Reklama

Reklama

Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

(více)

Zajímavosti (23)

  • Skladba hrající na recepci firmy Croft je Bachovo „Piano Concerto #5 in F-Minor“. Stejná hudba hraje v prvním Tomb Raideru (2001) s Angelinou Jolie, když před spaním skákala na lanech v sálu panství Croft. (pursuer)
  • Název filmu se objeví až na úplném konci. (UncleMorty)
  • Mezi výzbrojí vojáků Trinity můžeme vidět kromě zbraní AR15 (M4), FN FAL a modifikací AK47, také českou pistoli CZ P-07. (UncleMorty)
  • Práva na natáčení získala společnost GK Films v roce 2011. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. března 2018 v Berlíně v kině Astor Film Longue. (Varan)
  • Alicia Vikander podstoupila pro svou roli, před produkcí, čtyřměsíční trénink pod dohledem Magnuse Lygdbacka. Bývalý švédský hokejista připravoval již třeba Bena Afflecka jako Batmana v Lize spravedlnosti (2017), či Alexandera Skarsgårda pro roli v Legendě o Tarzanovi (2017). Trénink bojových umění, horolezectví a lukostřelby zahrnoval též dřinu v posilovně, pro budování svalů a následné zformování, kdy Vikander přibrala 5 kilogramů svalové hmoty. (Mirokukii)
  • Natáčelo se v Jižní Africe a Velké Británii. Natáčení probíhalo od 23. ledna do 9. června 2017. (Geralt z Rivie)
  • Předlohou filmu je videohra „Tomb Raider“ z roku 2013, která je stejně jako film restartem série. (TwoFace)
  • Alicia Vikander (Lara Croft) sa považuje za fanúšika hry Tomb Raider. Zakúpené práva na ňu ohlásilo štúdio Metro-Goldwyn-Mayer ešte v marci 2013. Dovtedy boli pod patronátom Paramount Pictures. (belinko)

Související novinky

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (více)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)

Pokračování Tomb Raidera odloženo na neurčito

Pokračování Tomb Raidera odloženo na neurčito

29.10.2020

Přestože zpráva o pokračování Tomb Raidera s Alicií Vikander z roku 2018 potěšila mnohé fanoušky herní předlohy i prvního filmu, slíbené datum premiéry jaro 2021 nakonec film nesplní. Režisér Ben… (více)

Reklama

Reklama