• mzss1
  *****

  !!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!!! Jsem absolutně šokován! Kdysi jsem u TWD zažil největší šok při sledování S07E01 kdy Negan umlátil Abrahama a Glenna. Jenže tohle bylo jiné kafe. Jako brutálně popravit 10 kladných postav to chce fakt koule a žaludek. Takže S09E15 je pro mě doposud nejdrsnější a nejbrutálnější epizodou z TWD. Emocemi jsem se nevyhnul. Tento seriál zbožnuji, je to sice už natahované, ale baví mě postavy, někteří umírají, někteří stále žijí, je to sakra boj o život! Jsem překvapen, že předposlední 9.série se takhle urval ze řetězu. Snad nebude 16 díl ještě brutálnější. Zimní TWD ? Proč ne. Alfa je totální psychopatka, Negan se ji nemůže vyrovnat a proto doufám, že se postupem časem stane kladnou postavou a pomůže kladným přeživším vyhrát boj proti šeptačům. Sakra, to jsem se ale rozvášnil. No, co se týče těch 10 obětí, nejvíc mě mrzí Henry a Tara. Samozřejmě, že i Enid, kterou jsem si postupem času taky docela oblíbil, ale i tak. Mrzí mě, že umřel Henry. Jejich krátký vztah mezi Lydií měl velký potenciál. Taru jsem měl rád odjakživa. Ostatní byli celkem vedlejší, ale i tak to byla hrůza vidět všechny napíchlé na kůlech. Určitě to bude dost natahované, ale nevadí, počítám, že tak 10 a 11 série se bude věnovat válce proti šeptačům. Těším se nejen na poslední díl 9.série, ale i na následující série a i brzký příchod sousedící nové 5.série seriálu Fear the walking dead, kde by se měl objevit „Dwighty boy“ !(25.3.2019)

 • SaNcHeZ_cz
  **

  To že aktuální tvůrčí dohled po kvalitativním sešupu posledních sérií dokázal pohřbít jedny z nejlepších záporáků předlohy a udělat z nich v podstatě jen a pouze docela povrchní maskovaný white trash, to už samo je k zamyšlení. Když ale dojde na jednu z nejpamátnějších a nejděsivějších scén komiksu která by všechno mohla vykoupit, tak se i přes prvoplánovou šanci šokovat budou tvůrci držet ještě takhle zkrátka a pošlou na porážku jen v podstatě vedlejší aktéry? Nemluvě o tom, že samotný akt ve výsledku vlastně ani nedává moc smysl. Pořád si říkám, že lámat na tímhle seriálem hůl je škoda ale takhle pomrvené a rádoby šokující momenty, které jsou jen hodně slabým odvarem jak předlohy tak řad minulých mě jen přesvědčují o opaku.(8.4.2019)

 • Ryuuhei
  *****

  Říkal jsem si, proč má epizoda už od začátku tak divný podtón a to co přišlo... No do háje! (Ve skutečnosti řečeno 10x drsněji a sprostěji.) Jestliže poslední díl 7. série šokoval, tenhle jej předčil mnohonásobně. Po dlouhé době jsem chvíli doufal, že to je jen zlý sen. Celkové shrnutí si nechám po dokoukání, ale pokud jde o emoce, tato epizoda je v nich vrcholem ze všech dosavadních sérií.(24.11.2019)

 • bart_
  *****

  Aneb jedno z nejvíce deprimujících a nevypočitatelných tich před bouří v současné mainstreamové seriálové tvorbě, ne-li přímo celkově... Abych vám pravdu bez sebevětších okolků přiznal, momentálně mi nevyvstane na mysli seriál, který by i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle a několikrát škobrtl) dokázal i po takové době stále překvapovat, bavit, a šokovat diváky v takové nehorázné míře... Tvůrci se bez prdele s ničím nemazlí, a přes fakt, že většina epizody se nese v uvolněnějším duchu a 'pohodovém vzezření', je její závěr neskutečně brutální a tak významově nečekaný, že určitě valnou většinu diváků doslova položí do kolen, mně nevyjímaje. Tvůrci nám totiž na stříbrném podnose naservírovali jeden obří ojeb a jeden z nejvíce šokujících a emocionálně zdrcujících dějových zvratů, co jsem kdy měl tu čest s otevřenou držkou spatřit jež je paralelou čirého zla nové hrozby.... tohle je prostě a jednoduše kopanec do koulí, který se neodpouští, poněvadž se najde málokdo, koho by tato bolestivá rána do zad, ba přímo do srdce, emocionálně nezdrtila... Nenacházím další patřičná a vhodná slova - poněvadž to nejde... Diskuze na další týden je prekérně žhavá! A bojím se samotného finále - já prostě tu netrpělivost nevydržím... jsem pouze schopen smekat a zpytovat svědomím... 160%(25.3.2019)

 • adamix
  *****

  WALKING DEAD a to jeho prekvapenie v poslednej chvíli a nekompromisnosť. Vždy som držal palce tomuto seriálu a to i v časoch, kedy ostatní hovorili, že stratil svoju kvalitu (pričom nikdy nestratil). Postavy na čele s chladným Darylom a záporáčkou Alphou sú vyšperkované do detailov. Za zmienku patrí hlavne záverečné dychvyrážajúce requiem, od ktorého sa odzrkadľuje skutočná filmárska zručnosť a v ktorom skrz obrazovku prežívame s postavami ten ťažký moment plný bolestnej bezmocnosti. Silná epizóda. Týmto gestom si Alpha vyprovokovala krvavú vojnu.(26.3.2019)

 • - Jedná se o první epizodu, ve které vidíme sníh. (Duoscop)