Živí mrtví (TV seriál)

TWD

(neoficiální název)

Walking Dead

Horor / Thriller / Drama

USA, 2010–2020, 110 h 58 min (Minutáž: 40–90 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Bear McCreary

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Lennie James, Emily Kinney, Michael Cudlitz, Scott Wilson, Austin Amelio, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Tom Payne, Katelyn Nacon, Jeffrey Dean Morgan, Xander Berkeley, Chad Coleman, Austin Nichols, Steven Ogg, Jon Bernthal, David Morrissey, Irone Singleton, Lawrence Gilliard Jr., Jeffrey DeMunn, Michael Rooker, Emma Bell, Brighton Sharbino, Lew Temple, Madison Lintz, Jose Pablo Cantillo, Dallas Roberts, Noah Emmerich, Michael L. Covington, Pruitt Taylor Vince, Phillip DeVona, Jeremy Ambler, Amanda Dyar, Michael Raymond-James, Jeryl Prescott, Andrew Rothenberg, Juan Gabriel Pareja, Dave R. Watkins, Noah Lomax, Troy Faruk, Jackey Hall, Theodus Crane, Vincent M. Ward, Nick Gomez, Alexa Nikolas, Melissa Ponzio, Kyle Gallner, Vincent Martella, Juliana Harkavy, Audrey Marie Anderson, Kirk Acevedo, Meyrick Murphy, Enver Gjokaj, Danny Vinson, Sunkrish Bala, Kerry Condon, Daniel Thomas May, Travis Love, Lindsay Abernathy, Markice Moore, Michael Zegen, Santiago Cirilo, Jeff Kober, Brina Palencia, Addy Miller, Neil Brown Jr., Kyla Kenedy, Mike Mayhall, Marcus Hester, Keith Brooks, Keisha Castle-Hughes, Christine Woods, Teri Wyble, Victor McCay, Andrea Moore, Justin Evangelista, E. Roger Mitchell, Adam Minarovich, John Carroll Lynch, Davi Jay, J.D. Evermore, Merritt Wever, Benedict Samuel, Christopher Berry, Vanessa Cloke, Ethan Embry, Lance Tafelski, Labrandon Shead, Alec Rayme, Jordan Woods-Robinson, Laura M. Beamer, Beth Keener, Jay Huguley, Kenric Green, Jonathan Kleitman, Liz E. Morgan, Christine Evangelista, Andrew J. West, Owen Harn, Gale Anne Hurd, Chris Coy, Erik Jensen, Cullen Moss, Maximiliano Hernández, Christopher Matthew Cook, Rico Ball, Ian Scott, Ted Huckabee, Dahlia Legault, Aldis Hodge, Michael Harding, Cameron Deane Stewart, Irene Ziegler, Julio Cedillo, Gary Weeks, Lawrence Kao, Emma Bell (vyp.), Andrew Rothenberg (vyp.), Jeryl Prescott (vyp.), Dave Davis, Alex Van, Alexandra Breckenridge, Tovah Feldshuh, Jason Douglas, Austin Abrams, Ann Mahoney, Justin Miles, Michael Traynor, Claire Bronson, Elena Sanchez, David Silverman, Darin Cooper, James Chen, R. Keith Harris, Kimberly Leemans, Sherry Richards, Noel Gugliemi, Steve Warren, Linds Edwards, James Allen McCune, Jane McNeill, Kelley Davis, Deja Dee, Mandi Christine Kerr, Brody Rose, Karen Ceesay, Brett Gentile, Justin Kucsulain, Jeremy Palko, Ilan Srulovicz, Peter Luis Zimmerman, Major Dodson, Alicia Witt, Jeananne Goossen, Rus Blackwell, Jimmy Gonzales, Jill Jane Clements, Carlos Aviles, Ian Casselberry, Stuart Greer, Daniel Newman, Donzaleigh Abernathy, Ricky Wayne, Khary Payton, Tyler Chase, Elizabeth Ludlow, Briana Venskus, Sydney Park, Mimi Kirkland, Deborah May, Logan Miller, Autumn Dial, Elyse DuFour, Pollyanna McIntosh, Joshua Mikel, Thomas Francis Murphy, Kerry Cahill, Jayson Warner Smith, Sabrina Gennarino, Macsen Lintz, Cooper Andrews, Carlos Navarro, Karl Makinen, Mike Seal, Lindsley Register, Stephen Jones, Chad Coleman (a.z.), Tyler James Williams, Emily Kinney (a.z.), Viviana Chavez, Joshua Hoover, Brandon Fobbs, Chloe Aktas, Aerli Austen, Tim Parati, Nadine Marissa, Corey Hawkins, Jaqueline Fleming, David Silverman, Griffin Freeman, Robin Lord Taylor, Tate Ellington, Denise Crosby, Tyler J. Shaw, Jesse C. Boyd, Anniston Price, Tinsley Price, Kyle Clements, Avi Nash, Traci Dinwiddie, Callan McAuliffe, Lee Norris, Jason Davis, Sean Freeland, Jason Burkey, Cuyle Carvin, Charles Halford, Jon Eyez, Jose Miguel Vasquez, Ciera Payton, Elijah Marcano, Adam Hicks, Ricky Russert, Jan Harrelson, Keith Hudson, Kinsley Isla Dillon, Adam Fristoe, Aaron Farb, Nicole Barré, Hakim Callender, Jayne Atkinson, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Peggy Sheffield, Gina Morelli, Mark Ashworth, Derek Roberts, Finch Nissen, Colin Dennard, Cherie Gierhart, Marc Gowan, John Finn, Eric Hunter, Matt Lowe, Ryan Hurst, Zach McGowan, Brett Butler, Rhys Coiro, Nelson Bonilla, Eleanor Matsuura, Dan Fogler, Nadia Hilker, Cailey Fleming, Angel Theory, Lauren Ridloff, Matt Lintz, Matt Mangum, Tamara Austin, C. Thomas Howell, Jackson Pace, Kelley Mack, Joe Ando-Hirsh, Melissa Eastwood, Quandae Stewart, Maria Z. Wilson, Chloe Garcia-Frizzi, Anabelle Holloway, Gustavo Gomez, Samantha Morton, Sarah Wayne Callies (a.z.), Scott Wilson (a.z.), Tyler James Williams (a.z.), Lawrence Gilliard Jr. (a.z.), Tovah Feldshuh (a.z.), Cassady McClincy, Steve Kazee, Scarlett Blum, Javier Carrasquillo, Quinn Bozza, Ashlyn Stallings, Caroline Arapoglou, Benjamin Keepers, David Ury, Allie McCulloch, Kristin Erickson, Angus Sampson, Ben VanderMey, James Terriaca, Demeter Marczis, Rutina Wesley, Jessi Goei, Chris Hardwick, Caroline Duncan, Jason Kirkpatrick, Josh Ventura, Joey Simon, Elle Graham, Luke David Blumm, Brian Sheppard, Eric Mendenhall

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

"You're the butcher, or you're the cattle." --- Hell yeah... V ČR celkem nedoceněný/podceněný seriál. Jako velký fanoušek oceňované komiksové řady, kterou čtu s velmi velkou oblibou, nemůžu stejnojmenný seriál zatratit. U tohoto seriálu mi v některých případech doslova tuhne krev v žilách - jedná se o velmi napínavý, a místy emocionální velekolotoč všeho, co na tomto žánru tak milujete. TWD je takový ten typ seriálu, kde se tzv. "nic moc neděje", ale přesto vás nějak nadchne a uchvátí. TWD je nářez, který šlape jak na emoční tak akční pedál co nejtvrději. Seriál pojednává především o charakterech, o jejich psychice a vzájemných poutech, a také o tom, co vy sami k nim cítíe, a živé mrtvoly jsou jen taková kulisa, která dává všechny věci a následné problémy do divokého pohybu a tempa. No a přiznejme si: práce maskérů na walkerech je neskutečná... Víte, TWD je taková moje srdcovka, kterou sleduji již cca od svých 11 let (a abych pravdu řekl: z prvních epizod jsem zpočátku fakticky sral strachy). Na tento seriál máme s přáteli ze základky toliko vzpomínek - když jsme se ve škole nebavili o učení, zmrdech učitelských, nebo o šílenostech v pořadu Top Gear, tak jsme se jednoduše bavili o TWD. Pokaždé to bylo: "Ty vole, viděl jsi tu novou epizodu? To je nářez jak prase!" **** ách, ta sladká nostalgie... Sám vím, že tento seriál není ničím extravagantním na poli seriálové tvorby, nic výjimečného. Není to ten typ seriálu, který se pohybuje na úrovni dokonalosti Ačkových velkofilmů, ale ksakru, mě tenhle seriál baví i v těch nejvíce možných nudných částech a já jej hltám s nezměrnou láskou a oblibou. Některé epizody rád sleduji znovu a toho času nelituji. --- Jeden z nejlepších hororových seriálů od dob Ordinace v prasečí ohradě, to bez debat... (Nej epizody: The Day Will Come When You Won't Be, Too Far Gone, No Sanctuary, No Way Out, Killer Within, Beside the Dying Fire) PS: Musím ale uznat, že sedmá a osmá série prostě není to pravé ořechové. 1.- 6. řada je moje láska, blaho a nadšení, 7. a 8. řada je jen pouhá spokojenost... Toť vše. ... UPDATE: Nu což - 9. řada je prozatím parádním návratem do starých dobrých kolejí, a doufám v to, že si kvalitu, totožnou s prvními řadami, udrží do samotného finále. Jsem nadšen!(5.12.2016)

