Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

První řada seriálu mě vcelku potěšila, bál jsem se že půjde o slabý a nezvládnutý horor, ale dostal jsem velmi slušný postkatastrofický příběh, se sympatickými hereckými výkony a perfektně zpracovanými maskami, zombíci vypadají jako živí:) Jako slabší průměr hodnotím epizody 4 a 6, zvlášť závěrečný díl se vyloženě táhnul a byl velmi předvídatelný. Je to škoda, myslím, že si první série zasloužila solidnější rozloučení.(11.2.2017)

První epizoda se mi líbila velice velmi. Nevnímal jsem ji jako hororovou, díval jsem se na ni jako na klasickou post apokalyptickou záležitost, která mi některými scénami silně připomínala herní sérii Resident Evil na PS1. Bylo vidět, že si tvůrci s nemrtvými velice hezky vyhráli,bavil jsem se.(9.2.2017)

Druhá epizoda si udržela kvalitu prvního dílu, díky nové partě přeživších si mohou všichni v ulicích Atlanty zahrát spoustu společenských her, jako jsou schovávaná, na honěnou, na četníky a zloděje, kdo dřív přijde, ten dřív žere a podobně. Opět jsem se kvalitně pobavil, takže jsem spokojenost sama.(9.2.2017)

Třetí epizoda lehce ztratila na dynamice děje, ubylo zábavných akcí a příběh se začíná trochu natahovat vlivem předvídatelných a trochu i zbytečných rozhovorů.(9.2.2017)

Čtvrtá epizoda mi přišla jako nejslabší. Zběsilá akce na závěr ji sice lehce vylepšila, ale hispánský gang, který vede hospic? Aha,pardon,on to vlastně nebyl gang, to se jen sešli náhodní přeživší z Atlanty a jen úplnou náhodou,ke které dochází jednou, maximálně dvakrát za deset let, je mateřským jazykem všech těchto dobrodinců španělština. Trochu chabé.(11.2.2017)

Jak pohřbít mrtvé kamarády, aby si to pak s vámi nepřišli vyříkat/vykousat? Tento díl vám poskytne zevrubný návod. Shaneův charakter se dál slibně vyvíjí, skupina se zbavila zbytečného balastu a radostně vyrazila vstříc slibným zítřkům v CDC. Musím ale přiznat, že kdyby to Andrea nezmáčkla, dal bych epizodě maximálně tři hvězdičky.(11.2.2017)

Finální epizoda první řady mě zklamala velice velmi. Nebyla by tak špatná, kdyby nebyla tak předvídatelná. Z chování Dr. Jennera je až příliš jasné, kdo byl subjekt 19, stejně tak je jasné, čím bude díl zakončen a navíc muselo být jasné i tvůrcům, že pomocí patetických rozhovorů větší napětí nevybudují.(11.2.2017)

Druhá řada seriálu na mě působila slabším dojmem než první série, ale poslední dvě epizody mě vyloženě nadchly. První polovina druhé série mě příliš nebavila, děj se neposouval kupředu, všechno se točilo kolem pátrání po zmizelé Sophii a na mě to působilo jako vata, kterou se příběh uměle prodlužuje. Děj ve druhé polovině situaci zachránil, ale je jasné, že daleko lépe fungoval původní šestidílný model.(17.2.2017)

Po chabém závěru první série přišla překvapivě plnokrevná epizoda, která konečně dala maskérům šanci vyniknout a vyřádit se na migrujícím stádu. Ubylo existenciálních debat, které hrozily tím, že se ze seriálu postupem času stanou noví Ztraceni a přibylo pobytu v exteriéru, což přináší mnoho zubatých možností.(12.2.2017)

Druhá epizoda sice není špatná, ale není tak dobrá jako předchozí díl. Předpokládám, že je to tím, že se opět příliš mnoho mluví a málo koná. Nevím proč, ale vždycky, když se postavy rozpovídají o věcech, které nejsou příliš důležité, vzpomenu si na seriál Ztraceni, tam se žvanilo tak dlouho, že jsem po první řadě ztratil zájem o to, abych viděl pokračování.(12.2.2017)

Tento díl řadím kvalitou mezi první a druhou epizodu, kromě získávání lékařských zásob žádná velká akce,ale nenudil jsem se,bylo to "koukatelné".(12.2.2017)

Epizoda to byla z těch poklidnějších, lehce ji zpestřilo jen čištění studny, ale přesto to nebyla nuda. Děj se sice zakuklil na jednom místě a v podstatě se nijak neposunul, ale tvůrci více zapracovali na vztazích mezi postavami a na problémech, které musí řešit, takže se bylo na co dívat.(14.2.2017)

Pátá epizoda byla poměrně o ničem, opět neproběhla skoro žádná akce, ale na rozdíl od předchozího dílu, nebyly příliš zajímavé ani události na poli mezilidských vztahů, Daryl a stodola to celé nevytrhnou.(14.2.2017)

Po velkém váhání jsem dal této epizodě i čtvrtou hvězdičku, ne že by se mi příliš líbila, ale přece jen byla o chloupek lepší než předchozí díl. Jinak musím uznat, že se děj ze seriálu postupně vytrácí a místo něj zůstává stagnace a stereotyp.4*-(14.2.2017)

No konečně! Dočkal jsem se výživné epizody, ve které se pořád neomílá stejné téma dokola, akce je tady více než dost a k mému neskonalému štěstí a radosti se podařilo najít Sophii, takže odpadne neustálé pobíhání po lese, kterého si můžu dost užít v jiných seriálech, mezi něž patří můj tolik oblíbený The 100.(15.2.2017)

Osmá epizoda se sice nevyrovná předchozímu dílu, ale stále ještě přináší dostatečně zajímavý děj, který se neutápí v nezajímavých dialozích, ale přichází i s ucházející akcí.(15.2.2017)

Devátou epizodu hodnotím podobně jako díl předchozí, odehraje se v ní nejedna zajímavá akce a je jasné, že největší nebezpečí v nejbližší době nebudou představovat nemrtví, ale v psychopata se měnící Shane.(15.2.2017)

Tohle byla jedna z těch solidních epizod. Opět se diskutovalo, ale diskutovalo se k věci, díl byl i dostatečně akční, jen mi přijde řešení hlavního problému zbytečně krkolomné. Situace, která se dá vyřešit kladivem, se bez jakéhokoliv výsledku řeší za cenu spousty vystřílené munice a nedostatkového benzínu, asi nejsem příliš velký humanista.(16.2.2017)

