Znovu od začátku (S06E01) (epizoda)

First Time Again

Znova po prvý raz

Horor / Thriller / Drama

USA, 2015, 1 h 5 min

9/10(28.4.2016)

Tak rozjezd se neskutečně povedl. Tvůrci trochu vsadili na artovost a dali epizodě černobílý nádech jako z Schindlerova seznamu (určitě chtěli poukázat na předlohu). Chtěl bych ale větší zapojení takové masy zombíků do příběhu. I tak je první epizoda fakticky paráda.(18.12.2016)

Skupina chce dostat hromady mrtváků od Alexandrie, jenže při vedení mrtváků se něco stane..(19.10.2016)

První epizoda šesté řady na mě udělala celkem slušný dojem, děj byl zajímavý, prolínání se starého a nového příjemně bezešvé, atmosféra měla i díky přetrvávající nedůvěře grády, jen mě znechutil přístup některých komparzistů, kteří se na svou nemrtvou úlohu vykašlali a deptali si tam jako by byli na procházce, jiní jejich kolegové se naopak do svých rolí převelice vžili a zajímalo by mě, jestli neměli potíže s návratem k běžnému životu.(19.4.2017)

Tohle je začátek! Začátek soudržnosti osady Alexandrie! Vše ukazuje cestu hromady mrtváků (kterou jste za celý seriál ještě neviděli), kterou koordinovaně chtějí všichni vyvést pryč z nedalekého lomu a nasměrovat daleko od Alexandrie. Vše se daří, i když původní plány byly trochu jiné. Jenže "něco" se stane a hordy mrtváků místo po silnici uhnou do lesů a míří k Alexandrii! 100%(14.1.2016)

• - Prvý diel seriálu, kde sú použité čierno-biele scény. (molcan2)

• - Keď AMC oznámilo 6. sériu, producenti tvrdili, že majú nápady rozvinuté až do 12. série. (molcan2)

• - Zábery z mesta Alexandria sa natáčali v Senoii, štát Georgia, kde bolo tiež natočené fiktívne mestečko "Woodbury". Nebolo to vo Washingtone, ako si niektorí myslia. (molcan2)