Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Série(11) / Epizody(177)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Recenze uživatele molcan2 k tomuto seriálu (42)

Staré dobré časy (2010) (S01E01)

Days Gone Bye je jedným z najvzrušujúcejších pilotných filmov v televízii. Prostredie je jasné už v prvých troch minútach a zážitok z prebudenia sa v nemocnici, keď vidíte všetko len v troskách, je zachytený v strhujúcom svetle. Nie je nič, čo by tento pilot nemal na kontrolnom zozname. Predstavenie postáv, motívy, prostredie, to všetko sa snaží upútať pozornosť a niet divu, že sa tento seriál stal týždenníkom aj po tejto epizóde. Ako pilotný diel nebolo nič napínavejšie ako 1 hodina televízie, ktorú si na Halloween 2010 naladilo viac ako 5 miliónov ľudí. Po tejto epizóde by seriál nerobil nič iné, len rástol viac ako 5 sezón. ()

Pach krve (2010) (S01E02)

Druhá epizóda TWD má čo povedať o spôsobe prežitia vo svete plnom chodiacich mŕtvol. Herecké obsadenie a režisérka Michelle MacLarren odviedli pri tejto epizóde skvelú prácu. Postava epizódy: Glenn Rhee ()

Krátké shledání (2010) (S01E03)

Rick sa stretáva so svojou rodinou a ostatnými preživšími. Ide o epizódu so silným zameraním na postavy, ktorá vytvára zaujímavú dynamiku. Príbeh sa posúva pomerne pomaly, ale sústreďuje sa na množstvo dobrých interakcií medzi postavami, ako je rodina Grimesovcov, Shane, Daryl a ďalší. Vytvára solídnu drámu so vzťahmi nadviazanými od chvíle, keď bol Rick považovaný za mŕtveho, a s nepríjemným pocitom viny spojeným s ponechaním Merla pripútaného k streche. Osobitne sa mi páčili sociálne témy zobrazené vo viacerých scénach zobrazujúcich návrat ľudstva do prvotného stavu. Vizuál ženských postáv, ktoré sa venujú praniu a zháňaniu potravy, zatiaľ čo muži buď lovia, zbierajú, chránia alebo všeobecne leňošia, je dobrý. Výmena dialógov medzi ženami, ktoré diskutujú o rôznych technológiách, ktoré im chýbajú, je skvelá. So všetkými spoločenskými konštrukciami v troskách bude zaujímavé sledovať, aká spoločnosť v priebehu seriálu vyrastie. Seriál sa končí ochutnávkou toho, čo príde v ďalšej epizóde, čo dobre funguje a núti vás pokračovať v sledovaní. Vizuálna stránka je silná, s niekoľkými dobrými zábermi ľudí žijúcich v tábore pre preživších. Páčia sa mi zábery, v ktorých sú niektoré postavy v centre zvláštneho diania, ale vidíte aj iných, ktorí sú zaneprázdnení v pozadí, buď sa pozerajú, alebo robia iné veci. Hororové efekty sú brutálne ako vždy, ale v tejto epizóde je väčší dôraz na živých s menším množstvom akcie a mlátenia zombie. Andrew Lincoln opäť dobre vedie seriál s dobrou podporou ostatných hercov, ako sú Norman Reedus, Michael Rooker, Jon Bernthal a Sarah Wayne Callies. ()

Rukojmí (2010) (S01E04)

Táto epizóda je úžasná v každom ohľade! Je tu ľudský konflikt... invázia chodcov a trochu humoru! Postava epizódy: Daryl Dixon ()

Lavina (2010) (S01E05)