Skvělý rozjezd s atmosférou jako z 28 Days Later. Když znovu po těch letech 1. sérii sleduji, příběh se odehrává na odlišné diametrální úrovni jak v současnosti - Rick strachy kakal, a dýchala zde spíš atmoška hororu, než thrilleru, kde jsou zombie jen třešničkou na dortu v napínavé dějové lince a jsou jen pouhým hnacím motorem. 1. série pouze buduje základní půdu pro děj a vztahy mezi charaktery a samotné postavy, zatímco ta druhá už jede pomalinku z kopce. Pro mě, jako pro fanouška seriálu již od samotného počátku, je 1. série neskutečná nostalgie. Frank Darabont znovu nezklamal, a po Shawshanku a Green Mile je zatím The Walking Dead jeho nejlepší projekt, jaký kdy za svoji kariéru vytvořil.(18.12.2016)

"DONT DEAD, OPEN INSIDE" --- Neskutečný apokalyptický rozjezd jako z 28 Days Later, a jedna z nejlepších úvodních epizod na poli seriálové tvorby. Strhující, úchvatné a napínavé, od počátečního probuzení do "noční můry", přes bezchybně provedenou atmosféru vylidněné Georgie a Atlanty, až po samotnou schovku v tanku. Perfektně nostalgické pro dlouhodobé fandy TWD. Díky Franku Darabonte, odvedl jsi další parádní prácičku... "Hej blbečku. Jo ty v tom tanku. Máš tam pohodlí?"(18.12.2016)

Tak schválně: kdo zvracel? Robert Kirkman skvěle vymyslel pokrytí vnitřnostmi. A Frank Darabont opět napsal perfektní scénář.(18.12.2016)

Opět: parádní apokalyptická jízda. Líbí se mi jak atmosféra zničeného světa, tak dramatický děj. U mne, jako u fandy komiksové předlohy, panuje absolutní spokojenost zároveň s nadšením. Jako mladší jsem u prvních epizod fakticky sral strachy...(18.12.2016)

Perfektně zfilmované finále z první knihy.(4.9.2017)

Myslel jsem si, že se o samotném, která způsobila tuto lavinu sraček, dozvíme něco víc, i přesto se jedná o parádní zakončení 1. série.(18.12.2016)

Fandové TWD se shodnou na tom, že 2. série je nejméně kvalitní (edit: 7. série je nyní nejslabší, a helemese, další edit: nejslabší je série osmá :), avšak začátek a konec série je doopravdy parádní. Ačkoliv větší počet epizod dějovému tempu uškodil, atmosféra by se zde dala krájet. Z 13 epizod je 8 velmi kvalitních, těch zbylých 6 je pouhá vata, prostě výplň. Jde vidět, že Frank Darabont se na tvorbě již moc nepodílí. 2. série sází opět na postavy, ale jen na ně, protože příběh se nějakou závratnou rychlostí nežene. Nevím, proč tvůrci natočili celou sérii na Hershelově farmě, když vezmu v potaz, že v předloze je zde skupinka jen jednu knihu (= cca 5 epizod seriálu), a mohli jsme se rovnou pustit do věznice a seriál by tudíž měl o půl sezony míň, to znamená víc zfilmovatelného materiálu. Hm, škoda no.(18.12.2016)

Scéna od scény lepší - od "schovky" na dálnici, hledání Sophie až po finální scénu s jelenem. Takhle se dělá cliffhanger.(18.12.2016)

Tak ten popis je drsnej :DDDD "zdá se, že se Shane díky všem událostem z poslední doby přiklonil k temné straně Síly." Ty vole, tohle je SW nebo co? :D(11.10.2017)

Za scénu se studnou se ještě jakž takž maximální hodnocení drží.(11.10.2017)

Od tohoto dílu se Daryl stal mojí nejoblíbenější postavou, až do chvíle kdy to všechno vytrolil Jesus (6x10)(18.12.2016)

Opět velmi napínavé a emotivní. TWD a zásadně 2. řada je hlavně o postavách, v této epizodě si každá postava vytrpěla svoje, hlavně ale chudák Carol. Jinak asi poprvé souhlasím s Shanovým názorem. Já jsem si říkal jestli tam ta Sophie nebude.(18.12.2016)

A to už jsem si myslel že to bude jako z westernu :D(4.9.2017)

Velmi působivé vyostření mezi Rickem a Shanem, to ale ještě není úplné vyvrcholení. I tak to byla velmi napínavá epizoda.(11.10.2017)

"Sorry brother..." --- Škoda Dalea (mimochodem Harry Telwilliger z Green Mile)(4.9.2017)

...ten konec byl nepopsatelnej. Vyvrcholení konfliktu mezi Rickem a Shanem nemělo sebemenší chybu. Shane dostal co si zasloužil - Jon Bernthal ho hrál skvěle, ale na jeho letošní výkon v roli Franka Castela asi nemá. A navíc skupinka zjistila, že nemusíte být kousnuti aby jste se nakazili virem. Vše směřuje ke katastrofickému konci.(18.12.2016)

Ti co dali jen 4 hvězdičky a méně musí být totální hovnocuci - ale co, mě je to jedno, ať si každý hodnotí jak chce... Strhující a emotivní finále 2. řady, u kterého se vám zvednou chlupy až na tý vaší chlupatý prdeli. Hershel se konečně pochlapil. Dostali jsme jak pořádnou dávku akce, tak malou a pěknou předehru ke kulervoucí 3. sérii. Jedna z TOP epizod TWD.(18.12.2016)

"Fight the dead. Fear the living." --- Od 3. série je TWD již takový thriller s prvky hororu, který vás ale nenechá jen tak vydechnout. Téměř každá epizoda nabízí nějaký nervydrásající moment. A komiksoví fandové se konečně dočkali Guvernéra. Série s nejhutnější a nejlepší atmosférou a dějem, což také znamená jediné: nejlepší série (na kterou máme s přáteli hodně vzpomínek). Vězeňská dramata přímo miluju (Shawshank, Green Mile), proto se nedivím, že se mi 3. série líbila nejvíc. Nářez, který šlape na akční pedál co nejtvrději a nabízí neomezenou škálu různorodých emocí.(18.12.2016)

Neskutečný úvod do 3. řady. Konec je tak neskutečně napínavý a drsný, až je dokonalý... Dnes již klasická epizodka TWD. Level up!(18.12.2016)

Rick s Darylem se s vězni pěkně vypořádali. Lepší by ale bylo, kdyby se vůdce vězňů stal vedlejším záporákem a časem se třeba spolčil s Guvernérem. Ale i tak je tato epizoda nářez a další velký napínák.(4.9.2017)

Governor! Michoooooonne! Děkuji ti ó bože za tyto skvostné dary...(18.12.2016)

Jedna z TOP epizod TWD. Tolik neuvěřitelných zvratů a WOW momentů jsem doopravdy nečekal, a to určitě nejsem sám. Lori jsem neměl v oblibě, v téhle řadě mi přišla jakž takž v pohodě, ale Ricka a Carla je mi doopravdy líto. Neskutečný, napínavý a emocionální nářez... "CORAL!"(18.12.2016)

Už začíná přituhovat.(4.9.2017)

Od této epizody vše spěje pomalu do sraček.(4.9.2017)

Tak situace je pěkně vážná - Governor se s ničím nekaká a Rick jde se skupinkou na záchranou výpravu. Následující události budou doslova katastrofální. Nejlepší scénou byl určitě fight Glenna s nemrtvákem. May the židle be with you...(18.12.2016)

Epizoda pojmenovaná podle jedné knihy stejnojmenné knižní řady. Víte, že ta knížka je neskutečnej nářez? Nejlepší z celé knižní série. Stejně tak je to s touto epizodou. Doopravdy: neskutečný nářez - jeden wow moment se střídá s druhým, gradace děje se slovy nedá popsat. Prostě bomba... chudák Oskar, debilní Andrea, zasranej Guvernér... a vše bude ještě více horší a horší.(18.12.2016)

Daryl se konečně setkal s bratříčkem Merlem, ale nejspíš trochu jinak, než by čekal. Můžu s klidným svědomím říci, že vlastně Merle způsobil tu lavinu sraček, která se na ostatní pomalu ale jistě řítí.(4.9.2017)

Ta nebezpečná a přímo vražedná komornost je na tomto seriálu tak báječná...(15.10.2017)

Aneb jak se Rick setkal se starým známým, který se poprvé a naposledy objevil v první epizodě... "Tak ty mu jíš jídlo?" "Na rohožce bylo vítejte."(17.2.2017)

Velmi zajímavý název epizody... A válka může začít.(18.12.2016)

Honička s Guvernérem byla hodně napínavá. Kráva Andrea konečně pochopila, co je Governor zač, škoda že nechcíp. Nic se zde moc neděje, atmosféra ale houstne a bouře pomalu ale jistě začíná.(4.9.2017)

