Proklatí (S08E02) (epizoda)

Prekliati

Horor / Thriller / Drama

USA, 2017, 42 min

• ALIENka_

Chování postav čím dál tím míň reálný. To mám vážně uvěřit, že Morgan, kterej nějak (jeho techniky přežití chci taky umět) přežil střelbu asi čtyř mužů, na pohodu vstal a s pistolí vyzabil tak polovinu základny? Spasitelé se chovaj jako desetiletý kluci se zbraněma, počkat, i ty by stříleli líp. Na Rickově straně nepadne skoro žádnej člověk, a když už tak polovina z těch, co měli umřít přežije a druhá polovina umře na nejdebilnější způsob smrti. Avšak na druhý tedy Neganově straně lidi padaj jako hovna do hajzlu a umíraj na zombíky (jak si ho ta ženská nemohla všimnout, však byl přímo před ní!?). Samozřejmě nechybí emocionální záběry na ksichty, ze kterejch nejde nic vyčíst a flashbacky nebo co to sakra je. Taky se tady objeví Morales (?), teda spíš, kdo to do prdele je!? Však v seriálu neměl žádnou roli, byl tak v jednom díle. Vedou se debilní "motivační" kecy nedávající smysl, a Ezekiel, na kterýho se všichni koukaj jak na spásu, se chová jako debil a tím dokáže člověka pěkně nasrat do běla. Rick zjistí, že Spasitelé můžou mít taky děti (si snad myslel, že se tam nic nerodí nebo..?) a asi ho to strašně dojme, protože úplně zapomene na hledání zbraní a místo toho si prohlíží fotky.(7.1.2019)

• pepca72

Jako sklaní fanoušek jsem doslova nasrán, jak monstrózně tenhle seriál zprznili. Mám takový pocit, že už jsou všichni nějak unaveni, a točí další sérii jen z povinnosti. Ubohý scénář, debilní přestřelky trapné a hluché záběry, otřesný střih, absence napětí, dynamiky děje. Jsem zklamán a se seriálem asi po 7 letech skončím. Tohle je fakt ztráta času. Nechápu, jak tady můžete psát, že se jedná o luxusní epizodu. To zřejmě seriál vůbec neznáte, nebo u vás propuká nějaký druh demence či retardace.(1.11.2017)

• classic

Už aj postava na krátko ostrihanej Carol krúti očami nad kráľom Ezekielom, a tými jeho povzbudzovacími rečami, a to ani nehovoriac o mne, ktorý už len mávne rukou... , ...sledovanie “ post apokalyptického” seriálu Živí mŕtvi, sa stáva i pre mňa osobne, už akousi neznesiteľnou „mydlovou operou” , horšou verziou akéhosi nekonečného seriálu, v podobe : Tak plynie čas. Samo o sebe = zbytočnosť, až hroziaca strata času. „Kladné postavy” sa zamerali na filiálky záporných postáv, doteraz obávaných Spasiteľov, aby zlikvidovali ich pôsobiská, spôsobom = ZBAVENIA sa škodnej ZVERI... Rozmnožili sa, ako HLODAVCE, ktoré treba za každú cenu, na rôznych miestach - odstrániť !!! Už spracovanie podľa komiksu, ktorý je o ničom, neveští nič dobrého, že seriál bude priaznivejší ?(4.11.2017)

• regentor

Další díl 8. série který je spíš vnitřním dramatem tvůrců stižených vlastním sebeuspokojením, že lze seriál tahat do nekonečna .Smlouvy jsou však podepsány a tak vzhůru za dobrodružstvím které už s původním tématem přežití ve světě zombie nemají mnoho společného.Psychologie většiny postav je divákům už dlouho známá a tak místo snahy scénaristicky poslat snímek někam do roviny hledání místa pro trvalé přežití či vysvětlení příčiny vzniku této planetární katastrofy se opět postavy motají v kruhu vlastních vzpomínek na něco co vlastně nebylo.Tento dojem má zřejmě artově umocnit kamera která sáhodlouze zabírá statické záběry a tím i logicky natahuje stopáž jednotlivých dílů, což je patrně z nouze cnost.Boj s Neganem a jeho partou(zdá se, že nekonečný boj) už je nudný a plný klišé což má zřejmě osvětlit rčení, že člověk člověku vlkem ale tohle už jsme viděli v předchozích sériích , žádná myšlenka nebo inovace. Nějaká ta přestřelka, trocha čmoudu, tygr bez klece fungující jako odtažení pozornosti aby nám tvůrci nemuseli vysvětlit kde berou naši hrdinové stále benzín do aut když výroba benzínu neexistuje a ten který byl už dávno zvodnatěl...Vytratila se atmosféra syrovosti a náhlých dějových zvratů kdy není potřeba stále žvanit ale jednat. To už je ovšem minulost prvních sérií které měly své kouzlo. To co nám nabízí dnes je nadstavovaná kaše kdy řemeslnost zvítězila nad nápadem.(1.11.2017)

Mno, nevím jak bych tuto epizodu komentoval. První epizoda vše pěkně rozehrála, ta druhá je ve své podstatě naprosto stejná a ve své podstatě "nikam nevede". Neříkám, že je TWD už nekvalitní, ale v 7. sérii to nějakým způsobem ruplo... seriál sleduji už jen proto, abych věděl, co se děje s mými oblíbenými postavami. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem vstával ve 4 ráno, nebo že jsem měl v ten den sračku, ale nějak mne tato epizoda nenadchla. Nenudila, ale problém je v tom, že akce a napínavé scény vás mají nadchnout - a to se nestalo, a další problém také tkví v tom, že akční scény jsou buď bez efektu, nebo jsou stupidní (debilní plýtvání nábojů, které nějakým zázračným způsobem neubývají) a obsahují nějaká ta ustálená klišé (skoro nikdo se netrefí do Saviorů, ale jak přijde na scénu pár walkerů všichni se trefí ihned na první pokus) které doslova bijí do očí. Mám pocit, jako bych sledoval nějakou zfilmovanou střílečku nebo béčkový akčňák, kde postavy machrují se zbraněmi jako profesionálové, ale přitom neuvažují vůbec racionálně. Režijně dobré, herecky jakž takž v pořádku, ale chtělo by to scénář, který fakt překvapí (něco ve stylu epizod 3. řady nebo epizody No Sanctuary). Chtěl bych, aby se vrátil Frank Darabont - ten by totiž tvůrcům ukázal, jak se to má dělat... 4* jsem dal jen z důvodu, že poslední scéna byla naprosto perfektní - neřekl bych, že se zrovna Morales vrátí, a byl bych rád, kdyby se vrátily i postavy, o kterých nevíme, co se s nimi stalo. Já bych udělal nějakou epizodu např. o minulosti Jesuse apod. Něco co má šmrnc a zaujme.(2.11.2017)

• Cooper Andrews