Legenda o Tarzanovi

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

• Davies182

Zlatou malinu na tenhle démonicky sestříhanej film plnej nebetyčnejch zhovadilostí (kilometrový liány, lékařští mravenci, sebevražedný buvoli)! Waltz už je únavnej svojí repetitivní škálou hereckejch grimas a úšklebků, a i v tomhle dobrodružným failu bez jediný výrazný akční scény pořád předvádí toho stejnýho tarantinova Němce. Už mě to fakt neba. Vastně nic mě na tomhle paskvilu nebavilo, snad kromě přehršlu wallpejprovejch obrázků z džungle a jejího okolí. A to je hodně málo.(15.10.2016)

|65%| Shlédnuto v kině ve 2D. Trailer mi nepřišel špatný, nějak jsem neměl v plánu na to vyrazit do kina, ale nakonec jsem se bezmyšlenkovitě rozhodl, že tak učiním. Výsledně jsem zklamán rozhodně nebyl. O nějakém nadšení se tu mluvit nedá, ale o neškodné, roztomilé, vtipné a nenáročné jednohubce už jo. Na tenhle film se zlobit určitě nemůžu. Má to určité zápory, nedostatky, ale přesto mě to celkem bavilo. Je to trochu nadlehčené, zejména vedlejší postava, kterou ztvárnil Samuel L. Jackson tomu dopomohla. Opravdu mě tak dlouho Samuel L. Jackson nepobavil. Měl vtipné hlášky a byl zde správně ujetý. Furt se tu něco dělo, i i když nebylo zrovna nejrychlejší tempo. Hlavní hrdina Alexander Skarsgård zde do role Tarzana krásně seděl. Christoph Waltz do záporné role seděl, stejně jako ve Spectre mě bavil až do konce. Potěší i menší role Djimona Hounsou. Akce tu je natočena dobře, sice je tu vidět ta digitalita, zejména na konci filmu, ale to mě nějak netrápilo. Režisér David Yates si mě především získal 4 počinů o Harry Potterovi, a sice: Harry Potter a Fénixův řád (2007), Harry Potter a Princ dvojí krve (2009), Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 (2010) a Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (2011). Co mi vlastně chybělo v tomhle snímku, když jsem začal tak chválit ? No, třeba nějaké to napětí, nepředvídatelnost, lepší finále a hlavně více scén, kdy Tarzan vyrůstal v přírodě. To tu bylo promítnuté ve flashbacích, ale ne nějak podrobně a jen pár scén se tu zde našlo. No, nevadí, přesto tu bylo pár dobrých scén, i těch akčních. Hudba tu byla teda docela dobrá. Když jsem odcházel z kina, přemítal jsem, jestli nedám tu 4 hvězdu, ale nakonec jsem se rozhodl, že dám tu lepší 3 hvězdici. Nebyl to špatný film, ale dá se na něj docela rychle zapomenout. Ještě jednou bych si ho třeba při správné náladě pustil. To je vše.(7.7.2016)

(obsahuje SPOILER) Dej nie je príliš presvedčivý a Tarzanove supermanské schopnosti sú trochu sci-fi, ale no a čo, veď to je Hollywood, a odkedy sa pri takýchto filmoch rozmýšľa? Veľkým plusom bolo to, že tvorcovia odmietli predvádzať skutočných zvieracích "hercov", ale všetky boli robené počítačovo. Konečne si aj zábavný priemysel začína uvedomovať nepotrebnosť využívať a trýzniť zvieratá pre svoj biznis. Pralesné prostredie bolo magické, a najviac sa mi páčil záverečný útok zvierat, kde pod kopytami padali otrokári a ich domy. Padlo mi to dobre.(8.10.2018)

Nový Tarzan bol jeden z mojich top filmov na ktoré som sa tešil. Trailer vyzeral lákavo, triky sú dnes na špičkovej úrovni a opice vyzerajú skutočne ako živé, tak si hovorím super, konečne dostane Tarzan spoločnosť, ktorá nebude na smiech a zvieratá budú na nerozoznanie od živých. Už len ten príbeh a neposrať to..., lenže už prvé recenzie boli dosť biedne a do kina som nakoniec nevyrazil. Pozrel som to a musím priznať sklamanie. Chcel som vidieť Tarzana -zrod legendy, teda všetko od začiatku, to, čo robí Tarzana Tarzanom. Ako sa v lese ocitol, ako vyrastal, ako prežil, prípadne ako sa tam dostali jeho rodičia a tak. proste klasika , ktorú niečím oživím, hlavne teda dokonalými trikmi, prípadne nejakou zaujímavou dejovou linkou navyše. Tento príbeh, kde Tarzan už v civilizácii žije, je dokonca ženatý! a musí sa vrátiť tam, kde vyrastal ma až tak nezaujal. Máme tu pekné obrázky, prírodu, kvalitných hercov, no napriek tomu filmu chýba tá magická prísada, pre ktorú je film viac ako priemerný. 60%.(16.10.2016)

Ze začátku jsem byl překvapený samotným příběhem. Film totiž nenabízí klasický pohled na život Tarzana v pralese, ale začíná momentem, kdy už je Tarzan kultivovaným a spořádaným anglickým občanem s aristokratickou minulostí a chováním pravého obstarožního gentlemana. Začátek tak působí hodně dobře a vysloveně baví. Jenže po asi půl hodině se Tarzan vydá na cestu do své původní domoviny. Příběh udělá twist a vrátí se zase na začátek celého příběhu. Tarzan tak zase lítá na nekonečných liánách, v jedné ruce liánu, v druhé ruce krásnou Jane a bojuje proti kolonizátorům z Británie. V tu ránu celé nadšení začíná chřadnout a už se to bohužel nezlepší. Fajn, ale víc jak tři hvězdičky na liáně si film nezaslouží.(15.12.2017)

• - Možnosť zahrať si rolu Jane odmietla herečka Emma Stone. (MikaelSVK)

• - Alexander Skarsgård o roli Tarzana: "Chtěl jsem trocha nabrat, ne však být příliš masivní. Důležité bylo pracovat na tom, abych vypadal mrštný a ohebný jako někdo, kdo se dokáže pohybovat džunglí jako zvíře."  Skarsgårdova příprava obsahovala 12-16 sérií na záda a nohy, 9-12 sérií na hrudník, deltové svaly, biceps a triceps. To vše po 12 opakováních. Celá příprava trvala 8 měsíců včetně 5 týdnů rýsování. Absolvoval minimálně čtyři posilovací tréninky týdně, k tomu každý druhý den doplněk ve formě procvičování břicha a stabilizačních svalů středu těla. Skarsgård si v přípravě na roli Tarzana musel osvojit vysoce kalorickou dietu. "Přijímal jsem kolem sedm tisíc kalorií denně," vzpomíná. Jeho míry v dietě byly 102 kg na 193 cm. (Patr8ick)

• - Skôr než sa projektu chopil David Yates, pracovali na ňom Guillermo del Toro, Stephen Sommers a Craig Brewer. (figliar)