Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind, Benjamin Papac, Greg Nicotero, Travis Young, Tiffany Morgan, Randy Gonzalez

Komentáře uživatele kenkaku k tomuto TV seriálu

V případě The Walking Dead dělám možná chybu, že nevěřím v nenažranost producentů a tím pádem očekávám že si seriál udrží atmosféru a styl po celou dobu jeho existence. 1.řada: ***** byla prostě jako zjevení. Nadupaných 6 částí během kterých jsem opravdu nedokázal odtrhnout oči od obrazovky a komplet vším mě oslovil. Dokonce tak moc, že seriál katapultoval na vrchol mého pomyslného žebříčku seriálové popularity. 2.řada: **** Pravděpodobně díky dvojnásobnému počtu dílů série tempo zvláčnělo a díky vývoji postav mě začali některé i iritovat... 3.řada: **** V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat. 4.řada: *** Neuvěřitelně nevyvážená řada působící dojmem "dva v jedné". Tedy kdyby série začala 8 epizodou, vůbec nic by se nestalo. Co je horší je to že scénaristé plní děj vatou. není tedy problém narazit na dvě epizody za sebou které děj vůbec nikam neposunou :/. Přemýšlím zda nesrazit jednu hvězdičku dolů :( 5.řada: **** Pátá řada se citelně změnila. Respektive prvních 8 epizod má člověk pocit, že se stále něco děje. Děj se sune nekompromisně kupředu. Je to díky několika linkám příběhu které se vyprávěním prokládají. Bohužel s druhou polovinou nastává propad. Epizody 9+10 u této řady jsou totálně zbytečné a otravné. Pak se děj začíná pomalu rozjíždět až k finále. Buď si zvykám, nebo série dostává dovou štávu.6.řada: ***** Nabírá zajímavé tempo a upřímně začínám mít pocit vyváženosti. Z Ricka se stává ta správná mlátička a akční scény dostávají občas hlavní slovo před mrtvoláky. Epizody okolo "satelitní stanice" jsou fenomenální. Velká migrace zombie je taky nářez... a záver řady je taková vyšroubovaná pecka, že sedmá řada prostě bude skvost. 7.řada: ** Není... A to ani vzdáleně. Sedmá řada začíná jako artové a konverzační cvičení. Pak následuje rozdělení na pět (???!!!) dějových linek (Daril, Carol, Maggie, Tara a zbytek) a nastává nuda. Ale BRUTÁLNÍ. Kecání, kecání, hra na napětí, kecání... každé lince se věnuje epizoda a i když se některé nakonec spojí, nic to neřeší. Všude se žvaní (každá linka totiž potřebuje prohloubit drama). O zombie prakticky nezavadíte (10-15% děje max).Takový sešup jsem od série prostě nečekal :(. 8.řada: * První 4 epizody jsou naprosto perfektní. Pak ale spadne hono na větrák. Melancholie, nuda, fňukání, otřesná kamera, hra na drama a umění... Sérii dochází nápady, proto se děj plní vatou a recyklují nápady. Konec se sice snaží o překvapivý zvrat, nicméně po jedenácti epizodách zoufalství to tak nějak nefunguje. Série by zasluhovala konec. 9.řada: ** TWD vevsnaze se odrazit ze dna rezignovalo na svou vlastní logiku a pravidla. Samotná existence Šeptačů popírá vše co doposud budovaly DVA seriály (kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata) a hledá berlicky v časovém skoku (o 6 let). To samozřejmě funguje, ale jen chvilku.(3.7.2012)

Prostě jako zjevení. Nadupaných 6 částí během kterých jsem opravdu nedokázal odtrhnout oči od obrazovky a komplet vším mě oslovil. Dokonce tak moc, že seriál katapultoval na vrchol mého pomyslného žebříčku seriálové popularity.(14.12.2017)

Pravděpodobně díky dvojnásobnému počtu dílů série tempo zvláčnělo a díky vývoji postav mě začali některé i iritovat...(14.12.2017)

V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat.(14.12.2017)

