Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall, Bethany Anne Lind, Benjamin Papac, Greg Nicotero, Travis Young, Tiffany Morgan, Randy Gonzalez

Komentáře uživatele PaTeXx k tomuto TV seriálu

I když tomu moje zprůměrované hodnocení neodpovídá, celou sérii jsem sledoval s nechutí. A jestli do příště nenastane nějaká značná radikální změna v týmu scénáristů, tak nic jiného než utrpení pro oči neuvidíme. Před pár lety bych ani nepomyslel, že bych tohle někdy mohl říct, ale seriál měl skončit už dvě série zpátky. Nejhorší série... Ale bojím se, že jen prozatím.(21.9.2018)

Určitě nečekaný, za to dost překvapivě akční a přímý start série. "Your shitting pants. I hope you're wearing 'em right now..., 'cause you... are about to shit your pants."(27.10.2017)

Čtvrtou hvězdu dávám za poslední dvě minuty. Krom toho díl průměrný s odfláknutou bojovou pasáží.(2.11.2017)

Díky bohu za druhou půli...(28.11.2017)

Jeden z nejhorších scénářů jaké jsem v TWD viděl. A ten dredáč by už taky mohl konečně shnít.(29.11.2017)

Jak se na to krásně dívá, když se celá epizoda netočí jenom kolem Království a toho dredatého paznechta...(30.11.2017)

Epizoda úplně k hovnu. Sice se mi na ni dobře koukalo, ale vůbec nikam jsme se neposunuli.(2.12.2017)

Jeden z lepších dílů série. Na pětku to ale není.(8.12.2017)

Psal jsem, že minulá epizoda byla jedna z těch lepších v sérii. Tahle je ještě o třídu lepší, ale na plný počet to pořád není. Každopádně musím chválit.(3.5.2018)

Věřte tomu nebo ne, ale jeden z lepších dílů v sérii. A Negan na konci byl fakt super.(13.5.2018)

KONEČNĚ pravá epizoda TWD. Rozdělení epizody na kapitoly byl výborný tah (ještě když k tomu připočtete odkráglování jedné z absolutně nepotřebných skupin a to, že je Negan pořád oblíbenější a oblíbenější). "Light it up, gents. Light it up now!"(14.5.2018)

Logicky po minulé skvělé epizodě bude tempo zase klesat (minimálně pro jeden díl). Tahle byla zase dost nezajímavá a poměrně zbytečná. Snad poslední scéna s Neganem k něčemu bude.(17.5.2018)

Normálně by si tahle epizoda zasloužila tři. Čtyři hvězdy dávám jen z principu, že se něco dělo.(22.5.2018)

Bohužel musím souhlasit s tím, co napsal Jayem. Carl a některé důležité postavy se proměňují dva dny a tady to bylo za hodinu. Epizodou od epizody je to horší.(2.9.2018)

Spoiler. Druhá polovina by se už dala považovat za sledovatelnou, čemuž pomohl twist v 39. minutě závěrečné neodhalení jedné z postav. Ale jak říkáte, Carol a Morgan je největší rakovina v celém seriálu.(4.9.2018)

Moje chyba, že jsem od toho čekal víc, přiznávám se.(5.9.2018)

Spoilery: Tím, že neumřel ani jeden z hlavních vůdců, tak mi to opět srazilo nějaké hodnocení k sérii a vlastně tak trochu mi to přidalo na nechuti sledování další série. Jinak jako poslední epizoda velmi dobrá až na tady tohle(21.9.2018)

Nejlepší série, jakou jsme měli možnost vidět, za tím si stojím. Jestli bude desítka lepší nebo alespoň stejně dobrá, pak se máme na co těšit.(2.4.2019)

Kdyby byl každý díl jako tenhle, tak budu dost spokojený. Jen se bojím, že ta "euforie" v nejbližších epizodách vyprší.(20.10.2018)

Není to na pětku, ale po minulé sérii jsem rád, že o tom vůbec dokážu uvažovat. Ještě by to chtělo vyřadit ze světa pár přebytečných postav a je to dokonalý.(26.10.2018)

Tak na tohle se mi už dívá kurva dobře! "No exceptions."(26.10.2018)

