Tak tohle bylo něco neuvěřitelného. Naprosto úžasný start 10. série. Chvíli po začátku epizody se stane něco hodně zajímavého a vy máte v tu chvíli nejvíc otázek. Mezitím se ale posune čas do minulosti a vy sledujete jiné hlavní postavy. To se stane v průběhu epizody asi 3krát a vás to natolik uchvátí, že momentálně zapomenete na součastnost. Alespoň já jsem to tak cítil. Hrozně moc se mi líbí, že se seriál nesoustředí jenom na 2-3 postavy ale na velké množství, jako to bylo v předešlé sérii. Doufám, že to bude tak i na dále a jsem velmi natěšený na další epizody.(30.9.2019)

• paddy35

Stejným problém jako ve Hře o Trůny. Z nepředvídatelného seriálu se stala komediální fraška. Tvůrci opustili psychologickou a dramatickou linku a místo toho se vrhli na ujeté scenérie ve stylu Šíleného Maxe. Do popředí postavili nezajímavé a herecky nestabilní postavy. Akce ve filmu nemá žádný souvislý význam, občas se objeví proto, aby v seriálu byla a diváci definitivně nezdrhli jinam. Kam se, proboha, ztratili všechny střelné zbraně? Walking dead byl o krvavých přestřelkách, spadaných patronách a máváních pistolemi, místo toho se tu všichni řadi do formací jako za starého Řecka a Říma. Vážnost seriálu se bohužel rozpíjí v hluchých dialozích, opakujících se smyčkách a nevyužitého potenciálu. Z postapokalyptického seriálu se stává místo pohody a štěstí. Všichni se mají rádi, nikdo se s nikým nehádá. Středověká poloha seriálu citelně ubližuje. Zvláště pak potom, co komunity disponovali poměrně rozsáhlými technickými zásobami, které se prostě ztratili. Bohužel, rapidní propad prozatím trvá. Otázka je, zda diváci budou seriálu dávat šanci donekonečna. PS: Michonniho neherectví mi leze krkem. Roli, kterou dostala, příliš nezvládá, její šeptání má navodit pocit ostrosti a důležitosti, ale působí jako pěst na oko. Do toho výraz její tváře až neuvěřitelně přehrává. Na její obranu, není v tom sama, většina jí zdatně sekunduje.(18.10.2019)

• markusmerk

Celkom nuda. Pri TWD som bol zvyknutý na akciu. Po prvých sériách tomu stačila sekundovať azda len séria s Neganom či Guvernérom. Nejak ma tie časti kde sa len farmárči a filozofuje o živote neberú. A stále nechápem kde sa stratili všetky strelné zbrane a Eugenova schopnosť vyrábať strelný prach a miesto toho sa vrátili do doby stredoveku. Ale chápem, že so strelnými zbraňami a výbušninami by boli s Alfou a Betou hotoví v priebehu 1-2 častí ani by sa nespotili a nemohli by naťahovať seriál.(8.10.2019)

VYNIKAJÍCÍ ÚVOD 10 ŘADY!! Tvůrci do toho dávají srdíčko, a výsledek jde vidět. Má to úžasný momenty, ať už je to: Judith vyprávějící příběh o statečným muži( ukápla mi slza), scény s Carol a Darylem, vtipné scény s Eugenem, akční scény ve slow motion ( Luxus), závěrečná scéna,samozřejmě i další scény jsou super, ale tohle se hodně povedlo. Hororová atmosféra je povedená, na každém kroku jde cítit znepokojující pocit, že někdo z povzdálí " nás" sleduje. Hudba je ještě o level lepší než bývala, nejspíš za to může účast nového skladatele, který se připojil k Bear McCreary, nový tón se mi zkrátka hodně líbí. Na jeden díl tady bylo hodně počítačových efektů, které sice nejsou skvělé, o to tady přece nejde ( hlavně počítačová Srnka ), i tak to není nějak hrozný a člověk to s klidem přehledne. Už se těším na další díl!(30.9.2019)