"Wildfire" sa začína, keď Rick hovorí do vysielačky v nádeji, že ho Morgan počuje. Tento úprimný monológ vedie k epizóde, ktorá je plná emócií. Tí, čo prežili predchádzajúci útok chodcov, sa pripravujú na riadnu likvidáciu svojich padlých kamarátov, ale čoskoro sa ukáže, že Jima v skutočnosti uhryzol chodec. Rick sa ho však nechce vzdať a navrhne cestu do Centra pre kontrolu chorôb v nádeji, že sa možno podarí nájsť liek. (Alebo aspoň ďalších preživších.) Shane má pochybnosti - radšej by absolvoval ešte dlhšiu cestu na vojenskú základňu, ktorá je podľa neho lepšou možnosťou -, ale nakoniec dôveruje Rickovmu úsudku. Táto epizóda nebude pre každého. Takmer nevidíme žiadnych chodcov a ani gore tu nie je veľa (až na obvyklé množstvo zvukových efektov). Divoký oheň je skôr o štúdiu postáv a o vyrovnávaní sa s týmto novým svetom. Andrea si dáva načas s rozlúčkou s Amy, pričom dobre vie, že v lepších časoch tu pre Amy naozaj nebola. Jimovi sa vracia časť jeho jasnozrivosti a sám sa rozhoduje o svojom osude. Práve preto, že sa toľko času venuje spoznávaniu týchto postáv, je tak pôsobivé, kedykoľvek jedna alebo viacero z nich zomrie. Nemusíme vždy súhlasiť s činmi niekoho alebo ich schvaľovať, ale chápeme ich. Predstavenie CDC bolo v tejto prvej sezóne dobrým háčikom, pretože nám poskytlo nové miesto, s ktorým sme sa mohli zoznámiť. Zdá sa, že zostal len jeden vedec, muž menom Jenner (Noah Emmerich), a ten vytrvalo pokračuje v tom, čo musí robiť, akokoľvek je už unavený. Keď sa Rick a ostatní skutočne objavia, je vyvedený z miery a s prichádzajúcou nocou, keď sa musí rozhodnúť, či ich pustí dnu, napätie stúpa. Skvelo zahrané všetkými zúčastnenými. Štyri z piatich. ()

Testovací subjekt 19 (2010) (S01E06)

Páčilo sa mi to, pripadalo mi to ako celý oblúk v jednej epizóde. Jenner a vzorka TS-19, zariadenie, diskusia Shanea a Lori. Šťastie, že v zariadení našli druhú šancu, a zúfalstvo, ktoré prišlo po zistení, že to nie je druhá šanca, ale moment. A v poslednej časti Jenner povie niečo, čo sa zdá byť dosť dôležité, ale asi by si to nechal pre seba až na úplný koniec. ()

Cesta do neznáma (2011) (S02E01)

Po silnej prvej sezóne prináša druhá sezóna úžasnú, intenzívnu a krvavú prvú epizódu. Skupina sa rozhodne, že by teraz mala zamieriť do Fort Benning, ale cestou ich zastaví cesta plná rozbitých áut, ktoré blokujú cestu, navyše nemajú veľa benzínu a pokazí sa im karavan. Táto epizóda predstavuje stádo, svorku chodcov, ktorí všetci smerujú jedným smerom. niekedy sú malí a niekedy veľkí, ako uvidíte v ďalších sériách. Stádo vytvára niekoľko napätých momentov pre Andreu, ktorá sa schováva na záchode v karavane, Daryla, ktorý sa schováva pod mŕtvymi chodcami, T-Doga s ťažko zranenou rukou a zvyšok skupiny, ktorý sa schováva pod autami. Chodci vystrašia Sophiu, tá sa neskôr stratí v lese a Rick s Darylom ju nemôžu nájsť, dokonca chodca hrozným spôsobom vypitvajú. Skupina sa rozdelí a objaví táborisko s mŕtvolou v stane, kostol plný nábožných chodcov (Lol) a jeleňa, ktorého sa Corrral snaží pohladkať a lovec ho omylom zastrelí, aký cliffhanger. ()

Krev mé krve (2011) (S02E02)

