Nový začátek (S09E01) (epizoda)

A New Beginning

Nový začiatok

Horor / Thriller / Drama

USA, 2018, 58 min

musim řict, že i po probuzení další den,na tenhle díl stále myslim, protože mi udělal velkou radost, produkce seriálu jako by vyskočila o několik příček výš než kde byla poslední série, konečně se navrátil ten nádech který jsem na TWD miloval, skoro bych řekl že jako samotní mrtví v seriálu “vstal z mrtvých”, proto jsem rád že Daredevil neni jediný seriál, který bude v tomhle měsíci řádně znovuzrozen. 9/10(8.10.2018)

Tato epizoda je doslova New Beginning - nový vizuál znělky neurazí, hudební podkres je špičkový, celkové provedení se mi velice zalíbilo. Co se vývoje charakterů a jejich vzájemného párovaní týče, je to k uzoufání. Gregoryho konečně potrestala karma. Napětí je zde jako vždy znatelně citelné. Jsem zvědav na následující epizody...(19.11.2018)

Po kurevsky trápnej, amatérčinou zaváňajúcej a ťažko rozdýchateľnej ôsmej sérii, prekvapivo výborný dramatický rozjazd deviatky, ktorú som osobne už absolútne nečakal! A hlavne som dúfal, že ani nebude.(1.11.2018)

Po pauze a znechucen předchozí sérií se po dlouhém odhodlávání vracím. Nečekal jsem nic, ale dostal příjemný díl, který má smysl. Maggie, kterou jsem v posledních sérií nemohl už ani vidět, tak nečekaně překvapila. Uvidíme v dalších dílech, ale kvalitu tohoto dílu dokážu ocenit.(15.10.2020)

V minulé řadě jsem si hodně stěžoval na nevyváženost prostoru pro dějové linky. Tento problém však první epizoda nové řady napravila. Přestože se zde nachází velké množství linek na necelou hodinku stopáže, přeskakujeme mezi nimi s přehledem. Navíc každá postava dostane tolik prostoru, kolik si zaslouží. Nikdo tedy po čase nezačne vyloženě nudit a máte neustálý přehled o tom, kde se kdo nachází. Což je velká pochvala, protože se zde hodně cestuje z místa na místo. A tím se dostávám k druhému plusu. O zábavu je také postaráno díky neustále plynoucímu příběhu. Pořád je na co se dívat. Minimálně v první půlce, která je dějem opravdu nabitá. I proto tato epizoda slouží jako perfektní návrat zpátky do příběhu, protože vám prodává tolik věcí najednou, že znovu chcete být součástí toho všeho. Tomu navíc nahrává účast nové krve v podobě showrunnerky Angely Kang, ze které mám zatím pocit, že dokázala nakopnou jednotlivé příběhy kupředu tak, aby mě zajímal jejich postupný vývoj. Zastaralá unavenost z minulé řady, zdá se, vymizela. Ovšem nechci nijak předbíhat. Pokud bych měl své hodnocení nějak shrnout, tak si rozhodně myslím, že jako úvodní epizoda to funguje na jedničku. Být za škarohlída a vyhledávat zápory, to se mi zde upřímně moc nechce. Jediné, co této epizodě totiž vyloženě podkopává nohy k dosažení vyššího hodnocení, je nepřítomnost nějaké památné či více emočně založené scény. Co se týče gradace, tak tu nic takového nenajdete. I když konec k tomu má jistě nakročeno.(16.10.2018)

• - Vrtule tehdy ještě nedokončeného mlýnu v Alexandrii se otáčí, i když ještě nemá plachtu. [Zdroj: edna.cz] (Duoscop)

• - Spoiler: V této epizodě můžeme poprvé vidět syna Maggie (Lauren Cohan) a Glenna (Steven Yeun), který dostal jméno Hershel (po otci Maggie). (willy1)

• - Hejno ptáků, které pozorují Rick (Andrew Lincoln), Michonne (Danai Gurira) a Judith, je výjevem z komiksu. Ve 127. vydání komiksu se dozvídáme, že ptáci se nadměrně rozrůstají a migrují. (willy1)