Prvá séria má (chválabohu) len 6 častí, takže to nebol žiadny veľký záťah. A musím povedať, že nie som nadšený, no ani sklamaný. 80 % mojej pozornosti púta hlavne veľmi dobre zvládnutý postapokaliptický svet. Tých zvyšných 20 stačí na to aby som vnímal samotný príbeh, ktorý nie je nijak sofistikovaný či zamotaný. Miestami to bohužiaľ pripomýna skôr telenovelu ako seriózny namakaný počin, ktorý by si takýto námet rozhodne zaslúžil. Zväčša nesympatické postavy vedú zreteľne papierom šuštiace dialógy o hovne, chovajú sa (ako inak) ako úplni dementi. V podsate som tu nenašiel nikoho komu fandiť... možno Micheal Rooker ako Merle, ale inak je to taká sebranka pekných pacientov, ktorý vám budú liesť na nervy už po druhej časti. A čo sa týka toho na čo som sa po post-apo scenérii tešil najviac, samotných chodcov tak sa musím až trochu začudovať. Seriál nakrúcaný v roku 2010, ale niektoré masky boli podľa mňa lepšie v Romerovom kulte zo 68-ho. Pri niektorých ksichtoch som sa musel až smiať, pretože vyzerali skôr ako nepodarené masky na študentskom maškarnom plese. Je len veľká škoda, že sa takéhoto námetu neujal niekto s väčším rozpočtom a produkčnými schopnosťami, ako napríklad HBO alebo Netflix. Vyzará to tak, že AMC bude seriál viesť aj naďalej v zavedených koľajách telenovely na pozadí zombie apokalypsy a nijak viac prepracovaného deja sa asi nedočkám. Bodaj by som sa ale mýlíl. Dám tomu ešte jednu šancu v druhej sezóne a uvidím. Možno prekvapí. Najlepšia epizóda: s01e01 Days Gone Bye. 60 %!!(5.2.2017)

Předlohu jsem nečetl (a ani se nechystám),takže jsem k tomuto mohl přistoupit s jasnou myslí. A i když je tato 1.s.dle mého stále super (viděl jsem ji celkem 3x),tak jsem přesto dál už nepokračoval (částečně díky důr.nedoporučení od známých),ale i díky lenosti a faktu,že jsem na to časem prostě zapoměl. Tak a je to venku. :)(24.8.2018)

První série je i díky menšímu počtu dílů vcelku kvalitní, celkově pak rozhodně nejlepší. Úvod po probuzení v nemocnici se odehrává ve výborné postapokalyptické atmosféře, ve které vlastně společně s Rickem nevíme nic. Následuje stejně tak kvalitní dění v Atlantě, jemuž vévodí scéna v tanku a samozřejmě i následná záchrana. Podobně bych mohl pokračovat, co se akčních a zombie scén týče, je série opravdu na slušné úrovni. Horší to ovšem je se zbytkem, především tam, kde se scenáristé rozhodli řešit jakési rodinné vztahy... tam je totiž znát trapnost scénáře. Samozřejmě chápu, že i v tomto světě se "žije normálně", ale slovo normálně je tu opravdu důležité! Některé postavy jsou vcelku zajímavé, těch sympatických je tu však pomálu. Proto také beru jako velkou chybu vynechání Merla, ale vím, je to podle komiksu. Celkově se ale jedná o povedený úvod, který k dalšímu sledování jistě navnadí. 75%(14.1.2018)

Som ultra fanúšik horrorovej tvorby a subžáner zombie mi je veľmi blízky. Takže som bol aj napriek tomu, že nie som seriálový typ, dosť hodne zvedavý ako bude vypadať televízny seriál s touto tématikou. Zhliadol som prvú sériu, ktorá obsahuje šesť dielov a som spokojný. Ale do ďalších sérii sa už púšťať asi nebudem, predsa len radšej zostanem u klasických celovečerných zombie filmov. V každom seriály vždy býva nejaká tá zbytočná vata, a bola aj vo "Walking Dead". ****(1.7.2018)

Hodně dlouho jsem se zdráhal, než jsem se k všemi omílanému postapokalyptickému seriálu dostal. Kdysi jsem sledoval na YouTube videa z hry, ze které seriál vychází a poměrně mě zaujala, ačkoliv bych sám za monitor k jejímu hraní nezasedl. Doufal jsem tedy, že se televizní zpracování moc neodchýlí, nečekal jsem však, že dostanu něco zcela jiného. Ale světe div se, po roční odmlce jsem se vrátil a slupnul nejen prvních pár ústředních částí jedním hltem. Tenhle dnešní fenomén má nejen velké renomé, ale hlavně zajímavý potenciál, u kterého předpokládám, že z něho budou tvůrci ještě nějakou dobu těžit. Jen se jaksi nemohu dokopat k jeho dalším sériím.(30.12.2017)