Hulk na neznámé planetě

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Sam Liu se nezdá! Po průměrném filmu Hulk vs a nemastném-neslaném Superman/Batman: Public Enemies představil snímek minimálně o dvě třídy lepší. Od prvních minut mě příběh vtáhnul a to i přesto, že jsem ho již znal. DC Comics jednoznačně vládl na poli kreslených superhrdinských filmů (Superman: Doomsday,(4.2.2010)

Tržby za predaj DVD v USA $5,526,734 //počet predaných kusov 397,448║ HULK gladiátorom, akciou nabitý animák, kde ujdu aj dejové vsuvky. /60%/(21.3.2012)

Me pridou ty animace s Hulkem vsechny stejny. Hulk je nasranej na maximalni moznou miru a masakruje co mu pride do cesty. Ani tady to neni jiny. Ani na vterinu se nezmeni v cloveka, takze 99% filmu nekoho rube, tentokrat prevazne jako gladiator v arene na mimozemsky planete. A ono to je vlastne v poradku, tohle vymlety zeleny hovado se k nicemu jinymu nehodi. Obcas se sice objevi nejaka stupidni scena typu polibku, ale v podstate jsem spokojenej. 75 minut akce s obstojnou animaci a spise dospelackej animak.(19.6.2011)

Hulk jako gladiátor na cizí planetě... mě moc nevzal. Prostředí pěkné, animace taky, ale příběh už se mi zdál trochu slabší a hlavně - Hulk samotný. Já ho nějak nemusím, přijde mi spíš jako záporák, jako zelený, nasraný a vymletý hovado. Tím spíš, když se tu ani nemění zpátky v člověka. A nic moc tady nejsou ani souboje. Akce sice hodně, ale je to samý bum a letíš tři prdele daleko. Takže sice horší ze superhrdinských animáků, ale pořád docela dobrý.(5.8.2010)

Prima pohádka, která lehce čerpá s výborného komiksu.(16.3.2014)

Vyhoštěný Hulk se ocitá na planetě Sakaar, na které to nemá vůbec lehké. Po prodání do otroctví si musí poradit s gladiátorskými zápasy, kde si musí vybojovat svobodu. Animace Marvelu je zdařilá. Hulk pouze za rozzuřené, ale silné 3. ( Hodnocení: 6/10 )(12.5.2012)

Nejlepší animovaný film od Marvelu! Planet Hulk rozhodně stojí za shlídnutí. Hulk je totiž gladiátorem a musí se utkat o svou svobodu. Jednoznačně doporučuji! ... 100%(2.1.2013)

• D.Moore

Výborná komiksová předloha, která se co do děje může měřit s nejlepšími příběhy (třeba) Barbara Conana, dostala pořádnou ránu. Stala se z ní dosti volně zadaptovaná prostinká mlátička, místy doslova ubíjející... A navíc dost škaredě animovaná. Komiks je vynikající fantasy, tohle ovšem bylo jen o neustálých ranách a dialozích k smíchu.(26.7.2014)

Nevěřím vlastním očím. Už zhruba před dvěma roky jsem dospěl do stádia, kdy mě málokterý film dokáže něčím překvapit. Postavy jsou jasně nalajnované podle jednoduché šablony, příběh předvídatelný, dějové rádoby zvraty jakbysmet. Člověk se musí sakramentsky snažit, aby si v nejen hollywoodském portfiliu našel kousek, který jej dokáže vnitřně naplnit a odzbrojit, ne jen pobavit. Naposledy jsme tu měli Inception. No a teď je tady Planet Hulk - animovaný film od Marvelu. Animák, který je napínavý jako filmy od Pixaru, je absolutně nepředvídatelný co se týče dějové linky (scénář přitom nepůsobí vyumělkovaně ani absurdně), a "hraje" v něm panoptikum postav tak živoucích, věrohodných a pochopitelných, že jsem zapoměl mrkat, jak jsem je hltal očima. A ty dialogy! Prostě nevycházím z údivu... To jen tak na okraj. Druhou půlku snímku vyplňují úchvatné akční scény - ovšemže, když je to animované. A podle komiksu. A jinak: vrtá mi hlavou, jak mohou mít téměř všechny marvelovské / DCčkovské snímky široko daleko nejlepší úvodní titulky. Režiséři hraných akčňáků by se mohli učit... ZAJÍMAVOST: Postava Beta Ray Billa byla přidána mimo kontext s komiksem - v originální sešitové podobě se totiž na jeho místě objeví Silver Surfer.(31.7.2010)

Každý film, kde Hulk není jenom tupým strojem na rozbíjení čehokoli bez rozmyslu si zaslouží pozornost, už jenom proto, že tenhle konkrétní se povedl. Ale přesto mu jedna zásadní věc podráží nohy a to scénář, kterej je prostě hrozně béčkovej a ani u komiksáren by neměla být taková jednoduchost tolerována, obzvlášť postavy jsou viděné už tisíckrát z hlediska filmového charakteru nepřináší nic nového. Dokud se bojuje v aréně, nic z toho ani moc nevadí, jenže jakmile se z nich dostaneme ven, nemá film jedinou možnost překvapit a každý musí vědět, jak to celé skončí, protože takovou jednoduchost zápletky musí prohlédnout už na začátku každej. Silnější tři hvězdičky za dobře natočenou věc s nablbym scénářem.(3.5.2013)