Čekal jsem že to v této sérii přijde, ale určitě ne tak brzo. No nic, jedeme dál.(9.11.2018)

Dámy a pánové, The Walking Dead. "I found 'em."(9.11.2018)

Cailey Fleming je extrémně talentovaná a herecky už víceméně vyspělá. Ale abych nepsal jen o ní (i když bych se nebránil), libí se mi děj (nevidíme žádné 30minutové přestřelky s low-budget efektama a fighty mezi tábory jako v nějakých válkách gangů), líbí se mi kamerové záběry (Jako by vedení předělalo kompletně celý tým basic kameramanů a na scénu přišli zapálení mlaďoši. Ale nevím, nesledoval jsem, jestli se vůbec nějací vyměnili. Možná se jenom podívali na pár tutoriálů na YouTube.), libí se postavy (Nejenom, že absolutně vymizely všechny přebytečné a seriáluškodící, ale dokonce díky jedné epizodě jsem si k všem vytvořil pozitivní vztah. I když jsou někteří záporáci a nemám je rád, tak to pořád beru jako pozitivní vztah. Negativní je pro mě, když jsou mi absolutně u prdele, jako to bylo u 90% postav v minulých dvou sériích.), líbí se mi plynulost (Seriálu v poslední době extrémně chyběla přímočarost a viděli jsme až přespřílišné množství epizod, v kterých se jen kecalo a vyšlo z toho hovno, nebo se jen střílelo a dopadlo to vlastně úplně stejně. To jsem zatím v deváté sérii nezažil a už jen díky tomu, že série má 8 epizod a ne 12 a víc, to díkybohu nezažiju.), líbí se mi vlastně úplně všechno. Všechno má svůj smysl, všechno do sebe krásně zapadá. Devátou sérii beru pořád tak troška jako rebirth starého TWD a tuhle epizodu jako první v nové sérii (vzhledem k výraznému time jumpu a změně postav). Jen tak dál, Franku a spol.. Jen tak dál.(17.11.2018)

Pohodové předfinále první půlky série. Schválně, co si na nás Eugene nachystá.(18.3.2019)

Jestli se opravdu "walkers" evolvují, tak nastává obrovský twist a dobrý námět k dalším dílům (eventuálně i k sériím). Jestli ne, tak jsem ze sebe teď akorát udělal piču, protože jsem úplně nepochopil sundání masky. Mimochodem ikonická hororová scéna na hřbitově byla společně se slow-motionama FAMÓZNÍ! A to nemluvím o samotném zabití jedné z nejlepších postav. "You are where you do not belong."(18.3.2019)

Při Neganově pouti domů jsem díky fantastickému soundtracku cítil feel z The Last Of Us, a to vždycky potěší. Jestli to s tímto dějem půjde dál, tak si fakt všichni splníme přání a tahle série bude skutečně nejlepší ze všech. "Language! I'm a kid, asshole!"(18.3.2019)

Už jsem si myslel, že dám 4/5, ale konec epizody to zase odvrátil. V této sérii zkrátka musím jet jenom na pětku.(19.3.2019)

Absolutně nechápu, proč byly předchozí dvě série takové jaké byly, když tohle je úplně jiné kafe. Scénu u kukuřic ani nekomentuju.(19.3.2019)

Čtverku dávám z jediného důvodu. Alpha mi jaksi nenahání strach a respekt z ní taky nemám, určitě ne takový, jako z Negana na konci šesté série.(20.3.2019)

Duel Bety proti Darylovi byl jedním slovem famózní. V průběhu celé epizody jsem měl nepříjemný pocit až v kostech a nervozita se mnou jen hýřila. Přesně tohle se očekává od TWD.(20.3.2019)

Celou dobu jsem doufal, že ty flashbacky jsou nějakou Michonninou alternativní představou, ale jestli tohle všechno zažila, tak klobouk dolů.(20.3.2019)

Prosím, přesvědčte mě někdo, že se tohle nestalo..(25.3.2019)

Zimní atmosféra famózní stejně jako zpracování celého finále. Nemám sebemenší výtku.(2.4.2019)