A bouře začala. Udeřil blesk, ještě zbývá jen počkat na hrom. Určitě je tohle jedna z nejemotivnějších epizod seriálu, ne-li celé seriálové tvorby.... Odpočívej v pokoji Merle, vždy jsi nás neskutečně pobavil - Michael Rooker jej zahrál bezchybně. Celá tato epizoda byla vlastně taková rozlučka s touto ikonickou postavou. Daryla mi bylo fakticky hodně líto... 6/5(18.12.2016)

Finále znovu předčilo moje očekávání... Miluji, když příběh nějakého seriálu takhle parádně vygraduje. 3. série šlape jak na emoční tak akční pedál co nejtvrději... Ripis Andreo.(18.12.2016)

"Don't look back." --- Začátek řady je neskutečný rozjezd, pak přišlo trochu ticha, pak opět nářez, pak pohoda, a jako třešnička na dortu se udál brutální masakr. Vůbec nevíte, co máte od této série čekat, proto se mi tak líbí.(18.12.2016)

Velmi dobrý rozjezd. Počítám, že už nic nebude jako dřív. Idylky a šťastné konce v TWD nehledejte.(18.12.2016)

Posledních cca 20 minut bylo neskutečně napínavých. Scott Wilson zde předvedl za Hershela svůj dosavadně nejlepší výkon. No a finální scéna vás nenechá chladnými.(23.2.2017)

Ale já věděl že žiješ zmrdečku.(4.9.2017)

"Don't look back..." Říkejte si co chcete, ale tohle je prostě TOP epizoda TWD. Nečekané, napínavé, šokující, emotivní. Dialogy jsou doslova dokonalé. Každá scéna je bez chybičky, a nervydrásájící - od rozhovoru mezi Rickem a Guvernérem, "písečku", smrtí Hershela, doslova neuvěřitelnou bitkou o věznici, přes další wow momenty, až po finále epizody.... Chudák Hershel... prostě a jednoduše: dokonalé.(18.12.2016)

Tempo po katastrofické minulé epizodě muselo klesnout. Taky postavy potřebují nějakej ten oddych :D --- btw. Carl měl ve většině případů pravdu, ale přece nikdo nechce, aby jeho milovaný tatínek umřel... no no no.(4.9.2017)

Zajímavé osudy jednotlivých postav. Konečně se na scéně objevil pohodář Abraham, kráska Rosita, a debílek Eugene... strach dělá z lidí vězně, naděje jim dává křídla :)(4.9.2017)

I když to někomu nepřijde zřejmé, jedna událost zde přičiní hodně pěkný plot-twist na konci 4. série... So: must see!(4.9.2017)

Daryl a Beth - to jsou páni dvojka... Easter-egg na Breaking Bad velmi potěšil.(18.12.2016)

Dafuq? Tak to bylo něco... pěkné vyvrcholení jedné z dějových linek. Velmi podceněná epizoda.(18.12.2016)

Norman Reedus v této epizodě zahrál nejlépe. Já neustále tvrdím, že idylky a šťastné konce zde nefungují, ačkoliv se to možná nezdá.(4.9.2017)

"You're My Brother..." --- Moment, kdy Rick kousne Joea do krku a přímo mu ukousne hrdlo, a rozpárá břicho úchylovi, je pro mě nejspíše nejlepším moment v TWD vůbec - Rick se opět stal mým velmi oblíbeným charakterem. Dialog mezi Rickem a Darylem je něco nepopsatelného. Neskutečné, bombastické a parádní finále... tzv. ticho před bouří ;) ... "They're screwing with the wrong people."(18.12.2016)

"Hunt, or be hunted." --- Stále kvalitní řada, stále s nečekanými zvraty a silnými momenty. Začátek, prostředek a konec série je jednoduše dokonalost, ten zbytek je taková výplň, která má funkci informativní pro méně chápavé diváky. Jde vidět, že fandové TWD doslova nenávidí kecací epizody, mě ale nevadí. Ale sakra, i ty postavy by si měly odpočinout a takové typy epizod jsou potřeba. Samozřejmě, napínavější epizody jsou prostě na jiném levelu. To vše je ale předehra pro (emocionální i akční) nářez napříč 6. sérií.(18.12.2016)

"You're the butcher, or you're the cattle." --- Všechny scény jsou zde dokonalé a bez chyby. To, co jsem napsal u 4x08 je zde ještě mnohonásobné. Neskutečný nervák jak prase - od jatek, přes bitku, pád Terminu, až po konečné shledání a další velmi silné a nervy drásající momenty a scény, je tohle bez debat nejlepší epizoda TWD, a jedna z nejlepších seriálových epizod. Když jsme tuhle epizodu viděli s přáteli poprvé, doslova jsme řvali nadšením, a to bylo okolo 11. hodiny večer, takže sousedi byli určitě taky nadšeni... Ještě si vzpomínám na časy, kdy tato epizoda měla na ČSFD plných 100% - byl to pěkný pohled na to číslo. Další slova doufám netřeba...(18.12.2016)

Ach můj bože!(4.9.2017)

Zmrdečci z Terminu dostali, co si nejvíce zasloužili: krvavou smrt. Čekal jsem ale větší zapojení této party zmrdečků do příběhu, nechtěl jsem je ihned mrtvé. Bohužel.(12.1.2017)

Tak to je myslím poprvé, kdy se v TWD ukázalo šukando... btw. Eugene je prostě kokot, já to říkal už od doby, kdy se na scéně objevil. Pasáž s Abrahamovou minulost byla velmi zajímavá.(4.9.2017)

Daryl a Carol si vyjeli na divočejší výlet...(17.10.2017)

Tohle je citový vydírání! ... Chudák Beth... a ještě větší chudák Daryl s Maggie... Jedna z nejnečekanějších smrtí na poli seriálové tvorby, co jsem kdy spatřil... předposlední scéna byla tak silná, až zabolela. No a ta poslední ukazuje, že se nám vrátí jeden starý známý.(18.12.2016)

Ty vole, Tyreese doslova ve 4. sérii vymlátí nespočet zombíků na malém prostoru za několik málo okamžiků úplně v pohodě a bez problémů, ale nyní jeden zombík v pokoji na něj stačí... ach jo. Odpočívej v pokoji kamaráde. V dalších sériích by jsi někde našel svoje místo.(10.10.2017)

"...we are the walking dead."(20.2.2017)

Ten Daryl se prostě nikdy neumyje...(20.2.2017)

Chudák Noah...(4.9.2017)

Rick všem pěkně vmetl pravdu do očí... Avšak debílkové z Alexandrie jeho postoj k situaci nedokáží jednoduše pochopit. Parádní základní kámen pro následující finále.(4.9.2017)

Další luxusní epizodka a parádní finále s ještě parádnějším cliffhangerem. Konec epizody je tak brutální, že vás prostě nenechá spát. Nejlíp na radě bez debat mluvil Abe... "Simply put, there's a vast ocean of shit out there that you people don't know shit about. Rick knows every fine grain of said shit... and then some"(18.12.2016)

6. série je takový návrat do starých dobrých kolejí a může se rovnat klidně i k 3. řadě. Není po příběhové stránce tak kvalitní jako 3. série, ale tato řada mě nadchla ze všech nejvíc. Začátek, prostředek a finále řady je něco přímo jen tak nevídaného... Když to vezmu kolem a kolem, celá řada je jako celek je jeden velký nářez. Hodnocení zde na ČSFD nechápu. Hodně podceněná řada. Tvůrci se vymkli kontrole, doslova utrhli ze řetězu, a dali nám opravdovou lahůdku, která mi neskutečně šmakovala.(18.12.2016)

Tak rozjezd se neskutečně povedl. Tvůrci trochu vsadili na artovost a dali epizodě černobílý nádech jako z Schindlerova seznamu (určitě chtěli poukázat na předlohu). Chtěl bych ale větší zapojení takové masy zombíků do příběhu. I tak je první epizoda fakticky paráda.(18.12.2016)

Jedna z TOP epizod TWD. Takový brutální nářez nikdo nečekal, a já už tedy vůbec ne... Carol se neskutečně "pochlapila". Prostě brutus! Nejvíc mě ale sere, že dějová linka s Wolves končí :/(18.12.2016)

Další neskutečná epizoda. Kvalita neskutečně stoupá, každý díl je víc a víc napínavější a kvalitnější. To je TWD který tak zbožňuji... btw. čuráčka Nicholase mi nebylo vůbec líto... Tvůrci se nějak utrhli ze řetězu a to je jen a jen dobře.(18.12.2016)

Půjdu nejspíš proti davu, ale i 4. epizoda byla perfektní. Docela podceněná epizoda. Morgan konečně odvyprávěl svoji část příběhu.(4.9.2017)

5* udržuje jen ten bezchybnej moment, kdy se Maggie vyzpovídala Aaronovi, že je těhotná... v ten moment jsem mysle, že mi jebne.(17.10.2017)

Jedná se o velký paradox, když vezmu v potaz, že pokud Daryl, jako nejoblíbenější charakter celého seriálu, má celou epizodu jenom pro sebe, ohlasy jsou vždy jen nadprůměr. Moc tento fakt nechápu, ale mě se tenhle nikdy neosprchovanej týpek docela líbí. A konečně nám vskočil na scénu Dwighty-boy!(4.9.2017)

