Reklama

Reklama

Negan a jeho muži zajali Rickovu skupinu, která se snažila dopravit těhotnou Magie k lékaři. Negan přitom dává všem poznat, kdo je tady pánem... Tento díl začíná ve chvíli, kdy už Negan zabil někoho z Rickových lidí, kterým v posledním díle zablokoval všechny cesty do Hilltopu, kam skupina mířila, protože se něco stalo těhotné Maggie a jediný lékař je v Hilltopu. Negan všechny zajaté shromáždil na jedno místo a řekl jim, že někoho z nich zabije jako trest za napadení jeho základny a pozabíjení jeho mužů. Na konci předchozí sezóny jsme neviděli, koho zabil, ale někoho ano. Pozabití zatím stále neznámé osoby, si Negan vezme Ricka a odjíždí s ním na krátký výlet. Negan vysvětluje Rickovi, že nyní mu Rick i jeho lidé patří, pracují pro něj a zodpovídají se jemu. Rick mu všechno odkývne, ale je tam patrná nevole, což se Neganovi nelíbí. Aby Negan ukázal, že to myslí vážně, vezme Rickovi sekeru, prohlásí ji za svoji a pak ji hodí ven mezi mrtváky. Rick mu jí má donést, ale venku se zhroutí a dostihne ho zármutek za zabití hned dvou jeho lidí. Z Rickových vzpomínek se dozvíme, že Negan původně zabil Abrahama, ale Daryl pak na Negana zaútočil a po útoku přišel trest. Negan zabil i Glenna. Pak už si Negan odvezl Ricka na výlet.
Rick truchlí na střeše karavanu, ve kterém s Neganem přijeli, ale Negan ho nenechá truchlit příliš dlouho. Rick nakonec musí mezi mrtváky, aby Neganovi našel zahozenou sekyru. Pak se dvojice vrací za ostatními, ale Negan pořád v Rickových očí nevidí, že by nad ním vyhrál, takže se rozhodne, že Rick musí Carlovi useknout levou ruku, jinak všichni zemřou. Rick to odmítá a ostatní žadoní, aby toho Negan nechal, ale Negan je neoblomný. Rick se už napřahuje, když ho Negan zastaví. Neganovi se konečně podařilo dostat Ricka na kolena. Když Rick skutečně souhlasil s tím, že on a jeho skupina jsou zcela podřízení Neganovi, odjede Negan i se svojí partou pryč. Za týden se prý staví pro první várku zásob z Alexandrie. Z Rickových lidí se po odjezdu Negana zvedla první Maggie, která je rozhodnutá pokračovat v cestě do Hilltopu a Glenna chce vzít s sebou. Nikdo jí nechce nechat jít samotnou, takže jí nakonec doprovodí Sasha, která si s sebou vezme Abrahama. Skupina se rozdělí, Rick a ostatní se vrací domů, kde se podle Maggie mají připravit na boj s Neganem. (TV Prima)

(více)

Recenze (59)

Pilda17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neganova dokonalá hra mění pravidla a pokud tento psychopat neroztočí seriál, tak už nic. Díl, který řadím do nejlepšího celého seriálu, (dále už menší SPOILER) protože odrovnat bez sebemenších problémů dvě hlavní postavy, to už chce koule. Jsem nerad, že to dopadlo takhle, ale na druhou stranu jsem po dlouhé době seděl nevěřícně a jen civěl. Negan je psychopat a jeho hra nezná meze a doufám, že nám neřekl poslední slovo a ještě předvede něco velkého. Přesně tohle potřebuje TWD jako sůl. ()

Lampasak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOJLER: V tomto prvním díle by se dalo opravdu napětí krájet. Negan ukazuje svojí sílu a co v něm je a všichni tomu očividně moc dobře rozumí a v podstatě jim nezbyde nic jiného. Seriál přichází o další velmi oblíbené postavy a co si budeme povídat, ten seriál to potřeboval. Konečně to má zase grády a je na co se koukat. 10/10 ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

UUUUUUF, tak to byl teda díl. Negan je opravdu nejlepší záporák z celého TWD. Hnusnej hajzl, kterému budu přát tu nejhorší smrt. Je to teda už dost drastické, i když jsem to tak trochu čekal. Není to holt žádná pohádka, ale realistická drsná záležitost. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S P O I L E R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hm, tak tu máme 2 zabití. Abrahama jsem docela čekal, ale, že to schytá i Glenn, to mě hodně zamrzelo. A Rick byl přinucen - málem musel Carlovi useknout ruku. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONEC S P O I L E R U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doufám, že na konci série Negana dostanou. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Potom, co předvedli tvůrci v šesté řadě jsem nic úžasného ani neočekával, takže jsem nemohl být zklamán. Abych řekl pravdu, výsledek byl dokonce o něco lepší, než jaký jsem předpokládal a mohl za to Negan. Tenhle Joker Živých mrtvých celou epizodu táhl, bohužel pro něj jsem se až příliš často díval na detail Rickova obličeje, navíc se mi tvůrci neustále snažili hrát na city, a to na mě málokdy funguje. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obsahuje spoilery! Když se v této fázi již těžce průměrný seriál snaží napodobit Game of Thrones, ale těžce mu to nevychází. A to především proto, že krom samoúčelného násilí prakticky nic jiného neobsahuje. Negan je dobrej záporák a jeho snaha zlomit Ricka je přímo učebnicově napínavá, ale sledovat 43 minut, jak z hlavních postav vymlacuje vnitřnosti v explicitních zpomalených záběrech... To už dnes diváka moc neznechutí, ale spíš unudí. Je totiž až směšné, jak se seriál snaží být za každou cenu šokující, jenže přichází tak trochu s křížkem po funuse. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (9)

  • Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34palcovou pálku. (Axarus)

Reklama

Reklama