Epizody(10)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

Trailer

dO_od

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Not so guilty pleasure. Na jednu stranu zůstává Umbrella nadprůměrnou zábavou plnou vynikajících audiovizuálních nápadů a momentů, na tu druhou je to docela repetitivní a někdy až příliš výplňová záležitost, u které bych formát weekly epizod fakt nedal. Jako binge mi to ale překvapivě dost vyhovovalo, i díky tomu, jak mě třetí série nakonec vtáhla a kolikrát mi udělala radost, tak dávám celku slabších 7/10. Škoda, že se nepovedlo přimíchat do toho víc bizárů jako ze druhé série (missing Švédy), snížit počet epizod na 7-8 a přijít s novou zápletkou - pak by to totiž klidně mohlo být na současné špičce komiksové tvorby. ()

mzss1

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[66%] Ani perfektní, ani vyloženě špatné. První řada taky nebyla nic extra, druhá slabší, stejně jako tahle třetí nová. Tento seriál má velký potenciál, ale není naplno využit a má dost hluchých míst a zbytečných scén. Třeba první 3 epizody téhle řady byly fakt dobré, pak to začalo být chvílemi nudné, epizoda ohledně svatby vyloženě mimo, ale poslední díl mě téměř nadchl. Dějově je to takové rozporuplné. No nic, na 1 vidění to nebylo zlé, ale víckrát bych se na to nedíval. ()

VashCZ

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tato třetí řada mě spíš překvapila. Možná to bude tím, že pokles kvality z 1. do 2. série se z 2. do 3. nekoná. Sice už neobjevujeme moc nových mindblowing umbrella world explanations, ale tvůrci bez větších servítek jedou skeče, znají feeling seriálu, tak akorát hrají na emoce. Nejhorší - vysvětlování/nevysvětlení transformace Vaniy na Jacka nebo jak se jmenuje, prostě Elen Page tam udělala trochu bordel. Pokud jste dali 2. sérii, tak třetí vás nezklame. pozn. Ano, feťák a teleporťák to zase táhnou. Ostatní ze sebe dělají blbce a Page je zase nevýrazná. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kecy kecy, bizon v kleci – ale skutek utek. Z hlediska character developmentu je Deštníková akademie sice opět skvělá, ale příběhově prakticky prázdná a konceptuálně monotónní. Ta neustále se opakující apokalyptická premisa o konci světa, mezitímco naše banda pošuků po celou dobu dřepí v hotelu, je až žalostně nezajímavá. Třetí sérii výrazně chybí grády, rytmus nebo nějaký přirozený flow. Úvodní Footloose dance battle je za mě absolutní top strop celý série, a to je asi tak vše – nic víc či míň, co by se dalo považovat za zapamatovatelný highlight. Zkrátka, jakoby se ta komiksová hravost – jež byla pro první a druhou sérii prostě typickým a neodmyslitelným DNA – záhadně vytratila do ztracena. Každopádně Elliot Page v roli transgender postavy Viktora i Javon Walton překvapili. Nesmrtelný Robert Sheehan a opičák Luther to opět táhnou.... po fantastický druhý sérii celkem slabej žánrovej odvar. ()

UhLee

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí série - (7/10). Seriál The Umbrella Academy pro mě nepředstavuje srdcovou záležitost. Jedná se spíš o odpočinkový seriál. Člověk u toho může docela relaxovat, ale žádnou hitparádu neočekává. O to víc ho pak překvapí nečekané zvraty. První epizoda mě příjemně překvapila a přinesla asi nejlepší scénu z celé série. Legendární taneček celé skvadry mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Celkově se mi hrozně líbí, jaké tvůrci vybírají nostalgické hity. Něco jako třeba u Stranger Things, tak to i tady funguje náramně. Ostatní epizody se pak nesly po podobném tempu, kdy mě to bavilo sledovat, ale že by to byla nějaká nezapomenutelná série, to se říct určitě nedá. Myslím si, že The Umrella Academy nejvíce trpí kvůli neoriginalitě zápletky. Konec světa je tady už potřetí zvoleno jako hlavní pilíř celé zápletky a působí už to docela setrvačně. Tento seriál má výborně zmáknuté vývoje charakterů. Ani třetí série není výjimkou a dostáváme hromadu kvalitních dialogů a posunů osobnosti. Co se týče Sparrow Academy, tak se mi samozřejmě nejlépe koukalo na Sloane a Luthera. Ostatní mě už tak nebrali. Ve výsledku se jedná o jedná stejně kvalitní a zábavnou sérii jako dvě předešlé. Konec slibuje pokračování a potencionální změnu tónu seriálu. Já pevně doufám, že dostaneme konečně něco jiného než odvrácení apokalypsy. Nejlepší epizoda: Kugelblitz (S03E04)  ()