Živí mrtví - Série 7 (série)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2016–2017, 12 h 46 min (Minutáž: 44–62 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Steven Yeun, Michael Cudlitz, Norman Reedus, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Christian Serratos, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Lennie James, Ross Marquand, Josh McDermitt, Jeffrey Dean Morgan, Austin Nichols, Steven Ogg, Xander Berkeley, Tom Payne, Austin Amelio, Khary Payton, Katelyn Nacon, Ann Mahoney, Jason Douglas, Kenric Green, Jordan Woods-Robinson, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Mandi Christine Kerr, Vanessa Cloke, Elizabeth Ludlow, Christine Evangelista, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Jeremy Palko, Peter Luis Zimmerman, Autumn Dial, Elyse DuFour, Logan Miller, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Daniel Newman, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Karen Ceesay, Macsen Lintz, Brett Gentile, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, R. Keith Harris, James Chen, Stephen Jones, Joshua Hoover, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Seth Gilliam, Tinsley Price, Jason Burkey, Ricky Russert, Nicole Barré, Melissa Eastwood, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Emily Kinney (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Chad Coleman (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.)
  • Necrotongue

Sedmá sezóna mi jasně dokázala, že to jde se seriálem hodně z kopce. Všechno, co mě bavilo na výborné první řadě je pryč, ději chybí dynamika, všechno se utápí v neustálém filosofování, logika si bere až příliš často kuřáckou pauzu, scénáristé mnohdy popírají sami sebe, kvůli tomu přestávají platit pravidla pro nemrtvé, která sami nastavili, a příběh se tak zvolna mění ve frašku. Negan, nadějná nová postava, se chová naprosto stereotypně, po dvou epizodách už nemůže přinést nic nového a Rick je zralý na to, aby ho někdo vyvedl za barák a zkrátil mu utrpení.(18.10.2018)

7. Séria - 75% Každá séria mi príde síce dosť zaujímavá na to aby som sa nenudil, ale zároveň mi každá ďalšia príde o niečo slabšia. Veľké mínus je príbeh, ktorý sa znovu opakuje a nikam sa neposúva. Naťahuje sa aj dlžka niektorých časti až na hodinu a niekedy je to už fakt zbytočne naťahované. Na druhú stranu tu máme magora v podaní skvelého Jeffreyho Deana Morgana, ktorý jediný túto sériu robí zaujímavou a drží vás v napätí.(22.10.2017)

Slušná série, ale ne tak kvalitní, jako ty předchozí, což znamená: jedná se o nejslabší sérii. Z 16 dílů se mi doopravdy líbilo pouhých 9. Doopravdy, tvůrci by už měli snížit počet epizod na řadu na původních 13 nebo klidně i 10 nebo 8, protože 7. řada je jedna velká výplň... Nejlepší epizodou je bezkonkurenčně první, která je jednou z TOP epizod TWD a obecně se jedná o jednu z nejzdařilejších seriálových epizod. Finále bylo jakž takž dobré. Celá série je hodně pomalá, a příběh je vcelku natahovaný, v některých případech zbytečný a nudný. Když to vezmu kolem a kolem je hodně depresivní, a to ihned souvisí s jedním velkým plusem. A tím je Negan, který do této divné série přinesl něco nepopsatelného a nového, svěžího, a právem se řadí (přestože jej známe cca rok) k nejlepším televizním záporákům - J.D. Morgan by si za tu roli zasloužil nějakou cenu. Doufám, že tohle byla jen taková "předehra" pro 8. sérii, která má být podle tvůrců nejvíce akční. Doufám, že se to vyplní. PS: Po zhlédnutí traileru k 8. sérii (který spíš vypadal jako trailer na nějakou nemastnou a neslanou komedii než horor/thriller) musím říct, a velice se obávám, že 8. série bude téměř stejná jako 7., ale s více akčnějšími díly, ne-li naprosto totožná, ba ne horší. No, nevím, nevím...(2.5.2017)

• Eleanor05

"Vaříme z vody - 7. série." Walking Dead měli skončit čtvrtou sérií, nejpozději začátkem páté. Scénáristé této show nebyli nikdy talentovaní (kromě Franka Darabonta), to si musíme přiznat, od poloviny páté série ještě ke všemu už ani nevědí, o čem psát. Příchodem Negana se TWD stali sice trochu zábavnějšími, ale pořád to ani zdaleka není ten našlapaný seriál, jaký to byl např. ve 3. sezóně. Dokud budou diváci tleskat naprosto pitomým dialogům ("Dělal jsi ty věci?" - "Všichni musíme dělat ty věci, protože takhle svět teď vypadá"), postavám s nekonstantními vlastnostmi, (Rickovi v pravidelných intervalech "hrabe", a k tomu je vždycky půl série mega drsňák a další půlku série brečí; Carol v jedné sérii upálí lidi kvůli tomu, že měli chřipku, a jindy se zas tváří jako hippie, která nechce zbraň ani vidět) dílům o ničem, které neposouvají děj dopředu a absurdním situacím (nikdo nevidí chodce do doby, než se zakousnou do krku, ačkoli jsou super pomalí a k tomu vydávají zvuky), tvůrci jej budou dál točit. Jenom je celkem škoda, že Andrew Lincoln, jediný z obsazení, který umí hrát, stráví tolik let života s tímto brakem, když by mohl hrát v něčem kvalitnějším.(23.4.2017)

7. série se probírá po nejvíce šokujícím díle v historii TWD a začíná pěkně bolestně. V této řadě se hlavně seznamujeme s novými komunitami, které jsou stejnými otroky Negana jako Alexandrie. Smrtí přibývá, naděje ubývá a Rick se snaží smlouvat ostatní komunity k boji proti Spasitelům. Proto je tato série opravdu výjimečná hlavně svým čím dál depresivnějším podtónem. Poslední díl byl podle mých představ, ale mohl být trošičku akčnější. Ale jinak spokojenost.(4.4.2019)

• - Název epizody odkazuje na postavu Dr. Jennera z epizody Testovací subjekt 19 (2010). (Axarus)

• - Spoiler: Tato série je první, kdy některé z hlavních postav, zemřou už v prvním epizodě. (Axarus)

• - Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34 palcovou pálku. (Axarus)