Reklama

Reklama

Negan a jeho muži zajali Rickovu skupinu, která se snažila dopravit těhotnou Magie k lékaři. Negan přitom dává všem poznat, kdo je tady pánem... Tento díl začíná ve chvíli, kdy už Negan zabil někoho z Rickových lidí, kterým v posledním díle zablokoval všechny cesty do Hilltopu, kam skupina mířila, protože se něco stalo těhotné Maggie a jediný lékař je v Hilltopu. Negan všechny zajaté shromáždil na jedno místo a řekl jim, že někoho z nich zabije jako trest za napadení jeho základny a pozabíjení jeho mužů. Na konci předchozí sezóny jsme neviděli, koho zabil, ale někoho ano. Pozabití zatím stále neznámé osoby, si Negan vezme Ricka a odjíždí s ním na krátký výlet. Negan vysvětluje Rickovi, že nyní mu Rick i jeho lidé patří, pracují pro něj a zodpovídají se jemu. Rick mu všechno odkývne, ale je tam patrná nevole, což se Neganovi nelíbí. Aby Negan ukázal, že to myslí vážně, vezme Rickovi sekeru, prohlásí ji za svoji a pak ji hodí ven mezi mrtváky. Rick mu jí má donést, ale venku se zhroutí a dostihne ho zármutek za zabití hned dvou jeho lidí. Z Rickových vzpomínek se dozvíme, že Negan původně zabil Abrahama, ale Daryl pak na Negana zaútočil a po útoku přišel trest. Negan zabil i Glenna. Pak už si Negan odvezl Ricka na výlet.
Rick truchlí na střeše karavanu, ve kterém s Neganem přijeli, ale Negan ho nenechá truchlit příliš dlouho. Rick nakonec musí mezi mrtváky, aby Neganovi našel zahozenou sekyru. Pak se dvojice vrací za ostatními, ale Negan pořád v Rickových očí nevidí, že by nad ním vyhrál, takže se rozhodne, že Rick musí Carlovi useknout levou ruku, jinak všichni zemřou. Rick to odmítá a ostatní žadoní, aby toho Negan nechal, ale Negan je neoblomný. Rick se už napřahuje, když ho Negan zastaví. Neganovi se konečně podařilo dostat Ricka na kolena. Když Rick skutečně souhlasil s tím, že on a jeho skupina jsou zcela podřízení Neganovi, odjede Negan i se svojí partou pryč. Za týden se prý staví pro první várku zásob z Alexandrie. Z Rickových lidí se po odjezdu Negana zvedla první Maggie, která je rozhodnutá pokračovat v cestě do Hilltopu a Glenna chce vzít s sebou. Nikdo jí nechce nechat jít samotnou, takže jí nakonec doprovodí Sasha, která si s sebou vezme Abrahama. Skupina se rozdělí, Rick a ostatní se vrací domů, kde se podle Maggie mají připravit na boj s Neganem. (TV Prima)

(více)

Recenze (52)

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Y'know, we've just fucking started." ____ Nekompromisní emocionální vydíračka, fenomenální herecký koncert Andrew Lincolna a Jeffrey D. Morgana, a zároveň efektivní rána do palice, kterou tenhle seriál fakticky nutně potřeboval - to vše se posléze pojí do jedné z nejintenzivnějších seriálových epizod téhle generace, která fakticky nemá sebemenší obdoby, a pokaždé vás emočně rozdrtí na padrť jak Lucille lebku svého amanta.... Robert Kirkman se musí dmout pýchou! ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neganova dokonalá hra mění pravidla a pokud tento psychopat neroztočí seriál, tak už nic. Díl, který řadím do nejlepšího celého seriálu, (dále už menší SPOILER) protože odrovnat bez sebemenších problémů dvě hlavní postavy, to už chce koule. Jsem nerad, že to dopadlo takhle, ale na druhou stranu jsem po dlouhé době seděl nevěřícně a jen civěl. Negan je psychopat a jeho hra nezná meze a doufám, že nám neřekl poslední slovo a ještě předvede něco velkého. Přesně tohle potřebuje TWD jako sůl. ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Negan v závěru minulé série konečně vtrhnul do ringu a ověnčen tituly "sadistická megastar" či "psychopatická arcisvině" poprvé v historii seriálu posunul brutalitu dál, než kam jí dokázal přivést komiks. To samozřejmě neznamená, že by kvality téhle epizody udávaly rozflákané lebky, nicméně divák utržil solidní knokaut a Negan je obsazen, napsán i obrutalizován natolik fenomenálním způsobem, že se už teď těším, co tahle figurka na televizní šachovnici rozpoutá. P.S. Povrchnímu tlachání o samoúčelném násilí nerozumím (btw, velepopulární Hra o trůny obsahuje víc ještě explicitnějšího násilí). Záměrem bylo Negana vyhnat ad absurdum, po psychologické i fyzické stránce, což funguje stoprocentně a rozpad kultu jeho osobnosti bude zjevně tématem téhle, možná i další série - což je odpověď na poznámky o tom, jak by tohle nefungovalo (samozřejmě že nebude, tyrani se vždy střídají... že jo, Ricku :)). Brutality je tu možná hodně, ale tentokrát je její dopad převážně psychologický (místo vytahování střev ze zombíků se tu brutálně zabíjejí populární postavy) a v kontextu epizody i seriálu má význam do poslední kapky krve. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál pojednávající o zombie nákaze Walking Dead se dočkal již své 7 řady a začalo to velmi silně. Poslední epizoda šesté série skončila zajetím hlavních hrdinů a dočkali jsme se,toho, že velitel věznitelů Negan zabil někoho ze zajatců. Celé jsme to ale pozorovali z pohledu oběti a až tedy do začátku sedmé řady jsme nevěděli kdo přesně umřel. To jsme zjistili až teď. Než jsme ale zjistili, kdo umřel museli jsme čekat 15 minut a pak jsme se dočkali. A bylo to silné. Celý díl se nesl v emocích a celá epizoda byl herecký koncert dvou herců: Andrewa Lincolna a Jeffreyho Deana Morgana. Skvělá atmosféra, skvělý začátek nové řady a především důkaz, že seriál i po sedmi řadách nemusí ztrácet na své kvalitě. A to už něco znamená. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

UUUUUUF, tak to byl teda díl. Negan je opravdu nejlepší záporák z celého TWD. Hnusnej hajzl, kterému budu přát tu nejhorší smrt. Je to teda už dost drastické, i když jsem to tak trochu čekal. Není to holt žádná pohádka, ale realistická drsná záležitost. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S P O I L E R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hm, tak tu máme 2 zabití. Abrahama jsem docela čekal, ale, že to schytá i Glenn, to mě hodně zamrzelo. A Rick byl přinucen - málem musel Carlovi useknout ruku. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONEC S P O I L E R U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doufám, že na konci série Negana dostanou. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (3)

  • Číslo 4 na spodku Lucille značí, že se jedná o 34 palcovou pálku. (Axarus)

Reklama

Reklama