Carl má strelné zranenie a pátranie po Sophii pokračuje. Ide o silnú epizódu, ktorá obsahuje dobrú drámu zameranú na postavy. Seriálová zápletka okamžite pokračuje tam, kde sa skončila dramatickými situáciami týkajúcimi sa oboch detí. Tempo tejto epizódy uprednostňujem pred predchádzajúcou, pretože sa v určitých sekvenciách monológu toľko nevlečie. Pomáha byť rodičom, aby ste ocenili obe dejové línie. Sám som sedel pri nemocničnom lôžku s dieťaťom na ventilátore, cítil som sa bezmocný a nevedel som, čo sa bude diať. Scény zahŕňajúce Carla neuveriteľne dobre zachytávajú túto emóciu. Avšak, akokoľvek sú dobré, nie je v nich žiadne skutočné napätie, keďže je počas nich úplne zrejmé, že všetko bude v poriadku. Vystavili by hollywoodski scenáristi postavy takejto traume bez odplaty? Nie. Vrcholom sú určite herecké výkony a charakterizácia postáv. Všetko to na mňa pôsobí neuveriteľne vierohodne a realisticky. Taktiež dávajú Shaneovi solídnejší vývoj postavy a pekne vedú k vynikajúcemu cliffhangeru, ktorý dokonale prechádza do toho, čo vyzerá byť dejovou niťou pre ďalšiu epizódu. Všetky vizuálne efekty a strih sú výborné. Kamera robí veľa príbehu, čo je pre mňa dôležité. Efekty zombie sú ako vždy vynikajúce, najmä jeden veľmi jemný a desivý prekvapivý útok. Všetky herecké výkony sú skvelé, pričom pre mňa vynikli Andrew Lincoln, John Bernthal, Sarah Wayne Callies a Pruitt Taylor Vince. ()

Zásah v pravou chvíli (2011) (S02E03)

Shane a Otis sa pokúšajú uniknúť z obkľúčenia zombie, zatiaľ čo ostatní sa starajú o Carla a pokračujú v pátraní po Sophii. Ide o dramatickú a napínavú epizódu s niekoľkými slušnými charakterovými momentmi. Dej pokračuje hneď po skončení predchádzajúcej epizódy udalosťami na farme, na diaľnici a sledovaním Shaneovej misie s cieľom získať lekárske zásoby. Každý segment je napísaný dobre, pričom dve hlavné dejové línie na seba silne nadväzujú. Podobne ako v predchádzajúcej epizóde nemá premisa Carlovho postrelenia žiadne skutočné napätie, pretože je zrejmé, že bude v poriadku, a vďaka tomu sa cítim skôr ako mucha na stene, ktorá sleduje, čím prechádzajú jeho rodičia. Andrew Lincoln a Sarah Wayne Callies stvárňujú tieto postavy realisticky so skvelými výkonmi, ale koncept sa vzhľadom na nedostatok neistoty trochu vlečie. Vývoj postáv je bez problémov najlepšou časťou deja, pričom najmä Shane má veľmi rušný a zaujímavý podiel na výsledku. Aj Daryl sa stáva viac zaokrúhlenou postavou, zdá sa, že je oveľa viac ako vidlácka karikatúra, ktorá sa prvýkrát predstavila v prvej sérii. Všetky vizuálne efekty sú výborné, pričom príbeh rozpráva kamera, strih, ale aj dialógy. Efekty zombie sú silné ako vždy. Drobnosti, ako napríklad vesta s vysokou viditeľnosťou, ktorú nosí jeden zo zombíkov, im dodávajú skvelý charakter. ()

Čerokézská růže (2011) (S02E04)

