Hostitel

The Host

Sci-Fi / Thriller / Romantický / Akční / Dobrodružný

USA, 2013, 125 min

• Foox

Pokud věrnost knižní předloze je taková, co jsem slyšel, už by jsi vážně zasloužila "spisovatelka" Meyersová zavřít do jednoho pokoje s upírem z Blada, vlkodlakem z Underworldu a mimozemšťanem z Vetřelce. Niccol na pár místech nezapře svůj talent, jenže nemá šanci zachránit nudné konverzační "inside" drama a jen díky Saoirse Ronan není tolik ubíjející, jak mohlo být.(30.3.2013)

Silně věřím, že knížka bude obdobnej paskvil jako ta druhá, slavnější břečka od Meyerové, ale můj milovaný Niccol prostě umí (Simone, In Time a Obchodník se smrtí jsou filmy, které jsem viděla nesčetněkrát) a ač jsem se obávala, natrhl mi obě zorničky i s The Host (až mi z toho málem zmodraly). Tahle báchorka o soužití a nesoužití mimozemšťánků s lidma mě setsakramentsky chytla (ačkoli ve mně se člověk nevyzná, líbilo se mi i Bojiště země s Travoltou), sem tam nějakej blábol se dal krásně přejít, jelikož zbytek prostě bavil, Diane Kruger nešlo nefandit, i když byla za svini a cameo Emily Browning se mnou cuklo jak neočekávanej orgasmus. Přiblble se usmívám ještě dvacet minut po dokoukání. 80%(20.8.2013)

Konečně po dlouhé době nějaký film, který opravdu za něco stál. Myšlenka mimozemšťanů, kteří ovládnou lidské tělo zprvu nenaznačovala, že by mohlo jít o něco velkého, ale postupem času jsem se do toho dostal a bylo to skvělý. Hlavně ta hudba byla božská. Dokonale pasovala do každé situace a to se nestává zase tak často, asi hlavně díky ní jsem se nakonec rozhodl pro maximální hodnocení. Romantická část by se nemusela rozvíjet tak moc, stačilo trochu ubrat, ale filmu to nijak zvlášť neuškodilo. Škoda že se netočí takových filmů víc.(2.10.2013)

• Sinecod

Kniha Meyerovky nebyla vyloženě špatná, aspoň prvních dvěstě stran, oproti stmívání jsem tam změnu zaznamenala, než se do toho nezapletla nějaká láska a pak spisovatelka opět sklouzla k tomu, co předváděla v sérii stmívání (s ještě větší dávkou sebeobětování a sebemrskačství hlavní hrdinky, než v již zmiňované). To co v knize nebylo špatně popsané byl rozvíjející se vztah Melanie a Poutnice a pak jak se dostala k lidem do jeskyně a jak si získávala jejich důvěru. Bylo to dlouhé, pomale se rozvíjející a právě proto celkem snadno uvěřitelné. Ve filmu to bylo jak kdyby s nima byla týden a už se všema byla nejlepší kámoš. To co v knize bylo dobré, to ve filmu buď vůbec není nebo je to změněné tak, že už to s původní "scénou" nemá téměř nic společného. Ubrala bych záběry na šutry a přidala bych víc scén o právě hlavní hrdince, kterak se se všemi zbližuje. A hlavně, po nějaké chvíli Wanda v knize již vůbec nepůsobila jako duše, ale jako člověk, se všema emocema a citama. Nevím jestli to byl záměr, ale ve filmu pořád působila jako ufon. Jsem zklamaná, protože z knihy sem úplně zklamaná nebyla (kromě toho, že Meyerová nadměrně užívá věty jako: Působí mu to bolest, zabolelo mě to, nechci mu způsobovat další bolest a její asi nejoblíbenější: Zalapala jsem po dechu, zalapal po dechu, zalapali po dechu. Steph, choď na kurzy s názvem: Učíme se psát knihu.).(17.4.2014)

Sci-fi od Niccola zbožňuju. Gattaca, In Time – paráda! Nevím, jestli tohle má víc na svědomí on nebo S. Meyer (nečetl jsem), ale je to škoda, určitě to šlo natočit daleko líp. Pomalý, plochý, bez akce, bez vzrušení, postavy dost jednoduchý, prakticky bez děje; to, co by mě zajímalo, je na pozadí nějaké slaďárny pro holčičky, která ale naštěstí nepřekračuje (pro mě) únosnou mez. Přese všechno mě film dokázal po celou dobu upoutat, sám nevím proč. Každopádně do kina bych na něj nešel a s nikým dalším bych si ho nepustil. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(26.6.2013)

• - Po uvedení filmu do kin přišla autorka knižní předlohy Stephenie Meyer s tím, že píše pokračování a přemýšlí, že by napsala i třetí díl. (kklepkaa)

• - Místo režiséra se dvakrát změnilo. Původně měl režírovat Andrew Niccol, který sice napsal k filmu scénář, ale rozhodl se věnovat více svému filmu In Time a přenechat pozici režiséra někomu jinému. K filmu tedy nastoupila britská režisérka Susanna White, ale ta také od projektu později odstoupila, takže se Andrew Niccol nakonec vrátil zpět k režii. (Hromino)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy "Hostitel" od Stephenie Meyer, autorky známé ságy "Stmívání". (strelenaL)