"What about the Whisperer border?" "I don't give a shit about the Whisperers." ... Změna na pozici showrunnera po beznadějné a téměř bezvýchodné situaci nastolené po sešupu kvalitativních měřítek do kopru v průběhu 7. a 8. série tohoto nemrtvého a zdánlivě nesmrtelného seriálového eposu byla více než racionálně pochopitelným řešením, jež se okamžitě podepsalo na plnohodnotném raketovém vzestupu opět na absolutní vrchol a pomyslný divácký královský trůn skrze dechberoucí devátou sezónu... Tvůrci opětovně zvysoka kašlali na jakýkoliv náznak lobotomie, jako v případě oněch tragických let, a totožně jako u všech šestnácti dílků minulé řady nám s plnou vervou nefalšované grácie na stříbrném podnose naservírovali setsakra senzační úvodní epizodu, jež svou kondiční úroveň stále neochvějně drží na hranici absolutním reálném vrcholu - a já se tudíž musel skrze celičkou stopáž nesmírně usmívat a radovat z každé nové historky našeho milovaného seskupení Daryl a spol. - tvůrci si tentokráte fakticky dali setsakra záležet a citelně zde vměstnali svoji veškerou znatelnou lásku a cit k dané látce. Tudíž nečekejte pražádnou vatu, ale plnohodnotný děj se svižně dynamickým tempem (vím, že se jedná o protikladné spojení významově odlišných slov, ale jinak to popsat nedokážu) jenž je rozpitván a následně zkoumán ihned z několika různých úhlů a v závěru do sebe jako geniální skládačka ladně a přesně na milimetr zapadne a dokáže obstát doslova ze všech přijatelných žánrových stanovisek. Každý dlouholetý pravověrný fanoušek si zde určitě najde něco, co jej jednoduše zahřeje u srdíčka - ať již hovoříme o vzájemné charakterové chemii, opětovných setkáních, Psovi, chůvičce Evženovi, anebo Neganovi, který kupodivu vzbuzuje pocit nebezpečí již v onom případě, kdy v rukou dřímá ohromné rudé rajče... 10. série prostě vzbuzuje neskrovné naděje, páč nabízeného potencionálního a stále nevyužitého komiksového materiálu je totiž ksakru požehnaně a tudíž se máme stále těšit na pořádnou a kurevsky zábavnou nadměrnou porci mrtvolna.. Verdikt: 93%(30.9.2019)

• - „Byla to velká zábava. Pamatuju si, jak jsem četl scénář a říkal jsem si, že nám jde přesně o toto. Chtěl jsem, aby se diváci ptali na to, co se to právě děje a proč se to odehrává ve vesmíru. Vždycky jsem tohle přirovnával ke Carpenterově Věci (1982), kde jsou tak dva záběry z vesmíru, přičemž něco následně padá k Zemi. Když to dopadne, tak jste vtaženi do příběhu. Tohle bylo mou počáteční inspirací. Člověk sice neví, proč ty záběry z vesmíru vidí, ale právě tohle zažehne příběh, ve kterém se hrdinové spojí a uhasí požár,“ prohlásil Greg Nicotero k pádu satelitu ze začátku epizody. [Zdroj: Edna.cz] (Bioscop)

• - „Začali jsme se bavit o lodích, prázdných lodích a podobných věcech, které se potulují po oceánu. Říkali jsme si, které věci se mohou stát během apokalypsy a které se ještě nestaly našim hrdinům. Někdo řekl, že satelity, o které se nikdo nestará, jednoho dne mohou spadnout na naši planetu. Něco takového se může stát i v našem světě, akorát o naše satelity se někdo stará,“ prohlásila Angela Kang, proč série začala pádem satelitu. [Zdroj: Edna.cz] (Bioscop)

• - Písnička, která hraje v epizodě, je „I'm So Thankful“ od Eugene Blacknell. (Bioscop)