Pobřežní hlídka

Baywatch

Akční / Komedie

USA, 2017, 119 min

• sidonka

Ještě větší blbost, než ve kterou jsem "doufala." Ale k létu občas blbosti v klimatizovaném kině patří. Dávám něco mezi 1 hvězdou za moře, pláže (a také trochu z nostalgie)+ jednou hvězdou za příběh, který kupodivu nenudí. Ovšem koneckonců, mohlo to dopadnout ještě hůře. Nedokonalost, přepálenost, nechtěná, vyjímečně i záměrná vtipnost a naproti tomu líbivé exotické prostředí k Pobřežní hlídce patří. O parodii či pokus o ní si seriál plný nádherných hrdinů říkal už dlouho. - Zde se samozřejmě jedná o jeden samostatný komediální akční film, který si vypůjčuje jen některé atributy ze slavného seriálu. Ne každý vtip vyjde, ale mohlo být hůř.(15.6.2017)

• POMO

Fakt je to TAK špatné. Škoda. Keby z toho vyliezla aspoň poctivá fekálna komédia, na ktorú to nabieha úvodným (vtipným!) zacvaknutým dickom. Ale ono tu nefunguje nič, a pri dvoch hodinách (a postupne vzrastajúcej neschopnosti tvorcov udržať to pokope aspoň v jednej rovine) je finále doslova pretrpené. Dokonca ani cameá Hasselhoffa a Pamely nie sú nápadito či vtipne zakomponované. A to trvajú pár sekúnd!(18.6.2017)

• verbal

Sebetrýznit se lze mnoha vynalézavými způsoby. Můžete si třeba vrážet pod nehty manikurní nůžky, stovku hřebík do ucha, vyřezávat žiletkou do předloktí celé jméno svého kurátora, strkat libovolné tělesné výčnělky do vroucího oleje nebo si akumulátorovou vrtačkou zkusmo odebírat kostní dřeň. Ovšem pokud chcete naprudko prožít opravdovou agonii, naperte si do očí a uší tento ohňostroj vrcholné trapnosti a ultimativní debility. Patrně původně zamýšlená parodie na nejsterilnější a nejtupější metrosvinstvo devadesátých let se zvrhla v něco, nač každý jedinec s kompletní chromozomální sadou a kvocientní hodnotou nad osmdesát obvykle ihned hystericky volá hovnocuc či deratizátora, urputně si to maže Canestenem nebo na to ječíc lije Savo. Exemplárně sofistikovaný …, a teď mě opravdu nenapadá výstižný termit, abych hrubě neurazil všechny ty scénáristy s alespoň trochou soudnosti a mikrosmyslem pro humor, … taxi prostě představte něco, co načmáral down či hlavní Troškův kuřbuřt Marek Kališ hovnem na zeď, velmi citlivě doplňuje to nejzrůdnější panoptikum neherecké bezradnosti a defilé malformací plastické chirurgie. V životě bych neřekl, že někdy uvidím zvratek, v němž bude Skála Steroidson tou nejpřirozenější, nejsympatičtější a nejlépe nehrající marionetou. Fuckt je! Fantasticky mu totiž kundují a nahrávají na všechny ty tak ukrutně vtipné tumory dva páry skákajících koz s ochrnutými xichty, jeden nebetyčně trapný a mimořádně hnusný retard (tady se, milé lopaty, musíte hihňat úpa nejvíc, protože je to jakože ta nejnasáklejší … vložka plná krve, hnisu a žluklého poševního šlemu … nějaký vhodný antonym slova „komická“ jsem přeci jenom našel) a nejzářivější hvězda pandžábské kinematografie, komplexně prkenná plastická trhavina a až obskurně odporná botoxo – silikonová cigoška Sandra Čonková. Ale to ještě zdaleka nic není proti zjevení se a výronu nejslizštějšího metrobukanýra planety, šedesátikilového staženého králíka s prasečími očky a vymelírovaným narozeninovým dortem na hlavě, který perfektně drží i v příboji, ideálu kalifornských vepřovic a reklamy na akutní buzní obrnu jménem Hnuzac Efron. Dokonale dávivé a ekzemotvorné! Takže, pokud jste to ještě náhodou neviděli, rozhodně udělejte něco pro svou mentální svěžest a raději se místo toho zabijte! Já už si docela dlouho tak urputně nepřál, aby se mi odchlíply sítnice a kladívka s kovadlinkami mi sežraly hlemýždě a deflorovaly bubínek, jen abych už nikdy nemusel podobný audiovizuální teror znovu vstřebávat.(20.8.2017)

