Umbrella Academy - Série 3

(série)

Epizody(10)

Tým je zpátky v akademii a čelí nové partě sourozenců Hargreevesových. Ve městě začíná rozsévat chaos tajemná síla. (Netflix)

DJ_bart

Kecy kecy, bizon v kleci – ale skutek utek. Z hlediska character developmentu je Deštníková akademie sice opět skvělá, ale příběhově prakticky prázdná a konceptuálně monotónní. Ta neustále se opakující apokalyptická premisa o konci světa, mezitímco naše banda pošuků po celou dobu dřepí v hotelu, je až žalostně nezajímavá. Třetí sérii výrazně chybí grády, rytmus nebo nějaký přirozený flow. Úvodní Footloose dance battle je za mě absolutní top strop celý série, a to je asi tak vše – nic víc či míň, co by se dalo považovat za zapamatovatelný highlight. Zkrátka, jakoby se ta komiksová hravost – jež byla pro první a druhou sérii prostě typickým a neodmyslitelným DNA – záhadně vytratila do ztracena. Každopádně Elliot Page v roli transgender postavy Viktora i Javon Walton překvapili. Nesmrtelný Robert Sheehan a opičák Luther to opět táhnou.... po fantastický druhý sérii celkem slabej žánrovej odvar. ()

Lachtaan

Seriál, který jsme kdysi zkusili dost na blind spíš jen proto, že byl jedním z těch, co dokážou nabídnout i český dabing. Seriál, co mě ve své první sérii nesmírně iritoval a dokoukával jsem ho jen z jakési povinnosti, aby mě ve druhé totálně odrovnal a vzápětí s blížící se třetí zase trochu odpuzoval. A tohle musím čerstvě po zhlédnutí hrdě popřít, protože ačkoli má nejnovější řada obecně nejpříkřejší hodnocení, já se bavil opravdu dostatečně, i když bych se klidně spokojil s tím, kdyby se seroš už nevracel. Ale kdo ví, to ovlivní sledovanost, nikoli scénáristická invence. [viděno na Netflixu] ()

Yoshitsune

Tak jo, je to šílenější než předchozí dvě série, ale furt to má šťávu a herci se svými postavami, to táhnou. Místy je to dost depresivní, hlavně to trio Harlan, Vanya/Victor a Allison a Allison, tady začne tak trochu bourat ty pevné vztahy a začne bořit hranici, mezi tím co je správné a co chce ona. A v tomhle směru, mně docela překvapilo, kam až byla schopna zajít. Co trochu tuhle sérii, táhne dolů je ta rivalita mezi členy Sparrow, tam se to dalo shrnout do dvou dílů a zbytek se mohl věnovat oné variaci na hotel Overlook. Protože hotel v tomhle směru, je správně tajemný a děsivý, takže je škoda že neni více o něm a o tom, co se v něm skrývá. A jo.....jo, přestože je to zamotaný, jako klubko nití, asi už vím kam to směřuje a o co vlastně jde Reginaldovi a proč ty apokalypsy měli splnit svůj účel, je to tedy dost šílená teorie, ale pokuď se vyplní, tak to bude žrádlo. ()

3DD!3

Škoda věčného natahování a vyloženě devastujících dialogů týkajících se Vanyiny transmutace v nesympatického klučinu. Jakékoliv vztahové rozhovory nudí až ke spánku a první polovina by se bez Pětky a jeho linky nedala vydržet. Bizarní to oproti komiksu není ani náhodou. To je jiný level šílenství který Way a Bá umí jako nikdo jiný. Scénáře by zasloužili větší péči, ale jestli je tohle poslední řada tak budiž bylo to docela neotřelé a fajn. ()

M.i.k.e

první i druhá řada jsou pro mě špičkou komiksových seriálů a trojka slibovala, že se na tom nic moc měnit nebude. Leč změnilo se. Ne sice moc, ale změnilo a trojka je suverénně nejslabší řada. Samozřejmě tu nechybí super nápady, vizuálně je UA pořád vynikající a postavy včetně těch nových zajímavé a většina z nich je sympatická, ale třetí řada se až moc motá v kruhu, vykrádá předchozí série a přináší až moc zbytečné vaty. Jak mi přišlo deset dílů u předchozích sérií skoro až málo, tady je to naopak strašně moc a kdyby jich bylo jen sedm, maximálně osm, vůbec nic by se nestalo. U čtyřky pokud bude samozřejmě chybět nebudu, ale budu doufat, že dopadne lépe a naváže spíš na první dvě...75% ()