Živí mrtví - Série 7 (série)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2016–2017, 12 h 46 min (Minutáž: 44–62 min)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Lauren Cohan, Steven Yeun, Michael Cudlitz, Norman Reedus, Chandler Riggs, Danai Gurira, Melissa McBride, Christian Serratos, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Lennie James, Ross Marquand, Josh McDermitt, Jeffrey Dean Morgan, Austin Nichols, Steven Ogg, Xander Berkeley, Tom Payne, Austin Amelio, Khary Payton, Katelyn Nacon, Ann Mahoney, Jason Douglas, Kenric Green, Jordan Woods-Robinson, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Mandi Christine Kerr, Vanessa Cloke, Elizabeth Ludlow, Christine Evangelista, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Jeremy Palko, Peter Luis Zimmerman, Autumn Dial, Elyse DuFour, Logan Miller, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Daniel Newman, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Karen Ceesay, Macsen Lintz, Brett Gentile, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, R. Keith Harris, James Chen, Stephen Jones, Joshua Hoover, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Seth Gilliam, Tinsley Price, Jason Burkey, Ricky Russert, Nicole Barré, Melissa Eastwood, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Emily Kinney (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Chad Coleman (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.)

Negan celou sérii oživil, jeho postavu miluju, je to skvělý záporák, který to má ale v hlavě srovnaný a umí myslet a občas se i smilovat...dobře až na Glenna, naprosto srdceryvný díl, kdy jsme si vyplakala oči a Negana jsem nenáviděla, ale to jeho pískání, neodolatelný úsměv a Lucille, tomu se prostě nedá odolat. Kvalitu a sledovanost seriálu zvedl alespoň o 30%, nebo za mě tedy ano.(21.4.2018)

Sedmá série The Walking Dead pravděpodobně vejde do mého podvědomí jako jedna z nejdepresivnějších sérii všech dob. Však kdo by se tomu po onom vynikajícím, ale opravdu krutým prvním díle divil, hmm? Osobně celou sérii chápu jako takovou velkou expozici a build up. Objevují se nové postavy a komunity, které nám musí být nejdřív náležitě představeny, přičemž teprve potom (8. série) se s nimi bude důkladněji pracovat. Proto ty stížnosti, že se jedná o pomalou a utahanou sérii, jsou asi pravdivé, nicméně v rámci oné expozice podle mého naprosto pochopitelné. Nedá se však říct, že by to bylo nudné, na scéně je zde totiž nový velký záporák, který má styl a charisma jak blázen. A byť je to strašná zrůda, rozhodně s ním není nuda. Každopádně Walking Dead dodnes zůstávají jedním z nejchytřeji napsaných seriálů současnosti, a byť už se delší dobu obávám o jeho budoucnost, furt si v rámci atmosféry, napětí a chytlavosti drží skvělou lajnu. A vzhledem k poslednímu dílu 7. série očekávám příště pěknou dávku husin!(4.4.2017)

Veľmi ťažká séria... Mno, strelecké súboje tvorcom TWD absolútne nejdú. Tam sa všetci tí štatisti pohybujú ako polená čakajúce na pokyny z amplióna. My, ako decká, ked sme valili vojnu panelák proti paneláku, sme mali hustejšie akcie. Tiež dať kecy o živote do huby Morganovi nebola zrovna dvakrát výhra rovnako, ako urobiť z modelky Rosity odborníčku na combat systém a výbušniny. To už podľa jej hlasu ľahko odhadnúť, že je tak trochu priposraná pipka. Bol to veľký boj až vlastne po 9. epizódu, kde sa konečne uvoľnilo napätie a vystrelilo trochu pary z pod pokrývky, inak mi išlo hlavu utrhnúť.Postavy sa totiž chovajú, ako neuveriteľní idiotia toporné herectvo im na obľube veru nepridáva. Ale musím priznať, že ten, kto písal scenár , tak má fuckt nervy z olova!(2.7.2017)