A stalo se to... Růžové vyhlídky na budoucnost se sesypaly jako domeček z karet. Skvělé mid-season finale. Potitulková scéna jen ukazuje, že vše opět nebude jako dřív = like it!(18.12.2016)

Ooooh! ... Tohle byl tedy neuvěřitelný nářez... Takový napínák jsem nezažil od Ozymandias z BB, popřípadě od No Sanctuary. Od počáteční scény, smrti celé rodiny (Rick si s Jessie už neprcá), ztráty Carlova oka, "bitvy" o Alexandrii, až po závěr, je tahle epizoda naprostá dokonalost. Musím se přiznat, že jsem téměř ani nedýchal. Jedna z TOP epizod TWD a asi nejvíce hypovaná a překvapivá epizoda celého seriálu... Po No Sanctuary možná i nejkvalitnější.(18.12.2016)

Konečně: Jesus je tady! Ihned po tomto díle se stal mojí nejoblíbenější postavou - je to totiž neskutečný borec, který se doopravdy s ničím nemazlí. Doufám, že se z něj nestane gay jako v komiksu a že si trošku s Maggie pohraje po romantické stránce. Humor tu v TWD již hodně dlouho chyběl a proto jsem jej vřele uvítal. Od počáteční scény s podtextem Boston a jejich legendární More Than A Feeling jde poznat, že epizoda pojede na odlehčenou notu. Moje velmi oblíbená epizoda.(18.12.2016)

Jesus trošku překazil vášnivé Oreo... Nejlepší scénou určitě bylo "What?"(4.9.2017)

Co víc dodat? Z Ricka, který byl na začátku seriálu ze všeho vyděšen, se stal doslova masakrální vojevůdce, který půjde klidně i přes mrtvoly jen pro to, co se mu zlíbí. Jedním slovem: Masacreeee! Jesus opět zaválel.(18.12.2016)

Z Carol se stal vraždící maniak - to už není ta vystrašená ženská z 1. řady... Maggie taky dosáhla nového Level Up.(18.12.2016)

Dwightík se nám vrátil aby si trochu vyřídil s Darylem svoje nemalé účty.(4.9.2017)

Carol si znovu v pohodě pozabíjela... takové ticho před bouří.(4.9.2017)

No, k sakru... Neskutečné finále. Cliffhanger s famózním Neganem je něco neuvěřitelného - až vám z toho všeho tuhne krev v žilách a nebudete se moct ani nadechnout... málem jsem z toho všeho měl infarkt... Atmosféra by se zde dala krájet, ne kecám, doslova řezat motorovkou, a i tak by to nestačilo. Negan bude to pravé ořechové pro tento seriál a doufám, že jej neskutečně oživí. "Hi, I'm Negan..."(18.12.2016)

Slušná série, ale ne tak kvalitní, jako ty předchozí, což znamená: jedná se o nejslabší sérii. Z 16 dílů se mi doopravdy líbilo pouhých 9. Doopravdy, tvůrci by už měli snížit počet epizod na řadu na původních 13 nebo klidně i 10 nebo 8, protože 7. řada je jedna velká výplň... Nejlepší epizodou je bezkonkurenčně první, která je jednou z TOP epizod TWD a obecně se jedná o jednu z nejzdařilejších seriálových epizod. Finále bylo jakž takž dobré. Celá série je hodně pomalá, a příběh je vcelku natahovaný, v některých případech zbytečný a nudný. Když to vezmu kolem a kolem je hodně depresivní, a to ihned souvisí s jedním velkým plusem. A tím je Negan, který do této divné série přinesl něco nepopsatelného a nového, svěžího, a právem se řadí (přestože jej známe cca rok) k nejlepším televizním záporákům - J.D. Morgan by si za tu roli zasloužil nějakou cenu. Doufám, že tohle byla jen taková "předehra" pro 8. sérii, která má být podle tvůrců nejvíce akční. Doufám, že se to vyplní. PS: Po zhlédnutí traileru k 8. sérii (který spíš vypadal jako trailer na nějakou nemastnou a neslanou komedii než horor/thriller) musím říct, a velice se obávám, že 8. série bude téměř stejná jako 7., ale s více akčnějšími díly, ne-li naprosto totožná, ba ne horší. No, nevím, nevím...(2.5.2017)

Za mne nejlepší, nejbrutálnější, nejvíc šokující, a nejvíce emocionálně zdrcující epizoda celého seriálu (zatím) a vůbec jedna z nejzdařilejších seriálových epizod, co jsem doposud viděl... Jde znatelně cítit, že si tvůrci dali na této skvostné epizodě velmi záležet. Jak můžeme vidět, Negan bude ten nejlepší záporák, jakého jsme kdy mohli dostat - jedná se totiž o takový typ zmrda, kterého si ihned z celého srdce zamilujete... Vzájemný herecký koncert mezi Andrew Lincolnem - Rick, a Jeffrey Dean Morganem - Negan, je naprostá pastva pro oči. Všechny dialogy a monology jsou perfektní. Atmosféra se zde nedá popsat pouhými slovy a dala by se přímo krájet.... U žádného seriálu jsem takové emocionální vypětí ještě nezažil.... téměř celou epizodu jsem regulérně probrečel, nebo mi srdce bušilo tak, že jsem jednoduše ani nemohl popadnout dech - a to se mi zatím nikdy u žádného seriálu nestalo (nepočítaje Breaking Bad), tudíž neváhám a dávám zasloužený plný počet, a kdybych mohl, dám bez váhání i 6*... Odpočívejte v pokoji Abe a Glenne - budete nám všem chybět.(24.10.2016)

"I AM ONE EASY STREET, AND IT FEEL SO SWEET!" --- Daryl je doslova pěkně psychicky v prdeli. Then, I like it!(18.12.2016)

"Easy Peasy Lemon Squeezy!" --- Jeffrey Dean Morgan Negana nehraje, on se Neganem doslova stal. Podle mého věcného názoru: nejlépe zahraná postava v seriálu (a to je zde pouhých 5 epizod). Ten tomu dává tu pravou šťávu!(8.8.2017)

Jesus opět ukázal, jak se to má dělat ;)(18.12.2016)

I u TWD to muselo přijít: nejhorší epizoda seriálu vůbec... asi první epizoda TWD, kterou jsem přetáčel a nikdy neviděl kompletně celou. Doufám, že se tak nestane v příštích epizodách.(18.12.2016)

Jeffrey Dean Morgan opět zahrál výkon hodný nejen na Oskara. Téhle pěkně na hovno sérii dává ten správný náboj. Bez něj by tato řada byla zcela průměrná. https://www.youtube.com/watch?v=LzBvPqTnP0I(18.12.2016)

Jeffrey Dean Morgan svoji roli hraje neuvěřitelně. Neskutečné je i tohle mid-season finale... A válka může začít (nebo v to alespoň doufám). (Vůbec jsem netušil, že scénář psal Frank Darabont, ale na celkové nátuře této epizody to jde poznat)(18.12.2016)

Tak návrat TWD se neskutečně povedl: přes dějovou linku, výkony všech herců, a překvapivých scén, jako kosení mrtváků pomocí drátu, nebo finální záběr, kdy se Rick směje. Doufám, že si podobnou kvalitu udrží i další epizody. Chtěl bych sledovat epizody o něčem, než o ničem. Snažně vás tvůrci prosím...(20.2.2017)

Tak jsme konečně dostali více Daryla, a skupina si našla nové kamarády. U souboje Ricka s opancéřovaným zombíkem jsem téměř nedýchal. Návrat TWD je doopravdy parádní. Pevně věřím a doufám, že stejná kvalita se bude vyskytovat i u následujících epizod a tuto kvalitu si udrží do samotného konce. EDIT: Po ep. 11 a 12 šla kvalita opět do sraček... ach jo, co se stalo s mým nemrtvým miláčkem?(20.2.2017)

Evžene, Evžene...(19.10.2017)

Tohle už bohužel není to TWD, co jsem zbožňoval a miloval tak jako v dřívějších dobách. Epizody jsou téměř po příběhové stránce o ničem. Nedokážu pochopit, že scenáristé takhle natahují a kurví seriál, a přitom mě ještě irituje, že samotní tvůrci vědí, že těmito zbytečnými postupy fanoušky k tomu všemu serou, ale je samotné to zhola nezajímá a nic s tím nedělají. Nemyslím si, že si seriál udrží kvalitu až do "slíbené" 10. série. Doufám, že od ep. 13 se kvalita zlepší. Za Rickovu "smrt" lepší průměr.(6.3.2017)

Když jsi debil, tak jsi debil... debilem se nestaneš, tím se přímo narodíš.(4.9.2017)

Čekal jsem od finále víc, mnohem víc, protože vím, že TWD dokáže z finálních epizod vytáhnout úplné maximum - to se zde bohužel nestalo. Ale kvůli tomu, že mám tento seroš fakt rád, kvůli tomu, že jsem se ani jedinou chvíli nenudil, kvůli tomu, že jsem u této epizody pociťoval neskutečnou nostalgii, a za to, že jsme konečně dočkali štastnějšího konce neboli happyendu (finaly!) musím hodnocení 5* zanechat. Vše podstatné zde napsali ostatní uživatelé. PS: Proslov Maggie byl hodně dobrý, "zrekapituloval" nám celý seriál, a připomněl nám, že Glenn byl v příběhu velmi důležitý, protože kdyby nenalezl Ricka, nebyli by jsme tam, kde jsme... PPS: Sám Andrew Lincoln říkal, že tohle bude nejvíce akční díl seriálu, takže nevím, jestli chtěl jenom touhle malou lží navnadit na sledování, anebo se mu 15 minut akce zdá jako dostatečný nářez na nejakčnější epizodu. Na rozdíl zase epizoda No Sanctuary je plná akce a JE nejlepší epizodou seriálu. PPPS: Eugean u mě klesl na úplný dno. PPPPS: Doufám, že 8. série bude mnohem lepší... PPPPPS: Hm, tak 8. série byl velký sešup kvality.(10.4.2017)

