Živí mrtví - Série 9

(série)
USA, (2018–2019), 12 h 22 min (Minutáž: 40–58 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Hudba:

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Norman Reedus, Lauren Cohan, Melissa McBride, Danai Gurira, Alanna Masterson, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam (více)

Epizody(16)

Minulá série Živých mrtvých skončila dramatickým soubojem Ricka (Andrew Lincoln) a Negana (Jeffrey Dean Morgan). Charismatičtí vůdci dvou znepřátelených stran se střetli muž proti muži, a málem to nepřežil ani jeden z nich. Těžce zraněný Rick držel Neganův život ve svých rukou. Na tom, jak se rozhodne, záviselo, jestli se mu podaří udržet si vlastní charakter. Rick nakonec vyslyšel poslední přání zesnulého syna, že nekonečné zabíjení musí přestat, a nechal Negana žít. Tím si ale zadělal na mnoho budoucích problémů a konfliktů, dokonce i mezi svými nejbližšími přáteli. Devátá série začíná rok a půl po konci otevřené války s nebezpečnými Spasiteli. Spojené komunity se pod Rickovým vedením snaží společnými silami vydobýt aspoň trochu ze ztracené civilizace a zajistit si lepší budoucnost. Jenže svět, který znali, se rychle mění. Všechno, co předtím člověk postavil, se nezadržitelně drolí a rozpadá, příroda přebírá vládu nad okolím, svět se mění a přeživší musejí čelit novým problémům. Jak plyne čas, hrdinové bojují s nečekanými překážkami, novými nebezpečími a samozřejmě i všudypřítomnými nemrtvými chodci. Ale nic z toho je nemůže připravit na setkání s novým smrtícím protivníkem, který ohrožuje samotnou myšlenku vybudovat civilizaci, o niž tolik usilují. (TV Prima)

Saroman

E15 - E16, Klid - před bouří. Série od série větší a komplikovanější hrozby. Negan je borec, top záporák, teď ještě lepší - kámoš Negan. Snad už ho nezavřou za katr a doufám ve víc scének s ním v nadcházející sérii. Tato byla jedna z nejpovedenějších. ()

HennessyVSOP

No opět se dá série rozpůlit na dvě části, o hvězdičku slabší hodnocení dávám jen kvůli těm dílům, než se stane ten skok a tvůrci udělají tlustou čáru za uplynulým dějem. Musím říct že změna seriálu hodně pomohla a ze všech úhlů pohledu se seriál vrátil do atraktivního spektra, kdy je zábava sledovat, co se na obrazovce děje. Postavám výrazně pomohl posun v psychologii a charakteru, ději zase naprosto špičková sebranka záporáků a svěží vítr do plachet navíc dává i duo Judith / Negan. Za odvahu se s postavami konečně nepárat dávám klobouk dolů a jsem zvědav na další serii, čichá čichám, že by mohla být za plný počet. ()

Lendak

Po priemernej siedmej a po nudnej ôsmej sérii, prišiel zázrak z čistého neba. Nový showrunner vie, v čom tkvie sila Walking Dead. Kotol emócií, fantastický sound design, dychberúca hudba, návrat ku hororu a sústredenie sa na postavy robia z tejto série, spolu s treťou, štvrtou a šiestou, vrchol celého seriálu. TWD si zaslúži rešpekt, lebo aj po deviatich rokoch dokáže furt baviť, šokovať a dojímať. Whisperers sú tým pravým osviežením, ktoré tento seriál veľmi potreboval. ()

TesterX

Užíval jsem si, jak je každá série trochu jiná a seriál a její postavy se neustále vyvíjí. Ovšem devítka je naprosto překvapivá zmatlanina, co nedává smysl. Ještě do pátého dílu si to drží svůj standard, ale pak přijde zlom, čas se posune o několik let najednou dopředu, spousta postav prostě zmizí, nebo jsou maximálně upozaděny a hlavní hrozbou se stávají dementi, co nosí kůže nemrtvých a pochodují si s nimi po polích - wtf? Nějak nerozumím, v čem je tato série tak dobrá dle názoru ostatních. Podrývá zároveň základní principy, které platily doteď. Nebýt ještě pár zajímavých postav, tak už bych to nezvládl dokoukat do konce. ()

kotrlak

9tku jsem samozřejmě musel zkouknout, ale spíš jako když moje máma už ze zvyku sleduje 578. díl pořád stejně stejný Ulice. Není to zlý, ale nepřipadá mi že by to přineslo nějakej "svěží vítr". Moc se tam toho nakecá, x dílů se táhne a nic moc se neděje a jsou tam nelogický nesmysly stejně jako v předchozích sériích. ()

Mistr119

Neviděl jsem předchozí série, začal jsem touhle (když nepočítám sérii Fear: The Walking dead) a musím vyzdvihnout především v prvních dílech dobrou snahu o hledání státností a pravidel v chaotickém novém postapokalyptickém světě, pak přichází nová hrozba (taky zajímavá otázka smíření se s tím, jak to příroda zrovna chce... :) ), která v závěru série šokuje a je předzvěstí nové války. 4* rozhodně souhlasím s průběžným hodnocením dílů... :) ()

Patrik.Schou

Docela špatné. Už se dívám jenom z povinnosti. Jako vždy spousta logických nesmyslů, podivným smysl nedávajících zvratů v chování postav apod. Skoro se to blíží k odpadu. Seriál je to nesmrtelný, jako všechny hlavní postavy v něm. Tato a poslední série opravdu pokles na úroveň odpadu. ()

