• mac000

  V předválečném Československu promítáno pod titulem "Muži zítřka"(25.6.2017)

 • kaylin
  ****

  Spencer Tracy byl skvělý herec, a i když je tohle hlavně o chlapcích a městečku, které pro ně jeho postava vytvořila, ve skutečnosti je tohle snímek, který si ukradl pro sebe, protože je v něm prostě skvělý. Ale naštěstí funguje i dramatická linka celého filmu. Ve 30. letech s také točily menší poklady. Tenhle tak nezáří, ale dobrý je.(6.12.2016)

 • Pohrobek
  ****

  Krásný film o americkém Donu Boscovi - jesuitském knězi Edwardu Josephu Flanaganovi, který bojoval za chlapce, z kterých by bez jeho snah vyrostly pravděpodobně ztracené existence. Film není vysloveně vážný, obsahuje i několik odlehčenějších míst a vše dovede do celkem positivního konce. V dnešní době, kdy se církevní a především jesuitská péče o mládež příliš necení, film na většinu diváctva asi tolik nezapůsobí. Minimálně ale neuvěřitelně charismatický Spencer Tracy v hlavní roli, který si svého prvního Oscara zcela zasloužil, musí zaujmout i dnes.(23.9.2005)

 • Houdini

  Oscar 2 : Herec HR - Spencer Tracy, Námět + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Scénář(31.3.2004)

 • Martin741
  *****

  Dogmaticky cernoprdelnik, teda pardon idealisticky jezuita v tomto filme pracuje v chladku v base - a film je o tom, ze chce ukazat, ze v kazdom cloveku je dobro, postarat sa o opustenych chlapcov z ulice kdesi v US prdelakove a vidlakove. Teda zase pardon, v Nebraske sa nielen ze staral o opusetnych chlapcov, ale spolu snimi si postavili aj budovu, v ktorej byvali. Cernoprdelniky jsou lidi, to je bez debaty - a sympaticke bolo, ze tu bol happyend. V hlavnej roli sa predstavil Spencer Tracy /Vladni Prohlaseni 1948, Kdo seje vitr, Gueww who´s coming for a Dinner/, videl som ale aj edalsich zaujimavych hercov, konkretne Mickey Rooney /Snidane u Tiffanyho, Tajna Invaze 1965/ a Henry Hulla /Colorado territory 1949, Stvanice 1966/. Pre mna teda jeden z najlepsich filmov Normana Tauroga, potom este natocil muzikaly s Elvisom presleym. 95 %(7.3.2018)

 • - K roli Spencer Tracy přistupoval kvůli své víře s úzkostí, aby ji nezkazil. Sošku Oscara, jež za ni získal, poslal skutečnému knězi Flanaganovi. (kenny.h)

 • - Oscar za film byl již Tracyho druhý. První sošku získal o rok dříve za svůj výkon ve filmu Stateční kapitáni (1937). Podobný double se podařil až Tomu Hanksovi s filmy Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Oběma bylo v době úspěchu 37 - 38 let. (kenny.h)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace