Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall

Komentáře uživatele mzss1 k tomuto TV seriálu

UUUUUUF, tak to byl teda díl. Negan je opravdu nejlepší záporák z celého TWD. Hnusnej hajzl, kterému budu přát tu nejhorší smrt. Je to teda už dost drastické, i když jsem to tak trochu čekal. Není to holt žádná pohádka, ale realistická drsná záležitost. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S P O I L E R !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hm, tak tu máme 2 zabití. Abrahama jsem docela čekal, ale, že to schytá i Glenn, to mě hodně zamrzelo. A Rick byl přinucen - málem musel Carlovi useknout ruku. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONEC S P O I L E R U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doufám, že na konci série Negana dostanou.(24.10.2016)

Rozhodně jsem spokojen. Nebylo to tak dechberoucí jako první díl, ale to jsem ani nečekal. Spoustu lidí si tu stěžuje, že následující díly se budou zaměřovat na jednotlivé postavy a případná porážka či epizody s Neganem budou natahované atd. Přece by byla blbost, aby vše skončilo v nějakém 4 či 5.díle, ne? Takhle mi to naprosto vyhovuje. Další díl bude asi jen s Darylem a už nyní se nemůžu dočkat. Co se týče tohoto dílu, tak tu máme Carol s Morganem a k tomu poznáme krále Ezekiela. Máme tu dost zajímavých scén. Dokonce i jednu nadlehčenou s prasaty. ;) Pár mrtváků tu zde také je, takže se nemusíme obávat, že současné TWD postrádá nemrtvé. Spokojenost.(1.11.2016)

Třetí epizoda 7.série je tady! Máme tu tři postavy, a sice: Daryl, Dwight a Negan. Nejedná se o přeakčnělí díl, ale to přece kurva nevadí ne? Už mám těch negativních hodnocení dost. Je to seriál a ne aby se jen střílelo a zabíjelo. TWD si poslední dobou jde pomalou cestou a tak mi to docela vyhovuje. Daryl byl skvělej, zatím se drží. Pěkně mu v cele hráli na nervy. Tohle komornější mučení je víc o psychice než kdyby mu řezali prsty či co. Dwight má velmi blblou postavu – nesnáším ho, ale hraje to dobře. A Negan? Jen poslouchat jeho šílený řeči je super. Jsem spokojen, pálím plný počet a už se nemůžu dočkat 4.dílu, kde bude konečně hlavní postava Rick!(12.11.2016)

4. epizoda této nové 7.série. Ale jo, dilema mezi 4* a 5* jsem nakonec hravě překonal. Je to prodloužená a téměř hodinová epizoda, která má spíše pozvolnější tempo. Většinu scén si pro sebe krade Negan a Rick. Možná mě to časem bude nudit, ale momentálně mi ke štěstí stačí pozorovat geniálního a šíleného záporáka Negana, co Rickovi a jeho skupině pěkně zatápí. Sebral jim všechny zbraně, většinu postelí, léků a dalších potřebných věcí. Rick má svázané ruce, nemůže nic dělat a ani se mu nedivím. Bojím se, že se někteří proti Rickovi vzbouří. No, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Jako doplněk tu máme pár sejmutých mrtváků, což potěší. Jsem zvědav na další část, kde už Rick nebude, ale zase tam budou jiní členové jeho skupiny.(15.11.2016)

CARL je prostě doposud největší hrdina z celého TWD ! A konečná scéna, kde se nečekaně objeví Negan, to je prostě SUPER! Rosekalo mě to !(26.2.2018)

!!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!!! Jsem absolutně šokován! Kdysi jsem u TWD zažil největší šok při sledování S07E01 kdy Negan umlátil Abrahama a Glenna. Jenže tohle bylo jiné kafe. Jako brutálně popravit 10 kladných postav to chce fakt koule a žaludek. Takže S09E15 je pro mě doposud nejdrsnější a nejbrutálnější epizodou z TWD. Emocemi jsem se nevyhnul. Tento seriál zbožnuji, je to sice už natahované, ale baví mě postavy, někteří umírají, někteří stále žijí, je to sakra boj o život! Jsem překvapen, že předposlední 9.série se takhle urval ze řetězu. Snad nebude 16 díl ještě brutálnější. Zimní TWD ? Proč ne. Alfa je totální psychopatka, Negan se ji nemůže vyrovnat a proto doufám, že se postupem časem stane kladnou postavou a pomůže kladným přeživším vyhrát boj proti šeptačům. Sakra, to jsem se ale rozvášnil. No, co se týče těch 10 obětí, nejvíc mě mrzí Henry a Tara. Samozřejmě, že i Enid, kterou jsem si postupem času taky docela oblíbil, ale i tak. Mrzí mě, že umřel Henry. Jejich krátký vztah mezi Lydií měl velký potenciál. Taru jsem měl rád odjakživa. Ostatní byli celkem vedlejší, ale i tak to byla hrůza vidět všechny napíchlé na kůlech. Určitě to bude dost natahované, ale nevadí, počítám, že tak 10 a 11 série se bude věnovat válce proti šeptačům. Těším se nejen na poslední díl 9.série, ale i na následující série a i brzký příchod sousedící nové 5.série seriálu Fear the walking dead, kde by se měl objevit „Dwighty boy“ !(25.3.2019)