Tí, čo prežili, prídu na Hershelovu farmu, kde sa utáboria, a majiteľ ich požiada, aby sa po jeho pozemku pohybovali bez zbraní. Preživší nájdu chodca uväzneného v studni a neúspešne sa ho pokúšajú odstrániť bez toho, aby kontaminovali vodu jeho krvou. Glenn odchádza s Maggie do lekárne v neďalekom meste a Lori ho požiada, aby jej priniesol špeciálnu zásobu. Po získaní lekárskych potrieb sa Glenn a Maggie vyspia. Carlovi je lepšie a prežije. Shane je znepokojený a pripravuje sa na výcvik preživších. Daryl vyhľadá našu Sophiu sám a prinesie čerokézsku ružu, aby dal nádej Carol. Keď Lori dostane zásoby, použije ich a zistí, že sa naplnil jej strach. Zvodná "Cherokee Rose" je zatiaľ najnezaujímavejšou epizódou "The Walking Dead". Zombík, ktorý spadol do studne, je dosť sklamaním. Dialóg medzi Rickom a Hershelom o viere a Bohu je hrozný. Nápad s uskladnením zbraní je neuveriteľný. Sexuálna scéna medzi Maggie a Glennom nemá žiadnu chémiu a je úbohá. Sekvencie medzi Carlom a Rickom a Daryl rozprávajúci príbeh o čerokézskej ruži Carol sú najlepšími momentmi tohto slabého seriálu. Otázka, ktorej sa nemôžem vyhnúť, znie: - Ak je v blízkosti farmy pokojná lekáreň, prečo Shane a Otis riskovali svoje životy, keď išli na miesto preplnené chodcami? Ďalej, ak sa preživší vyhýbajú streľbe, keďže chodcov priťahuje zvuk, ako môže Shane pripraviť stanovisko na výcvik skupiny na farme? ()

Chupacabra (2011) (S02E05)

Mojou najobľúbenejšou časťou tejto epizódy bola výmena názorov medzi Darylom a Merlom, jeho bratom ako halucináciou. V krátkom časovom úseku vypovedá o minulosti týchto dvoch postáv. Ukazuje však Darylovu oddanosť svojej veci a Michael Rooker je v tejto scéne tiež najlepší. Inak seriál pokračuje v normálnom vývoji postáv a príbehu ako obvykle, Shane pokračuje aj vo svojom zostupe, ale stále ma tu baví herecký výkon Jona Bernthala. Celkovo pre túto epizódu 4 z 5. ()

Tajemství (2011) (S02E06)

Táto epizóda mi celkovo prišla dosť napínavá, keď Glenn vysypal svoje dve "tajomstvá" a Dale sa postavil Shaneovi tak, ako to urobil. Andrea bola zvyčajne otravná, ale medzi ňou a Shaneom bola skutočná chémia! Keď sa natiahla a zobrala mu veci a on potom zastavil auto a povedal "no tak poď sem", to bolo HOT!!! Zdá sa, že Andrea vždy vie, čo chce. Veľmi asertívna. A teraz ten scenár s Lori po ranných tabletkách. Nevedel som, ako tento liek vlastne funguje, tak som si to vyhľadal. Ukázalo sa, že tieto tabletky sa NEPOUŽÍVAJÚ, keď už ste tehotná!!! No tak, spisovatelia! To ste sa o tom s niekým neporadili??? Tieto tabletky musíte užívať 1-5 dní PO pohlavnom styku bez ochrany!! Takže ak ste mali pohlavný styk a nepoužili ste kondóm, alebo ste vynechali antikoncepčnú tabletku, alebo ste boli sexuálne napadnutá, potom a len potom budú tieto tabletky fungovať. NIE po tom, ako sa potvrdí, že ste tehotná. Veľmi ma sklamalo, že to uvidia diváci a budú si myslieť, že je to "alternatíva" k pozitívnemu testu. Tak to teda nie je. ()

Stodola (2011) (S02E07)