Opět další solidní kousek, ale otravuje mě pořád dokola poslouchat, jak někdo zavrhuje něčí řešení a sám nepřijde s ničím konstruktivním, takže mě závěr epizody nijak nevykolejil, Jeffreyho DeMunna budu mít vždycky radši za roli Andreje Čikatyla, tu jsem mu věřil víc.(16.2.2017)

Takhle má vypadat pořádná epizoda! Nenudí, naopak je plná napětí a výborně zvládnuté akce, nechybí ani závěrečný zvrat, není si na co stěžovat. Tentokrát jsem neměl čas ani chuť přemýšlet o jiných věcech, protože jsem se musel plně soustředit na extrémně zajímavý děj.(16.2.2017)

Proti finální epizodě první řady byl tento díl přímo luxus, ale proti dvanácté epizodě druhé řady byl přece jen o maličko slabší. Kromě kvalitního děje a zběsilé akce obsahoval i nádherně apokalyptické záběry zombíků na pozadí hořící stodoly, myslím, že i Hieronymus Bosch by zaplesal.(17.2.2017)

Druhá řada seriálu mě trochu otravovala a nudila dlouhými debatami, které nic neřešily a bezcílným pobíháním po lese, třetí série mě překvapila velice příjemně, děj měl daleko lepší spád a nedělo se nic, co by příběh zbytečně brzdilo, vyjímku představuje nešťastná dvanáctá epizoda, která neměla pro vývoj příběhu žádný význam. Oceňuji, že se tvůrci i nadále nebojí obětovat i některou z důležitých postav, děj je tak mnohem přesvědčivější.(4.3.2017)

První epizoda třetí série patří mezi ty výživné, děj nestagnuje, stále se něco děje a divák nemůže mít ani na chvíli pocit, že tento díl vznikl jen proto, aby uměle natahoval příběh. Naopak, atmosféra je neutěšená, napětí nechybí a člověk nemá žádný důvod přemýšlet o tom, jestli by už nebylo potřeba vymalovat byt.(28.2.2017)

Opět jedna z povedených epizod, oproti předchozímu dílu není děj až tak strhující, ale bavil jsem se a nuda nehrozila ani náhodou. Na rozdíl od jiných seriálů mi tady nevadí neustále se objevující nové postavy, protože skupina cestuje a dá se tedy očekávat, že občas na někoho nového narazí.(28.2.2017)

Vida, vida!! To se dějí věci! Mrtví se mění v nemrtvé, předpokládaní mrtví se vracejí mezi živé (netvrdím, že kompletní), přibyl i Guvernér se svou vlastní milicí a vypadá to, že příběh dostane nový náboj. Nebo oprátku.(28.2.2017)

Znovu jsem viděl velmi kvalitní epizodu, třetí řada se mi zatím jeví jako povedenější než řada druhá, nechybí akce a hlavně se děj vyvíjí, ve druhé sérii se příliš diskutovalo a příběh se dlouho vůbec nehýbal z místa.(1.3.2017)

Po předchozí strhující epizodě se situace lehce uklidnila, jen Rick byl toho večera podivně neklidný, po vzoru starého Brůny se chopil sekery a šel se projít. Bylo mi jenom líto, že jsem se nedočkal nějaké té studny.(1.3.2017)

Příběh je pořád dostatečně zajímavý, takže se u něj bavím, přestože se Rick po minulé exkurzi do Osvícení a Studny poměrně zklidnil a už to s ním nebyl takový nářez. Naštěstí to za něj vzala Michonne s Merlem a zase se bylo na co dívat.(1.3.2017)

Parádní díl s kvalitním dějem, dostatkem akce, napětím a atmosférou, která působí, jako kdyby si ji tvůrci vypůjčili z Lubljanky. Přesto se i v této ponuré pasáži našlo místo pro šťastný konec jednoho příběhu, protože Lassie se vrátila domů!(2.3.2017)

Osmá epizoda byla jednoznačně jednou z těch nejakčnějších v celém seriálu, stále se něco dělo, lidé používají k odstranění ostatních i vyloženě primitivních nástrojů, zejména Glenn připomněl všem zúčastněným, jakých nástrojů se běžně používalo v prvobytně pospolné společnosti. Opravdu zábavná podívaná.(2.3.2017)

Po předchozí epizodě bude zřejmě každá následující vypadat poklidně, ale v žádném případě nemám důvod k nespokojenosti, žádná nuda se nekonala.(2.3.2017)

Desátá epizoda byla podle mého názoru zatím tou nejslabší z celé třetí řady a jen zajímavý závěr zabránil tomu, abych udělil pouze tři hvězdičky. Po většinu epizody se děj nijak nevyvíjel, opět se začalo přehnaně filosofovat a Rickovy "houbičkové" stavy mě vyloženě nebavily.4*-(2.3.2017)

Jedenáctá epizoda byla sice vcelku nevýrazná, ale alespoň byla k věci. Pobavila mě situace kolem Andreina dočasného návratu ke skupině, kdy všichni řeší dilema: "Máme tě fakt rádi, ale báli bychom se vedle tebe usnout." Váhal jsem, jestli mám hodnotit za 3*+ nebo 4*-, ale nakonec jsem zaokrouhloval nahoru.(3.3.2017)

Ach jo, tak to byla vyložená slabota. Předpokládám, že je to epizoda, která vznikla jen proto, aby znovu uvedla do děje postavu Morgana, protože jiný důvod pro její existenci nenacházím.(3.3.2017)

Nic moc, ale přece jen lepší než předchozí epizoda. Akce se žádná nekoná, pokud nepočítám společnou hlídku Glenna a Maggie a všechno se dá shrnout jako řeči se vedou a voda (whisky) teče.(3.3.2017)

Tato epizoda přináší pověstný klid před bouří, nedochází k žádným velkým akcím, ale atmosféra houstne a všude je cítit značné napětí.(4.3.2017)

Epizoda pojednává zajímavým způsobem o tom, nakolik je možné ohýbat pravidla, aby se stále jednalo o morální činy. Většina bojů se v tomto díle odehrává uvnitř jednotlivých postav a bez použití zbraní, přesto je děj dostatečně zajímavý s kvalitní atmosférou. Potěšil mě Merlův hudební vkus, Motörhead můžu.(4.3.2017)

