Vídáme se jen na svatbách a funusech (S01E01) (epizoda)

We Only See Each Other at Weddings and Funerals

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019, 59 min

Měla jsem vážně velká očekávání. Komiks mě odvařil a byla jsem z něj v jiné dimenzi. Takže když mi slíbí seriál, těším se. Jupí! První díl začíná zvolna, ale má všechno. Umřel nám táta (nebo "táta"?, vyberte si) a něco kolem toho smrdí. Taky se vzájemně nemůžeme vystát. A křivdy z minulosti jsou nejhorší potvora. No, a taky ten konec světa, že jo? Každá postava je jedinečná, obsazení je luxusní a hudba vše bravurně podtrhuje. Takže pokud to dál něco nezkazí (dějově to není možné, když víte, co bude dál), čekám top roku.(15.2.2019)

Aktuální boom kolem tohoto seriálu, který za týden dostane pokračování, přesvědčil i naši domácnost jej zkusit a i když mě pilot zatím dost mátl a netušil jsem, kam Paraplovou Akademii zařadit, určitě zkusíme dál. Přeci jen úvodním dílům pálím plnou palbu v korespondenci s maximální spokojeností veeelmi zřídka.(23.7.2020)

Tahle skvadra toho má co do námětu, obsazení i provedení dost, co nabídnout. Mix obrazu a zvuku je na "televizní" produkci navíc hodně povedený, takže se na to i dobře kouká. Než přejdu k dalšímu dílu... O komiksu vím, ale ještě jsem ho nečetl. Každopádně po tomto úvodu si ho seženu hned, jak to bude možné.(17.2.2019)

První díl je jak jinak spíš než co jiného představování postav. A jak už to tak bývá, některé jsou zajímavější než druhé a některé sympatičtější než... však víte. Popravdě nevím, nebýt Roberta Sheehana, díky kterému jsem ten první díl zapnula, jestli bych pokračovala. Ale on i Pětka (Aidan Gallagher) působí fakt zajímavě. No uvidíme, co se z toho vyklube.(6.4.2019)

První epizoda pro mě nebyla žádnou úžasnou peckou, šlo spíše o pozvolný rozjezd seriálu, během něhož mě tvůrci seznamovali se všemi důležitými postavami. Některé momenty ale vypadaly opravdu zajímavě, takže s dalšími díly očekávám jedině zlepšení. Extrémně mě potěšili They Might Be Giants s cover verzí songu "Istanbul (Not Constantinople)", kterou pro WOW výborně zpracovala Silver Letomi.(21.5.2019)

• - Skladba, kterou na začátku epizody hraje Ellen Page na housle, pochází z muzikálu „Fantom opery“. (Nevka)