Hulk na neznámé planetě

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Hulk jako gladiátor na cizí planetě... mě moc nevzal. Prostředí pěkné, animace taky, ale příběh už se mi zdál trochu slabší a hlavně - Hulk samotný. Já ho nějak nemusím, přijde mi spíš jako záporák, jako zelený, nasraný a vymletý hovado. Tím spíš, když se tu ani nemění zpátky v člověka. A nic moc tady nejsou ani souboje. Akce sice hodně, ale je to samý bum a letíš tři prdele daleko. Takže sice horší ze superhrdinských animáků, ale pořád docela dobrý.(5.8.2010)

Přímočará akčňárna, která má spíš než s klasickými marvelovkami mnoho společného s Conanem a Johnem Carterem. Scénář je poctivé, byť lehce předvídatelné řemeslo. Postavy to ale táhnou, má to skvělou hudbu, přesdržky a atmosféru právě třeba Howardových příběhů. Jo, mohlo to trochu zpomalit, aby zvraty a pokusy o emotivní scény nebyly sázeny jakoby mimochodem, pokud zrovna někdo nebije někoho jiného do hlavy, ale to je moje jediná výtka. A je to asi jako vytýkat emoční distanc Komandu, takže za mě spokojenost.(12.4.2018)

Hulk mi přišel až moc myslící, ale zase se díky tomu rozjel zajímavější scifi děj v mimozemském prostředí. Chtělo to víc Hulk smash hlášek. Ostatní postavy nejsou nudné, liší se od sebe. Potěšilo objevení Asgardských. Je to vlastně jen rubačka, ale vcelku zábavná. -"Finally! Now I know who to smash!"(25.9.2010)

Takže Planéta Hulk...odstranení Bruce Banner...ostal len Hulk, ktorý sa ako tak snaží byť človekom...akciou sa nešetrí..ale máme tu inú animáciu ako napr. v Hulk vs. Wolwerine..čo je možno na škodu...ale človek si zvykne...príbeh je opäť "nečakane" jednoduchý ako facka...ale celkovo sa jedná o dobrý animák s Hulkom(25.1.2010)

Jeden z těch ne tak ohromujících snímků. Animace stálé stejné, příběh úžasný, ale za necelé dvě hodiny se nedokáže dostatečně rozvinout, aby to divákovi něco dalo a ho to vtáhlo do děje. Hulk/Bruce Banner byl vždy comicsová postava lehce rozpolcená, něco jako doktor Jekyll/pan Hyde a další, záleží ovšem pouze na situaci či úhlu pohledu. Čistě náhodou jsem nedávno narazil na pár názoru, že Hulk by v Avengers (v roce 2012 se chystá do kin v hrané verzi) neměl vůbec co dělat...no co naplat. Ale jako oddychovka na volné odpoledne, zvláště pro lidi kteří jako já milují animáky, se určitě hodí ;)(30.4.2011)

• - Spoiler: V předloze je Hulk zranitelný kvůli vlivům portálu, který ho dostal na planetu Skaar, stejný vliv měl i na Silver Surfera, kterého též zajali. Planeta ve skutečnosti toxická nebyla vůbec, protože se Hulk bez problémů proměnil v Bruce Bannera a mohl na Skaaru žít. (Zdroj: Ultimátní komiksový komplet č. 49). (UncleMorty)

• - V komiksové předloze je třetím soupeřem Hulka Silver Surfer. V době produkce snímku nebyla práva k použití Silver Surfera k dispozici, nahradil jej tak Beta Ray Bill. (HellFire)

• - Příběh filmu podle komiksu časově začíná před filmem Captain America: Občanská válka (2016) a vysvětluje, proč Hulk nebyl účastníkem občanské války. (Harroc)