Pobřežní hlídka

Baywatch

Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

• Vyhy

Má to být komedie, takže určitě novou Pobřežní hlídku nebrat vážně. I tak to ale nudilo. Ne protože by to nemělo šťávu či vtip, ale protože všechno bylo vidět už v trailerech a film nepřináším sám o sobě nic nového. Takže se už tolik nesmějete, jelikož jste se nasmáli dříve u ukázek. Příběh sám o sobě nestojí za řeč, protože je lehce předvídatelný. Chemie mezi Dwaynem a Zacem funguje, jinak se ale jedná o trapné, předvídatelné a ohrané vtipy protkané s nereálnou akcí a se zpomalenými záběry… I tak to trochu navodilo příchod léta a připomnělo legendární seriál a kvůli tomu tu jednu hvězdu dám.(15.6.2017)

• POMO

Fakt je to TAK špatné. Škoda. Keby z toho vyliezla aspoň poctivá fekálna komédia, na ktorú to nabieha úvodným (vtipným!) zacvaknutým dickom. Ale ono tu nefunguje nič, a pri dvoch hodinách (a postupne vzrastajúcej neschopnosti tvorcov udržať to pokope aspoň v jednej rovine) je finále doslova pretrpené. Dokonca ani cameá Hasselhoffa a Pamely nie sú nápadito či vtipne zakomponované. A to trvajú pár sekúnd!(18.6.2017)

• Tom Hardy

Tohle zabolelo - komedie, jejíž autoři nemají smysl pro humor. Scenáristé s obsesí dojit x minut fórky o penisu, aniž by přišli s nějakou pointou a typově možná dobré obsazení, ale v žánru (a v improvizacích) očividně ztracení herci. Nikdo neočekával extra chytrou zábavu, debilita je u podobných druhů filmu druhořadý problém. Klíčovým průserem je, že je tenhle film jedna velká nuda. To jediné, co zvládá, je ona povrchní struna, kterou proslul i původní seriál - tedy ukazování vypracovaných těl v těsných plavkách. Ale i to se samozřejmě postupem času zají. Kdepak Jump Street na vodě. Leklá ryba na pláži.(15.6.2017)

• Matty

Když svalnatí muži zrovna zpomaleně neskáčou do vody a krásné ženy z ní zpomaleně nevystupují (nad úroveň toho, jak jsou mužská/ženská těla zobrazována, se film v podvracení genderových stereotypů nikdy nedostane), stojí/sedí dvě a více postav někde na pláži a v nenápaditě nasnímaných scénách únavně dlouho rozmazávají jeden pubertální vtip, týkající se například věku Efronova hrdiny („Odkuds přišel, z One Direction?“) nebo neschopnosti jednoho sidekicka formulovat myšlenku tváří tvář osobě opačného pohlaví. Jako star-vehicle pro Johnsona tahle dvouhodinová oslava virility a hrdinství založeného více na fyzické síle než intelektu funguje obzvlášť tehdy, když dokonalost protagonisty zveličuje na hranu záměrné parodie. Bohužel tak činí stále dokola podle té samé šablony, s leností příznačnou pro to, jak je celý film napsán (namísto rozvíjení vtipu hromadění rádoby humorných příměrů) a zrežírován (špatný timing zadrhávajících se akčních scén). Ve druhé polovině, věnované z větší části dost jalové kriminální zápletce (sloužící hlavně jako záminka k tomu, aby The Rock mohl dát někomu přes držku), film nejenže není moc vtipný (spíše neironicky patetický), ale taky mu docházejí nápady, ztrácí tempo a pořádně negraduje. Mimo jiné kvůli tomu, že z něj na delší část mizí hlavní hvězda a jediný důvod, proč tuhle komedii cílící zejména na chlapce mladší patnácti let (a osobami stejného věku a pohlaví zřejmě i napsanou) přetrpět. 40%(15.6.2017)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,647 // Otvárací Víkend v USA: $18,503,871 //(21.6.2017)

• xxmartinxx

Mdlý a nevýrazný film, který táhnou sympatičtí herci (Efron na mě sice působí stále jako bez charismatu, ale ok, snaží se), ale vlastně nedokáže ani využít svůj námět, kdy fenomén Pobřežní hlídky vlastně vůbec neuchopuje, místo toho ho nahrazuje něčím, čím vlastně ani nikdy nebyla. Tím jde o dost líný film. I když neurážlivý.(15.6.2017)

65% - 3*(21.6.2017)