Na závěrečnou epizodu sezóny jsem se těšil, děj spěl poslední tři díly k jasné koncové gradaci, ale byl jsem nemile překvapen. Lidé,kteří dokáží běžně na sto metrů střelit veverku do oka, tentokrát vystříleli spoustu nedostatkové munice bez zásahu a jediný úspěšný střelec se ještě dočkal kritiky. Další zklamání mě potkalo v samotném závěru, stěhování domova důchodců bylo sice dojemné, ale neoslovilo mě.(4.3.2017)

I přes velké nedostatky ve druhé polovině byla čtvrtá série mnohem lepší než druhá řada, přinesla víc akce a dějového progresu a méně bezcílného filosofování. Ve druhé polovině se, bohužel, objevilo mnoho nefunkčních pokusů o psychologický rozbor jednotlivých postav, vývoj příběhu se tím přibrzdil a epizody sloužily jen k umělému natahování děje,což byla škoda, vzhledem k solidním epizodám 1-8.(11.3.2017)

Rozjezd čtvrté série mi po předešlé řadě přišel trochu pomalejší, ale nejvíc mě děsí, že to tady opět začalo zavánět farmou. Nechápejte mě špatně, nemám nic proti venkovu, jen se bojím,že se tvůrci seriálu vrátí k vleklým diskusím o ničem jako ve druhé sezóně. Když se tak nestane, budu jen rád.(6.3.2017)

Mé obavy, které mě ovládly po první epizodě jsou pryč, stačila jedna infekce a stagnace je zažehnána. Namísto nudného debatování přichází boj o přežití a děj má opět nový náboj.(6.3.2017)

Nákaza propukla naplno a jak praví přísloví: "Všechno zlé je pro něco dobré." Zatímco mnohé životy končí v krvi a bolestech, zdá se, že se díky tomu divák nebude nudit.(6.3.2017)

Čtvrtá epizoda není nijak zvlášť akční, ale děj se úspěšně posunul kupředu, vyjasnily se určité záležitosti a byla provedena určitá rozhodnutí, takže jsem spokojený, hlavně, že nešlo o žádné umělé zdržování příběhu.(7.3.2017)

Výživná epizoda, ve které se bojovalo s nemrtvými i s nákazou tak usilovně, že nezbyl čas na nudu a přemýšlení o záležitostech, které se seriálem nesouvisí. Bavil jsem se a byl jsem spokojený.(7.3.2017)

Další epizoda, která se zabývá Guvernérem, ale tentokrát jsem musel hodnocení o dvě hvězdičky zvednout, protože tento díl byl k věci, došlo tady k vývoji děje podstatného pro celý příběh a celý díl nepůsobil jen jako nutná výplň hluchých míst v příběhu. Nevím, nevím, jestli se s takovou Rick dočká sklizně, Guvernér má tank a ten se záhonky jistě zatočí... ń(7.3.2017)

Osmá epizoda měla fakt šťávu, hýřila akcí, nešetřila dramatickými momenty a z citlivějšího diváka jistě vymáčkla i nějakou tu slzu. Hybnou silou dílu je neústupný Guvernér, který teď vlastní dokonce i tank a neváhá ho použít, což má za následek množství zábavných situací.(8.3.2017)

Po předchozí epizodě byl pro mě devátý díl těžkým zklamáním, protože byl z větší části psychologicko-filosofickou sondou do mysli dospívajícího chasníka, děj seriálu tady funguje jen jako pozadí pro tento mozkovrt.(8.3.2017)

Vím, že jsem čtvrtou řadu seriálu několikrát chválil, ale devátá a teď i desátá epizoda mě rozhodně nenadchly. Přibylo nepříliš povedených výletů do myšlenek některých postav, ubylo smysluplného děje a tempo příběhu znatelně pokleslo.(8.3.2017)

Tak jo, začínám si zvykat na to, že přišla řada na slabší epizody, i když uznávám, že mě Bull i autisticky působící doktor dokázali docela pobavit, zvlášť historka s velbloudem stála za to.(9.3.2017)

• Ticho (S04E12) (epizoda) (2014)

Dvanáctá epizoda mi nepřišla jen zbytečná a nudná, byla přímo otravná. Nevypadnout občas z temného výklenku nějaký ten mrtvolák, myslel bych si, že se dívám na seriál pro pubertální děvčata, který pojednává o tom, jak se vyrovnat se svým dospíváním. Toto se opravdu hrubě nepovedlo.(9.3.2017)

Přestože byla třináctá epizoda mnohem lepší než epizoda dvanáctá, víc než tři hvězdičky udělit s klidným svědomím nemůžu. Řešit zvlášť osudy oddělených skupin, může být, ale velice mi vadí nefunkční psychologické sondy do myšlení jednotlivých postav, které jen uměle natahují děj a neprospívají příběhu. Snad by vše fungovalo, kdyby tvůrci zvolili šťastnější způsob...(9.3.2017)

Od doby, co se seriál začal zabývat bojem o přežití jednotlivých skupinek, ztratil u mě na atraktivitě, ale čtrnáctá epizoda mě opět bavila, asi to bylo tím malým psychopatem.(11.3.2017)

Hmmm, tak už druhá epizoda v řadě byla povedená, že by série chytila druhý dech? Jednoznačně si myslím, že je to způsobeno ukončením psychologického profilování postav a návratem k vývoji děje.(11.3.2017)

Závěr série přinesl výbornou akci, děj zase poskočil kupředu, jen se sem nevešla Carol s Tyreesem a zklamal mě předvídatelný konec. Nevím, jestli tvůrci dokázali někoho rozuzlením celé řady někoho překvapit, já jsem podobné zakončení očekával od prvního vzkazu s mapou.(11.3.2017)

Pátá série nebyla špatná, jen mě štvou některé záležitosti, které se vrací v každé řadě: epizody,které nemají kromě umělého natahování děje žádný jiný význam, nefunkční psychologická okénka a prvoplánové moralizování. Jasným přínosem byla ve čtvrté i páté sérii partička kolem seržanta Forda, tihle tři mě opravdu baví. Potěšil mě i Terminus, bylo mi jasné, že tam situace zhoustne, ale tak náročnou dietu jsem přece jen nečekal, výborně zvládnutý závěr řady mě hezky navnadil na šestou sérii.(16.3.2017)

Vidím, že pátá série začala výborně, jen se bojím případného zklamání, které mě postihlo ve čtvrté řadě po osmé epizodě. Pokud si série udrží takový standard jako její první díl, bylo by to výborné. Každopádně velice zábavná epizoda, která osloví zejména romantické řezníky.(12.3.2017)

