Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind

Komentáře uživatele gogo76 k tomuto TV seriálu

Na jednej strane som si seriál zamiloval, na druhej stále nadávam na tú seriálovú rozťahanosť. Nezvyknem sa na seriály viazať, zvlášť nie na nekonečné série, ale horory a zombíkov môžem kedykoľvek. Zhltol som všetky tri série, každý večer po 3-4 diely. Seriál ponúka vždy v prvom rade dobre prekreslenie postáv a ich charakterov. V prvej a druhej sérii výborne fungujú napäté vzťahy medzi postavami - boj Ricka a Shana o vedúceho skupiny a Rickovu manželku. Osobne som si najviac zamiloval postavu Darylla(motorkár s kušou), ktorý síce v úvode nevyzeral príliš sympaticky, ale časom sa z neho stáva nepostrádateľný člen týmu. Jeho brat, ktorého hraje M. Rooker je tiež dobrá postava. Ocenil by som viac záberov opusteného veľkomesta, no chápem, že by to projekt výrazne predražilo. Zostrihať to tak na 20 dielov, to by bola jazda. Po tretej sérii už však začínam mať dojem, že sa to vlečie a už to nie je ono. 4. SÉRIA - 50%. je fakt iba nudná výplň. V tej väznici to už začalo byť poriadne nudné, zmenu som privítal, ale to som ešte netušil ako sa budú všetky postavy motať a blúdiť po lesoch. Myslím, že 4. sériou by to malo skončiť. Prestalo ma to baviť. 5. SĚRIA- začína sa to točiť v bludnom a nudnom kruhu. Už to nesledujem s chuťou ako prvé 2 série, ale už len znechutene nadávam a sledujem ako zo seriálu vzniká telenovela. Ešte jedna taká nudná séria a uberám na celkovom hodnotení. Už ma to fakt nebaví. 70%.(29.3.2013)

• Série 6 (série) (2015)

4. séria bol totálny prúser a mal som 100 chutí so seriálom jebnúť o zem. Keď už človek venuje toľko času serálu tak v kútiku duše dúfa, že sa to snáď zlepší. Ano v 5. sériu je to o niečo lepšie , ale stále sa to nekonečne ťahá, postavy melú chujoviny až sa to občas nedá počúvať, v deji minimálne zvraty, všetko ide ako podľa šablony a postavy sa len motajú a motajú, v jednom kuse to isté. Po 6. sérii, ktorú som dopozeral len s neustálym krútením hlavy a opakovaním si tej istej vety " Som to ale K...T, že som sa vôbec do toho seriálu púšťal..." Ani po 6. sérii nevieme nič. Postavy sa motajú z bodu A do bodu B a medzitým sekajú tých invalidov, ktorých by zmákla i moja 8 ročná dcéra. Jednoducho veľké nič. po nejakých cca 80 častiach nevieme nič. čo sa stalo, ako to vzniklo, ani náznak záchrany jednoducho stále to isté a už je to príšerná nuda a vážne neviem či to vôbec budem sledovať ďalej. Už to ukončite, seriál sa topí v bezradnosti a vlastných sračkách. nemá to zmysel. 50%.(24.4.2016)