Naprostá volovina, která je ale docela prča. Takové ujeté béčko, které místy až paroduje samo sebe, se slušným obsazením, několika vážně vtipnými momenty a cameo rolemi. Ale hlavně do letní pohody.(20.6.2017)

Rychle a zběsile mínus auta a absurdní velkolepá akce. Co zbyde? Pár svalovců, sexy koček (samozřejmě zpomaleně se natřásajících) a hrstka jakž takž povedených jednoduchých fórků. Snaha o další (filmové) Jump Street je naprosto evidentní, ale bohužel zde znatelně chybí pevný a ujasněný koncept (ten film podle mě neví, čím přesně chce být - zda regulerním remakem, parodií, či současnou hrubozrnnou komedií, a tak zkouší od každého trochu a výsledkem je nemastný a neslaný kočkopes), takže se divák za ty zcela neopodstatněné dvě hodiny nijak zvlášť nepobaví (dobré akce i humoru je tu zkrátka málo). Navíc asi jen stěží lze za kvalitní považovat snímek, v němž Zac Efron (btw pořádně vyrýsovaný!) hraje sympatičtější postavu než Dwayne Johnson (!), jenž je tu za stejně otravně patetického propagátora rodinných hodnot, jakým je Vin Diesel v F&F... 50 %(17.6.2017)

• Jenda

Podle mě jasně myšleno jako parodie původního seriálu, které po půl hoďce došly vtipy. Na komedii se značně přestřelenou délkou.(17.6.2017)

Slovy Joeyho a Chandlera... "Hlavně, že běhaj." Já se na novou Baywatch hodně těšil. U traileru jsem se smál, a věřil jsem, že to bude dobrá komedie. Jediné, co jsem měl obavu, tak to, že všechny kvalitní scény byly v traileru. Vzhledem k hodnocení, je asi jasný, že to tak naštěstí nebylo. Nemá cenu film chválit, pokud nemáte rádi Rocka. Tohle je prostě jeho styl a tahat ledničky na zádech je děsně cool. Zacka Efrona jsem jinde neviděl, ale musím říct, že do filmu sedí. Kolegialita mezi dvěma plavčíkama je skvělá a často jsem se smál jen díky přezdívkám, kterými Rock tituluje Zaca. Navíc mu to Zac umí skvěle vrátit. Z krásného pohlaví mi samozřejmě oči zůstávali na oblíbenkyni Daddario. Takže "Hlavně, že tam běhá..." Upřímně jsem se u filmu bavil od začátku do konce. Bylo mi jasný, že tvůrci z toho udělají akční a humorný výplach, dost podobný Bad Boys II. (2003). Což mi i scéna v márnici připomněla. Jasně, spousta lidí ohrne nad filmem nos. Možná nejste fanoušci Johnsona a nebo nejste okouzleni modrou barvou očí Alexandry. Fakt ale je, že tak drzá komedie plná amerického humoru, tady dlouho nebyla. Nebo aspoň ne taková, že bych se u ní královsky pobavil. Nedrží se zpátky a nenechá diváka dlouho v klidu. A to Pobřežní hlídka tohle má. Skvělé hlášky, skvělé situace a já se docela dost těším, až film uvidím znovu. Klidně mě kamenujte, ale myslím, že film je boží. (82 %)(23.6.2017)

Tak tohle je trochu škoda. Potenciál (byť ne úplně přirozený) na další 21 Jump Street tu byl, to by to ovšem musel na starosti dostat někdo schopnější. Nová filmová Pobřežní hlídka má sice několik humorných momentů, které bez debat pobaví, v celku se ovšem jedná o docela utahaný, nevýrazný a ne zrovna příliš vtipný či nápaditý film, který veškerý svůj nejlepší materiál vystřílel už v propagaci. Asi bych to úplně nezavrhoval, přesto od Baywatch zázraky nečekejte. [55%] Více ZDE(15.6.2017)