• Tom Hardy

Tohle zabolelo - komedie, jejíž autoři nemají smysl pro humor. Scenáristé s obsesí dojit x minut fórky o penisu, aniž by přišli s nějakou pointou a typově možná dobré obsazení, ale v žánru (a v improvizacích) očividně ztracení herci. Nikdo neočekával extra chytrou zábavu, debilita je u podobných druhů filmu druhořadý problém. Klíčovým průserem je, že je tenhle film jedna velká nuda. To jediné, co zvládá, je ona povrchní struna, kterou proslul i původní seriál - tedy ukazování vypracovaných těl v těsných plavkách. Ale i to se samozřejmě postupem času zají. Kdepak Jump Street na vodě. Leklá ryba na pláži.(15.6.2017)

• Matty

Když svalnatí muži zrovna zpomaleně neskáčou do vody a krásné ženy z ní zpomaleně nevystupují (nad úroveň toho, jak jsou mužská/ženská těla zobrazována, se film v podvracení genderových stereotypů nikdy nedostane), stojí/sedí dvě a více postav někde na pláži a v nenápaditě nasnímaných scénách únavně dlouho rozmazávají jeden pubertální vtip, týkající se například věku Efronova hrdiny („Odkuds přišel, z One Direction?“) nebo neschopnosti jednoho sidekicka formulovat myšlenku tváří tvář osobě opačného pohlaví. Jako star-vehicle pro Johnsona tahle dvouhodinová oslava virility a hrdinství založeného více na fyzické síle než intelektu funguje obzvlášť tehdy, když dokonalost protagonisty zveličuje na hranu záměrné parodie. Bohužel tak činí stále dokola podle té samé šablony, s leností příznačnou pro to, jak je celý film napsán (namísto rozvíjení vtipu hromadění rádoby humorných příměrů) a zrežírován (špatný timing zadrhávajících se akčních scén). Ve druhé polovině, věnované z větší části dost jalové kriminální zápletce (sloužící hlavně jako záminka k tomu, aby The Rock mohl dát někomu přes držku), film nejenže není moc vtipný (spíše neironicky patetický), ale taky mu docházejí nápady, ztrácí tempo a pořádně negraduje. Mimo jiné kvůli tomu, že z něj na delší část mizí hlavní hvězda a jediný důvod, proč tuhle komedii cílící zejména na chlapce mladší patnácti let (a osobami stejného věku a pohlaví zřejmě i napsanou) přetrpět. 40%(15.6.2017)

• Malarkey

V dětství jsem na Pobřežní hlídku docela koukal. I proto jsem byl dost zvědavej, co v remaku představí The Rock a Zac Efron. Nakonec ale musím říct, že jsem docela dost zklamanej. Komedie není ani nápaditá, ani sprostá, ani vlastně nijaká. Pár momentů má, ale ty ve výsledku působí víc blbě, než vtipně. Ve filmu se dokonce objeví Pamela Anderson a David Hasselhoff. Jenže i ty jejich vstupy jsou tak strašně nezajímavý, že vlastně kopírují celou náladu samotnýho filmu. Špatný...a je to sakra škoda.(27.8.2017)

• Cervenak

Mohlo to byť také dobré, no je to také zlé! Zúfalo nevtipné blato, ktoré drží nad hladinou iba uvoľnený Rock a cecky v plavkách. Efron tu z nejakého dôvodu vyzerá na 45, takže jeho balenie mladých kočiek pôsobí takmer pedofilným dojmom.(1.9.2017)

Rozpočet $69miliónovTržby USA $58,060,186Tržby Celosvetovo $177,856,751Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Úplne zbytočná trapošina, ktorá ide úplne mimo seriálu Baywatch. Dejovo doslova prázdnota, mimózne, hlúpe. Okrem toho že tam použili mená z pôvodného seriálu a na chvíľku sa tam objaví Hasselhooff a Andersonová, tak to nemá s touto klasikou z prelomu 90.rokov nič spoločné. Ide to úplne mimo vkusu, jeden trápny vtip strieda druhý, prípadne ide o nasilu vtipný humus, občas niečo pobaví ale aj to je väčšinou dno humoru. Postavy nulové a súhra medzi nimi žiadna, niektoré až zbytočne otravné a fádne ako Zac Efron, ten ide z jednej zlej úlohy do druhej.... proste všetko zle. A keď si predstavím aký fajn retro návrat to mohol byť. /25%/(20.9.2017)

Pohodová akční komedie u které jsem se normálně pobavil. Dwayne Johnson je můj oblíbenec a role Mitche mu sedne. I zbytek osazenstva byl dobrej a přišlo mi vtipný, jak to Zack Efron neustále srážel a upozorňoval, že plavčíci by podobný aktivitz vůbec neměli dělat. Některé vtipy určitě nevyzní a povinné cameo Hasselhoffa mělo být nápaditější, za mě ale příjmený překvapení. 70%(22.11.2017)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,647 // Otvárací Víkend v USA: $18,503,871 //(21.6.2017)