Oproti minulé epizodě byl děj lehce slabší, ale stále solidní. Je teda fakt, že já bych určitě žádného kněze nezachraňoval, spíš bych pomohl těm supíkům okolo nahoru na skálu, protože bych byl zvědavý, jestli se Všemohoucí opravdu postará o své ovečky. Já osobně bych si vsadil na mrtvoláky.(12.3.2017)

Tož, dobré to bylo, nejvíc se mi líbila celková, krajně optimistická atmosféra, která prostupuje celou epizodu a taky jsem si oblíbil momenty, kdy se Rick opravdu naštve. Došlo i na mačetu s červenou rukojetí a Michonne se opět setkala se svou katanou, což je fajn, už mi chyběl ten zkušený pohyb, kterým z ostří odstraňuje krev, mozky a tie ďalšie veci.(12.3.2017)

A už je to tady, zase jedna ze zbytečných epizod, které zásadně neovlivňují hlavní příběh a používají se v seriálu jen pro uvedení nových postav do děje. Pokud přibude Beth ještě pár jizev, mohou s ní natočit Frankensteinovu nevěstu.(13.3.2017)

Bull mě opět nezklamal a je jasným tahounem epizody. Hodně mě pobavil moment, kdy se na konci dílu skoro zastavil čas, stačí jedna věta a lidem se úplně změní priority, pokud jim vůbec nějaké zůstanou. Seržant byl každopádně nejlepší.(14.3.2017)

Mohlo jít o podobně nudnou záležitost, jako byla dvanáctá epizoda čtvrté řady, ale namísto Beth tady vystupuje postava Carol a rázem bylo všechno mnohem zajímavější. Tentokrát jsem se nenudil, ani neotravoval.(14.3.2017)

Rickova skupina mění za použití všech dostupných prostředků Gabrielův kostel v pevnost. Daryl se vrací s posilami do Atlanty, aby se pokusil zachránit Carol a Beth, ve městě Rick představí ostatním svůj plán, Tyreese však předstoupí se svým návrhem a Daryl ho podpoří. Situace u seržantova oddílu by se zatím dala vyhodnotit jako nedobrá, skupince dochází pitná voda, Eugene je stále v bezvědomí a seržant balancuje mezi netečností a zuřivostí. Mezitím se v Atlantě dává do pohybu Tyreesův plán a zdá se, že vše půjde hladce, ale...(14.3.2017)

Osmou epizodu nemůžu hodnotit jinak než kladně, nebyla to žádná vata, všechny akce byly pro příběh přínosem, oceňuji i hezky vystupňovaný závěr s výměnou slonoviny za eben, jen se mi, bohužel, potvrdilo mé tušení, že měli nechat sežrat toho neskutečně otravného flanďáka.(15.3.2017)

Je možné, že bych epizodu ohodnotil lépe, na můj vkus se v ní ale příliš moralizuje a vadí mi halucinační pasáže, které se až příliš často používají ve filmech i ve hrách. Všechno to moralizování a patos použité v tomto dílu byly navíc příliš prvoplánové na to, aby mě přesvědčily.(15.3.2017)

• Oni (S05E10) (epizoda) (2014)

Dočkal jsem se další "vatové" epizody, všichni sice stále jdou, ale jdou stále pomaleji, když už to vypadá, že nebudou moci jít dál, zase jdou. V momentech, kdy odpočívají, vedou převážně nudné a zbytečné hovory. Nuda, nuda,šeď, šeď.(15.3.2017)

Po strašlivě nudné předchozí epizodě, jsem byl tímto dílem příjemně překvapen. Epizoda byla dostatečně akční, dynamická i zábavná, takže jsem si ji v pohodě užil, nenudil jsem se, neusínal. Navíc mě bavil boj s všudypřítomnou paranoiou.(15.3.2017)

Pravda, epizoda není z nejakčnějších, ale má výbornou, paranoiou prolezlou atmosféru, která situaci skvěle vyrovnává. Dobrotivá exsenátorka mi přijde falešná jako šedesátikoruna, takže se nedivím, že někteří nemohou klidně spát. A navíc je tu Aiden, ten by byl skvělý jako cvičný terč.(15.3.2017)

Atmosféra je stále hustá, paranoia přetrvává, mocně mě pobavila Sashina reakce na uvítací oslavě a hlavně Carolina metoda,jak udržet tajemství. Syrově dokonalé! Rickovi se ještě ke všemu začínají zapalovat lýtka...(15.3.2017)

Čtrnáctá epizoda byla velmi výživná, zatímco se některé záležitosti odhalují, jiné se zamotávají, dochází k dalším ztrátám a jak jsem čekal, flanďák je vrcholový zmetek. Noahův konec byl vskutku barvitý.(15.3.2017)

Patnáctá epizoda byla veskrze svižná, jen mi v ní jako i v celém seriálu vadilo další psychologické okénko, které tentokrát obstarala Sasha. Fakt už mě otravuje, jak skoro v každé epizodě zabere minimálně patnáct minut tuhý vnitřní boj libovolné postavy s vlastní psychikou. Jasně, chápu, svět se odebral do míst, kam slunce nesvítí, ale po pěti řadách už nám to všem došlo a pokud se to bez vnitřního boje neobejde, snad by pět minut na díl stačilo.(16.3.2017)

Závěrečná epizoda páté řady se mi líbila z několika důvodů. Vrátil se Morgan, kvůli kterému byla natočena dvanáctá epizoda třetí řady, největším zmetkem celé komunity je jednoznačně flanďák, což mě osobně nesmírně těší, díky mému absolutnímu odporu k náboženským fanatikům jakéhokoli vyznání a mohu se těšit na šestou sérii, protože konec nechal otevřených hned několik dějových linií.(16.3.2017)

Šestá série byla zatím největším zklamáním. Nemrtví jsou sice po vizuální stránce perfektní, ale zároveň se stávají nejnudnějším komponentem seriálu, protože kromě šourání, kousání a chrčení nemají, co nabídnout. Oživení by mohly přinést nepřátelské skupiny živých, jenže pak dochází na totální ignorování logiky a zdravého rozumu vůbec, navíc se objevují snahy uplatnit v praxi zásady zen buddhismu nebo hnutí hippies, takže už jen čekám, až začne Morgan zastrkovat do hlavní zbraní kytičky. Je vidět, že se základní téma dost vyčerpalo a vůbec by mi nevadilo, kdyby byla sedmá řada tou poslední.(23.4.2017)

