poster

Tomb Raider

 • USA

  Tomb Raider

 • Slovensko

  Tomb Raider

 • Nový Zéland

  Tomb Raider

 • Velká Británie

  Tomb Raider

 • Austrálie

  Tomb Raider

 • Kanada

  Tomb Raider

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Externí recenze k filmu (14)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Alicia Vikander se role Lary zhostila s velkou fyzickou zarputilostí i emočním vkladem, který do ní vnáší. Podobně jako v předchozích dvou filmech Angelina Jolie, tak i ona je největší devízou tohoto nového zpracování, které teprve objevuje sílu, již v sobě tato hrdinka má." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "A práve to je asi hlavný mínus snímky. Mohla byť trochu inteligentnejšia a lepšie prepracovať zápletku i záporákov. Ak sa však bude v sérii pokračovať a vráti sa Alicia Vikander aj s Danielom Wu po boku, nebude to marné." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Anja Verem) ***

  "Dohromady je však Tomb Raider spíše průměrným snímkem. Nekonzistentní dějová linie, mezery v příběhu a špatně využité postavy, to vše ubírá na celkovém zážitku. Dojem však vylepšuje kvalitní grafika, soundtrack a akční podívaná. Nutno podotknou, že zcela jistě jde o velké zlepšení od dob Lary Croft…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Tenhle všeobjímající pocit průměrnosti je vlastně ohromná škoda, protože v zásadě je film udělaný poctivě a je vidět, že tvůrci netočili žádnou bezradnou slátaninu, ale pečlivě si dávali záležet na tom, aby připravili logicky vystavěný příběh, s patřičnou dávkou akčních atrakcí, pro divákovu…" (více)

 • Filmpress.sk (Mária Demečková)

  "Od nórskeho režiséra Roara Uthauga som v súvislosti so sfilmovaním jednej z najkultovejších počítačových hier očakávala omnoho inovatívnejšiu štylistiku nepošpinenú klasickým americkým klišé. Celkový dojem z filmu tak ostáva zmätočný. Ako mohol byť tento film celkovo mimoriadne slabý, keď v sebe…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Celková průměrnost Tomb Raidera je především důsledkem hloupého a nekonzistentního scénáře (resp. filmového děje a toho, co vzbuzuje dojem, že byl scénář), proti jehož demenci nic nezmohl ani snaživý režisér, ani drsně se tvářící Alicia. Nejpovedenější z celého filmu je scénografie, zejména co do…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "Nový přístup k materiálu znamenal přeobsazení hlavní role. Místo Angeliny Jolie, která fyzicky ladila s podobou původní Lary Croft, nastoupila Alicia Vikander. Přestože obě se v roli představily jako držitelky hereckého Oscara, verze s Angelinou Jolie nešla pod povrch a spoléhala se na sexy…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ****

  "Přidejte si k tomu poslouchatelné dialogy a sakra intenzivní finální půlhodinku, a výsledkem je svižná žánrová trefa, na kterou se kouká jedna báseň. Dá se na ní vůbec něco kritizovat? Inu, není to žánrový milník, nečeká vás tu nic originálního a... to je asi tak všechno? Řada lidí si automaticky…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Norský režisér Roar Uthaug zaslouží poklonu. Lara Croft se dočkala filmových zpracování od akčních klasiků Simona Westa a Jana de Bonta, ve kterých zářila Angelina Jolie, ale až tento snímek nabídl smysluplný příběh a dobrou akci. Oscarová Alicia Vikander navíc vtiskla Laře Croft emoce, což filmu…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Promarněný potenciál aneb jak ze slušně znějícího projektu udělat "jen" snesitelné dobrodružné béčko s vyrýsovanou Alicii Vikander v roli nejpopulárnější archeoložky. Zjednodušení příběhu předlohy, neochota jít trochu více do hloubky a dostat hlavní hrdinku do křestu ohněm ve výsledku škodí téhle…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ***

  "Tomb Raider je jedna z nejpovedenějších herních adaptací, které nelze nefandit – Uthaug v ní dokazuje oprávněnost vlastnictví červeného diplomu ze školy filmové akce, bohužel se mu podařilo propadnout z aristotelovy Poetiky. Jinak nečekaně povedená žánrovka, které ale musíte v závěru hodně…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "A zatímco tvůrci tohoto takzvaného restartu nebyli štědří natolik, aby své hrdince dali schopnost mít chloupky v podpaždí nebo znalost toho, že se ostré předměty z rány nevyndávají, obdarovali ji něčím, co ji automaticky povýšilo nad kvality její předchůdkyně: charakterem a morálkou." (více)

 • Sovisvet.cz

  "Nový Tomb Raider v hlavní roli s Alicii Vikander se dle mého názoru vyvedl. Hráče znalé počítačové série potěší momenty téměř totožnými s hrou. Běžnému divákovi film nabídne vše co od něj očekává – sympatickou hrdinku v hlavní roli, tajemný ostrov a nenáročný příběh. Lara Croft má nakročeno k…" (více)

 • Týden.cz (David Lancz) **

  "Návrat Tomb Raideru se tedy příliš nepodařil. Těch málo věcí, které mohou diváka potěšit (vedle "lišácké" realistické hrdinky je to snad civilní vysvětlení čarodějnice Himiko a ještě cameo komika Nicka Frosta a... to je všechno), nedokážou zastřít hluboké zklamání. Ani spektákl s Angelinou Jolie…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace