Hulk na neznámé planetě

Planet Hulk

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2010, 81 min

Sam Liu

Planet Hulk se věnuje pouze hulkově postavě. Bruce Banner byl eliminován, ale paradoxně to vůbec není na škodu. Hulkovi spolubojovníci jsou dostatečně zajímaví a cameo Thora a minirole Beta Ray Billa příběh příjemně rozšiřuje. Zasazení děje do paralelního "Říma" a téma zrady je taktéž působivé. Rozhodně se tak těším na další hulkova dobrodružství.(25.2.2010)

• Mrkvič

Hrdiny, které nezabijete ani zbraněma hromadného ničení, je opravdu radost sledovat. Furt do sebe buší a... a nic. V planetě Hulk máme to štěstí, že jich je hned několik. To je potom pokoukáníčko, jak se to furt bezvýsledně mlátí. Holt asi pro tupé američany skutečná zábava. pak si myslí, že jsou nezničitelní, a mohou do všeho jen mlátit. I bez toho je Hulk ten nejhorší superhrdina, potože na něm není nic zajímavého. Ve filmu s Ericem Banou měl aspoň pár scén, kde se zajímavě povedlo vykreslit jeho záchvaty hněvu. S takovou přehlídkou stupidních nezničitelných monster se máme na co v Avengers těšit.(30.11.2010)

Hulk mi přišel až moc myslící, ale zase se díky tomu rozjel zajímavější scifi děj v mimozemském prostředí. Chtělo to víc Hulk smash hlášek. Ostatní postavy nejsou nudné, liší se od sebe. Potěšilo objevení Asgardských. Je to vlastně jen rubačka, ale vcelku zábavná. -"Finally! Now I know who to smash!"(25.9.2010)

Úžasné! Jeden z nejlepších animovaných komiksáků, co jsem v poslední době viděl a že jsem jich viděl hodně. Zajímavý příběh, který nás nenechá ani chvilku se nudit. Hulk ukáže, že má nějaké ty city, ikdyž je jich málo. Hodně akce a přiměřeně mluvení. To je ideální kombinace. Jenom mě nesedělo, že se nepřemněnil ani jednou na Bruce.(15.8.2011)

• D.Moore

Výborná komiksová předloha, která se co do děje může měřit s nejlepšími příběhy (třeba) Barbara Conana, dostala pořádnou ránu. Stala se z ní dosti volně zadaptovaná prostinká mlátička, místy doslova ubíjející... A navíc dost škaredě animovaná. Komiks je vynikající fantasy, tohle ovšem bylo jen o neustálých ranách a dialozích k smíchu.(26.7.2014)

• - Spoiler: Natočeno dle předlohy "The Incredible Hulk č. 92 a 93", která v Čechách vyšla v "Ultimátním komiksovém kompletu" (čísla 49 a 50). Film výraznou část děje bere jen z č. 92. V č. 93 vede Hulk odboj proti králi a celý svazek končí tím, že raketoplán, kterým Hulk přiletěl, vybuchl a zničil většinou populace na Skaaru, proto se Hulk s přeživšími vrací na Zemi pomstít (na toto navazuje svazek "Hulk proti světu"). (UncleMorty)

• - V komiksové předloze je třetím soupeřem Hulka Silver Surfer. V době produkce snímku nebyla práva k použití Silver Surfera k dispozici, nahradil jej tak Beta Ray Bill. (HellFire)

• - Spoiler: Na začiatku, keď je Hulk pripútaný k lodi, sa mu spustí film, v ktorom je možné vidieť Iron Mana, Doctora Strange a Mr. Fantastic. (Greenpeacak)