SCHMEYD

Udělat z docela dobrého seriálu trapnou mexickou telenovelu o zombicích umí opravdu málokdo... A scénář ke všemu píše asi nějaký přihřátý jehovista? Je mi smutno z toho kam Živí mrtví spějí... Tolik pitomých dialogů v žádné sérii ještě nebylo. Dějově se neustále vrací a snaží se něco vysvětlovat a přitom je z toho totální kravina. Stopař Deryl ani neobjevil místo přistání vrtulníku, který odvezl Ricka. On ho vlastně ani nikdo neviděl ?! V době kdy skoro nejezdí auta, nikdo neslyší vrtulník? Ale co, když Rick a spol neslyšeli ve věznici ani tank? Rizoto je nabouchlé, ale přihřátý kněz dítě nechce, protože není jeho. Princ Henry je ještě panic a tak chce ulovit první holku co ho kdy chytla za ruku. Jenže neví, že šilhá a připomíná manželku Ricka, která je už několik sérií po smrti. Magi se synem se vytratila a skoro nikdo nevysvětlil ani kam. Ježíš už je taky kaput, ale v dalších dílech doručuje Chartu77. Negan si chodí kam chce a všichni jsou rádi, že v době kdy nemají co do huby, mají vězně, masového vraha a Mišuge s dredama mu ochotně chystá snídaně... Bojím se co přinese 11 série, už tato zbytečně natahovaná je adept na odpad, ale pár scén se ještě dalo... ()

Majci11

Po 8. sérii, v ktorej bolo vidieť značný úpadok, ktorý sa však prejavoval už v sérii č.7, som od tej 9. nečakal nič extra. Proste som si myslel, že to bude ešte horšie a už sa ten seriál nezlepší, ba dokonca, že ho nebudem mať rád aleže vôbec. No a potom to prišlo. Doslova mi to vyrazilo dych. Keď som sa dozvedel, že Andrew Lincoln končí tesne po začiatku 9. série s celým seriálom, bol som v šoku. Vravel som si, že ako môžu "zabiť" charakter, ktorý tu je s nami od začiatku a je hlavný článok celého seriálu, kúsok po začiatku série a fungovať ďalej?! Prekvapilo ma veľa vecí. Šok bol pre mňa samozrejme ten, že došlo k výraznému časovému posunu a k zmene postáv. Môj obľúbený charakter, Daryl, je úplne iný človek. Je mu venované podstatne viac času a to, ako robí rozhodnutia, viac sa zapája a aj ROZPRÁVA, je awesome. Záporáci 10/10. Celé ich správanie, živobytie a všetko okolo nich bolo také napínavé, že som bol ako na ihlách. A 15. časť bola neskutočne silným orieškom. Na koniec asi toľko, že síce ma Rickov odchod z TWD zarmútil, ale bolo to to najlepšie, čo tvorcovia spravili. Za mňa super reštart. 4,5/5 ()

JanPrazak

9. série byla naprosto úžasná. Po velmi slabé 7. a 8. sérii byla tahle skvělá. Dlouho jsem se takhle u Walking Dead nebavil. Každý díl přinesl něco a nebyl by díl, který bych si neužil. Předposlední díl byl šílený. Několikrát ukápla slza a musím říct, že se touto sérií Walking Dead dostalo zpět na tu správnou kolej, ze které před pár sériemi vyjel. 9 sérií jsem čekal na zimu a sníh a konečně se mi jí dostalo! Fakt pecka - 10/10. ()

K1K0

9. séria sa znovu vracia vo veľkom oproti minulej sérii je to príjemne potešenie. Budujú sa mesta rozkvitá nová nádej pre život. Negan je za mrežami po súboji s Rickom prežije a skončí v nemocnici. Keď sa skupina snaží odlákať stádo chodcov, niečo sa vymkne kontrole a Rick je nútený stádo nalákať smerom cez nový postavený most, kde musí spraviť rozhodnutie ktoré ho môže stať aj život. Objavujú sa nám nové postavy v podobe chodcov ktorý však nie sú mŕtvy ale živí a hovoria si “našepkávači” ide o skupinu ľudí ktorú vedie takzvaná “alfa” a rozhodne nie sú priateľsky. Ľudia utrpia veľké straty na životoch ked s nimi skrížia cesty, nakoniec všetkých zasiahne krutá zima ktorá núti ľudí byt silnými, držať spolu a prečkať túto zimu. ()

kickwait

Devátá série je rozhodně velký šok. Po téměř zbytečné a celkem nudné osmé sezóně konečně přichází osvěžující změna v podobě Šeptačů, vcelku inteligentní příběh na poměry TWD a  horrorovější atmosféra. Devítka naprosto skvěle zvládá dávkování emocí a zvratů, ale problémem je prvních pět naprosto fantastických epizod. Ano, jsou skvělé a emotivní, ale úplně nenavazují na zbylých šestnáct epizod díky nepříjemnému časovému skoku. Po skončení páté epizody bych předpokládal, že alespoň bude jeden díl, kde by se všechny změny, které se stanou mezi pátou a šestou epizodou vysvětlí. Zhruba vím, že ten přechod je i v komiksech. Změna showrunnera je to, co tenhle seriál potřeboval. Je to v jistých momentech docela děsivé a krvavé.  Zejména pátý a patnáctý díl obsahovaly nejvíce zvratů a jsou za mě jedny z nejlepších společně se skvělou šestnáctkou, která měla naprosto dokonalou atmosféru. 9/10 ()