Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind

Komentáře uživatele Karamanlis k tomuto TV seriálu

Dynamické zakončenie druhej série, odohrávajúcej sa prevažne na Hershelovej farme, ktorá bola trochu nudnou lokalitou. Horda nemŕtvych, ktorá sa tadiaľ preženie je očistec, v ktorom nutne skončí zopár nezaujímavých a pre seriál viac-menej nepotrebných postáv.(25.5.2017)

Výborný dynamický diel v ktorom ústrední hrdinovia namiesto tradičných úvah o zmysle života či vracaniu sa k minulosti pochopia, že najlepšia obrana je útok a opäť sa vrátia k činnosti, ktorá im ide najlepšie a to k rozbíjaniu hláv chodcov!(26.4.2016)

Mesto žien je najnezáživnejšou epizódou, akú som v rámci seriálu Walking Dead zatiaľ videl. Neobjavuje sa tu Rick, Daryl, Michonne ani žiadni Spasitelia, nakoľko kompletná minutáž bola tentokrát venovaná postave nezaujímavej a necharizmatickej Tary, prežívajú v pozadí udalostí z predchádzajúcich dielov svoje vlastné dobrodružstvo.(8.8.2017)

Dianie v deviatej sérii sa po vlažnejšom rozjazde postupne zintenzívňuje, aj keď ja osobne musím mať tvorcom stále za zlé, že už dávnejšie odsunuli nemŕtvych na vedľajšiu koľaj a v rámci primárnej dejovej línie uprednostňujú boje medzi preživšími ľudskými skupinami. Rickove verbovanie spojencov na boj proti Spasiteľom sa mi páčilo a najmä jeho stretnutie s kráľom Ezekielom bolo zaujímavé. Zo podivnej smetiskovej komunity, ktorá sa objavila na scéne mám naopak zmiešané pocity...(9.8.2017)

Venovať celú epizódu čudáckemu géniovi Eugenovi, bolo vždy lepšie než šiesty diel 7. série nazvaný Mesto žien, v ktorom hrala prím nezaujímavá Tara (aj keď šípim, že Tarou objavená ženská skupina sa v záverečnom zúčtovaní ešte dostane k slovu...). Keď Eugene zrovna nie je posratý strachom, tak mu celkom ide karta a svojim počínaním dokáže diváka zneistiť.(9.8.2017)

V rámci siedmej série konečne trochu napínavejší a dynamickejší diel, v ktorom sa tvorcovia aspoň na chvíľu vrátili k prvotnej myšlienke seriálu - boju ľudí so zombíkmi, ktorí časom začali podliehať procesu rozkladu a sú čoraz menej konzistentní. Lovestory medzi Rickom a Michonne síce pôsobí stále nepresvedčivo, keď sú však tí dvaja spolu na scéne je to garancia nadchádzajúceho akčného diania.(10.8.2017)

Vyostrenie vzťahov medzi Kráľovstvom a Spasiteľmi drží Bury Me Here na vodou, celkový dojem však trochu kazia nerozhodné, svoje vnútorné dilemy riešiace postavy Morgana a Carol, ktorí zďaleka nepatria medzi mojich favoritov a sotva sa na nich dá postaviť epizóda.(10.8.2017)

To že zombíci robia v seriáli The Walking Dead dávno iba krovie čoraz viac charizmu strácajúcim ľudským postavám je mi jasné, napriek tomu ma však skutočnosť, že sa v prvých troch dieloch ôsmej série opäť vyskytovali iba sporadicky zamrzela. V závere štvrtej epizódy sa po nekonečných prestrelkách a vojenských manévroch, ktoré dominovali v predošlých troch dieloch predsa len opäť dostali k slovu a seriál tak aspoň na chvíľu nadobudol svoje dávno stratené hororové kontúry.(9.4.2018)

Nikam nevedúca vojna medzi Rickovou skupinou a Neganovými Spasiteľmi v rámci ktorej má zakaždým navrch iná strana ma už dávno omrzela. Bol by som rád, keby sa tvorcovia seriálu konečne pohli z miesta, túto nezaujímavú dejovú linku nadobro ukončili a príbeh posunuli kamsi inam. Navyše tu registrujem mimoriadne vysokú frekvenciu nesympatických postáv. Jeden poriadny útok stáda chodcov by snáď ich počet zredukoval do prijateľnejšej podoby...(10.4.2018)

V rámci ôsmej série zatiaľ jedna z tých najlepších epizód. Otravný vlasáč Carl konečne zmizol zo scény a porúčať sa bude aj jedna obzvlášť odpudivá skupina preživších. Neviem, či je to divné, ale z celého toho ansáblu nezaujímavých postáv, ktoré sa momentálne vyskytujú v TWD mi začína byť najviac sympatický Negan...(11.4.2018)

Boj medzi AHK (Alexandria, Hilltop, Kingdom) a Spasiteľmi nemá konca a pripomína pamätný wimbledonský zápas Isner - Mahut. Mne ako divákovi už začína byť pomaly jedno, ktorá strana vyjde z tohto únavného ťaženia víťazne, potešilo ma ale, že v tejto epizóde opäť dostali výraznejší priestor aj nemŕtvi a po dlhej dobe sa tu riešila téma všadeprítomnej zombie nákazy, ktorá bola v posledných sériách akosi zatláčaná do úzadia.(13.4.2018)

Tvorcovia seriálu si predsa len ponechali nejaké tromfy v rukáve a v závere série pridali na obrátkach. Dianiu tradične kraľuje sebavedomý Negan, ktorý dokazuje, že vodcom Spasiteľom sa nestal len tak pre nič za nič, pričom nechýbajú nečakané dejové zvraty a obligátne killovačky mrtvákov. Rušivým elementom je dejová línia so slabošským Aaronom a jeho potulkami lesom, hoci predpokladám, že v závere jeho misia zohrá nejakú dôležitú rolu...(14.4.2018)

Ľutujem, že som sa sem pred pozretím pozrel, nakoľko mi do očí padol komentár užívateľa Michala118 netaktne prezrádzajúci kľúčový dejový zvrat tejto epizódy :-( Finálny stret AHK a Saviors bol v pohode a chvíľu som jasal, no potom dianie skĺzlo do emocionálne ladených sfér, ktoré som v závere série nechcel vidieť... Napriek tomu, že tvorcovia divákom na konci predhodili návnadu, súvisiacu so zmenou postojov niektorých ústredných postáv, ktorá ich má nalákať na 9. sériu, momentálne akosi strácam chuť s TWD pokračovať ďalej..(19.4.2018)