Hulk na neznámé planetě

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Přímočará akčňárna, která má spíš než s klasickými marvelovkami mnoho společného s Conanem a Johnem Carterem. Scénář je poctivé, byť lehce předvídatelné řemeslo. Postavy to ale táhnou, má to skvělou hudbu, přesdržky a atmosféru právě třeba Howardových příběhů. Jo, mohlo to trochu zpomalit, aby zvraty a pokusy o emotivní scény nebyly sázeny jakoby mimochodem, pokud zrovna někdo nebije někoho jiného do hlavy, ale to je moje jediná výtka. A je to asi jako vytýkat emoční distanc Komandu, takže za mě spokojenost.(12.4.2018)

Fantastické zpracování látky, práce s postavami a celé v našlehané akci. Doslova až epický nádech má gradovaná zápletka. Hulk na neznámé planetě má vše, co si u animovaného komiksu představuji. Mám pocit, že Thor: Ragnarok bude hodně čerpat z tohoto komiksu, tak snad si z toho tvůrci odnesou co nejvíce......9/10(14.7.2017)

Planet Hulk se věnuje pouze hulkově postavě. Bruce Banner byl eliminován, ale paradoxně to vůbec není na škodu. Hulkovi spolubojovníci jsou dostatečně zajímaví a cameo Thora a minirole Beta Ray Billa příběh příjemně rozšiřuje. Zasazení děje do paralelního "Říma" a téma zrady je taktéž působivé. Rozhodně se tak těším na další hulkova dobrodružství.(25.2.2010)

V tomhle dílu Hulka vysadí na jisté planetě, domorodci ho zajmou, strčí do arény a on tam všem rozbije hubu. Díky jakémusi svítícímu disku se Hulk naučí mluvit a je tu vlastně vykreslený jako inteligentní a obětavý chlapík, který má občas své chvilky. Většinu filmu v aréně masakruje roboty, šutrové chlápky a sem tam se mu pod pěst připlete obří červ, takže to je ve výsledku jakási sci-fi napodobenina Spartaka/Gladiátora. Už to prostě není Hulk jak ho známe, ono se v něm na konci dokonce probudí svědomí, nicméně tento film je nadmíru zábavný, má ucházející animaci i akci, děj neurazí, akorát ten konec brutálně sráží celkové hodnocení, nad ním se připobleje snad každý. Kurva drát SPOILER.(4.9.2011)

Wow, tak tenhle animák se Marvelu vážně povedl. Doctor Strange se mi sice líbil o trochu víc, ale tohle je taky super film. Povinnost pro každého fanouška Marvelu. 95%(20.9.2013)

Tak já filmu dávám 4* ale mám z toho smíšené pocity. Jako pohádka pěkný, ale že to je příběh Planet Hulk podle comicsové předlohy, kterou v dvojdílné formě vlastním, tak je to hodně překopané, což docela nechápu, když je to pod taktovkou Marvelu. Jako první bije do očí třetí bitva v koloseu, kde není jako záporák Silver Surfer, ale Beta Ray Bill, kterej tu nemá co dělat. Do příběhu ho zakomponovali tvůrci dobře, ale sem prostě nepatří. No a pak je to celý zkrácený s happyendem, kterej k tomuto příběhu vůbec nepatří. Jak jsem se na to těšil, tak z hlediska adaptace jsem spíš zklamán. Jako pohádka pro neznalce předlohy je to určitě povedenej animák s průměrnou grafickou stránkou, která je dostačující. Za mě 70% ale hodně jsem váhal nad menším hodnocení.(16.6.2014)

Nasraný Hulk je deportován ze Země jako škodič. Uložen a uzamčen v kosmické raketě s pevným cílem, ale.... Úplně náhodou je jedna planeta, kde žijí něco jako lidé a chtějí aby jim Bůh seslal nějakého dobrého bojovníka. Co myslíte, sešle ? CITÁT - Bojovníka, jenž i Smrti samé pohlédne do očí a přec neustoupí....... Pěkné a zajímavé úvodní titulky a pompézní instrumentální hudba, ale jinak nic moc. Hulk se tak nějak provrčel a probručel celým příběhem ale je to přece jen zrůda. Mimozemšťany se příběh jen hemží. Hulk má sice bodliny, ale nebojte vyměkne. CITÁT - Nikdy se mi neříkalo jinak než Zrůdo........(23.4.2012)

