We Are the End of the World (S10E02) (epizoda)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2019, 45 min

Tvůrci:

Frank Darabont

Greg Nicotero

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Ryan DeGard

"I like it. The sound of the dead. That's the only song I never want to end." ... fakticky děsuplná sonda do temného životního koloběhu Šeptačů a jejich hrůzostrašných ideálů, v níž se perfektně vyvažují misky vah mezi mysteriózní minulostí a nelítostnou přítomností. Největší erekce jsem samozřejmě chytal díky báječnému hudebnímu doprovodu. Jsem ovšem taktéž rád za to, že se do seriálu vrací nefalšovaná hororová nátura - zde prozatím v tom nejintenzivnějším rázu. A jsem nesmírně zvědav, kdopak se příště stane Deltou - ačkoliv v komiksové předloze se tyto dosavadní události nevelkého rozsahu neudály, avšak jsem opět neskutečně nadšen. Ukázky na příští epizodu slibují neuvěřitelnou nálož - jen tak dále!(12.10.2019)

Backstory Alfy funguje neskutečně dobře. Líbí se mi že Alfa není jen " zvíře ", ale dokonce projevuje lidskost. Samantha Morton v roli Alfy je úžasná, dechberoucí. Za co jsem ale nejvíce nadšený, je hororová atmosféra. Ta intenzita některých scén je skvělá, tohle zkrátka v tomhle seriálu už delší dobu chybělo. Zkrátka 2 epizoda se zaměřuje na Alfu a Betu, a je to velice povedené. Podle ukázek to vypadá, že se to zase rozjede v tom nejlepším slova smyslu. UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ DÍL!!(13.10.2019)

• paddy35

Zbytečnost tohoto dílu tedy nebudu více rozepisovat. Omáčkový flashback je rarita, kterou Walking Dead ovládá na jedničku. Nezajímavý a nedůležitý díl pro celé univerzum.(19.10.2019)

• Davidkkk

Netajím se tím, že TWD mě už nerajcuje tak, jako před lety, a dokonce jsem nebyl uspokojen ani (mnohými milovanou) devátou sérií. Když jsem se po prvním velice vlažném díle 10. série dozvěděl, že druhá epizoda se bude věnovat pouze Šeptačům a jejich vzniku, nebyl jsem nadšený. Epizody, které jsou zaměřeny na jednotlivé postavy (S04E06, S04E07 - Guvernér, nebo snad největší přešlap historie TWD - S06E04 - Morgan), jsou největší slabinou seriálu a nenávidím je. Tato epizoda mě však v mnohém překvapila. Má vynikající tempo, má důvod, proč vznikla, a především vás vystupující postavy většinu času baví. Pro mě osobně se jedná o velice povedený díl, a dokonce jeden z nejlepších dílů za poslední dobu.(13.10.2019)

• - Fotka v prosklenné nástěnce v jednotlivých záběrech mění svou polohu. (Bioscop)

• - Když Beta (Ryan Hurst) zaútočí na Alfu (Samantha Morton), tak rozbije prosklennou nástěnku. V dalším záběru je ale nepoškozená. (Bioscop)