poster

Hulk na neznámé planetě

 • USA

  Planet Hulk

Akční / Animovaný / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

USA, 2010, 81 min

Režie:

Sam Liu

Předloha:

Don Heck (komiks)

Zajímavosti k filmu (8)

 • - Příběh filmu podle komiksu časově začíná před filmem Captain America: Občanská válka (2016) a vysvětluje, proč Hulk nebyl účastníkem občanské války. (Harroc)

 • - Mezi diváky arény je možné v některých záběrech zahlédnout také jiné Marvelové postavy, např. Skrully, Guardians of Galaxy nebo Captain Marvela. (Blackhand47)

 • - Během celého filmu se Hulk nikdy nepromění v Bruce Bannera. Spoluautor scénáře Greg Johnson to zdůvodňuje tím, že atmosféra Sakarry je pro lidi toxická a Hulk by tak po přeměně umřel. Režisér Sam Liu naproti tomu tvrdí, že tekutina, která loď před dopadem na planetu zaplavila, Hulka v jistém smyslu pozměnila. (HellFire)

 • - V komiksové předloze je třetím soupeřem Hulka Silver Surfer. V době produkce snímku nebyla práva k použití Silver Surfera k dispozici, nahradil jej tak Beta Ray Bill. (HellFire)

 • - Spoiler: V předloze je Hulk zranitelný kvůli vlivům portálu, který ho dostal na planetu Skaar, stejný vliv měl i na Silver Surfera, kterého též zajali. Planeta ve skutečnosti toxická nebyla vůbec, protože se Hulk bez problémů proměnil v Bruce Bannera a mohl na Skaaru žít. (Zdroj: Ultimátní komiksový komplet č. 49). (UncleMorty)

 • - Spoiler: Mezi předlohou a filmem je několik rozdílů. Původně Hulk letět do vesmíru, aby zničil satelit S.H.I.E.L.D.u, ale jeho raketoplán přeprogramovala skupina hrdinů z tajném spolku Illuminati. Hulk se po zajmutí probudí na aukci, kde jeho i gladiátory prodají za 60 stříbrných čtverečků. Mezi gladiátory od začátku patří i Snůška, která ve filmu není vůbec. Bodce nevytvořil Král Skaaru, ale byla to rasa, kterou zotročil. (UncleMorty)

 • - Spoiler: Natočeno dle předlohy "The Incredible Hulk č. 92 a 93", která v Čechách vyšla v "Ultimátním komiksovém kompletu" (čísla 49 a 50). Film výraznou část děje bere jen z č. 92. V č. 93 vede Hulk odboj proti králi a celý svazek končí tím, že raketoplán, kterým Hulk přiletěl, vybuchl a zničil většinou populace na Skaaru, proto se Hulk s přeživšími vrací na Zemi pomstít (na toto navazuje svazek "Hulk proti světu"). (UncleMorty)

 • - Spoiler: Na začiatku, keď je Hulk pripútaný k lodi, sa mu spustí film, v ktorom je možné vidieť Iron Mana, Doctora Strange a Mr. Fantastic. (Greenpeacak)