Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Všichni se připravují na nejhorší. Beta přivedl armády zombie k úkrytu přeživších. Přeživší chtějí díky reproduktorům odlákat hordu. Proto se rozdělí – část lidí bude chránit úkryt a Darylova skupina se přes hordu vydává na pomoc skupině s repráky. Jenže mezi hordou putují i stoupenci Bety a ti chtějí Darylovu skupinu zabít. Bohužel někteří stoupenci Bety pronikli do skrýše. Mezitím se Eugenova skupina snaží dostat na místo určení. Jenže Eugene ztrácí víru v to, že tam dojdou. (Varan)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (18)

AllShallFall 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím říct, že závěr této série byl vskutku unikátní. Konec Šeptačů a Bety. Z Negana se nakonec vyklubal dobrák. Tím bych dodal, že jsem mu v minulých dílech, respektive k jeho 8. sérii, dost křivdil. Dost jsem si ho v posledních dílech oblíbil. A otevřený konec. Ale popravdě, něco podobného jsem čekal. A vsadím boty, že nás to zavede k Rickovi. Necháme se překvapit. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní závěr (předposlední?) 10. řady, na který se čekalo opravdu dlouho. Možná až zbytečně tak dlouho, až seriál bohužel trochu ztrácí svou konzistenci, člověk hodně věcí a detailů za tu dobu zapomene a bez pauzy by to působilo určitě líp. I přesto se finále ale docela povedlo, potěší vidět zase postavy, zombíky, kupu akce a tak podobně, vždyť to známe. Možná mi přišlo zbytečně hodně scén tlačeno na sílu k epičnosti, smrt bety odfláknutá a místy hodně zkratkovité řešení, což vidím jako velký mínus. Čekání na poslední 11. řadu do 2021/2022 bude teda zase utrpení a jestli se do příběhu nezapojí konečně i Rick, tak už nevím... ()

Reklama

Davidkkk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po půlroční pauze zapříčiněné koronavirem se seriál vrací na televizní obrazovky s 16. epizodou desáté sezóny, která protentokrát není závěrečná. Můj názor je tedy částečně ovlivněn a tuto epizodu považuji za další řadový díl, ne za finále. Čekal jsem však mnohem svižnější tempo. Celá konfrontace přeživších komunit se Šeptači mi přišla šíleně táhlá a vlastně absolutně ničím nenápaditá. Navíc se seriál rozloučil pouze s jednou ústřední postavou a podobně jako u bitvy na Winterfellu v Game of Thrones zemřelo opravdu šíleně málo charakterů, přestože se v obou případech počítalo s gigantickými ztrátami. CGI závěrem haprovalo, na druhou stranu velice chválím hudbu a několik goosebump momentů. Linka Eugena a jeho grupy strašlivě unavující, přičemž závěrečná konfrontace mě samozřejmě zainteresovala, akorát kostýmy vojáků působily jak z hračkářství. Odhalení přežití Connie všichni očekávali. Díky jejímu propojení s kreténem Virgilem, který doufám chcípne, co nedjřív, se obávám, že budu nucen sledovat spoustu dalších scén s touto dvojicí. Neskutečným způsobem mě irituje postava Carol, se kterou pravděpodobně tvůrci netuší, jak naložit a její odhodlání k sebevraždě jsem fakt nežral. Co mě dostalo, byl návrat Maggie doprovozené maskovaným neznámým. Její shledání s Judith emocemi mávalo ostošest. Nejdůležitější postavou epizody byl novodobý vůdce záporáků Beta, jehož psycho fáze mě zaujaly a uvnitř sebe je mi celkem líto, že se nedočkal širšího příběhového oblouku. Smrt zkrátka udeřila zničehonic mrknutím oka. Což z dvoumetrového a nejméně 120kilového obra udělalo poměrně lehký cíl. ()

SmajdalfCZ1 

všechny recenze uživatele

Tady se asi nebudu rozepisovat. Od tohohle finále jsem čekal daleko více. Vždy ty finále jsou nějak napínavé a prostě umře někdo, do koho bychom to neřekli. Ale tohle bylo slabší. Navíc jelikož se na tenhle díl čekalo sakra dlouho, tak jsem si musel před puštěním sjet sestřih co se v 10té sérii událo, protože člověk spoustu detailů zapomene. Jako konec nezklame jen toho, kdo je zvyklej na klasické americké konce, kde vše končí dobře. ()

Stanley619 

všechny recenze uživatele

Sestupná tendence posledních pár desítek dílů právě dorazila na své dno odpadní jímky.. Je až k neuvěření, co všechno prošlo partě lobotomů za psacím strojem a co všechno parta lobotomů o patro víš schválila a poslala na plac. Tohle si dovolíte vypustit po půlroční pauze, kdy ostatní seriály úplně normálně vycházely jak na běžícím páse? Opravdu? Hanba vám.. zasloužili byste zlynčovat a pověsit za genitálie do průvanu.. jestli vám tam teda vůbec něco zbylo.. hlavně po tom, co seriál ztratil koule a dopadl jak Ken od Barbie. Nebál bych se to přirovnat k poslední sérii GoT. Hrozně dlouho jsme se snažil potlačit svojí zaujatost, ale už to opravdu nešlo a pomyslný kbelík prvoplánové odfláknutosti a směšného patosu přetekl jako při odstřelu vodní hráze. Budu citovat Sheldona Coopera: "Tvůrci postupně snižovali kvalitu, až jsme byli rádi, že seriál skončil" Směšných 45%. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (2)

  • Události kolem koronaviru znemožnily dokončení postprodukce této finálové epizody. Plánované finále tedy muselo být posunuto o několik měsíců. (willy1)
  • Při odlákání chodců hraje píseň „Burning Down The House“ od Talking Heads. (Duoscop)

Reklama

Reklama