• tron

„Polícia vyšetruje a prenasleduje. Vy nie. Vy ste len plavčíci. Keď to robíte vy, vyzerá to tak, ako keď proste jedna skupina chlapov vyšetruje a prenasleduje inú skupinu chlapov.“ Veľmi slabé. Trvá to dve hodiny, ale kriminálna zápletka je strašne nezáživná, nudná a stereotypná. Uživila by sa ledva v 18. sérii Kobry 11. Rovnako predvídateľné a hrozne klišé sú i postavy a vzťahy medzi nimi. Mohlo by sa zdať, že toho tradične dosť zachraňuje The Rock, ale, pravdupovediac, hoci ho mám vcelku rád a zvyknem ho väčšinou pokladať za oživenie každého filmu, v ktorom hrá, tu mi pripadal taký, čo ja viem, nijaký. Ako všetci (jediný, kto ma bavil, bola Alexandra Daddario s megaočami a modrou športovou podprsenkou). Občas sa objaví vydarenejší drsnejší gag (posmrtný penis), zaznie zábavný dialóg a padne srandahláška („Naschvál ako keby si počul len 1% z toho, čo som ti práve povedal.“). No je toho zúfalo málo a nechápem, ako sa z toho mohol vykľuť taký podpriemerný prepadák. Akcie je málo a nestojí za nič, finále vyložene nevydarené, vrátane ústrednej záporáčky, ktorú hrá herečka menom, a teraz sa držte, idem na to, PRIYANKA CHOPRA (!!!!!!!). A ešte som asi nikdy nezažil, aby sa mená hercov z cameí dostali do úvodných titulkov. Produkcia: The Rock, Eli Roth a Ivan Reitman. Wtf??? Chcel by som vidieť ich pracovné porady.(19.11.2017)

• H34D

Asi není žádné překvapení, že celovečerní Pobřežní hlídka bude vlastně mnohem víc o něčem jiném, než o lovení topících se turistů. Nebude asi ani žádným překvapením, že Mitch Buchannon je kromě excelentního plavčíka také top model/kulturista a geniální vyšetřovatel, nicméně už trochu překvapivé je, jak tuctově ve výsledku celý film působí. Od zápletky po rozuzlení, příběh takřka nestojí za řeč. člověk by se tedy rád soustředil na nějaké fajn hlášky, či vtipné vsuvky, nebo parodické odkazy na seriál, ale ani humoru zde není tolik... Škoda promarněného potenciálu. 5/10(22.11.2017)

"Instinkt mi říká, že se děje něco nekalýho. A koule mi říkají, že tam musíme jít." Když jsem na pláži potkal Mitche Buchannona, tak jsem si uvědomil, že od našeho posledního setkání pilně navštěvoval solárko, posilovnu, oddělení plastické chirurgie a kadeřníka. Přesto jsem ho bezpečně poznal podle červeného plováku a taky proto, že mu ostatní říkali Mitchi. A pokud někdo tvrdí, že tento snímek je stupidní, tak má pravdu. Nicméně já tvrdím, že by se k němu hodila ještě o kousek větší stupidita a víc zpomalených běhů se zaříznutými plavkami do zadečku Stephanie, Summer a zejména C. J. Já jsem zkrátka náročný divák, který při sexuálním útoku na oči reaguje spokojeným vrněním.(7.11.2017)

Příjemné překvapení. Od Baywatch jsem příliš nečekal,no nakonec jsem se bavil královsky. Efron/ The Rock skvělá dvojice, k tomu úžasná Daddario a hromada dalších slečen, na které by se dalo koukat od rána do večera. Vtipů je zde spousta a drtivá většina z nich je povedených, mile mě potěšilo spousta narážek na filmový vesmír. Příběh je samozřejmě obyčejný i akční scény celkem mdlé, ale o to mi zde naštěstí nešlo, Tedy nic jiného než krom pěkných koz, spousta humoru a filmových narážek jsem nečekal a to jsem i dostal. Jsem spokojen.75%(20.8.2017)

• choze

Rádo by si to dělalo srandu z původního seriálu, ale přitom to není o moc chytřejší ani zábavnější. Co se povedlo, je sexy casting, zbytek je ohraná krimi zápletka se slabou záporáčkou, ohraným morálním poučením o týmovosti a hromadou ohraných frků (fór se zaseknutým penisem snad záběr po záběru vykradli z NĚCO NA TÉ MARY JE) a zapomenutelné akce. Až do mdlého finále se to díky hercům docela dalo, ale žádná letní jízda se nekoná.(24.8.2017)

