A New Beginning (S09E01) (epizoda)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2018, 58 min

Po kurevsky trápnej, amatérčinou zaváňajúcej a ťažko rozdýchateľnej ôsmej sérii, prekvapivo výborný dramatický rozjazd deviatky, ktorú som osobne už absolútne nečakal! A hlavne som dúfal, že ani nebude.(1.11.2018)

V minulé řadě jsem si hodně stěžoval na nevyváženost prostoru pro dějové linky. Tento problém však první epizoda nové řady napravila. Přestože se zde nachází velké množství linek na necelou hodinku stopáže, přeskakujeme mezi nimi s přehledem. Navíc každá postava dostane tolik prostoru, kolik si zaslouží. Nikdo tedy po čase nezačne vyloženě nudit a máte neustálý přehled o tom, kde se kdo nachází. Což je velká pochvala, protože se zde hodně cestuje z místa na místo. A tím se dostávám k druhému plusu. O zábavu je také postaráno díky neustále plynoucímu příběhu. Pořád je na co se dívat. Minimálně v první půlce, která je dějem opravdu nabitá. I proto tato epizoda slouží jako perfektní návrat zpátky do příběhu, protože vám prodává tolik věcí najednou, že znovu chcete být součástí toho všeho. Tomu navíc nahrává účast nové krve v podobě showrunnerky Angely Kang, ze které mám zatím pocit, že dokázala nakopnou jednotlivé příběhy kupředu tak, aby mě zajímal jejich postupný vývoj. Zastaralá unavenost z minulé řady, zdá se, vymizela. Ovšem nechci nijak předbíhat. Pokud bych měl své hodnocení nějak shrnout, tak si rozhodně myslím, že jako úvodní epizoda to funguje na jedničku. Být za škarohlída a vyhledávat zápory, to se mi zde upřímně moc nechce. Jediné, co této epizodě totiž vyloženě podkopává nohy k dosažení vyššího hodnocení, je nepřítomnost nějaké památné či více emočně založené scény. Co se týče gradace, tak tu nic takového nenajdete. I když konec k tomu má jistě nakročeno.(16.10.2018)

Tato epizoda je doslova New Beginning - nový vizuál znělky neurazí, hudební podkres je špičkový, celkové provedení se mi velice zalíbilo. Co se vývoje charakterů a jejich vzájemného párovaní týče, je to k uzoufání. Gregoryho konečně potrestala karma. Napětí je zde jako vždy znatelně citelné. Jsem zvědav na následující epizody...(19.11.2018)

musim řict, že i po probuzení další den,na tenhle díl stále myslim, protože mi udělal velkou radost, produkce seriálu jako by vyskočila o několik příček výš než kde byla poslední série, konečně se navrátil ten nádech který jsem na TWD miloval, skoro bych řekl že jako samotní mrtví v seriálu “vstal z mrtvých”, proto jsem rád že Daredevil neni jediný seriál, který bude v tomhle měsíci řádně znovuzrozen. 9/10(8.10.2018)

• Fiftis

Potešil som sa keď som videl stopáž novej časti, ktorá ukazovala 59 minút. Taký hrozný a nudný začiatok 9.série som si ale nepredstavoval ani vo svojich nočných morách. Absolútne žiadna akcia, žiadny dej, množstvo nesympatických "interracial couples" - Rick Michonne, Ezekiel Carol, v ďalšej časti Jerry a moslimská bomba... Ďalej kde je tá akčná Maggie, ktorá chcela na konci 8.série zatočiť s Rickom? Nemá teraz snáď rovnaké zmýšľanie ako on? ..Kde je Negan? Postava ktorá ťahala tento seriál by si asi zaslúžila byť v úvodnej časti. Teším sa, ako budú zase časti len o dvoch postavách a mnohých neuvidíme zase 4 časti, lebo tých postáv akoby nebolo veľa, tak ešte pridáme 200 ľudí zo Spasiteľov. ..Som fanúšikom tohto seriálu, mám ho dokonca v TOPke, ale už aj ja mám toho dosť. Aby sme sa na nejakú Alexandriu dívali od polovice 5.série, kde sa riešia vzťahy ľudí a aby sme sa dívali na bozkávania, to si ozaj môžem pustiť telenovelu a aspoň mi tam nebudú predhadzovať liberálne zmýšľanie typu miešania rás a toleranciu rôznych etnických skupín a polojaponských detí s menom Hersel (čo sa naozaj hodí). Tento seriál zachráni naozaj už len to, ak bude toto posledná séria a stará Rickova skupina sa definitívne rozdelí na skupiny, ktoré medzi sebou budú nakoniec bojovať na život a na smrť.(8.10.2018)

• - Spoiler: V této epizodě můžeme poprvé vidět syna Maggie (Lauren Cohan) a Glenna (Steven Yeun), který dostal jméno Hershel (po otci Maggie). (willy1)

• - Hejno ptáků, které pozorují Rick (Andrew Lincoln), Michonne (Danai Gurira) a Judith, je výjevem z komiksu. Ve 127. vydání komiksu se dozvídáme, že ptáci se nadměrně rozrůstají a migrují. (willy1)