Velmi rozporuplná a nekonzistentní a obecně nemastná a neslaná série, která si až v poslední epizodě (která jako jedna z mála stojí za to) napravila svoji nestálou reputaci - a to jest, upřímně řečeno velmi pozdě. Ačkoliv je zde pár skvělých momentů, ony samotné nedokáží zachránit celkovou situaci osmé série a pomoci jí vytáhnout se z bažiny neúspěchu. Jako celek může 8. série v některých případech fungovat, ale po jednotlivých epizodách tato řada prostě nefunguje. Zde se velmi účinně uplatňuje situace, kdy kvantita převyšuje kvalitu - čím více seriál nabízí, tím více klesá celková řemeslnost. Výsledek: nejslabší série celého seriálu. Tvůrci to regulérně posrali, především pak po ohavné scenáristické stránce, a jako smetanu mohou slíznout velmi nepříznivé reakce kritiků, v prvé řadě pak masy fanoušků... Ačkoliv jsem z této série docela zklamán, můj vztah k tomuto seriálu mi nedá, a já jsem zvědav na další sérii, která si doufám napraví pověst. Většina mých dojmů je téměř totožná s touto recenzí: http://www.fandimeserialum.cz/clanek/13277-recenze-zivi-mrtvi-8-serie. ... Kam se poděly staré dobré časy?(23.4.2018)

"Another One Bites the Dust..." --- Tak letošní rok toho nabídl a ještě nabídne na poli seriálů hodně, ale asi ne tak, jak si někteří představovali: 4. série Sherlocka nikoho nijak zvlášť nenadchla, mě se jakžtakž líbila, ale nebylo to jednoduše ono. 3. série Farga se líbila málokomu, za mě je to ale zatím nejlepší seriálové překvapení tohoto roku. 7. série GoT mě nenadchla, některým se líbila, a některým se přímo hnusila. Druhá polovina 7. série TWD mě taky nenadchla tak, jak jsem zprvu očekával, a doufám, že si TWD po předchozí sérii napraví reputaci, ale jak vidím, situace je asi taková: zatím to vypadá jakžtakž dobře, velmi slušně provedené, a pokud vím, předloha (kterou jsem zatím nečetl, protože jsem tak v polovině komiksové řady, a ze které vychází tato série - All Out War), je prý velmi kvalitní, takže se nejspíš máme na co těšit. Velmi mě potěšily nostalgické easter-eggy na úplně první epizodu (benzínka, Jim Carrey walker), nový vizuál znělky, a doufám, že scény z budoucna nejsou nějaké alternativní reality (Judith! so cute). Zatím velmi slušný začátek, už jsem fakticky zvědavý na další díly. Pár nesrovnalostí se ale taky našlo (zbytečné plýtvání náboji, a Rick nebo někdo jiný mohl v poho Negana zabít - žádný sraní! Aha počkat, tvůrci chtějí seriál déle natahovat a čím dál více diváky nudit - to se jim zatím velice daří ;) PS: R.I.P. George Romero...(23.10.2017)

Mno, nevím jak bych tuto epizodu komentoval. První epizoda vše pěkně rozehrála, ta druhá je ve své podstatě naprosto stejná a ve své podstatě "nikam nevede". Neříkám, že je TWD už nekvalitní, ale v 7. sérii to nějakým způsobem ruplo... seriál sleduji už jen proto, abych věděl, co se děje s mými oblíbenými postavami. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem vstával ve 4 ráno, nebo že jsem měl v ten den sračku, ale nějak mne tato epizoda nenadchla. Nenudila, ale problém je v tom, že akce a napínavé scény vás mají nadchnout - a to se nestalo, a další problém také tkví v tom, že akční scény jsou buď bez efektu, nebo jsou stupidní (debilní plýtvání nábojů, které nějakým zázračným způsobem neubývají) a obsahují nějaká ta ustálená klišé (skoro nikdo se netrefí do Saviorů, ale jak přijde na scénu pár walkerů všichni se trefí ihned na první pokus) které doslova bijí do očí. Mám pocit, jako bych sledoval nějakou zfilmovanou střílečku nebo béčkový akčňák, kde postavy machrují se zbraněmi jako profesionálové, ale přitom neuvažují vůbec racionálně. Režijně dobré, herecky jakž takž v pořádku, ale chtělo by to scénář, který fakt překvapí (něco ve stylu epizod 3. řady nebo epizody No Sanctuary). Chtěl bych, aby se vrátil Frank Darabont - ten by totiž tvůrcům ukázal, jak se to má dělat... 4* jsem dal jen z důvodu, že poslední scéna byla naprosto perfektní - neřekl bych, že se zrovna Morales vrátí, a byl bych rád, kdyby se vrátily i postavy, o kterých nevíme, co se s nimi stalo. Já bych udělal nějakou epizodu např. o minulosti Jesuse apod. Něco co má šmrnc a zaujme.(2.11.2017)

Tak zatím nejpovedenější epizoda 8. série. Fakt je mi téhle série líto, protože měla potenciál stát se nejlepší sérií, jenže tvůrci jsou v některých případech taková paka, že dokáží zprznit u tohoto seriálu cokoliv, i ten nejmenší a nejhezčí detail, který fanouška alespoň potěší. Jak téměř pořád při sledování myslím na ty negativisty a hatery TWD, tak záměrně hledám chyby, chybně natočené momenty apod., jo, v téhle epizodě jich bylo málo (bez toho debilního střihu by ale začátek vypadal lépe). Scenáristicky je epizoda lepší, pořád ale tomu něco chybí, větší a lepší propracovanost bych řekl... S Moralesem mě fakt nasrali - jeho smrt byla fakt debilní a především pak zbytečná, protože měl tak velký potenciál k zahrání velmi důležité role... ale ne, byl zde asi tak 5 minut a hned je v prdeli... Jesus konečně dostal více prostoru a Morganovi pěkně nakopal jeho černou řiť. A Daryl pomalu ztrácí mé sympatie... jinak je epizoda v pohodě. Jedním z mála plusů je, že 8. série zatím na rozdíl od té 7. vůbec nenudí a pro fandy TWD je v některých případech velmi kvalitní, nebo alespoň uspokojivá, ale řekněme si na rovinu: těch případů je doopravdy málo. 4* na hraně...(9.11.2017)

Opět nevím kde začít. Je zde znát mírný vzestup kvality, ale pořád si nemůžu pomoct s tím odfláklým scénářem a režií. Někdy je scénář fakt dobrý a vcelku překvapí (začátek epizody), někdy je ale doopravdy stupidní. Scénář by měl být více realistický a hlavně logický a inteligentní - což zde neplatí. Doopravdy, na TWD bylo skvělé, že seriál především vyprávěl o postavách a jejich osudech, zatímco tato série je v prvé řadě o bezmyšlenkovité akci a střílení, a obojí je provedené pěkně stupidně. Doopravdy mi chybí ta komornost a pouhé drama s kapkou napínavosti... vítám akci, ale jen kvalitní a dobře provedenou. Chtělo by to něco ve stylu atmosféry Last Of Us - což znamená jen a jen příběh, nic více, jenže to se nikdy samozřejmě u TWD nestane. Franku Darabonte, prosím tě!!! Vrať se! ... Bohužel, tenhle filmařský mág se už také nikdy nenavrátí... Jo, i přes ty nesrovnalosti a i přes to, jak tuhle skvělou show zprznili, jsem se skvěle bavil. Jo, jediným z mála pozitiv na 8. sérii je to, že vůbec nenudí. Už na TWD koukám jen ze zvyku, zvědavosti a principu. Hlavně pak z všeobecného seriálového přehledu...(13.11.2017)

Ve zkratce: zatím nejkvalitnější epizoda 8. série. Dialogy jsou skvěle propracované (na rozdíl od zbytku série). Daryl opět postupně ztrácí moje sympatie. No a Negan, to je prostě Negan - a abych pravdu řekl: ve všem co řekl, jsem s ním souhlasil - správně filozofoval o situaci okolního světa. Doufám, že kvalita stále poroste nahoru. Tahle epizoda je čiré TWD, ne nějaké střílení které ani nemá žádný efekt. TWD prostě není o akci, ale o postavách.(26.11.2017)

O něco pomalejší než předchozí epizoda, má to ale stále svoji kvalitu. V epizodě je jen jeden wtf moment, což je dobře, scénář se zlepšil. Poslední dvě epizody byly doopravdy čisté TWD, a to jsem velice rád.(27.11.2017)