Najskôr mi dovoľte, aby som sa upokojil po tom, čo som videl na konci. Najlepší koniec v akomkoľvek seriáli doteraz. Úžasné..!!! Jednoducho neuveriteľné..!!!! Teraz neviem koho napadlo urobiť takýto koniec (všetkým scenáristom ktorí to vymysleli sa pokloniť..rešpekt)ale dostane vás to...nikto myslím tým nikto nečakal že to skončí. Nemyslím si, že scenáristi môžu prekonať tento koniec akýmkoľvek iným koncom, ktorý plánujú pre budúce epizódy. Bože!!! Ešte stále som z toho dramatického záveru v nemom úžase. Už mi dochádzajú slová chvály. Seriál môže ísť od tohto momentu už len vyššie. Dúfam. dovtedy potlesk pre scenáristov a tiež čas na vydýchnutie, aby vymysleli ešte lepší koniec ako tento, aby sme sa v ďalších epizódach bavili :) ()

Nebraska (2012) (S02E08)

Je to solídna epizóda, najmä scéna v bare. Dialógy boli perfektné na prípravu záverečného zúčtovania. ALE...Loriina časť je smiešna. Aký zmysel malo to, že sa tehotná žena vydala hľadať svojho manžela, do mesta, v ktorom nikdy nebola. Veď čo mala robiť, jazdiť po každej ulici a trúbiť, kým Rick nepribehne? Tá časť, keď sa pozerala na mapu a uhýbala z cesty, aby sa vyhla chodcovi. Zdá sa, že táto časť bola vynútená a nebola nevyhnutne potrebná pre túto epizódu. Akoby ju využili na to, aby natiahli 47-minútovú epizódu. ()

Přestřelka (2012) (S02E09)

Rick, Herschel a Glen riešia následky prestrelky. Ide o silnú epizódu, ktorá opäť vyzdvihuje ľudstvo späť do jeho prvotného stavu a obsahuje napínavé akčné a hororové scény. Bezprostredne sa sústreďuje na následky dvoch veľkých incidentov z predchádzajúcej epizódy, z ktorých nebudem nič spoilerovať. Obe tieto scény sú z vizuálneho hľadiska výborne spracované a prinášajú množstvo napätia a hrôzy. Všeobecnou témou, ktorá sa tiahne mnohými scénami a dialógmi, je sebeckosť ľudstva a postavy na mnohých miestach kontrastujú. Mnohé z nich sa ocitnú v extrémnych situáciách a reagujú po svojom, aby si zabezpečili vlastné prežitie a v niektorých prípadoch aj prežitie iných. Niektorý vývoj postáv, ktorý sa odohráva na farme, ukazuje, že ľudia sa uchyľujú k svojim základným inštinktom prežitia. Zobrazujú sa typické príčiny konfliktov a motivácie ľudí pri páchaní násilných činov na sebe navzájom. Dobre sú vykreslené najmä postavy, ktoré sa snažia ovplyvniť ostatných, aby sa dopustili násilných činov v mene ochrany a prežitia. Všetky herecké výkony sú vynikajúce a produkčné hodnoty sú skvelé. ()

Víc než dál (2012) (S02E10)

