Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind, Benjamin Papac, Greg Nicotero, Travis Young, Tiffany Morgan, Randy Gonzalez

Komentáře uživatele sochoking k tomuto TV seriálu

Záverečná epizoda tejto série je úplne iný level! To som ani nedýchal a mráz mi behal po chrbte!(23.4.2017)

Serial zatiaľ úspešne plní moje tajné želania a postupne ma zbavuje postáv, ktoré mi pijú krv. Bohužial, Andrea sa držala do poslednej minúty! Ale nech, 4ka bude snáď už bez nej...(1.5.2017)

Po 8. epizodu shit, potom náhly prelom a záver brutááááálny- návrat opäť na špicu!(15.5.2017)

Zatiaľ u mňa najslabšia séria! Príliš veľa scénaristických prehmatov, amatérčiny a nehereckých ksichtov!(27.5.2017)

Mám taký pocit, že scenár k niektorým epizódam písali Korejci, alebo Indovia z Bolywoodu. Tie 4 hviezdičky dávam so zaťatými zubami.(5.6.2017)

Veľmi ťažká séria... Mno, strelecké súboje tvorcom TWD absolútne nejdú. Tam sa všetci tí štatisti pohybujú ako polená čakajúce na pokyny z amplióna. My, ako decká, ked sme valili vojnu panelák proti paneláku, sme mali hustejšie akcie. Tiež dať kecy o živote do huby Morganovi nebola zrovna dvakrát výhra rovnako, ako urobiť z modelky Rosity odborníčku na combat systém a výbušniny. To už podľa jej hlasu ľahko odhadnúť, že je tak trochu priposraná pipka. Bol to veľký boj až vlastne po 9. epizódu, kde sa konečne uvoľnilo napätie a vystrelilo trochu pary z pod pokrývky, inak mi išlo hlavu utrhnúť.Postavy sa totiž chovajú, ako neuveriteľní idiotia toporné herectvo im na obľube veru nepridáva. Ale musím priznať, že ten, kto písal scenár , tak má fuckt nervy z olova!(2.7.2017)

• Milosrdenství (S08E01) (epizoda) (2017)

8.séria bude chujovina na tutti! Už strelecké súboje slepými a pyrotechnické výkony prskaviek siedmej sérii dali tušiť, že toto bude ťažko rozdýchateľná tuposť. A nielen to; dialogy kreténske, chovanie postáv na šľaktrafenie a ked si pozorne budete všímať nehercov a štatistov v pozadí scén, tak ste radi, že tí chuji nezývajú od nudy! Rozhodol som sa hodnotiť tentoraz každú epizodu, aby finálne hodnotenie bolo férové , ale i preto, že sám som zvedavý, čo mi výde.(19.11.2017)

• Zrůdy (S08E03) (epizoda) (2017)

Mno...túto sériu ešte z princípu dopozerám, ale do deviatej sa už neodvážim.(19.11.2017)

• Jen nějakej chlap (S08E04) (epizoda) (2017)

O stupeň lepšie, ako predchádzajúce časti, ale i tak mi opäť neherci podniesli tlak k horným číslam, takže sa nemusím báť, že dnes na nočnej ma bude brať do spania.(20.11.2017)

Chabé zlepšenie, ale musím veľmi privrieť oči, pretože Rick je stále v úplne inej realite. Teraz si dokonca želám, aby ho v minulej sérii Negan dávno zahlušil.(3.12.2017)

Za mňa doposiaľ najlepšie, čo zo seba tvorcovia v 8.sérii dokázali vyžmýkať. Pribudlo pár kruhov pod očami. Okrem Daryla ich už má i Maggie a śéfka zberných surovín, čo chce Rickovi urobiť sochu. Už si ale zvykám na fuckt, že v každej epizóde ma prekvapí nejaká "perla", ktorá mi povznesie tlak a prevarí trochu tej krvi. (Šnúrka, ktorou sú všetci tí uväznení Spasitelia zviazaní dokopy je zatiaľ vrcholom!)(17.12.2017)

No pomaly začínam dávať seriálu šancu. Tento diel ma celkom prekvapil...(17.12.2017)

• Čest (S08E09) (epizoda) (2018)

Carl nie a nie skapať! A samozrejme počas toho ne-skapínania stíha povedať ešte nekonečnú kopu klišé! P.S. By ma zaujímalo, kto volí muziku k tejto žalostnej sérii... Tak napríklad dnešná kombinácia odpudivého adolescentného ksichtu Carla a vidláckeho južanského tónu bola vražedná!!(14.3.2018)

Mno...táto epizóda sa celkom vyšvihla a scéna s mlynčekom je asi najlepšou scénou všetkých sérii!(20.3.2018)

• Nenech nás sejít z cesty (S08E13) (epizoda) (2018)

Prisámbohu, ked' táto séria skončí , končím s TWD i ja! Ja už valím na zotrvačnosť...Toto už sa nedá!(28.3.2018)

• Cena (S08E15) (epizoda) (2018)

Úplne zbytočná epizóda. Ja len dúfam, že sa tí chuji neplánujú vytasiť s deviatou sériou.(9.4.2018)

• Hněv (S08E16) (epizoda) (2018)

Carl otravuje do poslednej chvíle!(16.4.2018)

Po kurevsky trápnej, amatérčinou zaváňajúcej a ťažko rozdýchateľnej ôsmej sérii, prekvapivo výborný dramatický rozjazd deviatky, ktorú som osobne už absolútne nečakal! A hlavne som dúfal, že ani nebude.(1.11.2018)

Ked' už sa ho rozhodli nechať skapať, tak ten roxor mohli viesť efektne cez stred ksichtu, alebo aspoň stred trupu. Takto to vypadalo len na zapichnutú triesku v boku!(11.11.2018)