Hejt na TWD pokračuje velmi dobře, velmi povedeně a účinně. Ten je mi ale zcela u prdele. Jako trochu jej chápu - tvůrci se moc o seriál nestarají, neposunuli děj do předu, většinu času je vše o velkým hovně, akce zde není kvalitně zpracovaná a jen vás štve. Hejt je ale trochu přehnanej - zas taková hrůza, jak všichni tvrdí, to není. To jsem ale odbočil, takže můj názor k epizodě: Eugene by měl prostě chcípnout, ta postava už nemá co nabídnout, jen mě sere. Stejně tak i další postavy (Rosita, Carol, Gabriel apod.) Rick se konečně pochlapil - to je ten badass Rick z 3. - 6. série. Jinak spokojenost. Kdyby nebyla TWD moje srdcovka z puberty, tak bych tenhle polomrtvý seriál ani nesledoval. Jsem fakticky zvědav na mid-season finale. Dávám tedy s přivřeným okem 4*(10.12.2017)

No ty kráso... Konečně jsme plot-twist jako prase, který vás nenechá v klidu... fakticky jsem jej nečekal. Sakra... Jako, abych pravdu řekl: raději bych chtěl, aby umřely postavy, které nemají už nic nového nabídnout (Carol, Morgan, Ezekiel, Rosita, Tara, Eugene, Gabriel, a mnoho dalších) ale Carl? To do prdele ne... Tah scenáristů je pochopitelný, když vezmeme v potaz, že Chandler Riggs chce kvůli studiu na chvíli přestat s herectvím.... Coral zemřela čestně - jako panic... Chandler Riggs zahrál v této epizodě nejlépe ze všech. Z Ricka se opět stane vraždící maniak, a to je jen dobře. V epizodě se objevilo jen pár malých scenáristických nebo režijních chybek, ale kvůli těm posledním cca 20 minutám vše odpouštím. Tohle je důkaz, že i to polomrtvé TWD ještě v posledním dechu má co nabídnout. Tvůrci si na téhle epizodě dali doopravdy záležet. Fakt doufám a fakt si přeji, aby druhá polovina 8. série byla kvalitní, aby si spravila reputaci a nebyla slabým odvarem jako byla první polovina, a pokud je tohle poslední série, a to doufám že ano (!), budou finální epizody stát za to. Bez debat nejlepší epizoda 8. série (zatím)(11.12.2017)

Dosti dojemná rozlučka s Carlem. Pomalá, tichá, ale působivá. Rozhodnutí monotónních a infantilních tvůrců je pro jednou pochopitelné. Sakra, ti co hejtí by si měli zjistil bližší informace, proč tento zvrat tvůrci uskutečnili. Chandler Riggs prostě nemůže jen tak ze seriálu zmizet, pokud chce kvůli studiu na nějakou dobu seknout s herectvím. Proto je dění výjimečně (pro někoho) pochopitelné. Samozřejmě, po stránce příběhové jsme se neposunuli ani o píď, což je další zhoubný případ pro tento seriál. Takže další uspokojivá palba 4*. Jsem nenáročný divák, ale komu to vadí? Jak se říká: Sto lidí, sto chutí. Mě tato epizoda svým způsobem chutnala.(6.3.2018)

Rozdělení dění epizody na kapitoly charakterů bylo velmi zajímavé a překvapivé. Jedná se taky o další depresivní kousek. Konečně jsme dostali tu správnou dávku TWD, kterou tak všichni známe a máme rádi: děj, který je výživný, nenudí, překvapí. Scéna, kdy Jadis doslova mašíruje svůj "lid", byla pěkně odporná, ale setsakramentsky působivá. No a finální dialog mezi Prickem a Neganem neměl chybu, a abych pravdu řekl, pan Nígn měl pádnější a pravdivější argumenty, takže pomalu začíná získávat mé sympatie. Takže taky z celého mého prohnilého srdce doufám, že kvalita bude růst... akorát Andrew Lincoln by měl hrát více emocionálně zdrceně.(6.3.2018)

Trošku rozporuplné hodnocení. Povedené momenty se střídají s těmi slabšími a nezáživnými. Celek epizody není konzistentní, ale nijak zvlášť neurazí. Sakra, já vím, že z akční řežby přešlo TWD opět na drama, ale děj nějakým způsobem ztrácí dech. Válka si nejspíš zajela na dovolenou... Jsem ale přesto zvědav, jak se jednotlivé konflikty vyvinou. Z Gabriela se nejspíš stane druhý Matt Murdock, akorát v kompletně černém kabátku... Další slabá palba uspokojivých 4*(12.3.2018)

Like this shit... best episode yet. (samozřejmě, myslím tím v osmé sérii)(19.3.2018)

"Karma is bitch, right?" ... Tara, You're goddamn right... Tvůrci na kvalitu seriálu serou z vysoka, a poté jim vše oplácí nahněvané ohlasy fanoušků a nepříznivé ohlasy kritiků - tomu se kupříkladu říká karma, milé děti... Tenhle seriál doopravdy míří do hajzlu, ne-li přímo do hlubin pekelných... Vím, že scénář TWD není jeho silnou stránkou, ale spíše osudy jednotlivých charakterů - ty se v této epizodě chovaly naprosto nelogicky (jakej blbeček psal scénář?), a silná dávka napětí (jedná se o jedno z mála plusů epizody - ačkoliv jsou některé situace docela předvídatelné + hudba by mohla být lépe propracovaná) a tyto dvě nejsilnější atributy se postupem času a s větším nárůstem debility tvůrců vytrácejí... Hodnocení 4* jsou za to, že jsem se nenudil ale i docela "bavil".(19.4.2018)

Tohle ani charismatický a herecky neskutečně talentovaný Jeffrey Dean Morgan nezachrání... celkem už mě ani nebaví Rickova rozporuplnost mezi lidskostí a nelidskostí.(23.4.2018)

Mírný, ale přesto povedený vzestup kvality... Psychopat Trevor, ehm, tedy Simon, dostal to, co si nejvíce zasloužil: pořádnou držkovou, která mu nadobro zatla tipec... Negan rules! ... jsem zvědav na finále téhle problémové série.(23.4.2018)

I tato polomrtvá show má překvapivě stále co nabídnout... Jedna z mála epizod 8. řady, u které mohu říct, že se doopravdy povedla. Tohle je to TWD, které rád sleduji, zbožňuji a částečně i miluji... U jednoho momentu jsem si říkal: To je ono! Takhle se to má dělat! ... Tohle je ale také jediná epizoda 8. série, u které jsem měl takový příjemný pocit - pocit nadšení a satisfakce. Doopravdy, tahle epizoda nejenže byla napínavá a dokonce důstojně ukončila tuto nemastnou a neslanou sérii, zároveň ale i nabídla pestrou paletu emocí - strach, ale i radost, a mnoho dalších, a ve finále působí i samostatně... Na téhle epizodě si dali tvůrci fakticky záležet, proto nemohu pochopit, že se tak nestalo u předchozích epizod, proto je tedy velká a věčná škoda a zamrzí, že si na nich samotní tvůrci nenechali doopravdy záležet a mohli jsme dostat slušnou sérii, která by povznesla kvalitu a zpravila jí reputaci... Tahle epizoda příjemně zahřála u srdíčka, a chtě nechtě: dokonce ve mně vyvolala interesantnost pro další řadu (ačkoliv jsem dříve říkal. Jsem doopravdy zvědav, co přijde příště, protože jak jsem z doslechů zaznamenal, kvalita by se měla rovnat k 4. a 5. sérii - tudíž se máme na co těšit... Ano, ano, viděl jsem nejzdařilejší epizodu nejslabší série v dějinách TWD... PS: I ten Eugene má koule - za svůj čin si u mě získal nemalé sympatie.(23.4.2018)