Neuvěřitelně nevyvážená řada působící dojmem "dva v jedné". Tedy kdyby série začala 8 epizodou, vůbec nic by se nestalo. Co je horší je to že scénaristé plní děj vatou. není tedy problém narazit na dvě epizody za sebou které děj vůbec nikam neposunou :/. Přemýšlím zda nesrazit jednu hvězdičku dolů :((14.12.2017)

Pátá řada se citelně změnila. Respektive prvních 8 epizod má člověk pocit, že se stále něco děje. Děj se sune nekompromisně kupředu. Je to díky několika linkám příběhu které se vyprávěním prokládají. Bohužel s druhou polovinou nastává propad. Epizody 9+10 u této řady jsou totálně zbytečné a otravné. Pak se děj začíná pomalu rozjíždět až k finále. Buď si zvykám, nebo série dostává dovou štávu.(14.12.2017)

Nabírá zajímavé tempo a upřímně začínám mít pocit vyváženosti. Z Ricka se stává ta správná mlátička a akční scény dostávají občas hlavní slovo před mrtvoláky. Epizody okolo "satelitní stanice" jsou fenomenální. Velká migrace zombie je taky nářez... a záver řady je taková vyšroubovaná pecka, že sedmá řada prostě bude skvost.(14.12.2017)

• Série 7 (série) (2016)

Sedmá řada začíná jako artové a konverzační cvičení. Pak následuje rozdělení na pět (???!!!) dějových linek (Daril, Carol, Maggie, Tara a zbytek) a nastává nuda. Ale BRUTÁLNÍ. Kecání, kecání, hra na napětí, kecání... každé lince se věnuje epizoda a i když se některé nakonec spojí, nic to neřeší. Všude se žvaní (každá linka totiž potřebuje prohloubit drama). O zombie prakticky nezavadíte (10-15% děje max).Takový sešup jsem od série prostě nečekal :((14.12.2017)

• Série 8 (série) (2017)

čtvrtina... ano 25% série je fenomenální (bohužel ta první). Pak nastává lobotomie a propad na hranici odpadu... nevím jestli je horší sedmá série nebo tato, ale čerstvější vzpomínky říkají že to muselo být lepší. za mě tedy nejhorší série z celého seriálu.(21.4.2018)

tady se někdo chytil za nos a hned od první epizody šlápl na plyn. Velmi slušný rozjezd který pomáhá zapomenout na tragickou sedmou sérii.(14.12.2017)

Kulervoucí projevy sice kazí dojem (a fest), ale raději 10 minut projev a pak akci, nežli hodinu filozofování. Mám jen obavu, že takhle rychlému tempu dojde brzo dech :((14.12.2017)

Přestože mám neutuchající pocit klidu před bouří (tou bouří mám na mysli stav, kdy se vrátíme k tempu předchozí série) mám z osmé řady dobrý pocit. Řada jede a jediné co klopítá je, že se klíčové postavy navzájem dohadují (a to nedopadne dobře).(14.12.2017)

Fenomenální tažení se sice začíná lehce rozpadat, ale pořád se drží svižné tempo (i když ten debilní střih a skoky v ději...). Nejvíc zamrzena Shiva...(14.12.2017)

• Velké hrozivé N (S08E05) (epizoda) (2017)

Tak to je sešup... Přemýšlim zda jde o nejotravnější díl série nebo ne. Všude se žvaní. Kdyby to alespoň děj někam posunulo, ale ono ne. tohle je jen o krafání. Na poprvé jsem u epizody usnul... poprvé za celé roky u této série jsem při sledování epizody usnul... Pro mě je tohle zhuštěná celá sedmá řada do jedné epizody. Koncentrovaná otravnost ve všech smšrech (obsah, střih, podání a provedení... logika věci na nule a STUPIDITA).(14.12.2017)

• Král, Vdova a Rick (S08E06) (epizoda) (2017)

