Živí mrtví - Série 11 (2021) (série)

For Blood (S11E08)

(epizoda)
Horor / Thriller / Drama
USA, 2021, 53 min

Alexandrii zasáhla silná bouřka, která způsobila rozsáhlé škody. Kdo může, schová se doma. Ti více zdatnější se vydají upevnit barikádu. Bouřka však nebude jejich jediný problém. Do Alexandrie se dostali nezvaní hosté. Maggiina parta se v přestrojení snaží dostat do základny Smrťáků. Přivedli armádu zombie, aby odvrátili od sebe pozornost. Jejich plán překazil Pope. Ten nastražil po okolí základny bomby. (Varan)

Milano33

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvelé zavŕšenie prvej časti záverečnej série, ktoré prišlo s neskutočným cliffthangerom. Vážne kvitujem to, akým spôsobom bola táto epizóda vyskladaná. Istú zásluhu na tom môžeme určite pripočítať funkčnej dramatická rovina a parádne vygradovanému napätiu, ktoré výborne utváralo náladu a atmosféru tejto epickej podívanej. Akčnú stránku musím taktiež veľmi vyzdvihnúť, obzvlášť som zvedavý na to, akú šarapatu predvedie zbraň hwacha, ktorá určite poriadne zavarí našim postavám. Žiaľ, efekt tejto zbrane bol ponechaný otvorenému koncu, ktorý znamená jedno, budeme si na to musieť ešte chvíľu počkať. Zvraty a dejové obraty boli tiež veľmi pôsobivé a príbeh sa tým pádom značne zamotal. Uvidím, v akej východzej pozícii sa nakoniec ocitne Daryl po tom, čo Leah náhle otočila. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Netradičně brzké mid-season finále 'TWD' je esence nejen toho, co může nabídnout samotný seriál, ale i zombie subžánr jako takový. A zároveň skrze nečekané konfrontační peripetie mezi Darylem a Leah snaží konsternovat diváky zdánlivě plytkou otázku: Co jste ochotni obětovat pro rodinu a své blízké? Inu, na odpověď je si nutno počkat až do jara – Angela Kang totiž ví, jak vyeskalovat cliffhanger :))) ()

maruna0007

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice mám pár výhrad, jako například chodci, kteří se chovají spíš jako loutky a používají se jen když jim to scénář dovolí. Nebo že Negan přešel to minové pole i bez toho, aby si to promyslel, ale ne on jde dál. Pope je silně nevyužit. Závěrečný cliffhanger sice navnadil na další díly, které přijdou na jaře, ale já chci vidět další díl teď hned. Takhle to ukončit v tom nejlepším umí TWD moc dobře. Jsem hodně zvědav jak to dopadne mezi Darylem a Leah jejich dějová linka je dobře vystavěná. P.S. Nevím jak vy, ale taky vám přišlo,že děj v Alexandrii nám zkrátili. Vykašlali se na skupinku Aaron, Carol a spol. ? ()

Doomcourier

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mě téměř ideální finále první části série. Po celou dobu panuje napětí a linka se Smrťáky je opravdu skvělá. Nicméně linka s bouří trošku zaostává, ale není to nic nekoukatelného. 4/5 ()