Reklama

Reklama

Živí mrtví - Série 10 (2019) (série)


Čím se stáváme (S10E13)

(epizoda)
  • USA What We Become
Trailer

Michonne a Virgil dorazí na ostrov, kde má žít jeho rodina. Pak se ale Virgil přizná, že jeho manželka i dvě děti jsou už mrtvé. Na ostrov kdysi přišli lidé, kteří s sebou přinesli násilí a nemoc, která jeho rodinu zabila. Pravdou je, že od Michonne potřebuje pomoci. Jeho rodina je stále uvězněná v jedné z místních budov, ale on neumí přeprat mrtváky, kteří mu stojí v cestě, aby se k ní dostal. Michonne s ním jde tedy do budovy, kde všechny mrtváky zlikviduje. Poté chce ale za odměnu slíbené zbraně, které jim pomohou k poražení Alphiny hordy. Virgil slíbí, že jí dá zbraně ráno. Michonne jde však v noci prozkoumat místo, kde přespávají, a Virgil jí nečekaně zavře do cely. Přes zeď slyší další 3 lidi, které Virgil také vězní. Ty mu poví, že když na ostrov začali přijíždět noví lidé, Virgil je zavřel do budovy. Oni ale byli nakažení, což netušil a v budově byla i jeho rodina. Od té doby se změnil. Virgil Michonne zdroguje a nehodlá jí pustit. Ona má silné a velmi špatné halucinace, vidí mrtváky nebo své zesnulé přátele. Když se z halucinací probudí a Virgil se na ní přijde podívat, napadne ho. Podaří se mu utéct, ale Michonne pustí 3 uvězněné lidi na svobodu a společně ho doženou. Mezitím však zapálil loď, na které na ostrov přijeli. Michonne zavře Virgila do cely, který jí poví, že žádné zbraně nemá. Někde možná jsou, ale on netuší kde. Poté si jde vzít své věci, když v tom najde Rickovi boty a telefon. Virgil jí řekne, že věci našel na opuštěné lodi, která se u ostrova objevila. Když společně opraví motor, Michonne se třemi lidmi může odjet. Virgil však zůstane na ostrově. Michonne si ale myslí, že Rick by mohl být naživu a rozhodne se po něm pátrat. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

adamix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pekná rozlúčka s Michonne, postavou, ktorá tvorila jeden zo základných pilierov celého seriálu. Epizóda sa uberá trošku iným smerom, aký by ste na prvý moment čakali. Obsahuje zopár momentkových flashbackov, ktoré predstavujú, aký by bol osud postavy, keby sa rozhodla na úplnom začiatku inak. Vďaka tomuto my, skalopevní fanúšici, zažijeme príjemnú nostalgiu a seriál vytasí svoju najlepšiu zbraň - psychológiu postáv v perfektnom dramatickom duchu. Len nech už prídu tie filmy (!!). ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ÚŽASNÝ DÍL!!! Tolik emocí až to mé srdce skoro nezvládlo. Neskutečná nostalgie! To jak nám připomněli některé okamžiky z předchozích řadách.... bylo něco nepopsatelného. Hudba! Další obří plus téhle epizody. Brear McCreary jede na plný koule, a jeho minimalistická hudba mě dostává.... hlavně ta závěrečná, která tady zazní..... ta ve mě vyvolala takový nádherný pocit! McCreary se zdokonalil k dokonalosti. V 10 řadě opravdu válí. Rick... ó můj bože, ať už jsou ty filmy, prosím! Uvědomil jsem si, jak moc mi ta postava chybí. Rozhovor Michonne s Judith, byl tak silný, že jsem začal brečet, a to nepřeháním. Kurva já to TWD MILUJU! Jen tak dál! P.S. Pro mě osobně zatím nejlepší díl 10 série, ale asi za to může ta nostalgie a především emoce. :) ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Míšino?¿!¡‽ ⚆ _ ⚆ ... aneb první potenciální náčrt nadcházející velkolepé kapitoly o etudě prozření a následném houževnatém pátrání po oportunitních artefaktech zanechané po domnělé latenci kradmé legendy jménem Braveman. Excelentní výpal do stratosféry. Tak hlavně ať na tu expanzi velkoformátového měřítka mají náležitý rozpočet - neskutečný prostě, kam TWD v podstatě vůbec směřuje. My můžeme jedině pokorně děkovat panu Kirkmanovi! 🔥 ()

ZeroCZ1233 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi nejistý začátek s lehkými závany klišé postupně získal silnou eskalaci s následnou emoční katarzí, jež mnou bude rezonovat podobně dlouho jako čtvrtá epizoda minulé série, s níž má tahle epizoda mnoho společných jmenovatelů. Bear McCreary znovu vykázal kvality, jež druhou polovinu této série tak silně dává na odiv a svou znamenitou hudbou dokonale podpořil minimalistickou osudovost s níž epizoda končí, kdy zároveň přinese jeden obrovský otazník. Pro fanouška TWD nehodnotitelná grandióza, díky, Michonne. ()

kery- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Michonne je u mě černá ovce (ehm) už několik sérií, takže jsem do této epizody šel s očekáváním převážně nudy (obzvláště po posledním díle), ale opět jsem byl mile překvapen. Vize a vzpomínky na vlně tripu a dokonalé hudby přinesly skvělou atmosféru, při které si i ten největší hater Michonne musí přát, aby tato dějová linka pokračovala. Dokonale emocionální a nostalgický díl. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • „Poslední natáčecí den byl velmi emotivní, úplně mě ohromilo všechno to loučení, všechna ta láska. Když jsem se pak vrátila do svého přívěsu, tak tam na mě čekalo 50 zombíků! Byli všude – leželi mi na gauči, v křesle, byli i v mé sprše. Byli prostě úplně všude!“ Tak popsala Danai Gurira (Michonne) svůj poslední den v seriálu. (Duoscop)

Reklama

Reklama