Hulk na neznámé planetě

• USA Planet Hulk
Akční / Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA, 2010, 81 min

Hulk byl pro svou nezvladatelnost vyhoštěn do vesmíru. Jeho raketa ztroskotá na vzdálené planetě Sakaar, ovládané tyranským vládcem. Hulk je prodán do otroctví na gladiátorské zápasy a brzy se stane jedním z nejmocnějších bojovníků. Společně se svými druhy chce vybojovat svobodu pro sebe a zubožené lidi Sakaaru i za cenu úplného zničení... (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Me pridou ty animace s Hulkem vsechny stejny. Hulk je nasranej na maximalni moznou miru a masakruje co mu pride do cesty. Ani tady to neni jiny. Ani na vterinu se nezmeni v cloveka, takze 99% filmu nekoho rube, tentokrat prevazne jako gladiator v arene na mimozemsky planete. A ono to je vlastne v poradku, tohle vymlety zeleny hovado se k nicemu jinymu nehodi. Obcas se sice objevi nejaka stupidni scena typu polibku, ale v podstate jsem spokojenej. 75 minut akce s obstojnou animaci a spise dospelackej animak. ()

D.Moore

Výborná komiksová předloha, která se co do děje může měřit s nejlepšími příběhy (třeba) Barbara Conana, dostala pořádnou ránu. Stala se z ní dosti volně zadaptovaná prostinká mlátička, místy doslova ubíjející... A navíc dost škaredě animovaná. Komiks je vynikající fantasy, tohle ovšem bylo jen o neustálých ranách a dialozích k smíchu. ()

Davies182

Nevěřím vlastním očím. Už zhruba před dvěma roky jsem dospěl do stádia, kdy mě málokterý film dokáže něčím překvapit. Postavy jsou jasně nalajnované podle jednoduché šablony, příběh předvídatelný, dějové rádoby zvraty jakbysmet. Člověk se musí sakramentsky snažit, aby si v nejen hollywoodském portfiliu našel kousek, který jej dokáže vnitřně naplnit a odzbrojit, ne jen pobavit. Naposledy jsme tu měli Inception. No a teď je tady Planet Hulk - animovaný film od Marvelu. Animák, který je napínavý jako filmy od Pixaru, je absolutně nepředvídatelný co se týče dějové linky (scénář přitom nepůsobí vyumělkovaně ani absurdně), a "hraje" v něm panoptikum postav tak živoucích, věrohodných a pochopitelných, že jsem zapoměl mrkat, jak jsem je hltal očima. A ty dialogy! Prostě nevycházím z údivu... To jen tak na okraj. Druhou půlku snímku vyplňují úchvatné akční scény - ovšemže, když je to animované. A podle komiksu. A jinak: vrtá mi hlavou, jak mohou mít téměř všechny marvelovské / DCčkovské snímky široko daleko nejlepší úvodní titulky. Režiséři hraných akčňáků by se mohli učit... ZAJÍMAVOST: Postava Beta Ray Billa byla přidána mimo kontext s komiksem - v originální sešitové podobě se totiž na jeho místě objeví Silver Surfer. ()

Slasher

Hulk jako gladiátor na cizí planetě... mě moc nevzal. Prostředí pěkné, animace taky, ale příběh už se mi zdál trochu slabší a hlavně - Hulk samotný. Já ho nějak nemusím, přijde mi spíš jako záporák, jako zelený, nasraný a vymletý hovado. Tím spíš, když se tu ani nemění zpátky v člověka. A nic moc tady nejsou ani souboje. Akce sice hodně, ale je to samý bum a letíš tři prdele daleko. Takže sice horší ze superhrdinských animáků, ale pořád docela dobrý. ()

• Mezi diváky arény je možné v některých záběrech zahlédnout také jiné Marvelové postavy, např. Skrully, Guardians of Galaxy nebo Captain Marvela. (Blackhand47)
  • V komiksové předloze je třetím soupeřem Hulka Silver Surfer. V době produkce snímku nebyla práva k použití Silver Surfera k dispozici, nahradil jej tak Beta Ray Bill. (HellFire)