Už je to definitivně tady. Další dummy díl... nevím jestli došly peníze, nápady nebo mozky... pokud se minule kecalo o něčem, tady je to o ničem. Tento díl přeskočit a nic by se nestalo.(14.12.2017)

• Čas pro potom (S08E07) (epizoda) (2017)

Je to definitivní. 3x za sebou, to už není náhoda. Scénaristé se vyčerpali a tak doháníme čas konverzací. Občas se něco stane, ale přiznám se že je mi tak nějak jedno co a proč. Na to kolik máme rozjetých dělových linek se zabývat Eugenovou krizí, mě fakt nebere. Když už nastane nějaký vývoj, je to stylem "kde se vzala, tu se vzala". Beze smyslu a logiky.(14.12.2017)

To skákání v čase je neskutečný VOSER... Děj skočil dopředu, pak se vrací o několik epizod zpět aby se krafalo a arty cvičení v detailních záběrech na ksichty. To si děláte prdel? Pak nastane recyklace již viděného. Stupidní proslovy. Zvraty o 180°. Copy+paste 1:1 co jsme už viděli. TWD by opravdu mělo skončit.(14.12.2017)

• Čest (S08E09) (epizoda) (2018)

vážně už jděte DO PRDELE s těma detilama na obličeje a schyzofrenní kamerou. Neběželo to ani minutu a už jsem zjistil proč mě moderní the walkind dead NEVÝSLOVNĚ SERE. Idiotské skoky v ději také ničemu nepomáhají... bez přetáčení se opravdu na seriál už nedá dívat.(14.4.2018)

Asi nebýt pasáže ze smetiště, byl by to díl o ničem. Plamené projevy a kecy se provozují pořád, ale s přetáčením se to dá vydržet.(21.4.2018)

• Víra tvá tě uzdravila (S08E11) (epizoda) (2018)

takže zase zpět do žumpy. díky tomu, že tu máme několik dějových linek (myslím tak 4), jeden by řekl, že to znamená 4x více šancí pro akci. ne... je to 4x více šancí jak dokola kecat :((21.4.2018)

• Klíč (S08E12) (epizoda) (2018)

začátek - opět ultra detail na xichty... už jen tím nastavili laťku na jedné hvězdičce. Pak se (krom tuny balastu) něco semele s Neganem a to je jediné co za něco stojí.(21.4.2018)

Začátek byl slibný hodně. Pak nastalo vrstvení očekávaných událostí a debilit. několikrát jsem si musel položit otázku "jak je možné, že...?" Tedy sice se něco děje - a celkem dost - ale s tím se pojí v ruku v ruce takový ten pocit, že si ze mě někdo dělá prdel jen proto aby byl dějový zvrat.(21.4.2018)

• Musí pořád něco znamenat (S08E14) (epizoda) (2018)

jasně... zase začínáme dějovým skokem (asi protože nám hrozně chybí zjistit co se stalo mezi bodem A o kterém víme několik epizod a bodem B o kterém taky víme několik epizod). Série je naprosto zbytečně nafukuje a stává se z ní jen a pouze dojná kráva. Takže místo toho abychom jeli dál sledujeme kolik.. 3...4...5(?) fňuken, co pořád něco řeší a jsou v prdeli. A máme to jako slideshow. vždycky 5 minutek se věnujeme jednomu... pak druhému... třetímu... atd. WTF TWD? 2/3 epizody o ničem. Zbytek je sice solidní, ale to už opravdu dojem nezachrání.(21.4.2018)

• Cena (S08E15) (epizoda) (2018)

máme z toho poznávací znak. Začíná epizoda detailem a xicht a minimalistické hraní každičkou brvou? čeká nás paskvilní epizoda jako řemen. A tahle byla fest paskvil. Melancholický blábol jeden za druhým... Děkuji televiznímu bohu za moc zrychleného přetáčení vpřed.(21.4.2018)

• Hněv (S08E16) (epizoda) (2018)

Ano, proběhly detaily na obličeje a melancholická hudba. Od závěru série jsem čekal cokoliv jen ne tohle.(21.4.2018)

• Série 9 (série) (2018)