Pri ďalšom sledovaní tohto seriálu začíname vidieť, ako ďaleko sa tento seriál dostal. Krátka prvá sezóna v nás zanechala túžbu po ďalšom zabíjaní zombíkov a ťažkých rozhodnutiach, ktoré musia Rick aj Shane urobiť. Prvá polovica druhej série nám to priniesla a ešte viac, aj keď sa mi zdalo, že celá záležitosť so Sophiou bola až príliš naťahovaná. Teraz prichádza a odchádza druhá polovica 2. série a my sme videli oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Keďže tvorca Frank Darabont bol z projektu prepustený, nepodieľal sa na písaní druhej polovice 2. série. Ale táto záverečná polovica sezóny sa rýchlo prehnala cez viac ako 40 minút každej epizódy. A epizóda "18 Miles Out" nie je výnimkou. Nielenže je vynikajúca, je to pravdepodobne jedna z najlepších epizód v seriáli. Ani nie po piatich minútach Rick konfrontuje Shanea s tým, že mal s Lori vzťah, keď ho vyhlásili za mŕtveho. Vháňa Shaneovi strach do očí, čo od Ricka nečakal. Nielenže sa k tomu Shane priznal, ale priznal aj to, že zabil Otisa, keď Rick nadhodil situáciu v škole. Táto scéna bola plná nenávisti a strachu a boli to úvodné momenty epizódy. Skutočným príbehom tejto epizódy bolo privedenie Randalla, úplne vyliečeného zo zranenia nohy, 18 míľ pred farmu a jeho vysadenie. No skôr než mohli odísť, Randall prosí Ricka a Shanea, aby ho tu nenechávali, pretože pozná Maggie. Shane, uvažujúc logicky, Rickovi povie, že pravdepodobne vie, kde sa farma nachádza, a že si pre svoju skupinu príde a prepadne ich. Shane vytiahne zbraň a ledva minie Randalla, pretože Rick ho zastaví. Tým sa začína boj medzi oboma vodcami, ktorý sa končí útokom desiatok chodcov. V minulotýždňovej epizóde "Triggerfinger" scény z farmy epizódu tak trochu zničili. To však nebol prípad epizódy "18 Miles Out". Beth, ktorá sa už prebrala zo šoku, uvažuje o samovražde, čo vyvolá hádku medzi Maggie a Beth, ako aj Lori a Andreou. Začíname vidieť konflikt medzi Andreou (ktorá je na strane Shanea) a Lori (ktorá je na strane Ricka). Diváci hovorili o tíme Shanea a tíme Ricka a táto epizóda konečne ukazuje, ako je skupina rozdelená na tieto dva tímy - okrem Deryl, ktorá, zdá sa, nie je na nikoho strane. S epizódou som mal, žiaľ, jeden problém. Ku koncu prestrelky s chodcami začnú Rick a Randall utekať z oblasti a nechajú Shanea zomrieť. Nakoniec však Randall a Rick prídu na pomoc v aute a Shanea zachránia. Keby som teraz bol Rick a Shane by sa ma takmer pokúsil zabiť, nezachránil by som ho. Ale chápem, že Rick, hoci sa začína meniť na temnejšiu postavu, má stále pocity pochopenia a odpustenia. Úprimne povedané, myslela som si, že táto scéna bola dráždivá. Rick a Shane sa do konca tejto sezóny postavia proti sebe a neskončí sa to tým, že boj prerušia chodci. Predpovedám, že jedna z týchto postáv zomrie alebo opustí skupinu... ale to ukáže až čas. ()

Jeden rozhněvaný muž (2012) (S02E11)

Hlavné posolstvo tejto epizódy o tom, čo znamená byť človekom vo svete, ktorý trestá morálku, robí túto epizódu mimoriadne silnou a dojímavou. ()

To lepší v nás (2012) (S02E12)

Shane sa zbláznil a oslobodil rukojemníka, aby ho mohol zabiť, a potom sa zranil, aby sa mohol tváriť ako obeť. Rick, Glenn a Daryl ho idú hľadať. Rozdelia sa na dve časti. Daryl a Glenn zistili, ako sa rukojemník premenil na chodca a krv na strome, čo viedlo k Shaneovi a Rick prišiel k vlastným záverom, ale nechce bojovať so svojím priateľom v bitke zbraní, namiesto toho čaká, kým Shane zníži svoju ostražitosť, aby ho vyradil nožom. Potom sa objaví Carl a zabije chodca Shanea s istým zaváhaním. Carl sa svojho otca nepýtal, možno v ďalšej epizóde. Rick sa rozhodol pre voľbu, ktorá ho udržala nažive a spolu s ním aj jeho rodinu. Nebola to zlá voľba, ale bola zlá, rovnako ako to, čo chcel urobiť Shane. Táto situácia s chodcami, ktorí sa potulujú okolo. Dávalo by zmysel, keby ľudia stratili svoju ľudskosť a boli v blízkosti diabla. ()

U skomírajícího ohně (2012) (S02E13)

