Varovná znamení (S09E03) (epizoda)

 • USA

  Warning Signs

 • Slovensko

  Varovné signály

Horor / Thriller / Drama

USA, 2018, 45 min

 • A.Fish
  ***

  Už třetí díl se neustále žvaní a děj se posouvá akorát vyostřováním vztahů mezi jednotlivými skupinami.(7.7.2019)

 • ALIENka_
  ****

  Jenom co se všichni stačili dát dohromady, už se nám to tady začíná rozpadat. Vzájemná nenávist pořád přetrvává a už i Rickovo nejbližší se domlouvají za jeho zádama. Rick je pořád ten stejnej sluníčkář, a nechce pochopit, že prostě bez pravidel (jako navrhovala Michonne a snad to dotáhne do konce) to prostě nevyjde a nakonec se všichni pozabíjej. Krom toho se tady začíná vyjasňovat ta helikoptéra, co nás provází už od první série.(27.1.2019)

 • Kaneyo
  *****

  Po dvoch fádnejších sériach tu máme konečne starý-dobrý TWD. Konverzácie sú zaujímavé a svižné, ktoré doplňujú dobre spracované akčné alebo tzv. "badass" scény. Postavy sú konečne živými postavami s dušou a nie len prázdne schránky akými sa prezentovali doteraz. Všetci majú svoju ideu do budúcna a idú si za ňou. A čo je najpodstatnejšie - opäť som v tom až po uši a neviem sa dočkať ďalšej epizódy. 90%(27.10.2018)

 • Lukys
  ****

  Znovu tu potěší důraz na vyprávění, který je přímočarý a udržuje diváckou pozornost, i když příběh ubíhá rychleji než obvykle. Nějakého přešlapování na místě se zde nedočkáte ani na minutu. Místo toho dostáváte velmi solidně odvyprávěný kus většího celku, který uhání kupředu. Stejné péče se dočkají i postavy. Každá, více či méně důležitá, dostává dostatek prostoru, aby se dokázala vyvíjet. To potěší především v závěrečném momentě, kdy se výše jmenovaná dvojce postav přidá na „temnou stranu síly“. Díky tomu tento zásadní převrat osobností nevyzní nijak přihlouple a díky dostatečnému věnování jednotlivým charakterům chápete jejich činy. Na rozdíl od předchozích minimálně dvou serií začínám dostávat stále větší pocit, že tvůrci vědí, co chtějí vyprávět. Zkrátka tu není cítit žádná nejistota. To ostatně můžete pozorovat i na nenápadných detailech, které si užije především nefalšovaný fanoušek, který má nakoukáno. Poukazování na dávné události v dialozích navozuje nejen nostalgii, ale i pocit větší kontinuity a návaznosti příběhu. Dobrým příkladem může být například rozhovor mezi Rickem a Darylem. V tom se obě postavy baví o povinnosti dělat správná rozhodnutí. A dokonale je ukončen Rickovým poznatkem o tom, že kdysi jeho přičiněním zemřel Darylův bratr. A kdyby tenkrát Daryl učinil špatné rozhodnutí a pomstil se, nic z toho, co Rick vybudoval, by se nikdy nestalo. Když zkrátka tvůrci takto pracují s minulostí a místo pouhého vzpomínání ji využijí jako příklad k promluvě do duše, vykouzlí to více než dobrý dojem.(4.11.2018)

 • bart_
  *****

  Ksakru, Daryle, já jsem ti opět propadl a zamiloval se, což nemohu říct o Maggie, která ztrácí své původní charisma za účelem dokonání odvety - že by jsme se dočkali nového konfliktu se Saviors? ... Kvalita konečně převyšuje ostatní zbytečné aspekty (!), a nejen proto jsem velice rád... A kdo mi blíže vysvětlí dějovou linku s Jadis? Prostě paráda.(19.11.2018)

 • - Písnička, která hraje v této epizodě, je „All We Ever Wanted Was Everything“ od Bauhaus. (Duoscop)