První epizoda šesté řady na mě udělala celkem slušný dojem, děj byl zajímavý, prolínání se starého a nového příjemně bezešvé, atmosféra měla i díky přetrvávající nedůvěře grády, jen mě znechutil přístup některých komparzistů, kteří se na svou nemrtvou úlohu vykašlali a deptali si tam jako by byli na procházce, jiní jejich kolegové se naopak do svých rolí převelice vžili a zajímalo by mě, jestli neměli potíže s návratem k běžnému životu.(19.4.2017)

Druhý díl se mi líbil ještě více než předchozí epizoda, byl syrově brutální a možná mě víc oslovil i proto, že se v něm nevyskytovalo příliš mnoho nemrtvých, říkám si, jestli už těch stále stejně jednajících nahniloušů nebylo příliš. Potěšila mě postava Carol, která byla opět ve formě a strašlivě mi lezl na nervy Morgan, který asi propadl zen buddhismu, či kterého šlaka.(19.4.2017)

Třetí solidní díl v řadě, opět jsem byl spokojen, protože jsem se nenudil, naopak, slušně jsem se bavil, mezi starousedlíky a nově příchozími stále vládne nedůvěra a tvůrci se nebojí občas obětovat i některou z hlavních postav, což mě těší, protože děj tak dostává nový náboj.(19.4.2017)

• Tady není tady (S06E04) (epizoda) (2015)

Tento díl byl zřejmě tím nejotravnějším, co zatím seriál přinesl. Morgan vypráví svůj příběh, který mě absolutně nezajímal, bylo mi úplně jedno, s čím se musel potýkat, koho potkal, co se naučil a podobně. Hvězdičku jsem dal vtipnému Eastmanovi, zbytek byla jen nuda, nuda, šeď, šeď.(20.4.2017)

Proti předchozí epizodě to byla radost a štěstí, na druhou stranu musím uznat, že překonat čtvrtou epizodu nebyl zrovna nesplnitelný úkol. Akce si asi odskočila na kávu, takže došlo hlavně na řešení morálních dilemat, díky čemuž příběh již tradičně stagnuje.(20.4.2017)

Vypadá to, že třetí řadě poměrně brzy dochází dech, šestá epizoda sice nebyla žádná katastrofa, ale vzhledem k příběhu nebyla nijak podstatná, takže působila jen jako vycpávka, divák dostal svou týdenní dávku a k vývoji vlastně nedošlo.(20.4.2017)

Byl jsem sprostě oklamán, Glenn není mrtvý! A já jsem občasné obětování důležité postavy tak chválil! Ději sice nechybí akce, ale některé situace už začínají být příliš předvídatelné a navíc se v příběhu vyskytuje stále větší množství otravných postav (Morgan, Ron, Gabriel, Enid).(20.4.2017)

Po předchozích třech tragických epizodách přišel konečně závan nového mrtvolného puchu, takže jsem se u tohoto dílu neotravoval a celkem solidně jsem se bavil, jen je škoda, že se ještě nepodařilo eliminovat postavy, které mi lezou dlouhodobě na nervy, bavil bych se ještě víc.(20.4.2017)

Hmm, tak po nadějné osmé epizodě přišlo další zklamání. Akce bylo Cheb, Cheb, děj se hezky odvíjel, ztráty narůstaly a všechno by šlapalo jako švýcarský časoměr, jenže všechno zkazila záplava nelogičností, tentokrát jich bylo fakt moc (Nemáte dost munice? Nevadí! I tak můžete rozdělat oheň pomocí RPG., diskuse uprostřed stáda nemrtvých, pachová kamufláž, ze které trčí hlava jako maják, deset motorkářů si nevšimne, že na ně z deseti metrů namíří chlap RPG a podobně) a vrcholem všeho bylo podivně zasněné vymření klanu Andersonů.(21.4.2017)

V desáté epizodě se toho až tolik nestalo a původně mělo být mé hodnocení nižší, ale neskutečně mě pobavila dvojice Pat a Mat v epizodě "Na cestách". Výborná byla i postava Ježíše, která funguje jako skvělý startér komických situací. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu na scénu u rybníka, která mi silně připomněla film "Jáchyme, hoď ho do stroje!".(21.4.2017)

Jedenáctou epizodu řadím k těm průměrným, hodně se tlachalo, Rick přehlédl v silnici díru, do které by se téměř vešel Trabant a opět se tlachalo. Rickovi musím přiznat k dobru, že závěr dílu velice pěkně oživil, ale Ježíšův potenciál v oblasti situačního humoru zůstal nevyužit.(21.4.2017)

Dvanáctá epizoda patří mezi ty akčnější bez větší účasti nemrtvých a mám takový dojem, že mi tyto epizody vyhovují více, zombíci sice vypadají parádně, ale už se toho od nich nedá moc očekávat, jejich možnosti jsou prostě omezené na šourání a kousání, kdežto u živých se dá tušit nějaká ta invence.(21.4.2017)

Třináctá epizoda byla poněkud komornější, což by mi nevadilo, ale těch vnitřních bojů a pochybností už je na mě trochu moc. Morgan a Gabriel už byli příliš a teď začali tvůrci kazit ještě Carol, na druhou stranu je fakt, že mě pobavila Maggie se svou pastí, to byl světlý bod dílu.(22.4.2017)

• Dvojnásobná dálka (S06E14) (epizoda) (2015)

Tak toto byl vcelku nudný díl, který zkombinoval hru na city s čekáním na to, kdy dojde k evidentně nevyhnutelné tragédii. Jaké bylo mé překvapení, když k ní skutečně došlo.(22.4.2017)

• Na východ (S06E15) (epizoda) (2015)

Zdá se mi, že se seriál tvůrcům pomalu ale jistě vymyká z ruky, chování postav nedává smysl, logika si dala pauzu a už zase někoho zajali. Chápu, je to už šestá sezóna, ale jestli už došly nápady, možná přišel čas na definitivní závěr.(22.4.2017)

Záplava nelogičností pokračuje, ale musel jsem ocenit, že se scénárista nechal inspirovat systémem jednosměrek v centru Ostravy. Kdo vyzkoušel, jistě se mnou bude souhlasit, že setkání s Neganem by bylo pro řidiče svůdným východiskem z této záludné a nervydrásající pasti.(22.4.2017)

• Série 7 (série) (2016)