Epizóda je úžasná od začiatku do konca. Bola to taká jazda veľmi uspokojivé finále pre pomaly dobrú sezónu a milujem Ricka Grimesa, ktorý je môj otec úžasný scénar btw. ()

Sémě (2012) (S03E01)

Od priateľov a recenzentov na CSFD som počul o "The Walking Dead" len samé skvelé veci. Chvíľu trvalo, kým som sa dostal k sledovaniu, pretože som bol zaneprázdnený a tiež som si nebol istý, či to bude moja šálka čaju. Nakoniec som sa k nemu pred niekoľkými rokmi dostal a pomaly som sa ním prepracoval, pričom som mal veľmi dlhý zoznam filmov na pozretie a posúdenie, a ukázalo sa, že "The Walking Dead" je moja šálka čaju a že je tak dobrý, ako sa o ňom hovorilo, a že je mimoriadne návykový. Vlastne sa mi veľmi páčila 2. sezóna, kde najslabšia epizóda ("Cherokee Rose") bola ešte veľmi dobrá, ale zdieľam pocity ostatných, že mnohé epizódy sú na ukecanej strane a chvíľami pomalé. Tretia sezóna však začína brilantne s epizódou "Seed". A silná pripomienka toho, že sezóny 1-5 "The Walking Dead" boli pre mňa absolútne geniálne a vidieť seriál v plnej kráse (6. sezóna bola nevyrovnaná, 7. sezóna bola obrovským sklamaním a stále diskutujem, či si pozrieť 8. sezónu). Je to tak emocionálne, komplexné a napínavé, ako by človek očakával , zároveň to má adrenalín a odvahu. Stále ma šokuje, ako mohol vzniknúť inteligentný, dobre natočený (až tak, že je ľahké si ho pomýliť s filmom) seriál o zombíkoch, keď sa o to pokúšalo toľko filmov a fatálne zlyhali. "Seed" je jednou z najtesnejších, najvzrušujúcejších, najakčnejších, najnapínavejších a emocionálne najinvestovanejších epizód seriálu vôbec. Jedna z najlepších epizód sezóny a vrchol seriálu. Tak ako všetky epizódy seriálu, aj "Seed" je neuveriteľne dobre spracovaný po stránke produkčných hodnôt, s drsnou a odvážnou výpravou, kamerou takmer filmovej kvality, efektmi, ktoré vyzerajú dobre, majú dušu a nie sú zbytočne využívané alebo zneužívané, a dosť desivým make-upom, vďaka ktorému sú zombíci ešte desivejší. Hudba je podmanivá a pôsobivá, je prítomná, ale nikdy nie príliš rušivá. Scenár je vo všeobecnosti inteligentný a podnetný, má veľa napätia a emocionálnej odozvy a už teraz vykazuje známky komplexnosti postáv a viacvrstvového rozprávania. Scény s väčším množstvom udalostí, v jednej z najnapínavejších epizód seriálu, sú napínavé a desivé, ako aj nekompromisné. Oceňujem stále silný a stále napredujúci príbeh a budovanie postáv, s niektorými skvelými vývojmi pre Andreu. Ľudská dráma je dobre vyvážená s akciou, s ktorou epizóda nestráca čas. Taktiež to, že tempo nikdy nie je nudné alebo uponáhľané. Je tu veľa napätia a záver je nezabudnuteľne trýznivý v tom najrozporuplnejšom zmysle slova. Všetko je napínavo rozohrané bez toho, aby sa v dôležitejších častiach ponáhľalo a bolo emocionálne komplexné. Budovanie sveta je úžasne pohlcujúce a efektívne. Réžia je inteligentná a atmosférická, pričom predstavenie bolo po celý čas silne herecky obsadené. Andrew Lincoln, Laurie Holden a Scott Wilson sú mimoriadne dobrí. Celkovo brilantný otvárací diel tretej sezóny. 5/5 ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)