"When it finally goes to shit - and it will - make sure you come back and you tell me all about that day, too." .... Když dnes máme ten skvostný apríl, povíme si malý páreček fórů držící se tématiky mého komentáře - je totiž vskutku vtipné, když si uvědomíte, že naprosto každá třetí série včetně té úplně první (tudíž pro matematické negramoty 1., 3., 6., a tentokrát i ta devátá) patří k vrcholům tohoto dílka glorifikující a etablující revoluční tvorbu mistra Romera. Druhým humorným frkem je ten fakt, že každý druhý imbecil sledující tuto show před rokem prohlašoval tvrzení typu 'S tímhle už končím! Takovou sračku už nadále sledovat nebudu!', a v nynějších dnech ten samý kretének pronáší slova typu 'Tohle je ten nejlepší seriál na celé zeměkouli ever!' - nad těmito komickými vložkami doopravdy zůstává rozum stát a mohu k tomu dodat pouze toto: já bych ani v nejmenším neměl v úmyslu přestat sledovat tuto kultovní americkou hororovou verzi Ulice, i kdyby existovala na světle světa již v pořadí 21. série .... Nyní se již tedy po hlavě vrhněme na samotné zhodnocení: První epizoda této série je příhodně pojmenována A New Beginning - nejenže se dočkáme gigantického časového skoku (jenž tomu určitému náladovému rozporuplnému vzezření po předešlé sérii dozajista prospěl), nového skvostného audiovizuálu ikonické znělky sedící na danou tématiku, avšak celkové provedení v čele s technickou stránkou věci prožilo naprostou niternou renesanci - kupříkladu takový hudební podkres sedí ke každému jednotlivému dějovému střípku jako prdel na hrnec - častější kladení důrazu na basy a smyčce je pro mě jako člověka, pro nějž je hudba nedílnou součástí monotónního života, nepopsatelně slastný balzám pro (d)uši. Sadisticky drastičtější a obecně brutálnější přístup k průběhu a prezenci děje, přestože nemalé procento diváků to může jaksi morálně pobuřovat, zajistě není ku škodě. Divákovu zalíbení ovšem bude dozajista lahodit jak tělesný (zdravím tě, Aarone!), tak duševní vývoj jednotlivých charakterů a jejich vzájemných vztahových vzorců - a kupříkladu takový Daryl, jehož obliba u diváků v průběhu 7. a 8. série značně klesla, ihned na začátku této série rapidně vzlétla do nejpřijatelnějších výšin, a po emocionálně zdrcujícím odchodu Andrewa Licolna aka Ricka Grimese (jen tak mimochodem jedna z celkově nejlepších a nejvíce skvostných epizod seriálu) přebral štafetu v kategorii Borec Týdne. Napětí by se zde beze srandy dalo ždímat po hektolitrech a je zde tak citelné, že jej dokážete i cítit na vaší pokožce, na níž vám vaše chlupy stojí jako solný sloup, nevyjímaje vaši smrtelně vysokou hladinu adrenalinu po každém ze závěru jedné z šestnáctiny celku tohoto počinu.... Děj se dere a bez jakýchkoliv překážek žene kupředu hektickým tempem, a než se nadějete, po pouhém nádechu na počátku série zjistíte, že pouť je u konce, a vy můžete pouze hluboce a slastně spokojeně vydechnout. Kvalita jednoduše (jako v případě právě 7. a 8. série) předčila zbytečnost kvantity, a to jest je na samotném výsledku plně znát... Jsem v úžasu, když vezmu v potaz, jakým nehorázným způsobem nás tvůrci v průběhu sezony šokovali přehlídkou dílčích dějových zvratů, u nichž je téměř nemožné nepocítit alespoň pouhopouhý náznak pestré palety všemožně hýřících emocí. TWD také po delší době uhranulo atmosferickým hororovým nádechem, jenž mu bezprecedentně důmyslně sekne. Chtě nechtě, tenhle seroš se navrátil do starých dobrých kolejí, zažil jakousi renesanci a osvícení své podstaty a k tomu ovšem etabloval svoji látku na absolutní maximum řemeslně žánrové dokonalosti. Tento seriál doslova povstal z mrtvých, procitl a získal nový svěží nádech, jež mu bez sebevětších debat sluší a zalíbí se nejednomu zarytému fanouškovi. A s novým dechem avšak jako lahodná třešnička na dortu přichází i nová smrtonosná hrozba - Whisperers aka Šeptači, s nimiž si ani v nejmenším není vůbec radno zahrávat, a takového záporáka jménem Guvernér bez okolků a značnějších problémů strčí hravě do kapsy díky své promyšlené hře v jejíž hlavní roli figuruje smrtonosný šepot. Vůdce tohoto mystického kultu jménem Alpha se projevila jako nemilosrdná záporačka, jíž ani zdaleka není nic svaté.... Pokud nevezmu v potaz klasickou dvouměsíční pauzu, každý týden jsem se nemohl s nezměrnou netrpělivostí dočkat každé nové epizody - poněvadž tato série je prostě libová šleha, která ani na jeden pouhopouhý moment nepolevuje (kupříkladu epizoda Chokepoint je unikátní ve smyslu ohromné dávky akce, a bez debat jedna z nejlepších epizod za poslední léta - honosila se totiž tím, co na TWD tak nezměrně miluji: kulervoucí adrenalinový drive, který divákům doslova bere dech, a tudíž ji mohu řadit mezi etalon tohoto počinu), a s celkovým nevídaným umem neustále citově vydírat diváka stoupá v potravním seriálovém žebříčku vzhůru až na samotný pomyslný vrchol na němž se honosí ten zářný trůn - je prostě až k nevíře to, jakým raketovým vzestupem a léčebnou kúrou kvality si TWD v podstatě prošlo.... Asi nejvíce zapamatovatelný aspekt na této sérii je dozajista vskutku pečlivá práce s postavami - staré totiž v ten nejvíce neočekávaný moment odcházejí, nové opět přicházejí, a naopak, a samotným tvůrcům není zhola svaté, jestli je daná postava vámi anebo většinou diváku milována anebo nenáviděna - oni si s nimi totiž mohou dělat co chtějí, tudíž dokonce i postava, jež si zde ani nezahřála prdel, anebo si zde válela šunky pěkně dlouho, zkape doslova 'jen tak' - samozřejmě a evidentně ne pro srandu králíků, ale osudy jednotlivých postav jsou totožně nejisté jako vaše předtuchy o tom, jakým směrem se daný dějový oblouk bude nadále vyvíjet... Abych vám pravdu bez sebevětších okolků přiznal, momentálně mi nevyvstane na mysli seriál, který by i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle a několikrát škobrtl) i po takové době dokázal neustále překvapovat, nesmírně bavit, efektivně zahrát na emoční strunku a šokovat diváky v takové nezměrné míře. Nejvhodnějším příkladem je tomu předposlední epizoda s názvem The Calm Before - tvůrci nám v ní totiž na stříbrném podnose naservírovali jeden monstrózní ojeb a jeden z nejvíce šokujících a emocionálně zdrcujících dějových zvratů v dějinách seriálové tvorby, s nímž jsem se kdy s otevřenou držkou až k podlaze mohl setkat - toto byl prostě a jednoduše kopanec do koulí, který se neodpouští, poněvadž se najde málokdo, koho by tato bolestivá rána do zad, ba přímo do srdce, emocionálně nezdrtila... Nenacházím další patřičná a vhodná slova - poněvadž to nejde... 9. série nastolila kvalitativní laťku vééélmi vysoko, a my jen se zatajeným dechem můžeme předvídat, jestli tuto těžkou výzvu následující, již jubilejní desátá série, pokoří - jelikož pokud ano, čeká nás taková nálož beroucí dech, jež jednoduše nebude mít obdoby a sebemenší konkurenci.... U patřičných scén málokomu neukápne slza nad tím, že i ve vážných a vypjatých situacích by jsme neměli ztrácet nadhled a radovat se i z těch nejtitěrnějších maličkostí... Po tom všem ale nemám sebemenší zdání o tom, a ani se netroufám říci, kam bude příběh vesměs směřovat... Přestože finální epizoda s melancholickým nádechem pouze s klidným svědomím uzavřela děj (tím nepopírám to, že se jedná o špičkovou epizodu) této emočně silné, obsahově bombastické, až obrodně revoluční, řemeslně dokonalé série, musel bych se propadnout hanbou, kdybych tuto báječnou a žánrově jedinečnou sérii neohodnotil plným počtem - já jsem totiž nenašel jediné vzpurně negativní a obsahově slabé místo, a pokud ano, nevzpomínám si na něj ... Smekám, klaním se, a samotným tvůrcům zulíbám nohy za to, že naše milované TWD povznesli na absolutní vrchol současné seriálové produkce, a opět nám tak slastně a láskyplně přirostlo k srdíčku. Děkujeme! .... Mohu na závěr dodat pouze toto: roztomilá Judith je mimochodem od nynějška mojí nejoblíbenější postavou! ... A co by měl divák radno podniknout, zatímco bude očekávat další sérii? Snad jen a pouze toto: po hlavě se vrhnout do komiksové předlohy!(1.4.2019)

Tato epizoda je doslova New Beginning - nový vizuál znělky neurazí, hudební podkres je špičkový, celkové provedení se mi velice zalíbilo. Co se vývoje charakterů a jejich vzájemného párovaní týče, je to k uzoufání. Gregoryho konečně potrestala karma. Napětí je zde jako vždy znatelně citelné. Jsem zvědav na následující epizody...(19.11.2018)

Rick z pozice vypravěče opět nezklamal. Akční desetiminutovka ke konci epizody je asbolutně dechberoucí záležitostí (chudák Aaron), děj se překvapivě sune kupředu rychlým tempem - takto si představuji ideální dávku TWD. Daryl opět získává mé sympatie. Finální dialog mezi Rickem a Neganem zamrazí v zádech... "When it finally goes to shit - and it will - make sure you come back and you tell me all about that day, too."(19.11.2018)

Ksakru, Daryle, já jsem ti opět propadl a zamiloval se, což nemohu říct o Maggie, která ztrácí své původní charisma za účelem dokonání odvety - že by jsme se dočkali nového konfliktu se Saviors? ... Kvalita konečně převyšuje ostatní zbytečné aspekty (!), a nejen proto jsem velice rád... A kdo mi blíže vysvětlí dějovou linku s Jadis? Prostě paráda.(19.11.2018)

"I never... I never asked anyone to follow me." "I know, I know. Maybe you should've." ... Napínavé jako kšandy - a to nemíním jen scény, kdy Daryl s Rickem řeší svoji vzájemnou problematiku, Neganovo psychické zhroucení, linku Carol, Michonne, Maggie a Jadis, o samotném závěru nemluvě. To vše totiž jednoduše bere dech. Jsem v úžasu, když vezmu v potaz, jakým nehorázným způsobem nás tvůrci šokují jednotlivými příběhovými zvraty. TWD se díky bohu navrátilo do starých dobrých kolejí... Konečné Rickovo zúčtování se pomalu avšak jistě blíží, a nejen proto by jste si měli hlídat vaši již tak značně vysokou hladinu adrenalinu.(19.11.2018)