Jestliže Superman, má ve svém pokojíčku plakát Chucka Norrise, pak Chuck Norris má svém pokoji plakát Dwayne Johnsona, co plakát, ten má všechno hrníčky, samolepky a břit se kterým se holí, jen skuteční muži, jo až takhle je tady Dwayne Johnson vyobrazen. A to jak je tady vyobrazen, je vlastně hrozně fajn, mnozí se budou divit, jelikož sem dlouho tak nějak nedokázal překousnout, to, že se Johnson rozhodl dělat komedie a né akční filmy. Ale tady je hrozně super, vlastně každá postava z pobřežní hlídky, je hrozně super, Efron se ze začátku chová jako naprostý nadutý idiot, ale kupodivu mu to lze odpustit, má k tomu své důvody. A co se týče ostatních postav, tak tady jim taky nelze nic vyčíst, Jon Bass je trouba a ženské protagonistky nosí upnuté a zařízlé plavky, ale jako že hodně upnuté. Celé to kupodivu kazí, stokrát omletý příběh, který je strašně nudný a předvídatelný, tohle se týká i záporáku, ti sou prostě nudní. Akce si taky moc neužijete, sou tu jen dvě akční scény, ale vůbec nejsou zábavný. Ale co je zábavný, sou hlášky a vtipné situace, ty sou hrozně super a fakt sem se nasmál, sou vtipný, sou originální a jejich dost. Ale celý film je vlastně postaven na vtipech a humorných scénách, a to je prostě problém, proto mně mrzí že musím dát tři.(16.6.2017)

Kedže nikto nič neriešil a nikto nič nepísal. Tak sme nikde neboli, na nič nepozerali, nič nepili a nič nejedli. Nevideli sme pekné ženy a nejedli zmrzlinu. ... a tá Alexandra, och, pa pa(18.6.2017)

Efektne preštylizované a naozaj vizuálne dobre pozerateľné. A to je tak všetko. Od R-kového filmu som čakal viac tlačenia na pílu vo všetkých rovinách. Pár vtípkov sa tu nájde, ale pre mňa aj všetkému kraľuje o dušu hláškujúci Rock, ktorý si z Efrona robí vkuse srandu. Čo sa týka deja, tak nič, nápaditosťou skrátka ďalší diel. Najviac však zamrzeli úplne zle využité cameá starých známych, absencia hlavného osemdesiatkového úvodného songu a silný pocit nevyužitého potenciálu. 3* sú veľa ale tak srdcovka to je, nebudem si sám sebe klamať.(22.6.2017)

• Mickalle

Ironie na sebe sama je občas vskutku dobrá věc, ale né tady, né tady... bože, to byla nuda...(16.6.2017)

V hlbokých 90. rokoch, aj u nás tento komerčný seriál neraz stoporil množstvo mužských pohlavných orgánov a pomerne rovnako aj rozťahoval a zvlhčoval ženské rodidlá. A čo je fajn, bola to zábava. Celovečerný ,,trhák,, na jeho motívy, robí však iba to prvé spomenuté. Príliš veľká zábava to teda nieje. The Rock si môže pripísať prvý finančný prepadák svojej superhviezdnej kariéry a zvyšok týmu čierny bodík do životopisov. Ale tie telá v bikinách...(21.6.2017)

Já jsem si přišel pro zábavu a nádherné ženské. A dostal jsem zábavu a neuvěřitelné k*ndy. ... GA Cinema(20.6.2017)

• sidonka

Ještě větší blbost, než ve kterou jsem "doufala." Ale k létu občas blbosti v klimatizovaném kině patří. Dávám něco mezi trapným odpadem a 1 hvězdou za moře, pláže (a také trochu z nostalgie). Nedokonalost, přepálenost, nechtěná, vyjímečně i záměrná vtipnost a naproti tomu líbivé exotické prostředí k Pobřežní hlídce patří. O parodii či pokus o ní si seriál plný nádherných hrdinů říkal už dlouho. - Zde se samozřejmě jedná o jeden samostatný komediální akční film, který si vypůjčuje jen některé atributy ze slavného seriálu. Příliš legrační to vždy není, ne každý vtip vyjde. Ovšem koneckonců, mohlo to dopadnout ještě hůře. Po dohodě se svým partnerem nakonec navyšuji o další hvězdu, ukecal mě.(15.6.2017)

Šel jsem do bijáku s nulovým očekáváním a musím konstatovat nadšení! Baywatch 21.století je scenaristicky napěchována bomba, která strká svého seriálového předchůdce plně do kapsy! Copak byla Pobřežka někdy něčím jiným než Béčkem? Nikdy a jen filmový negramot by po ní chtěl víc! Já se skvěle bavil a odpouštím ji odflaknutý digi vizuál a normál Story... Závěrečná scéna s Hajzlhofem je nejvíc!(16.6.2017)

Klasický holýúd s fórikmi o pipíkoch a cicíkoch. Kto sa na to nevie povzniesť, nepozerať. Pokus o detektívku na mňa nefungoval, ale primitívny humor áno. Ako pri každej komédii, aj tu je to o tom, kto má aký typ humoru rád a ako príde do kina naladený. Ja som sa bavil.(18.6.2017)

<< předchozí 1 2 3