• TeeAge

Pár dobrých gagov sa tam určite našlo. Príbeh je jednoduchý, až to bolí. Našťastie, aspoň ten vizuál je postavený na kráse tiel, a to bol hlavným atribútom i originálu. Ps: Najhoršie digitálne efekty v mainstreemovom filme za posledných 5 rokov. Ta horiaca loď? Je evidentné, že keď sa nejedná o čistokrvný akčný film, tak nemusím najať najlepších FXákov pre projekt, ale toto už bola hanba.(16.8.2017)

• xxmartinxx

Mdlý a nevýrazný film, který táhnou sympatičtí herci (Efron na mě sice působí stále jako bez charismatu, ale ok, snaží se), ale vlastně nedokáže ani využít svůj námět, kdy fenomén Pobřežní hlídky vlastně vůbec neuchopuje, místo toho ho nahrazuje něčím, čím ani nikdy nebyla. Tím jde o dost líný film. I když neurážlivý.(15.6.2017)

• Kaka

Sexy holky a asi i kluci, plus závěrečné titulky. Jinak naprosto o ničem a zamrzí i totálně nevyužitá camea Davida a Pamely. Velká škoda a scénář jedno velké utrpení.(23.8.2017)

• castor

Televizně to byla naivní limonáda, jenže tehdy možností moc nebylo a samozřejmě jsme všichni dřepěli a fandili, kterak si plavčice s bujným poprsím a jejich svalnatí kolegové hráli na detektivy. Tedy když zrovna chlupáč David Hasselhoff nehonil nějakou sukni. Když si představím, že se seriál natře moderním hávem, tým povede Dwayne Johnson, využije slušný rozpočet, eRkový rating a okolo se bude prsit třeba Alexandra Daddario, neznělo to zle. Jenže hrdinství možná, ovšem absence intelektu určitě, a to je potíž. Nová Pobřežní hlídka je totiž k uzoufání pitomá. Akce je nenápaditá, nahodilá, bez energie (navíc s digitálním ohněm na hořící jachtě, mimochodem). Humor je mizerný, pokud se tedy divák nepopadá za břicho z přirození zaseklého v plážovém lehátku. Zároveň se ale na komedii bereme dost vážně, což nikdy není správná cesta. A ani ty zpomalovačky nebaví. Kriminální příběh, kterak jedna kočka ovládá drogový byznys a chce změnit zátoku k nepoznání, je na úrovni školácké story, kterou si promítá v hlavě před spaním. V druhé (slabší) polovině Zac Efron očekávaně vystupuje z pozice nafrněného olympionika, hlavně ovšem dostáváme bídnou kriminální zápletku, ze které je na zvracení. Mimochodem Jon Bass je zoufale trapný po obě poloviny. Kelly Rohrbach k sežrání, Daddario pochopitelně taky. Ač děvčata nemají co hrát. PS: Jediná nahotinka je scvrklý penis nebožtíka, což jen podtrhuje bídu, o které píšu.(26.8.2017)

• Xmilden

Škoda že tvůrci nezůstali u prvních minut a neměli jsme tedy možnost celou dobu sledovat shazování a sebeironizování celého fenoménu Baywatch, ke kterému jsem nikdy zase tolik nepřilnul, jako třeba k Beverly Hills. Myslel jsem si že ústřední herecké obsazení bude největším triumfem této komediální předělávky, ale zdálo se mi jakoby nebylo kde hrát. Jedna pitevní scéna rozhodně nestačí. Rovněž vidím problém ve spojení s Baywatch night. Zac Efron mě tentokráte tolik nezaujal a Dwayne Johnson si připisuje první vážnější zaškobrtnutí. 40%(28.8.2017)

Sequel nepotřebuji, ale jako odlehčená komedie je to celkem snesitelná volba, akorát jsem se příliš nezasmál..o to víc překvapí, že na ní tolik lidí nepřišlo, jelikož těch totálně nes*ačkových, nečernošských (Girls Trip) nebo obojetných (Girls Trip) komedií je čím dál méně. Přitom takové chytlavé obsazení s the Rockem a Alexandrou Dudydario. Do myšlenky 21 Jump Street to překvapivě tak daleko nemá, ale Gordon holt není Miller s Lordem a ačkoliv se semtam snaží o podobné filmové kamerové veletoče a je se na co koukat (až na ten příšernej oheň), nic jiného si člověk z filmu neodnese. Ani toužebně očekávanou dávku humoru k zasmání. PS : pokud se kouknete na původní seriál, tak vůbec nerozumím tomu, že si někdo vůbec mohl myslet, že by z něčeho z dnešního pohledu tak nesnesitelného šlo udělat něco lepšího. Zařízlé ošklivé červené plavky už dnes nestačí.(22.8.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19