Blbý je, že jak asi kurva máte hodnotit celou sérii nějakýho seriálu, když první díl vyšel už někdy před více jak půlrokem. To prostě skoro nejde. Ale jedno vám můžu říct, jestli TWD mělo někdy potenciál na to se zlepšit tak nyní. Pamatuju si, že poslední dvě jiné série jsem byl v hajzlu z toho, že ten celý seriál vlastně ani nedával smysl. No, a to bych řekl, že mě nyní ani tolik neptrápí. Ano, jsou díly, co jsou totálně o hovně a jsou nudné, ale alespoň to není popelnicová učebnice filozofie a rychlokurz žvanění sraček. Hlavně pokud vím, že první půlka byla skvělá v tom, že se toho dělo hrozně moc a spousta materiálu bylo suprově natočeno a zpracování. Ta druhá půlka je prostě živená jenom z finále. Proto třeba pět nebo i šest dílu z osmi byla totální kravina a nebo nuda. I přesto! To všechno celkově dává smysl a vzniká tak konečně nějaká série Walking Dead, na kterou se dá koukat. Je ještě zajímavý, že jsem na konci čtvrté série vůbec přemýšlel jestli budu v tomto seriálu pokračovat a celé se to takto neslo i ty dejme tomu další dvě. Ale nyní to celá má jiný spád. Dokážu si představit, že bych u tohoto počinu ještě pár let vydržel. No a to je přeci ono! To je i úděl toho celého seriálu! A hlavně víte co je na tom nejlepší? Ta konfrontace. V předchozích sériích jsme furt sledovali nudné osudy pár lidí. Ale tady sledujeme hned několik frakcí a každá má svůj úžasný specifický charakter, popis a mají své zásady. V tom je úžasnost té rozmanitosti. V tom je to celé kouzlo. A proto je to skvělé.(3.4.2017)

• Eleanor05

"Vaříme z vody - 7. série." Walking Dead měli skončit čtvrtou sérií, nejpozději začátkem páté. Scénáristé této show nebyli nikdy talentovaní (kromě Franka Darabonta), to si musíme přiznat, od poloviny páté série ještě ke všemu už ani nevědí, o čem psát. Příchodem Negana se TWD stali sice trochu zábavnějšími, ale pořád to ani zdaleka není ten našlapaný seriál, jaký to byl např. ve 3. sezóně. Dokud budou diváci tleskat naprosto pitomým dialogům ("Dělal jsi ty věci?" - "Všichni musíme dělat ty věci, protože takhle svět teď vypadá"), postavám s nekonstantními vlastnostmi, (Rickovi v pravidelných intervalech "hrabe", a k tomu je vždycky půl série mega drsňák a další půlku série brečí; Carol v jedné sérii upálí lidi kvůli tomu, že měli chřipku, a jindy se zas tváří jako hippie, která nechce zbraň ani vidět) dílům o ničem, které neposouvají děj dopředu a absurdním situacím (nikdo nevidí chodce do doby, než se zakousnou do krku, ačkoli jsou super pomalí a k tomu vydávají zvuky), tvůrci jej budou dál točit. Jenom je celkem škoda, že Andrew Lincoln, jediný z obsazení, který umí hrát, stráví tolik let života s tímto brakem, když by mohl hrát v něčem kvalitnějším.(23.4.2017)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy vychází z lesa za Michonne (Danai Gurira) chodec ve vojenském v čase 0:01:17, tak ho po chvíli Michonne zabije a když chodec padne k zemi, jsou vidět jeho naprosto čisté podrážky. To vidíme i v čase 0:02:21, kdy ho Michonne zvedá a podrážky jsou opět čisté. Chodec, který vyjde z lesa by je měl mít alespoň trochu špinavé. (PatrikP4)

• - Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34 palcovou pálku. (Axarus)

• - V epizodě se mihl jeden z režisérů seriálu Greg Nicotero v kůži chodce. (maruna0007)