Sedmá sezóna mi jasně dokázala, že to jde se seriálem hodně z kopce. Všechno, co mě bavilo na výborné první řadě je pryč, ději chybí dynamika, všechno se utápí v neustálém filosofování, logika si bere až příliš často kuřáckou pauzu, scénáristé mnohdy popírají sami sebe, kvůli tomu přestávají platit pravidla pro nemrtvé, která sami nastavili, a příběh se tak zvolna mění ve frašku. Negan, nadějná nová postava, se chová naprosto stereotypně, po dvou epizodách už nemůže přinést nic nového a Rick je zralý na to, aby ho někdo vyvedl za barák a zkrátil mu utrpení.(18.10.2018)

Potom, co předvedli tvůrci v šesté řadě jsem nic úžasného ani neočekával, takže jsem nemohl být zklamán. Abych řekl pravdu, výsledek byl dokonce o něco lepší, než jaký jsem předpokládal a mohl za to Negan. Tenhle Joker Živých mrtvých celou epizodu táhl, bohužel pro něj jsem se až příliš často díval na detail Rickova obličeje, navíc se mi tvůrci neustále snažili hrát na city, a to na mě málokdy funguje.(15.10.2018)

• Studna (S07E02) (epizoda) (2016)

Nůůůůůůdááááá. Ano přesně takhle byl natahovaný děj druhé epizody. Proč nebyla tygřice Shiva kreslená? Byla by stejně reálná jako to digitální neštěstí a ještě by to bylo vtipné. Vždycky, když Morgan roztočí svou hůl, nevím, jestli se mám smát, nebo brečet, Carolina snaha o poustevnický život je otravně stupidní a celek na mě působil strašlivě únavně.(15.10.2018)

• Cela (S07E03) (epizoda) (2016)

Zpočátku jsem si říkal, že by mohlo jít o povedenou epizodu, děj se točil kolem Daryla, Dwightova postava dostala hloubku (v rámci možností) a čekal jsem méně akční díl s pořádným napětím. Částečně jsem se dočkal, na akci téměř nedošlo, jenže se nedostavilo ani napětí, zato jsem viděl spoustu vaty.(15.10.2018)

Čtvrtá epizoda byla pro mě v sedmé sezóně zatím tou nejlepší, takže začínám velmi opatrně doufat, že se série ještě rozjede. Dvě záležitosti mě ale příliš netěší. Fakt mě mrzí, že Negan neumlátil v prvním dílu prudného Carla (alespoň tu ruku, kdyby mu...) a mám trochu obavy, že mi za chvíli začne Negan vadit, protože zatím předvádí stále totéž, a hrozí, že upadne do stereotypu. 3*+(15.10.2018)

• Ranaři (S07E05) (epizoda) (2016)

Předchozí epizoda ve mně vzbudila určité naděje, aby je pátý díl opět pohřbil. Hned ze startu jsem si mohl "užít" dojemné chvíle nad hroby, ale správný WTF? moment přišel ve chvíli, kdy vzplály vatry, rozeřvalo se rádio, otevřenými vraty se potáceli trupíci a hádejte, komu to bylo jedno? Celé komunitě, výjimku tvořily jen obě akční hrdinky z Alexandrie, a rázem bylo jasné, že si scénárista něčím vylepšil dietu. Zbytek epizody jsem už bral jen jako komediální vsuvku, ale odpověď na jednu otázku bych přece jen rád našel. Kde vzala Enid hélium?(16.10.2018)

• Město žen (S07E06) (epizoda) (2016)

Když se daří, tak se daří! Předchozí epizoda byla plná nelogičností, tento díl byl od první do poslední minuty nudný a nezáživný. Zpět do děje byla vyplavena postava Tary, která mi nikterak nechyběla a jejíž příběh mě opravdu vůbec nebavil. Šlo o typický příklad toho, jak tvůrci natahují příběh na požadovaných šestnáct dílů. Nechce se mi ani věřit, co se stalo ze seriálu, jehož úvodní sezóna mě tak bavila.(16.10.2018)

• Zazpívej (S07E07) (epizoda) (2016)

Pokud by někdo stále ještě tápal v tom, co je v seriálu největším zlem, já mám v této otázce už dlouho jasno. Je to Rickův pubertální spratek Carl, pokaždé, co se objeví v záběru, cítím jak se mi všechny kontrolky dostávají do červených hodnot. Kdybych měl tu možnost, zabíjel bych ho velmi pomalu, ale nejdřív by sežral ten stupidní klobouk!(16.10.2018)

• Srdce bijí dál (S07E08) (epizoda) (2016)

Stalo se to, čeho jsem se obával. Postavě Negana zoufale chybí nějaký vývoj, jeho chování je příšerně stereotypní/ předvídatelné. Je to škoda, protože jsem doufal, že právě Negan dodá příběhu tolik potřebnou šťávu. Na druhou stranu mě potěšil Daryl, který mi ukázal, že i při zabíjení lidí lze najít Ježíše.(16.10.2018)

Po čase se objevila epizoda, která mě vcelku bavila a klidně bych ji ohodnotil i čtyřmi hvězdičkami, kdyby... Tvůrci seriálu Živí mrtví už před časem správně pochopili, že se na potácejících zombiích nedá postavit více sezón, proto Rick et consortes čelí mnohým dalším překážkám. Došlo to tak daleko, že jsou v sedmé sérii nemrtví jen běžným doplňkem krajiny, pokud se vůbec nějaký vzorek objeví, ale když provádí Rick rozborku zátarasu, objeví se odnikud stádo jako v první sezóně. Hmm a jsme zase na třech kouscích.(17.10.2018)

• Spojenci (S07E10) (epizoda) (2017)

Já fakt netuším, jestli po sobě scénáristé čtou, co napsali, pokud ano, musí mít poruchy paměti a netuší, co napsali předtím. Už několik sezón se v seriálu řeší, že ubývá možností k získání zásob, to je logické, pak mi ale není jasné, jak se na území probraném Neganem, alexandrijci, lidmi z Hilltopu a z Království uživí tak velká skupina, jako je ta ze šrotiště. Navíc jsem si nevšiml, že by někdy někdo narazil alespoň na jediného člena této komunity. A Rickův boj v "aréně"? Proč? Vzpomněl jsem si na postavu Gwen DeMarco z Galaxy Questu, když se zoufale ptá, proč jsou na kosmické lodi drtiče. Prostě proto.(17.10.2018)

• Zásadní otázka (S07E11) (epizoda) (2017)

Šmarjá, to byla zase příšerná nuda. O Eugenovi už se nemůžu dozvědět nic, co bych už dávno nezjistil, takže když mi jedenáctá epizoda znovu představila všechny jeho "zajímavé" podivnůstky, bylo to pro mě těžké zklamání. Pokud jde o mumlání a nekoordinované pohyby, měli by se tvůrci opět spolehnout spíše na nemrtvý komparz.(17.10.2018)

