Hulk na neznámé planetě

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Některé změny oproti komiksu tu jsou, ale vůbec nevadí, nemění to nic na tom, že Hulk Planet je výbornej animák. Je velká škoda, že solo animáky o Hulkovi jsou o několik tříd lepší, než hrané filmy. Hulk Planet nabízí výbornou akci, výbornej příběh a působivou kresbu, je škoda, že se toto nedostane na plátno. Výbornej komiksovej animák, povedená práce.(26.5.2015)

Tak já filmu dávám 4* ale mám z toho smíšené pocity. Jako pohádka pěkný, ale že to je příběh Planet Hulk podle comicsové předlohy, kterou v dvojdílné formě vlastním, tak je to hodně překopané, což docela nechápu, když je to pod taktovkou Marvelu. Jako první bije do očí třetí bitva v koloseu, kde není jako záporák Silver Surfer, ale Beta Ray Bill, kterej tu nemá co dělat. Do příběhu ho zakomponovali tvůrci dobře, ale sem prostě nepatří. No a pak je to celý zkrácený s happyendem, kterej k tomuto příběhu vůbec nepatří. Jak jsem se na to těšil, tak z hlediska adaptace jsem spíš zklamán. Jako pohádka pro neznalce předlohy je to určitě povedenej animák s průměrnou grafickou stránkou, která je dostačující. Za mě 70% ale hodně jsem váhal nad menším hodnocení.(16.6.2014)

Planet Hulk se věnuje pouze hulkově postavě. Bruce Banner byl eliminován, ale paradoxně to vůbec není na škodu. Hulkovi spolubojovníci jsou dostatečně zajímaví a cameo Thora a minirole Beta Ray Billa příběh příjemně rozšiřuje. Zasazení děje do paralelního "Říma" a téma zrady je taktéž působivé. Rozhodně se tak těším na další hulkova dobrodružství.(25.2.2010)

Hulk je borec, čím víc zuří, tím víc se mi líbí... :-) Velmi solidní animák, kterému bych byl schopen dát 5 hvězdiček kdyby neměl tak slabou a nevýraznou hudební podporu, ta je prostě slabá, neatmosferické prostě o ničem. A ten "LOVE STORY" konec si mohli taky odpustit. Jinak není nad čím váhat!! ;-) 8/10(30.7.2010)

Když už lidem došla trpělivost s Hulkem a jeho náladami, rozhodli se jej vyhostit na pustou planetu. Ale jeho raketu postihne porucha, a Hulk skončí na planetě Sakaar. Zde žije lid těžce tyranizován Rudým králem, a v Hulkově příchodu vidí vyplnění dávného proroctví. Ale nejdříve bude muset Hulk vybojovat několik soubojů na život a na smrt v gladiátorské aréně, pro královu potěchu... Hned na začátek musím podotknout, že mne komixománie nijak zvlášť nebere. Hrané filmy ještě budiž, ale kreslené, a zvlášť ty které se stoprocentně inspirují papírovým komixem - mne moc nebaví. A Planet Hulk nebyl výjimkou. Sice nemůžu říct, že bych se nudil - na to ani není kdy, těch cca 80 minut je nabitých akcí od první do poslední minuty. Ale trochu jsem ztrácel v přemíře postav - zvlášť když každá je jiného mimozemského druhu a navíc Hulka mám zafixovaného jako normálního člověka, kterej zezelená a zesílí jen když se nasere. Tady byl asi nasranej furt, protože ze své zelené podoby nevyšel (ale aspoň mezi ty ostatní zapadl).(2.10.2012)

• - Příběh filmu podle komiksu časově začíná před filmem Captain America: Občanská válka (2016) a vysvětluje, proč Hulk nebyl účastníkem občanské války. (Harroc)

• - V komiksové předloze je třetím soupeřem Hulka Silver Surfer. V době produkce snímku nebyla práva k použití Silver Surfera k dispozici, nahradil jej tak Beta Ray Bill. (HellFire)

• - Mezi diváky arény je možné v některých záběrech zahlédnout také jiné Marvelové postavy, např. Skrully, Guardians of Galaxy nebo Captain Marvela. (Blackhand47)