"Come on Rick, it's time to wake up." ... Dojemná, stylová a slzy nahánějící rozlučka s jednou konkrétní postavou, která vás skrze záblesky z minulosti a napínavým děním jednoduše strhne a na konci (s)prostě vyflusne takovým ohavným způsobem, že nevíte, jestli vám z toho následující dny bude jebat v palici, anebo ne. Emocionální bomba. Prozatím dosavadní nejlepší epizoda série. Těším se na nadcházející "restart".... Goodbye Rick, our beloved friend. Hope we'll see you soon again.(5.11.2018)

"Don't let them get away." ... Tento seriál doslova povstal z mrtvých, procitl a získal nový svěží nádech, jež mu ovšem sluší a zalíbí se nejednomu zarytému fanouškovi. Cailey Flaming jako Judith je úžasná. S novým dechem avšak přichází i nová smrtonosná hrozba - Whisperers aka Šeptači, s nimiž si nejspíš nebude radno zahrávat. Prozatím u mne převládá absolutní nadšení, které neustále roste.(12.11.2018)

Provedení od Michaela Cudlitze potěšilo. Zázemí pro mid-season finale je efektivně vybudované. Nyní si postačí netrpělivě počkat další týden... dle velice zajímavých ukázek soudím a cítím, že nadcházející epizoda bude nervy drásající.(19.11.2018)

Skvostné trio v podobě Jesus - Aaron - Daryl bych mohl s ukrutným nadšením sledovat po kompletní dobu stopáže celičké první půle této série. Mimochodem, co mohu říci k mid-season finale? Nejspíše nic, jelikož nenalézám dostatečná slova chvály vystihující mé pocity, u nichž jednoznačně panoval strach, avšak i čirá nenávist. Strach z toho důvodu, že nás TWD po delší době uhranulo atmosferickým hororovým nádechem s neskutečně napínavým závěrem hlavní dějové linky příhodně se odehrávající právě na krchově. A nenávist jednoduše proto, že děj končí jednou z nejzbytečnějších "smrtí" (my totiž nevíme, zda je dotyčná osoba naživu anebo ne, ale okolnosti se naklánějí k druhé alternativě) - tu posranou scénu jsme si s kolegy museli přehrát nejméně třikrát, aby jsem pochopili, že se ta daná věc reálně odehrála... Jinak nemohu nic vytknout. Čekání v podobě téměř čtyř dlouhých měsíců bude opravdu nekonečné. TWD skutečně obživlo a raketově opět stoupá k samotnému vrcholu současné seriálové scény. Ukázky na nadcházející události vypadají vélmi "pěkně". Nyní mám nehorázné nutkání se po delší době vrátit ke komiksové předloze a pokračovat v ní... shit!(26.11.2018)

Epizoda s předčasnou dostupností? Proč sakra ne - takovou záležitost přímo uvítám s otevřenou náručí! ... Parádní Mid-season finale nastavilo kvalitativní laťku velmi vysoko, a tato epizoda hrdě pokračuje v jejích šlépějích... Sledujeme zde tuze nemilé události odehrávající se po šokující smrti našeho milovaného Ježíška. Jednu z dějových linek si solidně ukradl i Nýgn v čele se svými lapáliemi - téměř nahánějící úsměv na tváří. A my se pomaloučku polehoučku dostáváme do nové rozepře, v níž bude hlavní roli figurovat smrtonosný šepot. Pokud takto slibně budou vyhlížet i nadcházející epizody, nemám sebemenší výhrady. Závěr mne opět naprosto vykleštil... Judith je mimochodem od nynějška mojí nejoblíbenější postavou!(6.2.2019)

Řecká abeceda, lekce 1. ... Klasická dialogová epizoda plnící funkci rozvíjení charakterů. Nic řemeslně extrémního a převážně světoborného, ale nemůžu se nepřiznat, že tato epizoda opět naplnila očekávání, v některých ekvivalentech je i předčila. Je až k nevíře, jaký raketový vzestup kvality TWD zažívá. Společenstvo Tiché nebezepečenstvo konečně dorazilo na scénu přímo k branám pekelným - anebo královským, vezměte si to, jak je vám jen libo...(18.2.2019)

Tuto velice ojedinělou formu prezence TWD vždy rád přivítám s otevřenou náručí... Senzační scénka s "hluchoněmým" podtextem je něco, co vždy s neskonalým úšklebkem nadšení přivítám vždy s otevřenou náručí. Děj pomalu ale jistě nabírá na obrátkách.(27.2.2019)

Sadisticky drastický přístup průběhu děje, přestože nemalé procento diváků to může pobuřovat, zajistě není ku škodě... A my se postupně dostáváme do (až mystické) kultury tzv. šeptačů. Nemohu si pomoct, ale mě tento seroš baví jako nikdy za poslední cca 2 roky. Connie a Daryl jsou fakticky nápaditá dvojka... Alpha se projevila jako nemilosrdná záporačka.(5.3.2019)

Beta je většinou úhel ostrý, což se v praxi projevilo i zde.... Stále mne udivuje, jak si dokáže Magna v apokalypse nemrtvých udržet tak nádherné vlásky... A dokonce jsme zavítali do Chánova! Absolutní Triple Kill! ... každopádně jsme se dočkali i bombastických bonusů: hudební podkres má stále parádní dunivé basy, Daryl si s největší pravděpodobností našel svojí pravou love of my life (kdo ví, pochopí dvojsmyslnost ;), zjevil se zde i albínský Bob Marley, finále je neskutečná nálož napětí, a idylky se ladně tříští a bortí jako vratký domeček z karet. A to se vyplatí! Až jsme z toho všeho s frendama skákali radostí.... Závěr: bez debat jedna z nejlepších epizod za poslední léta - honosila se totiž tím, co na TWD tak nezměrně miluji: kulervoucí adrenalinový drive, který divákům doslova bere dech. Aplaus prosím....(11.3.2019)

Dětí ako smetí... kdo by to byl řekl, avšak flashbacky (z nichž se z velké části stvořena tato epizoda) zde měly nevídanou obsahovou hodnotu, ba i efektivně zahrály na emoční strunku... Aneb jak společenstvo ke svým jizvám přišlo.(18.3.2019)

Aneb jedno z nejvíce deprimujících a nevypočitatelných tich před bouří v současné mainstreamové seriálové tvorbě, ne-li přímo celkově... Abych vám pravdu bez sebevětších okolků přiznal, momentálně mi nevyvstane na mysli seriál, který by i po 9 letech od uvedení na obrazovky (přestože zažil i své krušnější slabé chvíle a několikrát škobrtl) dokázal i po takové době stále překvapovat, bavit, a šokovat diváky v takové nehorázné míře... Tvůrci se bez prdele s ničím nemazlí, a přes fakt, že většina epizody se nese v uvolněnějším duchu a 'pohodovém vzezření', je její závěr neskutečně brutální a tak významově nečekaný, že určitě valnou většinu diváků doslova položí do kolen, mně nevyjímaje. Tvůrci nám totiž na stříbrném podnose naservírovali jeden obří ojeb a jeden z nejvíce šokujících a emocionálně zdrcujících dějových zvratů, co jsem kdy měl tu čest s otevřenou držkou spatřit.... tohle je prostě a jednoduše kopanec do koulí, který se neodpouští, poněvadž se najde málokdo, koho by tato bolestivá rána do zad, ba přímo do srdce, emocionálně nezdrtila... Nenacházím další patřičná a vhodná slova - poněvadž to nejde... Diskuze na další týden je prekérně žhavá! A bojím se samotného finále - já prostě tu netrpělivost nevydržím... jsem pouze schopen smekat a zpytovat svědomím.(25.3.2019)

A já alespoň očekával pár tónů z Vivaldiho Bouře, a ono nic - jaká to škoda! :( ... Poprvé v historii TWD jsme se dočkali i sněžných vloček - jak příhodné aprílové počasí, s nímž přišly i zimní radovánky! Hurá! .... Průběh epizody působí velmi zpomaleně, jaksi uvolněně, konkrétně velice melancholicky (pochopitelně po předešlých tragických událostech), a jen přidává na hodnotě již tak tuhé a bezelstně mrazivé atmosféry. U scény s koulováním málokomu neukápne slza nad tím, že i ve vážných a vypjatých situacích by jsme neměli ztrácet nadhled a radovat se i z těch nejtitěrnějších maličkostí... Po tom všem ale nemám sebemenší zdání o tom, a ani se netroufám říci, kam bude příběh vesměs směřovat... Přestože epizoda pouze s klidným svědomím uzavřela děj této emočně silné, obsahově bombastické, až obrodně revoluční, řemeslně dokonalé série, musel bych se propadnout hanbou, kdybych ji neohodnotil plným počtem... Smekám, klaním se, a samotným tvůrcům zulíbám nohy za to, že naše milované TWD povznesli na absolutní vrchol současné seriálové produkce, a opět nám tak slastně a láskyplně přirostlo k srdíčku. Děkujeme!(1.4.2019)