Na jedné lodi (S06E13) (epizoda)

 • USA

  The Same Boat

 • Slovensko

  Na jednej lodi

Horor / Thriller / Drama

USA, 2015, 44 min

 • ALIENka_
  **

  Těšila jsem se, že to bude nářez, nářez by to i byl, ale těch kravin a zbytečností co do toho narvali, a ještě ty feministický kecy do toho. Fakt nic není horší noční můra než trojka feministek, váhání před zabitím šílený zrzky, debilní kecy jako "tohle nemusíte dělat" apod. Tohle už mě fakt sere, takže jediný, co tenhle díl dotáhlo na dvě hvězdy je tak posledních pět minut.(29.12.2018)

 • Rodriguez
  ****

  Nepřátelská pevnost je dobita, ale Carol a Maggie je bohužel zajata a tak začíná přetahovaná o výkupné. Jenže nic nevychází dle plánu a tak se obě ocitají v daleko větším nebezpečí než si myslí. Ale karta se obrátí a jim se podaří lstí nepřítele oklamat a zníčit. 80%(24.4.2016)

 • Heisenberg_
  *****

  Z Carol se stal vraždící maniak - to už není ta vystrašená ženská z 1. řady... Maggie taky dosáhla nového Level Up.(18.12.2016)

 • Loki_Six
  ****

  "I was a secretary before. I fetched coffee for my boss and made him feel good about himself. I spent most of my days reading stupid inspirational e-mails to feel good about myself. There was this one that kept going around. A young woman was having a hard time and told her mom she wanted to give up, so her mom went to the kitchen and started boiling three pots of water. She put a carrot in one, an egg in another, and ground coffee beans in the last one. After they had boiled a while, her mom said, 'Look, all three things went through the same boiling water. The carrot went in strong and came out soft. The egg was fragile and came out hard. But the coffee beans changed the water itself.' You're supposed to want to be the coffee beans. See, to me, coffee was just a thing that my boss would drink up. No matter how many times I refilled his damn cup, it was just never enough. I was at work when the Army took over DC. We weren't allowed to leave. They had to evacuate all the important people first - members of Congress, government employees. So I was stuck with my boss. Not my family - My husband, my four girls... My boss was weak and stupid and he was going to die and he was going to take me down, too. He was the first person I killed so that I could live. I stopped counting when I hit double digits. That's around the time I stopped feeling bad about it."(10.8.2018)

 • bartias
  *****

  9/10(28.4.2016)

 • Lauren Cohan

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace