Omega (S09E10) (epizoda)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2019, 46 min

Sakra v týhle epizodě se skoro vůbec nic nestalo snad krom konce. Celej díl se snaží Daryl a povedenej králův synek dostat informace z dcery vůdce Whisperers. Králův "syn" má totálně vymletej mozek a Daryl se zase začíná chovat jako milej chlápek. Nový přeživší, který zavítali do Hilltopu se vydávaj v noci na sebevražednou výpravu za jeho kámošem a pak si najednou uvědomí, že je to nebezpečný. A Tara ve vedení mě bude taky srát ještě dlouho hádám (zabijte tu holku už někdo). Už jsem si začínala myslet, že se lidi v TWD začínaj chovat jako když nemaj v hlavě nasráno. Vypadá to, že si budu muset počkat.(24.3.2019)

Ty dva týdny utekly jako voda. V tomhle dílu se především mluví, ale zjišťujeme důležité zajímavosti v příběhu. Celý díl se odehrává na Hilltopu. Nic proti tomu nemám, ale chtěl bych vědět jak si vede Alexandrie a Království, tam jsme byly zatím v 9 sérii krátce. Flashbacky sou povedené, a ukazují počátek cesty v apokalypse Alphy. A musím říct, jde z ní strach. To jak tvůrci říkaly před 9 sérii, že se jedná o nejlepšího záporáka, tak zatím to tak vypadá. Negan byl záporák, jenže měl pravidla kterými udržoval pořádek a bezpečí svých lidí. Zato Alpha na sebe bere strašně velkou pozornost, a myslím, že naši hrdinové budou z ní mít nasráno( někteří:D ). Závěrečná scéna top. Klasický TWD, nalákat lidi na další epizodu, a to se jim neskutečně daří.(18.2.2019)

Hodně upovídaný díl, který víceméně veškerých 45 minut soustředí na minulost Lydie a odkrývá (možná) kousky minulosti celkově Whisperers. Konec zase hodně dechberoucí a za ten dávám čtvrtou hvězdu, tak jsem zvědavý ,co přijde dál...(18.2.2019)

Děj naštestí přestal skákat mezi lokacemi a soustředí se jen na Lydii. Díky tomu se děj sune dopředu. Sice velmi pozvolna, ale alespoň nestagnuje (nebo se netoči v kruhu). Seriál prostě musel vysvetlit pozadí = nevyhneme se flashbackům a kecacím pasážím.(3.4.2019)

Řecká abeceda, lekce 1. ... Klasická dialogová epizoda plnící funkci rozvíjení charakterů. Nic řemeslně extrémního a převážně světoborného, ale nemůžu se nepřiznat, že tato epizoda opět naplnila očekávání, v některých ekvivalentech je i předčila. Je až k nevíře, jaký raketový vzestup kvality TWD zažívá. Společenstvo Tiché nebezepečenstvo konečně dorazilo na scénu přímo k branám pekelným - anebo královským, vezměte si to, jak je vám jen libo...(18.2.2019)

• - Scéna, kdy si herečka Samantha Morton (představitelka Aplhy) holí hlavu, je skutečná. Chtěla, aby scéna byla co nejvíce šokující a surová. (Iktus)