• Řekni ano (S07E12) (epizoda) (2017)

Přidal jsem hvězdičku, protože se zde nevyskytoval Eugene, ale výše jsem jít nemohl, příběh se prakticky nepohnul, po komplikovaném sběru zbraní jsme znovu v bodě 0 a tvůrci se opět vykašlali na pravidla, která sami nastavili. Nemrtví pronásledují auto s vypnutým motorem a ignorují střelbu. Chápu, vše pro napětí, však jsem si taky málem okousal nehty do krve.(17.10.2018)

Překvapilo mě, že byla třináctá epizoda celkem slušná, přestože se celá točila kolem melounů. Hned úvodní drama s nosatci mě pěkně rozrušilo, a kdyby děj zbytečně nepřibržďovali Morgan a Carol svými sáhodlouhými hovory o ničem, mohl jsem sáhnout i po lepším hodnocení.(18.10.2018)

• Druhá strana (S07E14) (epizoda) (2017)

No jo, no. Tato epizoda byla zřejmě natočena proto, aby mezi díly 13 a 15 nebylo prázdné místo. Tvůrci ukuchtili málo poživatelný gulášek složený z pitomých rozhodnutí, podivného jednání některých postav a všechno to naředili intenzivním hraním na city. Hvězdičku jsem udělil za Simonův výmluvný obličej.(18.10.2018)

• Co je třeba (S07E15) (epizoda) (2017)

Ach jo, jak mám tohle hodnotit a komentovat? Asi takto: epizoda by u mě za jiných okolností skončila v lehkém nadprůměru, jenže scénář opět popírá dříve napsané. Když si vybavím, za jak dramatických okolností získali alexandrijci tu trochu výbušnin, čekal bych, že si je budou šetřit na pořádný cíl, ale to ne! Použijí je tak, jak používá zásahovka šokové granáty. Aby toho nebylo málo, vystřílí do undeadů vagón úzkoprofilového střeliva. Jak chceš Ricku, máš to za dvé.(18.10.2018)

I přes utahané mezihry se Sashou jsem nakonec epizodu ohodnotil jako nadprůměr a rozhodně mě o tom nepřesvědčila digi Shiva, přestože se mi všemi pixely snažila dokázat, že ty lidi opravdu trhá. Mohl za to hrdinný vůdce Rick, který si po vzoru americké vlády vyzbrojil vlastní Al- Káidu, a tak mě kvalitně pobavil.(18.10.2018)

• Série 8 (série) (2017)

Ufff, tak mám za sebou i osmou sezónu, která schopností nudit a otravovat překonala i nepodařenou sedmou řadu. Tvůrci seriálu naprosto evidentně netuší, z které do které, takže většinu stopáže zabraly neuvěřitelně nablblé debaty a motivační proslovy, u kterých mluvčí udělali tu chybu, že si nenalíčili polovinu obličeje na modro, neseděli na koni a nemávali dvouručákem. I tentokrát se sázelo na slzopudné scény a Gabrielovy náboženské žvásty, zatímco příběh stagnoval, míjel se s logikou a jediného charismatického záporáka nechal zdevalvovat v jeho vlastní karikaturu.(22.10.2018)

• Milosrdenství (S08E01) (epizoda) (2017)

Pravda, motoriku mám totálně v ...., ale po mentální stránce jsem prý v pohodě, jenže mám dojem, že první epizoda osmé sezóny cílí spíše na diváky duševně méně vybavené, protože logiky jsem v ději příliš nenašel. Druhá možnost je, že jsem to celé špatně pochopil a Negan má alergii na průvan, což Rick ví (zřejmě od Dwighta), proto mu vysklí všechna okna, a tím ho donutí opustit jeho pevnost. Pochopitelně nemohly chybět motivační projevy a close- upy na Rickův obličej s krví podlitýma očima pro fajnšmekry.(19.10.2018)

• Proklatí (S08E02) (epizoda) (2017)

Silně jsem znervózněl ve chvíli, kdy mi došlo, že mi unikla epizoda, v níž Rick nechal v Alexandrii zbudovat muniční továrnu, nakonec jsem zjistil, že šlo asi o nějaký bonusový díl, protože ty regulérní jsem viděl všechny. Mrzí mě to o to víc, že šlo o epizodu naprosto zásadní, protože teď se v seriálu střílí jako v Normandii v Den D, a náboje nikdo neřeší. V Morganovi má Rick armádu jednoho muže, Ježíš dostál svému jménu i vzhledu a začal se definitivně chovat jako idiot.(19.10.2018)

• Zrůdy (S08E03) (epizoda) (2017)

Třetí epizodě jsem udělil hvězdičku jen z nostalgie, tenhle seriál mě před časem fakt bavil, teď se z něj stal jakýsi podivný paskvil, ve kterém neustále zaznívají velká slova, jsou pronášeny motivační řeči (pořád dokola totéž, jen v bleděmodrém), hraje se na city a kašle na logiku. Smutné.(19.10.2018)

• Jen nějakej chlap (S08E04) (epizoda) (2017)

Musím přiznat, že mi tentokrát Frajer 42 mluvil z duše, to byl fakt přesný komentář. Už úvod dílu naznačil, že se jistě budu skvěle bavit, když jsem mohl nerušeně sledovat, jak se Ezekiel holí a jak si obléká košili. To bylo lepší než adrenalinová injekce. A zase přišly velkohubé proslovy, dojemná loučení, a pak téměř nekonečné utrpení s pajdajícím rastafariánem. Nepřišel jsem na to, jak je možné sejmout čtyři chlapy skrz stropnice a na otevřeném prostranství netrefit ani prd. Carol by si asi měla před bojem zavazovat oči. Hvězdička jde tentokrát za Rickem, Sledovat, jak se půlpalcové střely (pro neznalé 12,7 mm) odrážejí od mřížky chladiče jeho Jeepu, bylo prostě labůžo:-) Závěrem budu (skoro)citovat jeden animovaný seriál:" Rozpixelovali Shivu, parchanti!"(19.10.2018)

• Velké hrozivé N (S08E05) (epizoda) (2017)

Živí mrtví, když se rozhodnu sledovat seriál s takovým názvem, určitě neočekávám teologicko- filosofickou diskusi a dvě třetiny epizody zaplácané únavným žvaněním. Když už se nekvákalo o ničem, byly do akce vypuštěny dementní postavy a mně došlo, že jsem se na předchozí díl o složitém získávání kulometů díval úplně zbytečně.(20.10.2018)

