Open Your Eyes (S10E07) (epizoda)

Horor / Thriller / Drama

USA, 2019, 45 min

Tvůrci:

Frank Darabont

Michael Cudlitz

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Duane Manwiller

Ryan DeGard

Jack Colwell

Scénografie:

Jeff Schoen, Gia Grosso (set dekoratér)

Masky:

Scott H. Eddo

Maskovaný nepřítel nedodržuje pitní režim.(26.3.2020)

Čtyřka za konec. Že by přicházely grády?(21.11.2019)

"You fight for what? Sandwiches? You can't ignore the truth, when it's staring you in the face. I would never betray Alpha." ... Kterak břitké broušení příběhového ostří eskalovalo v šokující, třista šedesáti stupňový charakterový obrat jedné dané postavy, jež se absolutně vymklo kořenům její osobnosti komiksové předlohy. Aneb další důkaz toho, že nenadálá podlost a chtivost tvůrců si mistrovsky přetvořit původní látku k obrazu svému nezná kontrolního omezení. Aneb já vždy nejen tak ledabyle hlásal, že zalíbit si určitou postavu se v TWD prostě nevyplácí. Závěrečná scéna mi málem přivodila infarkt... Dante, ty moje milované sarkastické hovado, prooooč?! ... PS: Na Letnou vám seru zvysoka, tohle prostě mělo přednost!(16.11.2019)

• Davidkkk

Tentokrát to vlastně docela ušlo. V posledních minutách se mi dokonce i znatelně zrychlil tlukot srdce, i přestože Siddiq rozhodně není jeden z mých oblíbených charakterů a o Dantově špehování jsem tak nějak tušil. I tak si ale stále stojím za tím, že dosavadní díly 10. série jsou podtrženo sečteno průměrné. Hype ve mně neutichl a nemůžu se dočkat mid-season finále, které nejspíše odkrágluje krasotinku Rositu.(16.11.2019)

• adamix

Seriál ide strašne uťahaným a nudným tempom poslednú dobu. Opäť zaužívané obviňovačky a neustále prichádzania o rozum, pričom vždy to skončí vytriezvením až v poslednej chvíli, kedy to divákovi začína liezť na nervy. Opäť podotkýňam, že NIE SOM hejter TWD, práve naopak. Je to jedna z najlepších možností, ktoré sa vo filmovom svete mohli uskutočniť, musím len priznať, že som nechcel, aby sa seriál vybral týmto smerom. Po Rickovom odchode žezlo prevzal Daryl s Carol, to mi nevadí (aj keď Rick bol môj hrdina). Darylovo miesto vodcovej pravej ruky a schopného vojaka prevzal Aaron, ktorý koná často veľmi precítene a určite z neho nevyžaruje taká racionálna, či už heroická aura. Po menej zaujímavej Tare nastúpil na jej miesto minimálne zaujímavý Siddiq, ktorý si kradne pre svoje zbytočné a deju-nevedúce móresy príliš veľký priestor. O Lydii sa radšej vyjadrovať nebudem, pretože ona dodáva stupidným rozhodnutiam touto epizódou nový význam. Proste strašné, ale ľutujem, že to píšem. Jedna hviezda za to, že je to stále moje WALKING DEAD a druhá za prekvapivý záver. Zachvíľu tu je už posledná epizóda prvej etapy a hádam prinesie so sebou niečo zaujímavejšie, zatiaľ to vyzerá, že sa to KONEČNE podarí.(18.11.2019)