První epizoda přivádí na scénu zástupce šerifa Ricka Grimmese (Andrew Lincoln), který asistuje u akce na zastavení podezřelého vozidla. Rick je v následné přestřelce vážně raněn, po čase se v nemocnici probouzí k vědomí do světa, který vypadá jako noční můra. Rick odchází z opuštěné nemocnice domů a zjišťuje, že mrtví lidé jsou podivně neklidní a jeho rodina zmizela. Později se za dramatických okolností seznamuje s Morganem Jonesem (Lennie James) a jeho synem. Toto setkání ho nasměruje do Atlanty, kde, jak doufá, najde v evakuačním centru svou rodinu. Atlanta se však ukáže být velmi nehostinným místem. (Necrotongue)

Jazzzz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Odmítám hodnotit každý díl zvlášť. Nevím proč se to tu vůbec na CSFD tak hodnotí. Přeci nechcete po fanoušcích ulice aby hodnotili nad 3000 dílů? Nebo ano? To od Vás není hezké. Možná jsem ochotný hodnotit jednotlivé série, a to taky udělám. První série má ode mne jasných 5. Díky tomu jak mne dokázala do seriálu vtáhnout. Díky tomu, že jsem si zamiloval jednotlivé hrdiny a že jsem opět našel seriál, který mi nedovolil jít spát dokud jsem nedokoukal všechny díly, které jsem měl k dispozici. Možná bych našel nějaká slabší místa, ale ta silnější je rozhodně několikanásobně převýší. Díky za tento serial. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"DONT DEAD, OPEN INSIDE" --- Neskutečný apokalyptický rozjezd jako z 28 Days Later, a jedna z nejlepších úvodních epizod na poli seriálové tvorby. Strhující, úchvatné a napínavé, od počátečního probuzení do "noční můry", přes bezchybně provedenou atmosféru vylidněné Georgie a Atlanty, až po samotnou schovku v tanku. Perfektně nostalgické pro dlouhodobé fandy TWD. Díky Franku Darabonte, odvedl jsi další parádní prácičku... "Hej blbečku. Jo ty v tom tanku. Máš tam pohodlí?" ()

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda z prvej série amerického televízneho seriálu "Walking Dead" (Živí mrtví) sa volá "Days Gone Bye" (Staré dobré časy). Zástupca šerifa Rick Grimes je pri prestrelke vážne zranený. Keď sa preberie z kómy svet už nie ja taký aký býval. Zobudil sa desivej nočnej múry. S hrôzou zisťuje, že nastala zombie apokalypsa. Ameriku ovládli oživlé mŕtvoly. Rick však verí, že jeho manželka a syn sú stále nažive. Vydáva sa ich hľadať. Režisér a scénarista Frank Darabont to odštartoval veľkolepo, päťhviezdičkovo. ***** ()

• Když Rick (Andrew Lincoln) ve městě narazí na hordu chodců, jeden z nich si právě dopřává doušku vody z lahve. [Zdroj: edna.cz] (Duoscop)
  • Úvod epizódy obsahuje absolútne nesprávne zaobchádzanie so zbraňou. Rick (Andrew Lincoln) povie jednému z policajtov, aby sa uistil, že jeho pištoľ má náboj v komore a aby ju odistil. Policajt teda následne zatiahne záver a uvoľní ho, pričom môžeme jasne vidieť, že sa žiaden náboj do komory nenabil. Následne urobí druhú chybu, keď akože uvoľní poistku. Používa totiž pištoľ značky Glock, ktoré manuálnu poistku nemajú. Policajt v skutočnosti len siahol na záchyt záveru, ktorý sa používa na uvoľnenie záveru zachyteného v zadnej polohe po vyprázdnení a následnej výmene zásobníku. Keďže záver nemá v zadnej polohe, tento čin bol absolútne zbytočný. (rasistik)