Seriál se snaží odrazit ode dna a částecně mu to i jde. Tedy alespoň chvilku. Série jako celek je obrovsky nevyvážená. Navíc samotným představením šeptačů si seriál podzrhul vlastní nohy. Kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata. To už dnes neplatí. Máme tu novou rasu super-lidí co jsou extra odolní vůči počasí. Ovládají hordy zombie jak se jim zachce a navíc jsou pro ně “neviditelní” prostě tím, že si nasadí na hlavu jejich kůži :D.(5.4.2019)

Jsem naladěn negativně a čekám to nejhorší - předesílám. A pokud bude zbytek stejný jako tohle, bude to přinejmenším lepší než posledně. Žvanivé pasáže se prokládají něčím zajímavým a jediné co je jasné, je že "sluníčkov dle Carla" dlouho nevydrží.(30.12.2018)

• The Bridge (S09E02) (epizoda) (2018)

Všichni hodnotí epizodu lépe než #1. Mě to ale nepřipadá. 1/2 stopáže pryč a nic se neděje. Jen konverzuje. Pak přijde drama, aby se o tom zase deset minut mluvilo. A závěr? To má někoho přesvědčit o "lepších zítřcích"? Mě moc ne.(30.12.2018)

z celé epizody stačilo vidět 10 minut. A to je smutné. První polovina (jako minule) je o ničem. Pak se hraje na drama, aby se rozkrylo tajemství a ještě jasněji naznačil malér ke kterému se schyluje. Takže ještě tak tři.. tri a půl epizody a něco se vyostří aby bylo na co čekat v druhé polovině :(.(30.12.2018)

• The Obliged (S09E04) (epizoda) (2018)

Tohle fakt ne... opravdu potřebují zabít celou epizodu kvůli kvůli dramatické JEDNÉ minutě na závěr? Navíc nás díky tomu čeká (minimálně celá) další epizoda obřího dramatu jak se z toho vysekat... tohle je fakt laciný. Místo toho aby se děj někam sunul se akorát vymýšlí trapné zádrhele.(30.12.2018)

• What Comes After (S09E05) (epizoda) (2018)

Brutálně schizofrenní a nevyvážené. Samozřejmě se scénáristé chytli šance zabít epizodu "velkolepou záchranou" a jak je zvykem tak si nespočet krát musíme vytrpět halucinogenní žvatlací flashbacky. Nebýt hordy, nechal bych to na odpadu. Co pomohlo (paradoxně) byla také závěrečná scéna. Nemyslím ta "neboj přežiješ", ta mě spíš vytočila, ale ta s Judith, která naznačuje, že poskočíme o hezkých pár let (6 odhaduji) dopředu. Navíc mě opravdu rozesmála.(30.12.2018)

Podle věku Judith (plus odpovídá tomu i věk "juniora" a i délka vlasů Carol :)) odhaduji že čas poskočil o 6 let. Díky tomu umí udržet pozornost díky "poznávání změn" v Alexandrii. Spusta je jinak. Bohužel s tím seriál pracuje po svém a opět jen naznačuje (co ostatní komunity), hodně žvaní a používá stupidní vycpávky, aby se taky něco dělo (co to mělo být s tou tlupou přeživších Spasitelů? měl jsem za to, že tihle jsou už jasně "vyřešení" od incidentu s mostem). No a pak je tady nový element... Pokud ten scénářem nepodělají (rozvleklostí a kecama), máme tu slušný restart.(31.12.2018)

• Stradivarius (S09E07) (epizoda) (2018)

Přesně tohohle jsem se bál. Epizoda pryč a co? Dozvím se něco o "walkie-talkie"? Ne. Mrkneme se na Hilltop a Maggie je pryč... Dozvím se proč, jak, kdy? Ne... Michonne se s Maggie nepohodla? Proč??? Nic... Setkání s Derylem zajímavé, ale nijak nosné a klíčové. Jen se žvaní a natahuje až do úplného konce. Prostě nic se nezměnilo. TWD jde stejnou cestou dolů.(31.12.2018)