• Král, Vdova a Rick (S08E06) (epizoda) (2017)

Kromě toho, že byla šestá epizoda převelice nudná, byla také převelice stupidní. Nevím, jestli si tvůrci k natáčení najali i nějaké poradce přes zbraně, ale jestli ano, vyhodili peníze. Střílet RPGéčkem na tři metry rozhodně není dobrý nápad, z toho, co se dělo po zásahu, mi málem odpadla spodní čelist, navíc opět chyběla logika. Auto nesmí opustit garáž, já mám RPG, proč bych to prostě nenapálil do toho vozidla? Protože by to bylo příliš snadné, přece! A navíc ta odporná hra na city...(20.10.2018)

• Čas pro potom (S08E07) (epizoda) (2017)

Osmá sezóna je zatím čirým zoufalstvím, už zase se epizoda utápěla ve spoustě zbytečných řečí, dějová linie s Rickem u Mrchožroutů je kolosálně nablblá a jediným alespoň trochu zajímavějším momentem byla Darylova akce. I ta se musela, pochopitelně, řádně okecat.(20.10.2018)

• Jak to musí být (S08E08) (epizoda) (2017)

Osmá epizoda na mě udělala dojem jen tím, že mi připadala nekonečná. Postavy se opět chovaly podle toho, co jim velel scénář, tj. dementně, znovu došlo na "hlubokomyslné" rozhovory i na citově vypjaté momenty, které mi tak lezou na nervy, rozesmál mě souboj blba Ricka s Neganem, k čemu má vlastně Rick za opaskem tu sekeru? Nikdo neví. Původně jsem hodnotil jen jednou hvězdičkou, ale druhou jsem musel přidat za Carlovo finále. Konečně!!!:-)(20.10.2018)

• Čest (S08E09) (epizoda) (2018)

Další hřebíček do rakve dříve výborného seriálu, no, co už. Minule jsem za finále s Carlem hvězdičku přidal, to už teď udělat nemůžu, výsledek mě sice potěšil, ale abych se k němu propracoval, musel jsem přetrpět spoustu uměle natahovaného děje, citového vydírání a obvyklých nesnesitelných keců. Navíc- klobouk zůstává ve hře!(21.10.2018)

• Pocit viny (S08E10) (epizoda) (2018)

Úvodní scéna se záchranou altánu hrdě nakročila směrem k odpadu, ale později se situace poněkud stabilizovala. Po smrti Carla by mohla zahynout i další postava, která se chová po většinu času dementně a která mě až příliš často sleduje svýma krví podlitýma očima. Bohužel, je mi jasné, že Rick tady bude déle než já, ale za pár měsíců budou Vánoce, a když si to tak moc přeju... Co?(21.10.2018)

• Víra tvá tě uzdravila (S08E11) (epizoda) (2018)

"Děj" jedenácté epizody by mohl být definicí nudy. Mohl jsem si tradičně vybrat z několika dějových linií, kromě jedné se však všechny skládaly z nezáživných procházek po lese. Tyto nešťastné chvíle se mi snažil zpříjemnit Gabriel svým obvyklým teologicko- filosofickým okénkem, aby jako vždy selhal. Dva momenty mě opravdu zaujaly. Prvním byl Maggiin šťastný úsměv, když na Hilltop s docházejícími zásobami dorazila další velká skupina strávníků, druhým byl pohled na Darylovu skupinu, která zrovna prošla bažinou, ale přitom vypadala, že se cestou stihla stavit v čistírně.(21.10.2018)

• Klíč (S08E12) (epizoda) (2018)

Jediné, co pro mě alespoň trochu zachraňovalo dvanáctou epizodu, bylo Simonovo politikaření, jinak to byla zase strašlivá fraška. Negan hbitě vykličkoval palbu z AKáčka, aby Rick vzápětí tuto zbraň lhostejně odhodil, proč by taky ne, zbraní má přece na rozdávání, že? Rozčvachtaní zombíci hoří jako dobře vyschlé seno (spíš ještě líp), ale pozitivním momentem byl ten okamžik, kdy Rick konečně našel svou sekeru (ano, tu, kterou nosí stále na opasku, sklerotik jeden). Takže velký potlesk pro Ricka, ale co měl znamenat ten bizar s dodávkou? To jako fakt?(21.10.2018)

• Nenech nás sejít z cesty (S08E13) (epizoda) (2018)

Musím uznat, že se toho ve třinácté epizodě událo více, než jindy ve třech dílech, ale tím taky má spokojenost skončila. Morgan se po čase zase vrátil ke svým oblíbeným halucinacím a já pořád nevím, proč musí být každý černoch v seriálu otravným debilem (Morgan, Gabriel, Ezekiel). Fakt mě dostala obranná taktika, při níž se pustí nepřítel bez boje za hradby, velitel, který takový rozkaz vydá, by měl být odměněn olovem (z vlastních řad).(22.10.2018)

• Musí pořád něco znamenat (S08E14) (epizoda) (2018)

To už se opravdu nedá! Otravný Carl ještě nevychladl a už ho stihl nahradit stupidní spratek Henry. Zatímco v minulé epizodě Morgan jen halucinoval, tentokrát přidal umrtvující rozhovory s tetičkou Carol a té stupiditě v bývalém baru se už nedalo ani nevěřícně smát. Neštěstí.(22.10.2018)

• Cena (S08E15) (epizoda) (2018)

Nebýt dalších Carlových "posledních" slov a Gabrielova pravidelného teologicko- filosofického okénka, sáhl bych možná i po třetí hvězdičce, protože mě celkem bavil Simonův pokus o puč. I tak jsem byl pořád ještě na vážkách, pak ale pronesl obětavý Aaron svůj proslov a měl jsem jasno.(22.10.2018)

• Hněv (S08E16) (epizoda) (2018)

Nevím ,kde se ve mně vzal ten náhlý optimismus, ale pořád jsem tak nějak doufal, že se závěrečná epizoda zoufalé osmé sezóny povede. Ani náhodou. Morganovi nadále hrabalo a ještě řečnil, Siddiq dojemně vyprávěl a idylický závěr mě otrávil. Už jsem viděl nějaký ten film i dokument, v němž se používaly molotovovy koktejly, jeden jsem dokonce dokázal s uspokojivým výsledkem vyrobit, ale fakt jsem netušil, jakých úžasných efektů lze docílit s rybím olejem. Tleskám.(22.10.2018)