• Houdini

Oscar 2 nominace: Herec HR - Mickey Rooney, Hudba - A(26.3.2004)

Joe Moran (Charles Winninger) , stárnoucí hvězda vaudevillského divadla, se nechce bez odporu poddat nemilosrdné filmové konkurenci. Spolu s hrstkou kolegů připravuje velké turné, které má dokázat, že se jeho skupina může stále srovnávat s novou nastupující zábavní hollywoodskou generací. Joe má se svou ženou a dlouholetou partnerkou Florrie syna Mickeyho (Mickey Rooney) a dceru Mollie, dvě velice nadané děti, které jsou rozhodnuty kráčet ve šlépějích svých rodičů. Především Mickey by se rád účastnil onoho turné, avšak rodiče jsou rozhodně proti dětské účasti. O to více se Mickey se svou přítelkyní Patsy Barton (Judy Garland) snaží připravit vlastní show. Přes odpor dospělých se zdá, že show nemůže nepotkat obrovský úspěch... Strhující především hudební a choreografický koncert "dětských" hvězd Mickey Rooneyho a Judy Garland.(4.3.2005)

Rooney s Garlandovou mají nepopíratelný talent, ale v tomhle schématickém a nezáživném muzikálu předvedou jen jeho záblesky. Tradiční námět s přípravou muzikálu, který vrcholí samotným hotovým představením je možná chápatelné v začátcích muzikálu (to je první polovina třicátých let), ale po filmech s Astairem a Rogersovou bych čekal, že i ostatní tvůrci pochopili, že to jde s větší grácií a drivem... tento snímek dokazuje, že někteří zaspali dobu.(8.12.2010)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Muzikál Rodgersa a Harta avšak bez väčšiny ich piesní. až na jednu ("Where Or When"), ktorá je udupaná k smrti. Dobový snímok, ktorý v súčasnosti príliš neosloví. Originálny koniec, "My Day" si robil srandu z Mr. a Mrs. Roosveltovcov, ktorý bol vo verzii z roku 1948 vystrihnutý a neskôr pridaný späť. Film existuje aj v počítačovo kolorizovanej verzii.(26.10.2012)