Řekni ano (S07E12) (epizoda)

Say Yes

Povedz áno

Horor / Thriller / Drama

USA, 2017, 44 min

Greg Nicotero

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Ryan DeGard

Kostýmy:

Elaine Montalvo

V rámci siedmej série konečne trochu napínavejší a dynamickejší diel, v ktorom sa tvorcovia aspoň na chvíľu vrátili k prvotnej myšlienke seriálu - boju ľudí so zombíkmi, ktorí časom začali podliehať procesu rozkladu a sú čoraz menej konzistentní. Lovestory medzi Rickom a Michonne síce pôsobí stále nepresvedčivo, keď sú však tí dvaja spolu na scéne je to garancia nadchádzajúceho akčného diania.(10.8.2017)

• Necrotongue

Přidal jsem hvězdičku, protože se zde nevyskytoval Eugene, ale výše jsem jít nemohl, příběh se prakticky nepohnul, po komplikovaném sběru zbraní jsme znovu v bodě 0 a tvůrci se opět vykašlali na pravidla, která sami nastavili. Nemrtví pronásledují auto s vypnutým motorem a ignorují střelbu. Chápu, vše pro napětí, však jsem si taky málem okousal nehty do krve.(17.10.2018)

Tohle už bohužel není to TWD, co jsem zbožňoval a miloval tak jako v dřívějších dobách. Epizody jsou téměř po příběhové stránce o ničem. Nedokážu pochopit, že scenáristé takhle natahují a kurví seriál, a přitom mě ještě irituje, že samotní tvůrci vědí, že těmito zbytečnými postupy fanoušky k tomu všemu serou, ale je samotné to zhola nezajímá a nic s tím nedělají. Nemyslím si, že si seriál udrží kvalitu až do "slíbené" 10. série. Doufám, že od ep. 13 se kvalita zlepší. Za Rickovu "smrt" lepší průměr.(6.3.2017)

• AnthropOcean

Jedna z dnes už povestných vatových výplní, ktoré využívajú tvorcovia v každej sérii niekoľkokrát, čím zbytočne predlžujú divácku agóniu. "Are you fucking kidding me?" scéna, kedy od nás tvorcovia chcú aby sme boli tak infantilní a uverili, že Ricka nechajú umrieť v tejto bohapustej epizóde v zasranom lunaparku, are you serious?(8.4.2017)

Rick a Michonne sú zaľúbení, až po uši, a išli spolu na MISIU, kde si dobre vrzli, boli na kolotočoch, našli veľké zásoby jedla + zbraní, ktorých stále nie je dosť, a taktiež museli zlikvidovať veľký počet „živých - mŕtvych” , lebo práve pod nimi, vedľa nich, oproti nim, sa nachádzali tieto zbrane. Taká uvoľnená epizódka, kde novodobí, atypickí „Rómeo a Júlia” , alebo lepšie povedané, drsnejšia verzia by znela Bonnie a Clyde, tak ONI sa správali, ako mladí pubertiaci, boli v strašnej POHODE, aj keď mali za chrbátom, odvekých rivalov, ktorí im znepríjemňujú životy. Na mysli nemám spasiteľov, na čele s brutálnym sympaťákom Neganom, ale tých, ktorých spomínam v úvode recenzie. Pakovia tentokrát boli držaní na uzde. Moja kočka Rosita behala a zháňala čokoľvek, s čím by tomu hajzlovi vystrelila mozog z hlavičky - makovičky, ale nemala úspechu. Ale ja vravím : „Snaha sa cení” ! Celkom obyčajne - neobyčajná časť, ktorá nič nového nepriniesla, ale bola celkom znesiteľná, ale tí dvaja krásavci by sa mali konečne začať krotiť !(9.3.2017)