Povedal by som, že je to taký Marvelacky animovaý gladiátor. Čo sa týka akcii, tak je ich tu fakt dostatok a sú fakt dobré, čo ma ale najviac prekvapilo bol dej. Čakal som niečo klasickejšie a jednoduchšie (nie že by to bolo zložité, ale snáď chápete čo tým chcem povedať), ale namiesto toho som nedostal slušný animák s dobrými akciami kde aj príbeh za niečo stál. Rozhodne odporúčam pokial máte radi Hulka. Jeden s tých lepších animákov. 70% - 3*(28.10.2011)

80%(27.4.2012)

Celkom fajn animák, no v posldenom akte tomu strašne dochádza dych. 7/10(20.4.2017)

No nevím, nebylo to špatné, ale nepřišlo mi to ani jako něco převratného. Hulk se po svých průserech poslán ze Země na neznámou planetu. Věci se ale pokazí a on skončí na planetě Sakaar ovládané tyranským Červeným králem. Ten používá otroky jako gladiátory pro své hry. A Hulk se stane jedním z nich. Společně s partou dalších otroků poráží všechny protivníky. Nakonec svobodu dobude po svém. Je tam pár zajímavých postav. Objeví se tam i Thor. "Ty jsi jejich spasitel."(15.5.2015)

Marvel ma na DC Comics stale obroskou propast v animaci. Fyzika, vaha... nic pro jejich postavy neplati. Dokazi ohnout klouby do netusenych uhlu, i lide skakat metry vysoko, drtit kameny pokud se to zrovna hodi, behem vterinoveho strihu ubehnout i desitky metru a menit mista v souboji... Tohle pak likviduje akcni sceny, z kterych jsou (bohuzel) jejich filmy prevazne tvoreny. A to me pak nebavi sledovat. Co zustava? Podprumerne scenare, primitivni kresba (vedle detailnich DC, kde je kresba styl, je Marvelacka lenost), nezajimave charaktery (Hulk, Avangers...). Planet Hulk je presto o tridu lepsi nez predesle dva filmy Sama Liu, protoze se snazi priblizit konkurenci a do filmu dava i pribeh! Wow. Rozdil v kvalite je ale porad propastny (jak vyrazne jinak pusobi na divaka destrukce v Planet Hulk a Superman Doomsday, o kolik je propracovanejsi poznavani ciziho sveta ve Wonder woman, nemluve o psychologii postav). __ Je to akcni jednohubka s obcas fajn momentem, ale na 80 min stopaze to nema napsany dej. __ 50%(13.2.2010)

Co čekat od Hulka ? Přece mlácení, vztek a zase mlácení, tentokrát i krapet lásky a porozumění bližnímu svému:) Mít to "nátěrovější" konec jdu na pět.(19.12.2011)

Za všetky tie peniaze, za ktoré sa už pokúšali natočiť dobrý film o Hulkovi, by už dokázali Hulka aj vytvoriť... :-) Napriek tomu, že tento Hulk má dosť otrepanú tému gladiátorských zápasov, bavil som sa. Predovšetkým preto, že z počiatku primitívny príbeh dokázali slušne rozpracovať a celé je to v Conanovsko-Riddickovskom štýle. A keď prišlo pár fakt nekorektných scén s deťmi, moje skazené sarkastické druhé ja chrochtalo blahom. Lepšia space opera ako GREEN LANTERN: PRVÝ LET. Marveláci konečne urobili krok k tomu, aby dobehli Kal-La a netopiera od DC...(14.11.2011)

Nevím jaký komiks byl přesně předlohou tohoto Hulkova příběhu, takže mi jakékoli změny v ději asi určitě musely uniknout, ale každopádně je to velmi zábavný film v takovém tom "drsnějším" stylu animovaných hrdinů, kdy dojde i na nějakou tu krev a zabíjení a podobně. O spoustu z toho se pochopitelně postará sám Hulk, kterého vyhostili na cizí planetu, kde z něho chcou mít arénovou show zatímco jiní z něho chcou mít velkého osvoboditele a Hulk chce akorát zmizet :). Plyne to docela pěkně z boje do boje s občasným pohledem na pozadí celého děje na neznámé planetě a je to zajímavé, hodně akční a určitě ne tak úplně pro děti, jak by někdo mohl čekat od Marvelovského animáku, který se přílišné brutalitě nebo krvi obvykle vyhýbá. Pokud jde o animaci a tak, tak je to "jen" pěkné, stejně jako celý děj je "jen" zábavný, protože v poslední čtvrtině už docela dost stagnuje a završení děje je takové hrozně obyčejné a bez nějakého opravdového napětí nebo stupňování akce a atmosféry jako třeba v první půlce filmu, takže proto to budou "jen" ****, protože jsem se sice bavila dost, ale začátek filmu mě navnadil na něco trochu víc než jsem na konci dostala. Ale jinak fajn :).(9.6.2011)

Asi taková průměrná záležitost v rámci žánru. Filmů s Hulkem moc nakoukaných nemám, takže je to vlastně trochu i nezvyklé, že celej film je zelenej, klaďas a že si málem dá s jednou ženskou i pusu(28.7.2013)

Hulk je vyhoštěn ze Země a dostane se na planetu, kde je nucen bojovat jako gladiátor. Animace je slušná, ale jinak jde o lehký nadprůměr. V tomto filmu dokonce Hulk téměř políbí ženu! To je na něj opravdu nezvyklá věc, když vezmeme v potaz, že se v Hulka nemění z člověka, lae je zelenáčem stále.(20.5.2011)

Fantastické zpracování látky, práce s postavami a celé v našlehané akci. Doslova až epický nádech má gradovaná zápletka. Hulk na neznámé planetě má vše, co si u animovaného komiksu představuji. Mám pocit, že Thor: Ragnarok bude hodně čerpat z tohoto komiksu, tak snad si z toho tvůrci odnesou co nejvíce......9/10(14.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6