• Evolution (S09E08) (epizoda) (2018)

Polovina epizody která se pyšní tím, že je "finále poloviny řady" v prdeli a nic jsem se nedozvěděl. Naprosto nic z otázek, které po časovém skoku vyplavaly. Hlavně že se stále žvaní a informace nikde. Abych dal průměr, musela by být druhá polovina epizody fenomenální. Nebyla. Fenomenálních bylo max posledních 10 minut. A to opravdu nestačí. EDIT: paddy35, naprostý souhlas.(31.12.2018)

Krom toho, že se porád zbytečně žvaní došlo na jednu změnu. V pravidelném tempu vystřídá žvatlací chvilku moment co má spád a co znamená dějový posun. Největší body ale sklízí Judith.(3.4.2019)

Děj naštestí přestal skákat mezi lokacemi a soustředí se jen na Lydii. Díky tomu se děj sune dopředu. Sice velmi pozvolna, ale alespoň nestagnuje (nebo se netoči v kruhu). Seriál prostě musel vysvetlit pozadí = nevyhneme se flashbackům a kecacím pasážím.(3.4.2019)

Jedenáctá epizoda je čistým ztělesnění toho co mi na TWD vadí. Minulá epizoda na konci představí Alfu a čím začne tahle? Scénou z Království kam nacvává Ježíš... a deset monut se žvaní jako by se nechmelilo. Najednou střih na Alfu (wtf!? to jako skáčeme v lokacích i v čase!?) a pak zase hop do Království (“jdeme do kina”), hop Alfa... a tak pořád dokola. To sakra není dost co vyprávět v JEDNÉ linii že se musí tříštit vatou, která nikoho už asi čtyři epizody nezajímá?(3.4.2019)

Copy+paste minulého dílu. Strojově přepínáme mezi Alfou a “něčím” (tentokrát to je Alexandrie). A mě opravdu nezajímají trable panbíčkáře ani co mají proti slavnostem v Království. Místo toho aby se děj soustredil na to co všechny zajímá se jen ředí kecama z jiné linie.(4.4.2019)

Zatím nejlepší epizoda druhé poloviny. Sice se opět skáče v lokacích, ale ta nejzajímavější se děje nejčastěji. Nebýt té trapárny na konci (největší zmrd prostě přežít musí za každou cenu), bylo by to i na plný počet.(4.4.2019)

• Scars (S09E14) (epizoda) (2019)

Už jen co to začalo, bylo vymalováno. Michonne a její náhlé shizo-výlety do minulosti. A proč vůbec? Informačně zcela prázdná epizoda. Kdybych se fozvěděl kde je Maggie OK. Ale ono nic. Samozřejmě úroveň žvanění je opět na maximu. Co mě dost hnulo žlučí bylo to citlivoučké “přepínání mezi liniemi” když mélo dojít na sekání hlaviček náctiletých. Prostě ve světle rozmlácené lebky baseballkou (ano, myslím na tebe Glene) vrchol pokrytectví.(4.4.2019)

I přes naprosto nesnesitelnou první třetinu (tlupa náhodných postav nonstop žvaní) jde o nadstandard. Vše vo totiž následuje má spád a napětí.(4.4.2019)

• The Storm (S09E16) (epizoda) (2019)

To si děláte snad prdel ne? Nejzoufalejší závěr série v historii všech seriálů a vrcholem scénáristického propadu. TWD rezignovalo na svou vlastní logiku a pravidla. Samotná existence Šeptačů popírá vše co doposud budovaly DVA seriály (kde jsou ty časy, kdy se jeden musel opatlat vnitřnostma, aby vůbec mohl mezi “mrtvoláky” a déšť znamenal průser jak vrata) a chování postav postrádá logiku. Všichni se bojí vyjít do zimy na pár dní, aby z nich nezůstal rampouch a Alfa s její tlupa veselych masochystů v klidu přebyvakuje venku celou zimu jako by... ehm... se nechumelilo. Neskutečný.(5.4.2019)