Ortel (S05E16) (epizoda)

Conquer

Dobytie Alexandrie

Horor / Thriller / Drama

USA, 2015, 1 h 30 min

Závěrečná epizoda páté řady se mi líbila z několika důvodů. Vrátil se Morgan, kvůli kterému byla natočena dvanáctá epizoda třetí řady, největším zmetkem celé komunity je jednoznačně flanďák, což mě osobně nesmírně těší, díky mému absolutnímu odporu k náboženským fanatikům jakéhokoli vyznání a mohu se těšit na šestou sérii, protože konec nechal otevřených hned několik dějových linií.(16.3.2017)

Další luxusní epizodka a parádní finále s ještě parádnějším cliffhangerem. Konec epizody je tak brutální, že vás prostě nenechá spát. Nejlíp na radě bez debat mluvil Abe... "Simply put, there's a vast ocean of shit out there that you people don't know shit about. Rick knows every fine grain of said shit... and then some"(18.12.2016)

9/10(28.4.2016)

Rick si neodpustil vměšování do cizích záležitostí a tak se s chirurgem porvali do krve, vše ukončila až Michonne. Morgan potká cizince v lese, který plácá něco o původních osadnících s dvojitým "W" na čele. Daryl vyjíždí, aby našel nějaké nové přeživší a dovedl je do Alexandrie. Večer se má sejít celá osada, aby rozhodla jaký ortel vynese nad Rickovým počínáním. Sasha je posedlá zabíjením a není schopná s tím přestat, loví mrtváky v okolí a vybíjí si vztek za mrtvého bratra. Glenn nemůže odpustit jednomu osadníkovi zradu a tak se s ním trochu potahá po lese. Při debatě o Rickově osudu se stanou další dvě důležité události, které změní celé dění v Alexandrii! 90%(14.1.2016)

Takto má vyzerať TWD !!! Konečne sa to po slabej 3. sérii a trošku plytkej 4. dostalo do poriadnych otáčok. Diel čo diel lepší vývoj situácie, na záver zvrat na ktorý sa čakalo od 1. série, proste super idem hneď do šestky. 90%(29.4.2016)