasnou romantickou vatou ale našťastie na Twilight to nedosiahlo a dopozerať sa to dalo bez väčšej ujmy, Stephenie Meyer je romantická telenovelová legenda /40%/ ()

verbal odpad!

Milý deníčku, tak po včerejšku nevím, jestli se budu lýbat s Dušanem nebo Milanem. Jsem opravdu rospolcena! A to se mi stalo naposledy v době, kdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli si nad postýlku povjesím Patyzóna nebo Lautnera! Strašlyvé dylema, s jakími se musí dozpívající dívka vypořádávat den co den! Původně byl Dušan jasná volba. Je totiž děsně podobnej Robertovi a od té dobi, co si začal gelovat vlasy a jeho fotr mu koupil u Vietnamců toho křyváka, je totálně xežrání. Navíc mi před týdnem o velké přestávce řekl, že bych mohla bít jeho Bella!. Chápeš??? Bella!!!! Láska až za hrop!! Bila jsem tak šťastná, že jsem celý den nedělala nic jiného, než jsem to vyprávěla holkám na Assbooku! Varovali mě syce, že je Dušan strašnej čurák, ale já byla v ten moment tak šťastná! Dokonce jsem asi zaznamenala svou úplně první SEKSUÁLNÍ zkušenost. Dala jsem si totiž mezi nohy Pusíka, víš, to je ten můj růžový méďa, jak jsem ti řýkala posledně, myslela na to, jaxe líbám s Dušanem, trochu svírala stehna a děly se fakt hustý vjecy. Radši se nebudu moc rozepysovat, páč pančelka řýkala, že rozhodně máme počkat, až dostaneme svou první menztruacy, nebo jak se to píše, ale ať je to cokoliv, i tak to bylo luksusní, šíleně jsem se spotila a myslela jsem, že jsem se počůrala, LOLinky, iksdé, iksdé! Boží, Pusík je prostě boží! Ale zpět k Dušanovi. Všechno vypadalo tak kůl, mněla jsem z něj neustále takové pnutí v podbřišku A on byl úžasný! Dokonce mi dal před školou olízat nanuk a nechal mě kousnout do Snikrsu. No všechny holky se mohly posrat závistí. Dušan je prvotřídní frajer!!!!!!!!!!!!!! Teda vlastně bil.Já kráva jsem si myslela, že mě opravdu myluje a je to jakože navjeki. Ale předefčírem mi ráno fšatně řekl, že s těma novýma rovnátkama vipadám jak piča. Já vím, on to tak asi nemislel a jen dělal borce, ale byla tam skoro celá třýda, všichni se děsně smáli a já se hrozně stiděla! Že jsem se na něj nevysrala hned, na svini. Bila jsem tak blbá! Jediný, kdo se nesmál, bil Milan. Já vím, je sice o hlavu menší, všichni ho většinou bijou a zamikaj o přestávce na hajzlu, ale kdyš se na něj pořádně zadívám, nemít tu akné, vipadá skoro úplně jako Džastýn!!! No nevím, docela bich se asi stiděla se s ním někde ukazovat aspoň do doby, než si ty běďary pořádně vimačká, ale v ten den se mě zastal a řekl, že ksem krásná, i když pak dostal od Dušana a kluků pěkně nadršku. Naštěstí jsem zrovna vyděla novou Stefaný a ta mi ukázala, že pravá láska nemusí bít založena na tom, jak kdo vipadá, ale jaký je uvňytř. A Milan je uvňytř určitě fain človjek a asi mu dám. Pusu, samozřelmě, LOL,LOL, hihi, hihi. Ježyš, ona nám, holkám, tak strašně rozumí, teda jako Stefaný! Asi sy pustím translátor a něco moc hezkího jí napíšu! Já ji tak strašně žeru! Třeba mi i odepýše! Mocinky doufám, že už pýše svou další skvělou a úžasnou kňyhu. Tolik mi už dala, přesně ďýki ní vým, jak vipadá pravá lázka, která všechno překoná a je úplně jedno, že je hrdinka hnusná, nudná, rospolcená a má v sobě trapně užvaněnou, mymozemskou tasemnicy. ()

J*A*S*M

Hvězdičku za Radioactive v závěrečných titulcích. Jinak bych si dovolil požádat tu pindu, která to napsala, aby propříště znásilňovala jiné žánry než ty, které mám zrovna já rád. Dělat sci-fi pro lidi, kteří nemají rádi sci-fi, nedává smysl. Nechť si intelektuálně pubertální diváctvo a čtenářstvo klidně dál rochní v pubertálních romantikách - pokud zůstanou na poli romantického žánru. Sledovat v hororových, případně ve vědeckofantastických kulisách příběh, jehož nejsilnějším motorem je hrdinčino rozhodování mezi dvěma hošany, mi pije krev. Nejsmutnější navíc je, že sem tam probleskne i základ nějakého sci-fi motivu, který by se slušel patřičně rozvést. Na to ale bohužel mysl Stephenie Meyerové nestačí. A Andrewa Niccola přestávám považovat za filmaře, kterého chci sledovat. Propůjčit se k takové břečce, fuj. ()

• Po uvedení filmu do kin přišla autorka knižní předlohy Stephenie Meyer s tím, že píše pokračování a přemýšlí, že by napsala i třetí díl. (kklepkaa)
  • V původní knize je mezi Melanie Stryder a Jaredem Howem věkový rozdíl 9 let. Stejný počet let dělí i jejich filmové představitele Saoirse Ronan a Maxe Ironse. (Hromino)