Není cesty zpátky (S04E08) (epizoda)

Too Far Gone

Zašlo to priďaleko

Horor / Thriller / Drama

USA, 2013, 43 min

Guvernér došel prozření a našel svůj cíl - věznice! Zajal Hershela s Michonn jako rukojmí a vyrazil se skupinkou přeživších převzít otěže. Pod pohružkou násilí u brány věznice přesvědčuje Ricka, že se mají stáhnout a vydat pryč. Bude to definitivní bitva a vyřízení dávných rozporů? 100% Jeden z TOP5 dílů!(8.1.2016)

Tohle je doposud nejlepší epizoda celého seriálu. Nekompromisní finále uprostřed série mezi dlouhodobými rivaly vyústí v dramatické opuštění věznice a smrtí pár mých oblíbených postav. Plno emotivních scén ve mě vyvolalo jakýsi smutek, tudíž nemůžu nic zkritizovat, protože to tvůrci vymysleli na výbornou. Po této epizodě zůstává otázka: co vlastně bude dál, když se všichni rozdělili?(29.6.2018)

"Don't look back..." Říkejte si co chcete, ale tohle je prostě TOP epizoda TWD. Nečekané, napínavé, šokující, emotivní. Dialogy jsou doslova dokonalé. Každá scéna je bez chybičky, a nervydrásájící - od rozhovoru mezi Rickem a Guvernérem, "písečku", smrtí Hershela, doslova neuvěřitelnou bitkou o věznici, přes další wow momenty, až po finále epizody.... Chudák Hershel... prostě a jednoduše: dokonalé.(18.12.2016)

"Look, I've fought him before. And after, we took in his old friends. They've become leaders in what we have here. Now you put down your weapons, walk through those gates... you're one of us. We let go of all of it, and nobody dies. Everyone who's alive right now. Everyone's who's made it this far. We've all done the worst kinds of things just to stay alive. But we can still come back. We're not too far gone. We get to come back. I know... we all can change."(12.7.2018)

Předchozí dva díly (Live Bait a Dead Weight) byly podle mě jedny z nejhorších, a proto Too Far Gone (S04E08) bylo příjemným osvěžením. V tomto díle podle mě nechybělo nic. Celý díl jsem byl plný adrenalinu a ani jsem nedutal. Nechyběly zde ani smutné scény, ani ty, kde jsem byl plný vzteku. Proto si myslím, že tento díl byl zatím nejlepší z celého seriálu a stojí za to vidět.(29.11.2019)