Staré dobré časy (S01E01) (epizoda)

Days Gone Bye

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010, 45 min

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Frank Darabont

Bear McCreary

Hunter M. Via

Zvuk:

Dan Hiland

Scénografie:

Lisa Alkofer (set dekoratér)

Kostýmy:

Peggy Stamper

První setkání s tolik populárním seriálem a musím říct, že dojmy jsou velice pozitivní. Ta post apokalyptická atmosféra mi kurva vyhovuje!(1.6.2020)

"DONT DEAD, OPEN INSIDE" --- Neskutečný apokalyptický rozjezd jako z 28 Days Later, a jedna z nejlepších úvodních epizod na poli seriálové tvorby. Strhující, úchvatné a napínavé, od počátečního probuzení do "noční můry", přes bezchybně provedenou atmosféru vylidněné Georgie a Atlanty, až po samotnou schovku v tanku. Perfektně nostalgické pro dlouhodobé fandy TWD. Díky Franku Darabonte, odvedl jsi další parádní prácičku... "Hej blbečku. Jo ty v tom tanku. Máš tam pohodlí?"(18.12.2016)

Odmítám hodnotit každý díl zvlášť. Nevím proč se to tu vůbec na CSFD tak hodnotí. Přeci nechcete po fanoušcích ulice aby hodnotili nad 3000 dílů? Nebo ano? To od Vás není hezké. Možná jsem ochotný hodnotit jednotlivé série, a to taky udělám. První série má ode mne jasných 5. Díky tomu jak mne dokázala do seriálu vtáhnout. Díky tomu, že jsem si zamiloval jednotlivé hrdiny a že jsem opět našel seriál, který mi nedovolil jít spát dokud jsem nedokoukal všechny díly, které jsem měl k dispozici. Možná bych našel nějaká slabší místa, ale ta silnější je rozhodně několikanásobně převýší. Díky za tento serial.(21.4.2016)

První epizoda se mi líbila velice velmi. Nevnímal jsem ji jako hororovou, díval jsem se na ni jako na klasickou post apokalyptickou záležitost, která mi některými scénami silně připomínala herní sérii Resident Evil na PS1. Bylo vidět, že si tvůrci s nemrtvými velice hezky vyhráli,bavil jsem se.(9.2.2017)

Prvá epizóda z prvej série amerického televízneho seriálu "Walking Dead" (Živí mrtví) sa volá "Days Gone Bye" (Staré dobré časy). Zástupca šerifa Rick Grimes je pri prestrelke vážne zranený. Keď sa preberie z kómy svet už nie ja taký aký býval. Zobudil sa desivej nočnej múry. S hrôzou zisťuje, že nastala zombie apokalypsa. Ameriku ovládli oživlé mŕtvoly. Rick však verí, že jeho manželka a syn sú stále nažive. Vydáva sa ich hľadať. Režisér a scénarista Frank Darabont to odštartoval veľkolepo, päťhviezdičkovo. *****(28.6.2018)

• - Když Rick (Andrew Lincoln) ve městě narazí na hordu chodců, jeden z nich si právě dopřává doušku vody z lahve. [Zdroj: edna.cz] (Duoscop)