Některé změny oproti komiksu tu jsou, ale vůbec nevadí, nemění to nic na tom, že Hulk Planet je výbornej animák. Je velká škoda, že solo animáky o Hulkovi jsou o několik tříd lepší, než hrané filmy. Hulk Planet nabízí výbornou akci, výbornej příběh a působivou kresbu, je škoda, že se toto nedostane na plátno. Výbornej komiksovej animák, povedená práce.(26.5.2015)

Takže Planéta Hulk...odstranení Bruce Banner...ostal len Hulk, ktorý sa ako tak snaží byť človekom...akciou sa nešetrí..ale máme tu inú animáciu ako napr. v Hulk vs. Wolwerine..čo je možno na škodu...ale človek si zvykne...príbeh je opäť "nečakane" jednoduchý ako facka...ale celkovo sa jedná o dobrý animák s Hulkom(25.1.2010)

Další skvělá anime řež v podání hlavního tahouna Hulka. Arénovka jak ďas! Nemám vesměs žádné výtky, animák je to super a akce od začátku do konce. Příběh sice není nic extra, ale to mě u těchto řežbáren vůbec nevadí :)(15.3.2010)

Co se komiksů a filmů podle nich týká, tak jsem postavy z Marvel komiksů (s výjimkou Iron Mana) jsem nikdy nemusel a o Hulkovi to platilo dvojnásob. Mnohem bližší mi byli a jsou hrdinové z DC Comics. Planet Hulk, ale ale tuto mou "nechuť" částečně mění. Animace je nádherná, akce skvělá a příběh, sice nijak překvapivý, ale za to svižný a nenudící. Doufám, že se časem dočkáme více takto povedených animáků z produkce společnosti Marvel.(7.5.2010)

Řežba jako blázen. Mít někdo odvahu natočit todle hraný, tak stanuju u IMAXu měsíc před premiérou. Hulk je borec, má výborný syrový hlášky. Další postavy taktéž výborný. Škoda limonádového závěru. Jinak pecka, pecka, pecka!(1.8.2011)

Nejmocnější tvor Marvelovského universa ve vyhnanství a dostává docela na prdel. Myslím, že by si u Marvela měli ty schopnosti ujasnit. V každém snímku říkají něco jiného.(22.9.2013)

Povedený animovaný film.(20.3.2010)

Čekal jsem na Hulkovu charakterizujivi mluvu a i na Hulk ničit nepřišlo ani jedno . Ale prostředí bylo paradní a děj samotný byl užasný . Všechna čest(21.4.2011)

Tak vlastně bylo jen otázkou času, kdy se něco takového stane a že to zelené monstrum bude za své chování odesláno z planety Země. Ale už jaksi pozapomněli na to, že by se ten nabušený zelený chlapík mohl opět naštvat a to skutečně pořádně. Nicméně, Hulk jako gladiátor mě hodně bavil.(25.5.2011)

Ale jo dáme 5. Občas by se našlo něco v ději. Akční to bylo dosti.(3.10.2016)

Monstrózní animák s ponurou atmosférou. Podařené dílo v čele s nepředvídatelným a drsným Hulkem a jeho společníky. Film je animovaný Gladiátor se skvělou hudbou s drsnými souboji. Děj je jednoduchý a celkový film uteče jako voda. "Vyřiď vašemu králi, že pokud mě chce zabít, tak mě musí zabít sám v aréně a přede všemi." Hulk(31.12.2012)

Líbilo se mi to hodně. Hulk se o nikoho nestará a prostě mlátí hnusy v aréně. Dokud to tak bylo tak vážně super, horší byl ten ultra šťastný konec, ale nevadí. Zajímalo by mě, kdo byl ten týpek co vypadal, jako syn Thora a Sleipnira...(5.8.2011)

Parádní Conanovka!(15.4.2017)

Hulk mi přišel až moc myslící, ale zase se díky tomu rozjel zajímavější scifi děj v mimozemském prostředí. Chtělo to víc Hulk smash hlášek. Ostatní postavy nejsou nudné, liší se od sebe. Potěšilo objevení Asgardských. Je to vlastně jen rubačka, ale vcelku zábavná. -"Finally! Now I know who to smash!"(25.9.2010)