The Storm (S09E16) (epizoda)

Búrka

Horor / Thriller / Drama

USA, 2019, 47 min

• paddy35

Plusy: je tam zima Mínusy: trvá asi půl hodiny, to je fakt vtip. Dále: Vůbec, ale vůbec nic se tam neděje. Žádný scéna mě nevytrhne z polospánku, a seriál pohřbívá sám sebe. Snůška pitomých keců, stagnující děj a spousta nelogických a hloupých věcí. Seriál se snaží vzbuzovat jakési emoce, ale když už snad podesáté točí scénu, jak se všichni opět shledají a jsou neuvěřitelně šťastní a dojatí, tak je to fakt k zbláznění. Není to ani dojemné, ani uhrančivé a už vůbec ne zábavné. Tvůrci zařadili velkou zpátečku a zatímco dříve se nebáli trochu povolit opratě, letos se vyhýbají byť jen sebemenší kontroverzi či převratů. Walking Dead ztratili to, co je tolik zdobilo. Překvapení a vývoj hlavních postav. Protože ať už se stane cokoliv, stjeně se všichni poplácají po ramenou a řeknou si, jak se nedalo nic jiného dělat. To je fakt k zbláznění. Nikdo na sebe ani nezvýší hlas, ani krapet se nepohádá, čímž by vytvořil konflikt, který následně eskaluje v zápletky. Neskončilo to navíc ani žádnou napínavou situací, jenom opět trapným žvaněním. Letos mě zklamali už Vikingové a doufal jsem, že se Walking Dead po odchodu Ricka ze seriálu pokusí trochu vzkřísit uvadající slávu. Bohužel se tak nestalo a nezbývá, než se seriálem definitivně rozloučit.(1.4.2019)

• kenkaku

To si děláte snad prdel ne? Nejzoufalejší závěr série v historii všech seriálů a vrcholem scénáristického propadu. TWD rezignovalo na svou vlastní logiku a pravidla. Samotná existence Šeptačů popírá vše co doposud budovaly DVA seriály (kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata) a chování postav postrádá logiku. Všichni se bojí vyjít do zimy na pár dní, aby z nich nezůstal rampouch a Alfa s její tlupa veselych masochystů v klidu přebyvakuje venku celou zimu jako by... ehm... se nechumelilo. Neskutečný.(5.4.2019)

SPOILERY!: Závěrečný díl 9 série super. Ta zima tomu dodává lepší atmosféru. Musím říct, že mi bude Království chybět. Proto se obyvatelé Království přesunuli na Hilltop. A já se ptám. Proč ne do Alexandrie, když je větší? No, to je fuk. Celá epizoda je výborně natočená. Vichřice velice dobře zpracovaná. Scéna kdy šla Judith hledat psa, a Negan šel za ní, byla neskutečně úžasná! Negan: " smrdí to tu jak ve stodole, a je tady s vámi kurevská nuda". Judith: " nemluv sprostě!" ( O chvíli později, kdy Negan hledá Judith si cestou poraní nohu ). ( Negan našel Judith). Judith: " tvoje nová vypadá pěkně nahovno". Negan: " nemluv sprostě slečno Grimsová". :-D. MILUJU TUHLE DVOJKU! Lydia se celý díl trápí, a přeje si úmřít. Co mi příjde špatné je to, že ji někteří nemají rádi, kvůli tomu co Alpha udělala. Scéna kdy Lydia žádá Carol aby ji zabila, jsem si celkem přál aby to udělala. Myslím že by to seriálu nějak neuškodilo. Na závěr, poslední scéna. Někdo se ozval z vysílačky. Kdo to byl? To můžeme jen hádat, a čekat než bude 10 série, na kterou se KUREVSKY TĚŠÍM!(1.4.2019)

Tak konecne tvurcum taky doslo, ze jednou za cas byva zima.. Tak jsme se v serialu dockali prvni zimy po dvaceti letech... Troshu GOT ne? :-D Nejlepsi je, ze nasi hrdinove umirali zimou schovani pod strechou u krbu, zatimco Alfa stejnou zimu prezila v lese v tricku a teplakach.. nu asi otuzilka :-D(9.4.2019)

A já alespoň očekával pár tónů z Vivaldiho Bouře, a ono nic - jaká to škoda! :( ... Poprvé v historii TWD jsme se dočkali i sněžných vloček - jak příhodné aprílové počasí, s nímž přišly i zimní radovánky! Hurá! .... Průběh epizody působí velmi zpomaleně, jaksi uvolněně, konkrétně velice melancholicky (pochopitelně po předešlých tragických událostech), a jen přidává na hodnotě již tak tuhé a bezelstně mrazivé atmosféry. U scény s koulováním málokomu neukápne slza nad tím, že i ve vážných a vypjatých situacích by jsme neměli ztrácet nadhled a radovat se i z těch nejtitěrnějších maličkostí... Po tom všem ale nemám sebemenší zdání o tom, a ani se netroufám říci, kam bude příběh vesměs směřovat... Přestože epizoda pouze s klidným svědomím uzavřela děj této emočně silné, obsahově bombastické, až obrodně revoluční, řemeslně dokonalé série, musel bych se propadnout hanbou, kdybych ji neohodnotil plným počtem... Smekám, klaním se, a samotným tvůrcům zulíbám nohy za to, že naše milované TWD povznesli na absolutní vrchol současné seriálové produkce, a opět nám tak slastně a láskyplně přirostlo k srdíčku. Děkujeme!(1.4.2019)

• - Daryl Dixon (Norman Reedus) se stal teprve čtvrtou postavou, který se objevil ve všech dílech jedné série. Naposledy se ve všech dílech jedné řady objevily postavy Rick Grimes, Andrea Harrison a Lori Grimes. Řeč je o druhé řadě, ve které se tyto postavy objevily ve všech 13 epizodách. [Zdroj: Edna.cz] (Duoscop)

• - Jedná se o první epizodu seriálu, která se odehrává v zimním období. (peta.m.marek)

• - Spoiler: Jelikož v této epizodě nikdo nezemřel, tak je to poprvé v dějinách seriálu, kdy byla série završena bez úmrtí. (Duoscop)